Nejlepší parní hrnce - recenze a test poradí, jak vybrat

Parní hrnec. Pro někoho možné právě objevený kuchyňský robot a pro někoho jiného běžná součást kuchyňského vybavení. Parní hrnec na knedle, maso nebo zeleninu je opravdu praktickým pomocníkem, který vám v kuchyni ušetří množství času.

Větší parní hrnec na vaření

Především je však příprava na páře ideálním způsobem pro zdravé a plnohodnotné stravování. Jak vybrat elektrický parní hrnec a proč si ho vlastně pořídit? Pokud to chcete vědět, čtěte dál.  

Oblíbené produkty

Příprava na páře – rychle a zdravě

Proč byste si měli parní hrnec pořídit? Především jde o otázku šetření časuzachování vitamínů v potravinách a všeobecně přípravu stravy. Vaření v páře je energeticky velmi šetrné. Vždyť už klasické paření na děrovaném pařáku vám zajistí skvěle napařenou zeleninu. Samozřejmě, parní hrnec je o třídu výše. Díky přípravě v parním hrnci uchováte téměř všechny vitamíny a zachováte všechny původní kultury dané potraviny.  

Jídlo je po přípravě na páře svěží, čerstvé a hlavně cítíte jeho pravou chuť. Příprava v elektrickém parním hrnci tak přináší množství výhod, které určitě oceníte. Každý parní hrnec má svoje výhody, které si také ukážeme. Dejte přípravě jídel na páře šanci a uvidíte, že nebudete litovat. 

Velikost parních hrnců

Ať chceme, nebo ne, parní hrnec nám z místa na kuchyňské lince kousek ukrojí. Nejde o nic tragického, ale samozřejmě opět jde o vaši preferenci. Velikost je určená i kapacitou, kterou dokáže parní hrnec pojmout. Tady se řídíme především frekvencí používání a množstvím strávníků. Menší parní hrnce postačí pro jednoho až dva strávníky. 

Varné nádoby v parním hrnci

Elektrické parní hrnce se 3–4 nádobami naopak umožní přípravu i více pokrmů najednou. Výhodou je tedy jejich multifunkčnost. Jejich objem se uvádí také v litrech. 

Velikost rovněž závisí na rozměrech samotného zařízení. Širší parní hrnec nabízí víc možností. Klidně do něj můžete vložit rybu nebo celé kuře. U některých modelů existuje možnost dokoupení nádob, případně speciálních nástavců na vaření rýže nebo vajíček. 

Výkon a příkon parního hrnce

U elektrických spotřebičů jde o klasickou veličinu, která při výběru převáží. Samozřejmě zde určitě platí i přímá úměra. Čím vyšší výkon, tím větší příkon a tím víc se to projeví na účtu za elektřinu. Nemusíte se však bát. Na výběr máte množství variant. Proto je skutečně na vás, jak velký výkon vám bude vyhovovat. Výkon se pohybuje přibližně na úrovni 400 až 2 000 W.

Parní hrnec se třemi nádobami

Pokud plánujete hrnec používat často, hledejte zlatou střední cestu a výkon kolem 1 200–1400 wattů. V této kategorii se řídíme jednoduchým pravidlem energetické třídy od A až po A+++. Čím má přístroj nižší energetickou třídu, tím víc energie bere ze zásuvky. 

Funkce a režimy

U mnoha modelů dnes najdete různé specifické funkce, které si buď oblíbite, nebo o ně ani nezakopnete. Kromě klasického napařování máte možnost využít režimy nebo funkce jako expresní paření nebo rychlonapařování. Tato funkce zajistí díky silné dávke horké páry extrémně rychlé napaření.

Parní hrnec s funkcí časovač

Dále to jsou speciální časovače na zapnutí a vypnutí hrnce nebo různé režimy na přípravu zeleniny, masa nebo ryb. Těmito funkcemi však disponují hlavně dražší modely. 

Cena parního hrnce

Nemusíte se bát, že jde o nedostupné zboží. Lacinější parní hrnce koupíte i za 25–30 eur. Pokud očekáváte přiměřenou kvalitu za rozumný peníz, dostaneme se na hodnotu 40–80 eur v závislosti na velikosti parního hrnce. Pokud toužíte po moderním designu, LED displeji a množství funkcí, dostáváme se na cifru kolem 250–300 eur. 

Nejlepší parní hrnce podle recenzí

Porovnali jsme desítky modelů a vybrali jsme pro vás ty nejlepší! Pokud se neumíte rozhodnout sami, pak vás námi vybrané modely určitě nezklamou. Pozitivní recenze jsou zárukou toho, že s parním hrncem budete opravdu spokojeni.

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Závěsná křesla a houpací sítě v interiéru Závěsná křesla a houpací sítě v interiéru

Závěsné křeslo či houpací síť? Výběr ani jednoho z nich nebudete litovat. Ozvláštní interiér a vytvoří prostor pro zábavu a odpočinek.

Botník by neměl chybět ve vaší předsíni Botník by neměl chybět ve vaší předsíni

Malá či velká botník, určitě by neměla chybět ve vaší předsíni. Jde o prakticky kousek, který vám pomůže udržovat pořádek a mít přehled ve vaší obuvi. Botník ve formě skříňky nebo...

Žlutá koupelna - i doplňky rozhodují Žlutá koupelna - i doplňky rozhodují

Nebojte se žluté! Každý den s ní můžete začínat ráno v koupelně, zlepšit si náladu, když si půjdete umýt ruce, jestli se dostat do hravé nálady, když se půjdete přepudrovat.Publikováno dne: 29.07.2018
Hodnocení článku:
(89.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Minitroubu na pečení koupíte i s dvouplotýnkou a mikrovlnkou. Recenzie odporúčajú značky Tefal aj Orava Minitroubu na pečení koupíte i s dvouplotýnkou a mikrovlnkou. Recenzie odporúčajú značky Tefal aj Orava

Vsaďte na plnohodnotnou náhradu klasické trouby na pečení. Budete překvapení, co všechno dokáže. Jak vybrat tu nejlepší minitroubu na pečení, vám prozradíme v našem článku!

Jaký ohřívač na terasu? Nejlepší jsou plynové a terasové infrazářiče Jaký ohřívač na terasu? Nejlepší jsou plynové a terasové infrazářiče

Chtěli byste si posedět na terase i v podzimních či zimních měsících?  V našem článku vám poradíme, jaký ohřívač na terasu si vybrat a jakých parametrů si při jeho výběru všímat.

Jak vybrat nejlepší elektrický hrnec na vaření nebo pečení? Recenze chválí rýžovary, remosky i multifunkční hrnce Jak vybrat nejlepší elektrický hrnec na vaření nebo pečení? Recenze chválí rýžovary, remosky i multifunkční hrnce