Parní mixér na příkrmy pro děti – recenze chválí značky Philips, Béaba a Tommee Tippee

Každý rodič chce dát svému dítěti tu nejzdravější stravu – bez pesticidů, umělých barviv a konzervantů. Nejlépe tu vlastní zahrádky nebo potom tu, která má nálepku BIO. Když už máte zeleninu, ovoce nebo jiné jídlo z obchodu nebo ze zahrádky, následuje otázka správné přípravy.

Jak vybrat parní mixér?

Jak připravit vašemu kojenci pokrm, aby si suroviny zachovaly co nejvyšší obsah kvalitních živin? Začněte připravovat domácí výživy v parním mixéru.

Oblíbené parní mixéry

Kouzlo napařované stravy

Nejlepším způsobem přípravy jídel je napařování. Právě tento způsob „vaření“ uchová nejvíc zdraví prospěšných látek v připravovaných pokrmech. Vařením, pečením a smažením téměř všechny živiny zničíme. Napařováním pokrmů se tento nutriční deficit nemůže stát. Vzhledem k tomu, že i děti v kojeneckém věku postupně přecházejí z kojenecké stravy na výživy, byly vynalezené parní mixéry.

Jak parní mixér funguje?

Napařování je ideálním způsobem, jak tepelně připravit potraviny. Protože při napařování se v připravovaných pokrmech uchová nejvíc zdraví prospěšných látek, jde o nejideálnější způsob přípravy jídel pro vás a vaše děti. Zdá se vám to příliš zdlouhavé? Pokud používáte ty správné kuchyňské pomůcky, za 15 min. už můžete krmit vaše miminko.

Rychlým a „zdravým“ pomocníkem na přípravu kašiček je parní mixér. Toto zařízení jídlo napaří a také pomixuje. Stačí oloupat a umýt vhodnou zeleninu, nakrájet ji, vložit do nádobky, zajistit ji ochranným krytem, do příslušného otvoru nalít vodu, která se během přípravy bude vypařovat, zapojit parní mixér do elektřiny, stisknout tlačítko napařování a čekat. Většinou je funkce napařování označená piktogramem, který připomíná obláček. Pokud máte parní mixér 2v1, rychle zjistíte, které ze 2 tlačítek patří napařování a které mixování.

Podle toho, jaký parní mixér si koupíte, proces ukončení napařování ohlásí znělka (cinknutí), ale ne všechny mixéry touto funkcí disponují. Po ukončení stisknete tlačítko mixování a jídlo pomixujete klasickým způsobem. Někdy se mixování provádí v té samé nádobce, někdy je nutné přesunout pokrm do nádobky vedle nebo je nutné nádobku obrátit a na elektrickou stanici připojit obráceným způsobem, takto funguje i např. parní mixér Avent 2v1.

TIP: Kvôli rýchlejšej a rovnomernej príprave jedla odporúčame zeleninu nakrájať na menšie a približne rovnako veľké kúsky. Tak sa nestane, že niektoré krúžky mrkvy budú „preparené“ a iné ešte surové.

Výhody parního mixéru

Parní mixér má oproti tradičnímu mixéru, bez napařování, nebo oproti napařovacímu hrnci nesporné výhody. Jednu z nich už tušíte, jde o přípravu jídla 2v1. Chcete vědět, jaké další výhody si s ním užijete?

Bez časové ztráty

Při přípravě pokrmů v parním mixéru nemusíte vůbec stát, tak jako jste to museli dělat, když jste jídlo připravovali na páře na sporáku. Naplno se můžete věnovat svému děťátku. Pokud na parní mixér zapomenete, nevadí, některé mají funkci opakovaného ohřevu, takže jídlo nebude nikdy studené. Na přípravu pokrmu vám stačí jeden jediný přístroj, se kterým uděláte všechnu práci.

Parní mixér pro přípravu dětských příkrmů

Úspora energie

I ten nejmodernější parní mixér, který disponuje různými funkcemi, je navržený tak, aby šetřil spotřebovanou energii. Moderní technologie má přece šetřit nejen vás čas a vynaloženou energii, ale dělat svoji prácu za účinně krátkou dobu a nízké náklady. Proto se nemusíte obávat, že vám za mixér přijde vysoký účet za elektřinu.

Rychlá údržba a čištění

Parní mixér vyžaduje jen minimální umývání a čištění. Pokud se jídlo připravuje jen v jedné nádobce, stačí jí umýt víko a nože, které pokrm promění na kaši, a o čistotu je postaráno. S údržbou a čistotou vnějších částí přístroje si starosti dělat vůbec nemusíte, stačí když ho přetřete zvlhčeným hadříkem.

Minimální nároky na uskladnění

Šetří prostor, protože má kompaktní rozměry a na přípravu jídla nepotřebujete několik hrnců a další pomůcky na rozmixování připravené zeleniny. Parní mixér nahradí několik hrnců a pomůcek, které jste dosud na paření a rozmixování jídla používali.

Bezpečnost

Je absolutně bezpečný, nemusíte se obávat, že se popálíte párou. Nádobka bývá vyrobená ze speciálního plastu, který izoluje teplo z vnitřní strany.

Jednoduchá manipulace a ovládání

Většinu parních mixérů zvládne používat i malé dítě, jde o intuitivní ovládání – na základě piktogramů. Když si zvolíte parní mixér s více funkcemi a dálkovým ovládáním, budete si muset důkladně přečíst návod na obsluhu. Ten byste si měli, samozřejmě, přečíst tak či tak.

Základní a nadstandardní funkce

Mezi základní funkce, ktoré by parnímu mixéru neměly chybět, patří pochopitelně napařování jídla a mixování. Některé mixéry disponují i možností nastavení teploty nebo nastavení doby napařování, avšak stále to jsou jen funkce, které patří mezi ty základní. Do nadstandardních, resp. doplňkových funkcí zařazujeme:

Větší prostorová kapacita

Některé parní mixéry mají 2 nádobky a víc, v nichž můžete napařit a připravit i několik jídel současně. Je to užitečný způsob, jak si předem připravit několik jídel. Oceníte to, když pojedete na dovolenou nebo na nějaký výlet na víc než několik hodin. Je to dobré i v případě, kdy se vám nechce neustále vytahovat a ukládat parní mixér. Stačí, že ho táhnete jednou za čas a za pár chvilek připravíte více jídel.

Parní mixér a zelenina pro přípravu jídel

Opětovné ohřívání

Napařování už dávno skončilo a vy se obáváte, že jídlo budete muset znovu ohřívat v mikrovlnce nebo na sporáku? Nejenže to není nejzdravější způsob, hlavně ten v mikrovlnce, ale spotřebujete také větší množství energie. Některé parní mixéry mají právě pro tyto případy funkci opětovného ohřívání, která pokrm ohřeje zdravým způsobem – pařením.

Rozmrazování

Zeleninu nebo cokoliv jiného můžete z mrazničky hodit rovnou do parního mixéru. Jídlo rozmrazí rychle a zachová všechny živiny, které jídlo mělo před zmrazováním.

Automatické vypnutí

Šikovný parní mixér s funkcí automatického napařování se automaticky vypne, když svoji práci dokončí. Vy se tak nemusíte obávat o vysokou spotřebu energie a ani o připálení nebo přílišné napaření zeleniny.

Automatické čištění a dezinfekce

S údržbou a čištěním vám určitě pomůže automatické čištění. Do nádobky na přípravu pokrmu stačí nalít vodu, zapnout samočištění a mixér nádobku pěkně vyčistí. Vaší úlohou bude vodu už jen vylít, propláchnout a zapnout funkci dezinfekce, která ošetří nádobku tak, aby v ní nevznikaly bakterie a plísně. Tuto dezinfekční funkci můžete využít i při sterilizaci dětských dudlíků a dětských lahví.

Balíčkování

Vezměte si výživu i na cestu. Do čeho ji však uskladnit? Na to, aby se strava během dlouhé cesty nezkazila a během jedení byla stále jako čerstvá, jsou některé parní mixéry vybavené speciálními sáčky, do kterých vám výživu mixér napumpuje.

Jak si vybrat ten správný parní mixér

Před tím, než se pustíte do výběru, je dobré zvážit, co vlastně od parního mixéru očekáváte. Zda  opravdu umět jen pařit a mixovat, nebo má být obohacený o další zajímavé funkce a být hotovým multifunkčním zařízením. Je však jasné, že čím víc funkcí přístroj bude mít, tím bude i cena vyšší. Parní mixér, který má pozitivní ohlasy (např. na heureka.sk), je vždy lepší volbou než neověřený produkt. Tyto parní mixéry vás určitě nezklamou:

Závěrečné slovo

Parní mixér je výbornou pomůckou, kterou si zamilujete. My jen doufáme, že když se už odhodláte koupit si tento šikovný stroj, budete ho také používat. Mimochodem, parní mixér nemusíte používat jen na přípravu výživy, připravíte v něm i chutné dipy, omáčky, ovocné krémy do koláčů, krémy na zeleninové koláče, pasírované polévky apod.

Keďže všetky parné mixéry sa od seba máličko odlišujú – fungovaním, starostlivosťou a v spôsobe prípravy jedál, je nutné, aby ste si pred samotným použitím parného mixéra dôkladne prečítali pribalené návody, v ktorých nájdete všetky potrebné inštrukcie a možno aj nejaké zaujímavé recepty.

Autor článku

Dominika Hamarová

Volám sa Dominika Hamarová a mám vyštudovanú predškolskú a elementárnu pedagogiku. Vo voľnom čase sa venujem zdravému životnému štýlu a športu...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Dřevěné umyvadla Dřevěné umyvadla

Patříte k těm, kteří se v bytovém designu chtějí odlišit a rádi volíte netradiční řešení? Máte rádi krásu a praktičnost dřeva? Pak je pro vás dřevěné umyvadlo jako stvořené!

Červený obývací pokoj - každého upoutá na první pohled Červený obývací pokoj - každého upoutá na první pohled

Toužíte po obývacím pokoji, z níž bude sálat radost a energie? Vyměňte bílé, šedé a béžové barvy za červenou a dodejte jí nový život v horkých odstínech! Vaše obývák se změní k nepoznání.

Vázy na květiny jako bytové doplňky do obývacího pokoje Vázy na květiny jako bytové doplňky do obývacího pokoje

Alespoň jednu vázu má doma asi každý. Může jít o skleněný kousek s jednoduchým designem, nebo například o kovovou dekorativní vázu. Jakou máte doma vy?Publikováno dne: 16.12.2021
Hodnocení článku:
(90.6%)