Jak vybrat mop? Je nejlepší rotační, mop s rozprašovačem, robotický nebo parní?

Umývání podlahy vůbec nemusí být tak náročné - stačí si vybrat správný mop. Možná se to zdá jednoduché, ale výběr mopu podléhá určitým kritériím.

Mop na podlahu

To, jak si takový mop vybrat a co nám obchodníci v současnosti nabízejí, si prozradíme v tomto článku. Určitě nepřehlédněte námi vybrané produkty v závěru.

Oblíbené mopy

Klasické mopy – dělení, výhody a nevýhody

Výrobci nás zásobují poměrně pestrým výběrem mopů. Rotační, ploché, střapcové, ale i další. Každý z nich má svoje výhody, nevýhody a vlastní specifika, která si nyní rozebereme.

Ploché mopy

Ploché mopy jsou asi nejrozšířenějším druhem mopů a představují jakousi klasiku. Jsou vhodné na mytí větších ploch, můžete na ně dávat návleky – nejčastěji se doporučují návleky z mikrovlákna, protože účinně eliminují nečistoty. Pokud však musíte čistit členitější povrchy, tak plochý mop není nejideálnější volba.

Vhodné na: Mramorové a jiné kamenné podlahy.

Střapcové mopy

Když plochý mop nevyhovuje vaší domácnosti, tak střapcová varianta představuje skvělou alternativu. Je vhodná na menší a členitějšie povrchy a hravě s ní umyjete i podlahu pod nábytkem. Dokáže dobře pohltit vlhkost, ale na větších plochách není tak účinná.

Vhodné na: Dlažba, linoleum, marmoleum a PVC.

Strapcový mop

Rotační mopy

Rotační mopy se prodávají jak v plochých, tak i střapcových verzích. Jejich největší výhodou je hlavice umístěná na otočném kloubu, díky čemuž je jednoduše a hlavně účinně dokážete vyždímat. Používají se na podlahy, které jsou citlivé na vodu. Počítat je však třeba s trochu vyšší cenou než u předešlých modelů.

Vhodné na: Dřevěné, laminátové, korkové a plovoucí podlahy.

Speciální mopy

Představili jsme vám trojici klasických mopů, které se běžně vyskytují v domácnostech. Kromě nich se však můžete setkat také se speciálními druhy. Jejich přednosti jsou hlavně v ulehčení mytí.

Sprejové mopy

Jejich přívlastek sprejové je odvozený od způsobu fungování. Do speciální hlavice se naleje voda a čisticí prostředek, který je během mytí aplikovaný na podlahu. Tento systém výrazně ulehčuje práci, protože s sebou nemusíte mít kbelík s vodou.

Vhodné na: Všechny podlahy, u citlivých typů doporučujeme použít speciální čisticí prostředky.

Parní mopy

Parní mopy jsou specifické v tom, že na čištění podlahy nepotřebují čisticí prostředek. Je zapojený do zásuvky a pomocí vysoké teploty mění čistou vodu na páru a právě ta čistí a dezinfikuje podlahu. Protože nepoužívá žádné chemické látky, tak je skvělou volbou pro alergiky.

Vhodné na: Všechny povrchy.

Parný mop na podlahu

Robotické mopy

No a na závěr tu máme "lahůdku" v podobě plně automatického robotického mopu. Jeho plochý tvar je přizpůsobený tak, aby vyčistil i to nejméně dostupné zákoutí a také posbíral nečistoty pod nábytkem. Robotické mopy jsou bezkabelové, takže fungují na baterky.

Vhodné na: Všechny povrchy.

Oblíbené produkty zákazníků

Když už víme, které mopy jsou vhodné na jaké podlahy, tak se můžeme přesunout ke konkrétním produktům. Na základě oblíbenosti u zákazníků jsme si pro vás vybrali pětici modelů.

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Jaroslav Uram

K psaní článků jsem se dostal už na gymnázium a za těch pár let se z toho vyvinulo skvělé hobby a mám v plánu ho naplno rozvíjet i nadále. Na psaní...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Žluté kuchyně - potěší oko i ducha Žluté kuchyně - potěší oko i ducha

Žlutá barva má mnoho pozitiv - nejenže je optimistická a zlepšuje náladu, ale také dokáže zesvětlit a oteplit interiér a zvětšit prostor. Říká se však i to, že vzbuzuje chuť k jídlu,...

Inspirace pro vaši terasu a zahradu - připravte si příjemné posezení Inspirace pro vaši terasu a zahradu - připravte si příjemné posezení

Plánujete upravit svou terasu či zahradu, avšak nemáte nápady? Vyzkoušejte některý z našich tipů.

Zelená kuchyně - oživte svou kuchyni barvami přírody Zelená kuchyně - oživte svou kuchyni barvami přírody

Toužíte s příchodem jara osvěžit vaši kuchyni? Naberte odvahu a dodejte její originalitu jedinečnými odstíny zelené. Vneste do svého bytu kousek přírody a harmonie pomocí mátových,...Publikováno dne: 01.01.2020
Hodnocení článku:
(91.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Praní a čištění ovčí vlny, ovčího rouna a kožešin. Čistírna není třebaPraní a čištění ovčí vlny, ovčího rouna a kožešin. Čistírna není třeba

Sháníte do svojí domácnosti přikrývky nebo polštáře, které byste mohli používat celoročně, které jsou hypoalergenní a zároveň vyrobené z přírodních materiálů? Vsaďte na ovčí rouno....

Lesklý, nebo matný obklad do koupelny?Lesklý, nebo matný obklad do koupelny?

Obklady do koupelny musí být. Nejlépe od podlahy až po strop. Lesklé, nebo matné? To je otázka. Každému vyhovují jiné. Podívejte se s námi, jaký je mezi nimi rozdíl.

3D vizualizace kuchyně zdarma? Plánovač kuchyně, ke stažení i online verze3D vizualizace kuchyně zdarma? Plánovač kuchyně, ke stažení i online verze

Při zařizování nové kuchyně je dobré, když si rozložení nábytku, spotřebičů a ostatních prvků naplánujete předem. V článku vám představíme 5 nejlepších online plánovačů kuchyní!