Jak vybrat nejlepší mop na plovoucí podlahu

Uklízení nepatří mezi vaše oblíbené činnosti a vaším jediným cílem je si tuto nemilou činnost co nejvíc usnadnit? Klasiku v kombinaci kbelík, voda, hadr, ždímání a utírání podlahy na kolenou vyměňte za mop a uklízení bude jednodušší a méně namáhavé.

Mop na mytí plovoucí podlahy

Může se stát, že uklízení s mopem si dokonce zamilujete. Který mop si vybrat?

Oblíbené mopy

Vyberte si správně

Kdyby existoval jen jeden mop, nad výběrem toho správného byste si nemuseli lámat hlavu. I tento jednoduchý a účelný vynález se vyvíjí a výrobci se stále snaží práci s mopem ulehčit. Prohlédněte si mopy, se kterými se na trhu setkáte nejčastěji.

Rotační mop

Při používání rotačního mopu se do kontaktu s vodou nedostanete. Jeho hlavice je na otočném kloubu a díky němu mop vyždímáte skoro do sucha. Dostanete se s ním prakticky všude, podlahu umyjete za kratší čas a vaše záda tuto činnost skoro nepocítí.

Střapcový mop

Tento mop má hodně odpůrců, ale stejně mnoho milovníků. Dobře s ním vytřete menší a komplikovanější plochy, ale co se údržby týká, hůř z něho dostanete špínu, která se na mopu během používání usadí. Samozřejmě, i v tomto případě záleží na tom, z jakého materiálu jsou střapce vyrobené.

Třásňový mop na mytí podlah

Plochý mop

Umývání podlah s plochým mopem si oblíbilo nejvíc lidí. Je univerzální a bez problémů si poradí s umýváním větších ploch. Díky ploché hlavici se s ním dostanete pod každou skříňku, sedačku a křeslo. Vyberte si návlek, se kterým se vám pracuje nejlépe. Výběr je v tomto případě opravdu bohatý. Návleky z mikrovlákna patří mezi ty nej. Podlahu s nimi utřete rychle a snadno a jejich údržba je také velmi jednoduchá.

Ždímání nikdy nebylo jednodušší

Utírání podlah mokrým hadrem, kontakt se špinavou vodou a energie, kterou k vyždímání hadru potřebujete, je dnes už jen zlým snem. Ždímání vám usnadní externí nebo automatický ždímací mechanismus. Externí je součástí ždímacího koše a mop vyždímáte tak, že šlápnete na pedál kbelíku. Automatický ždímač je v hlavici mopu. Stlačíte rukojeť a hlavice se roztočí tak, že ždímání jde prakticky samo.

Vileda easy wring and Clean Turbo mop✅ Vileda easy wring and Clean Turbo mop 

Na základě recenzí na doporučení uživatelů vám doporučujeme střapcový rotační mop z mikrovlákna od značky Vileda. Díky pedálu se zbavíte jakékoliv námahy při ždímání. Trojúhelníkový tvar navíc zabezpečí jednoduché uklízení v rozích!  

 » na všechny typy tvrdých podlah
 » trojdílná teleskopická tyč
» návlek je možné prát na 60 °C

 

Víc informací 

Jde to i bez ždímání

Mop sprej

Tahat s sebou mop a ještě i kbelík? Jen to ne! Mop sprej má tu výhodu, že vodu se saponátem nalejete do nádržky, která je umístěná na rukojeti mopu a vodu podle potřeby stříkáte na podlahu a hned ji také utíráte. Může to jít ještě jednodušeji?

Parní mop

K práci s tímto mopem nepotřebujete čisticí prostředek. Stačí vám čistá voda, ale bez elektrické energie se nepohnete. Principem parního mopu je změna vody na páru, která dezinfikuje a čistí povrch. Návlek je vyrobený z vysoce absorpčního mikrovlákna, takže podlaha po použití parního mopu zůstává skoro suchá.

Zárukou čistoty je správný návlek

Při výběru návleku se zamyslete nad tím, jaký typ podlahy máte doma a co jím chcete utírat. Nejoblíbenějším je ten z mikrovlákna, ale s velmi znečištěnou podlahou si nejlépe poradí bavlněný. Dřevo a korek jsou na vlhkost velmi citlivé, proto jim dopřejte návleky soft nebo sensitive.

Není podlaha jako podlaha

Dřevěné, laminátové a plovoucí podlahy

Tento druh podlahy se v současnosti vyskytuje asi nejvíc. S vodou se moc nekamarádí, proto mop před tím, než se s ním k podlaze přiblížíte, pořádně vyždímejte. Aby voda nenadělala víc škody než užitku. Hodně vody může podlahu vydout a poškodit.

Moderní mop s nádržkou na vodu

Pokud podlahu nechcete poškrábat, před umytím ji vysajte a zbavte ji hrubé špíny. I mytí s mopem potom půjde lépe.

Linoleum a PVC

Linoleum si ze školních dob pamatujeme asi všichni. Tato podlaha je odolná a dobře se udržuje, proto se používá tam, kde se pohybuje mnoho lidí. Na údržbu zvolte mop, který vám vyhovuje nejvíc. Linoleum snese všechno. Ani se ždímáním si nemusíte lámat hlavu. Trocha vody mu neuškodí. Na mokrém linoleu se dobře klouže. Pozor na to!

Kámen a mramor

Člověk by si myslel, že tomuto typu podlahy se nemůže nic stát. Omyl. Drobná skalka dokáže podlahu poškrábat tak, že šmouh se už nezbavíte. Pokud se jim chcete vyhnout, nejdříve ji zameťte nebo vysajte a zvolte mop z mikrovlákna nebo ten s přívlastkem soft nebo sensitive. Úplně dosucha ji utírat nemusíte. Troška vlhkosti jí neuškodí.

Dlažba

Na mokro nebo na sucho. Umývání dlažby každý mop hravě zvládne. Hrubé nečistoty před použitím mopu odstraňte, aby vás nezdržovaly a mytí podlahy půjde jako po másle.

Mop na mytí dlažby

Nejlepší nakonec

Se všemi druhy podlah si nejlépe poradí robotický mop. Založte návlek z mikrovlákna, položte mop na vysávaný povrch a spusťte mopování. Robotický mop zvládne utírání podlahy za vás.

Přehled mopů máte za sebou. Rozhodli jste se, který je pro vás a vaši plovoucí podlahu ten správný? Věříme, že ano.


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Červený obývací pokoj - každého upoutá na první pohled Červený obývací pokoj - každého upoutá na první pohled

Toužíte po obývacím pokoji, z níž bude sálat radost a energie? Vyměňte bílé, šedé a béžové barvy za červenou a dodejte jí nový život v horkých odstínech! Vaše obývák se změní k nepoznání.

Inspirace pro vaši terasu a zahradu - připravte si příjemné posezení Inspirace pro vaši terasu a zahradu - připravte si příjemné posezení

Plánujete upravit svou terasu či zahradu, avšak nemáte nápady? Vyzkoušejte některý z našich tipů.

Knihovny - obývák si bez nich nebudete vědět představit Knihovny - obývák si bez nich nebudete vědět představit

Jsou knihy nedílnou součástí vašeho života a obklopujete se jimi ve velkém? Pak jim pořiďte pořádnou knihovnu, v níž se budou vyjímat a která se zas bude vyjímat ve vašem obývacím pokoji.Publikováno dne: 03.11.2018
Hodnocení článku:
(90.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Vyvýšené záhony z palet, ale i z plastu. Poradíme, jak na to Vyvýšené záhony z palet, ale i z plastu. Poradíme, jak na to

Sníte o pěkné zahradě, ale prostor, který na ni máte, nesplňuje vaše požadavky? Dopřejte jí styl i funkčnost vyvýšenými záhony.  

Jak vyčistit krbové sklo, vložku a vnitřek krbu? Pomůže i Kominíček! Jak vyčistit krbové sklo, vložku a vnitřek krbu? Pomůže i Kominíček!

Mít krb není jen romantické, ale zejména praktické. Jak se však starat a čistit krbové sklo, které je černé? Poradíme vám!

Kočičí toalety mohou být kryté a s filtrem. Nejlepší je silikátová podestýlka Kočičí toalety mohou být kryté a s filtrem. Nejlepší je silikátová podestýlka

Kočky jsou považované za velmi čistotná zvířata. Aby mohly dodržovat svoje zvyky, potřebují správné vybavení a vhodné podmínky. Nezbytná je i kočičí toaleta. Poradíme vám, které jsou ty...