Jak vybrat mop? Je nejlepší rotační, mop s rozprašovačem, robotický nebo parní?

Umývání podlahy vůbec nemusí být tak náročné - stačí si vybrat správný mop. Možná se to zdá jednoduché, ale výběr mopu podléhá určitým kritériím.

Mop na podlahu

To, jak si takový mop vybrat a co nám obchodníci v současnosti nabízejí, si prozradíme v tomto článku. Určitě nepřehlédněte námi vybrané produkty v závěru.

Oblíbené mopy

Klasické mopy – dělení, výhody a nevýhody

Výrobci nás zásobují poměrně pestrým výběrem mopů. Rotační, ploché, střapcové, ale i další. Každý z nich má svoje výhody, nevýhody a vlastní specifika, která si nyní rozebereme.

Ploché mopy

Ploché mopy jsou asi nejrozšířenějším druhem mopů a představují jakousi klasiku. Jsou vhodné na mytí větších ploch, můžete na ně dávat návleky – nejčastěji se doporučují návleky z mikrovlákna, protože účinně eliminují nečistoty. Pokud však musíte čistit členitější povrchy, tak plochý mop není nejideálnější volba.

Vhodné na: Mramorové a jiné kamenné podlahy.

Střapcové mopy

Když plochý mop nevyhovuje vaší domácnosti, tak střapcová varianta představuje skvělou alternativu. Je vhodná na menší a členitějšie povrchy a hravě s ní umyjete i podlahu pod nábytkem. Dokáže dobře pohltit vlhkost, ale na větších plochách není tak účinná.

Vhodné na: Dlažba, linoleum, marmoleum a PVC.

Strapcový mop

Rotační mopy

Rotační mopy se prodávají jak v plochých, tak i střapcových verzích. Jejich největší výhodou je hlavice umístěná na otočném kloubu, díky čemuž je jednoduše a hlavně účinně dokážete vyždímat. Používají se na podlahy, které jsou citlivé na vodu. Počítat je však třeba s trochu vyšší cenou než u předešlých modelů.

Vhodné na: Dřevěné, laminátové, korkové a plovoucí podlahy.

Speciální mopy

Představili jsme vám trojici klasických mopů, které se běžně vyskytují v domácnostech. Kromě nich se však můžete setkat také se speciálními druhy. Jejich přednosti jsou hlavně v ulehčení mytí.

Sprejové mopy

Jejich přívlastek sprejové je odvozený od způsobu fungování. Do speciální hlavice se naleje voda a čisticí prostředek, který je během mytí aplikovaný na podlahu. Tento systém výrazně ulehčuje práci, protože s sebou nemusíte mít kbelík s vodou.

Vhodné na: Všechny podlahy, u citlivých typů doporučujeme použít speciální čisticí prostředky.

Parní mopy

Parní mopy jsou specifické v tom, že na čištění podlahy nepotřebují čisticí prostředek. Je zapojený do zásuvky a pomocí vysoké teploty mění čistou vodu na páru a právě ta čistí a dezinfikuje podlahu. Protože nepoužívá žádné chemické látky, tak je skvělou volbou pro alergiky.

Vhodné na: Všechny povrchy.

Parný mop na podlahu

Robotické mopy

No a na závěr tu máme "lahůdku" v podobě plně automatického robotického mopu. Jeho plochý tvar je přizpůsobený tak, aby vyčistil i to nejméně dostupné zákoutí a také posbíral nečistoty pod nábytkem. Robotické mopy jsou bezkabelové, takže fungují na baterky.

Vhodné na: Všechny povrchy.

Oblíbené produkty zákazníků

Když už víme, které mopy jsou vhodné na jaké podlahy, tak se můžeme přesunout ke konkrétním produktům. Na základě oblíbenosti u zákazníků jsme si pro vás vybrali pětici modelů.

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Jaroslav Uram

K psaní článků jsem se dostal už na gymnázium a za těch pár let se z toho vyvinulo skvělé hobby a mám v plánu ho naplno rozvíjet i nadále. Na psaní...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Zelená ložnice - budete se v ní cítit jako v bavlnce Zelená ložnice - budete se v ní cítit jako v bavlnce

Patří zelená k vašim oblíbeným barvám? Pak se jí při zařizování bytu nemusíte vůbec obávat. Podívejte se, jak se hodí například do ložnice.

Žlutá koupelna - i doplňky rozhodují Žlutá koupelna - i doplňky rozhodují

Nebojte se žluté! Každý den s ní můžete začínat ráno v koupelně, zlepšit si náladu, když si půjdete umýt ruce, jestli se dostat do hravé nálady, když se půjdete přepudrovat.

Bílé kuchyně - v bílé bude vaše malá kuchyně vypadat větší Bílé kuchyně - v bílé bude vaše malá kuchyně vypadat větší

Jednoduchá, jemná, čistá a nadčasová. Přesně taková je bílá barva, která se stále více objevuje i jako barva kuchyně.Publikováno dne: 01.01.2020
Hodnocení článku:
(91.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

8 tipů, jak prodloužit životnost vysavače8 tipů, jak prodloužit životnost vysavače

Uklízení chce mít mnoho lidí z krku co nejdříve, a proto vysávají i to, co by měli pozametat, tahají vysavač z jedné místnosti do druhí, čímž napínají přívodní kabel, a filtry také...

Energetické třídy spotřebičů. Co prozrazuje energetický štítek?Energetické třídy spotřebičů. Co prozrazuje energetický štítek?

Barevné štítky s písmenky napovídají o energetické třídě, do které spotřebič patří. Poradíme vám, jak se v abecedě neztratit a na co si dát pozor. Nákupy elektroniky vám tak půjdou...

Jak vyndat spirálu z pračky? 5 tipů, které vám s tím pomohouJak vyndat spirálu z pračky? 5 tipů, které vám s tím pomohou

Ohřívací těleso pračky je často příčinou vypovězení služby celé pračky. Dobrou zprávou je, že spirála se dá vyměnit a vy nemusíte kupovat novou pračku.