Jak vybrat ryžovar + nejlepší ryžovary

Domácí sushi? Chutná kari rýže? Vaření rýže je proces, který je i pro mnoho zkušených hospodyněk občas hazardem. Někdy se rýže podaří měkčí a sypká a jindy zase tvrdá či rozvařená. Rýži můžete vařit, dusit, péct nebo pařit. Možností je hned několik. Někdy to vypadá jako pořádná věda, ale přitom to tak vůbec nemusí být.

Kvalitní ryžovar Sencor

Vždyť inovativní technologie jsou už dávno mezi námi a ryžovar by se klidně mohl stát součástí každé domácnosti. Cena ryžovaru vůbec není tak nehoráznou investicí, do ktoré by se nevyplatilo investovat. Vždyť vám ulehčí práci, ušetří čas a připraví kvalitní a chutnou rýži. Jak vybrat rýžovar si povíme v následujícím článku. Jaký typ ryžovaru vybrat? Jaké jsou recenze ryžovarů? To všechno si komplexně shrneme.

Jak to už v kuchyni bývá, každý kuchař/kuchařka má svoje vlastní postupy a zásady, které v jejich kuchyni fungují. Stejně tak je to i při přípravě rýže. Co se ryžovarů týká, určitě je to podobné. Někomu vyhovuje ryžovar, který je jednoduchý bez dodatečných funkcí, a někdo si pro změnu potrpí na nějaké ty pokročilejší funkce.

Oblíbené modely

Jaký typ ryžovaru si vybrat?

Také ryžovary mají svoje základní kategorie, které je předurčují na správné použití. Někteří výrobci u svých produktů uvádějí informace o přípravě konkrétních druhů rýže. V zásadě však neexistují specifické modely na přípravu bílé, přírodní, loupané, hnědé nebo sushi rýže. Všechny tyto přístroje fungují na parní bázi. Zvolit správný hrniec na rýži si tedy můžete na základě těchto poznatků.

Malé ryžovary – Praktické a rychlé

Hlavní roli při výběru sehrává objem, respektive kapacita nádoby na rýži. Rýžovary využívají i gastronomická zařízení a malé rýžovary s objemem menším než 1 litr by zřejmě byly nepraktické. 

Rýžovar na přípravu rýže

Běžně jsou na trhu ryžovary, které uvaří najednou maximálně 500 g rýže. Tento objem hrnce na rýži se obecně považuje za menší, ale v případě tříčlenné rodiny jde o ideální volbu za rozumnou cenu.

Velký ryžovar – Nakrmite celou rodinu

Oproti menším ryžovarům mají tato zařízení praktickou výhodu v tom, že dokážou najednou uvařit více než 1kg rýže. Pokud by tedy šlo o objem nádoby na vaření rýže, velké rýžovary se hodí do domácností, kde je zvykem vařit ve větším. Bez problémů tak navaříte víc rýže pro celou rodinu.

Multifunkční ryžovar – Pokročilejší pomocník

V případě multifunkčního ryžovaru se bavíme o jakési vyšší třídě mezi ryžovary. Ve všeobecnosti můžeme říct, že multifunkční ryžovary nejenže oplývají specifickými funkcemi, ale stejně tak toho dokážou víc než jen uvařit rýži.Multifunkční rýžovar na přípravu různých jídel

Kromě velké kapacity nádoby na vaření rýže dokážou tyto rýžovary spařit zeleninu nebo uvařit maso. Tyto hrnce na rýži jsou vybavené funkcemi, které ulehčují celkový průběh přípravy jídel.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie ryžovary

Jak vybrat správný ryžovar?

  • Kapacita / objem ryžovaru - jde o základní parametr. Připomínáme však, že hned na začátku je nutné myslet na to, kolik rýže chceme v hrnci na rýži připravit. V případě méně početné rodiny postačí pro vaření rýže klidně i objem 0,6 až 1 l. V případě, že chceme rýži vařit ve větším množství a nechce sa nám vaření dělit na etapy, obstarejte si nádobu o objemu kolem 1,2 až 2 l. Na základě toho se potom rozhodujete, zda je pro vás vhodnější větší nebo menší objem.
  • Výkon / příkon ryžovaru - je rozhodující v případě rychlosti přípravy samotné rýže. Rozdíly v délce přípravy jsou však markantní. Běžně se pohybuje na 400, 600 či až 900 wattech. Při větším výkonu jde zpravidla o ryžovary, které dokážou připravit větší objem ryže.
  • Zajímavé funkce - při kvalitním ryžovary by nemělo chybět hned několik zajímavých funkcí. Začneme nastavitelnými módy pro přípravu rýže. Další podstatnou funkcí by mělo být automatické vypnutí po dovaření či funkce "keepwarm," která udrží rýži teplou ještě několik hodin po dovaření. Rovněž by neměla chybět ochranná funkce proti přehřátou.
  • Údržba a umývání - pokud si zaplatíme za domácího robota, nejraději bychom byli, aby všechno udělal sám a ještě se i umyl. Rýžovar všechno zvládne sám, ale umývání je už na nás. Pozor se vyplatí dávat také u údaje o použitých materiálech. Nejčastěji jsou ryžovary vybavené nepřilnavým povrchem. Některé modely je nutné oplachovat ručně, jiné mohou jít i do myčky nádobí. To je už ale individuální atribut.

Recenze ryžovarů

Jako vždy, také tentokrát jsme si pro vás připravili konkrétní výrobky. Konkrétní rýžovary, které mají recenze na Heurece nejlepší a lidé je kupují pro ověřenou kvalitu a spolehlivost.

Na začátku bychom vzpomněli, že ryžovary Sencor, Tefal či Russell Hobbs patří mezi kvalitní výrobce. Dokazují to i vysokým procentem podílu na trhu v tomto segmentu.

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Komentáre

04/09/2018 10:34
Nela

Rýže patří mezi moji nejoblíbenější přílohu, ale vaření rýže pro mě bylo obtížné. Když jsem vařila rýži v sáčku, vždy jsem ji měla buď rozvařenou, nebo nedovařenou a rýže na volno v hrnci se mi vždy připálila. Na doporučení kamarádky jsem si koupila ECG RZ 11 rýžovar, který předčil mé očekávání. Vaření rýže je velmi snadné a navíc rýžovar dokáže udržet rýži teplou po dobu 5 hodin, což je pro mě super :)

Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Vyřezávané Halloween dýně Vyřezávané Halloween dýně

Víte kdy je Halloween? Už o pár týdnů! A máte už promyšlený motiv, který letos vyříznete na dýni? Pokud ne, pak se nemusíte stresovat - připravili jsme pro vás to nejlepší z nejlepšího....

Žluté kuchyně - potěší oko i ducha Žluté kuchyně - potěší oko i ducha

Žlutá barva má mnoho pozitiv - nejenže je optimistická a zlepšuje náladu, ale také dokáže zesvětlit a oteplit interiér a zvětšit prostor. Říká se však i to, že vzbuzuje chuť k jídlu,...

Šedá a tyrkysová Šedá a tyrkysová

Přemýšlíte nad tím jaká barva se hodí k tyrkysové? Jednoznačně šedá! Tyrkysová působí uklidňujícím dojmem a šedá velmi dobře nahrazuje fádní bílou.Publikováno dne: 18.04.2018
Hodnocení článku:
(89.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Nejlepší tepovač koberců, sedaček nebo matrací pro domácnost? Kärcher nebo ZelmerNejlepší tepovač koberců, sedaček nebo matrací pro domácnost? Kärcher nebo Zelmer

Pokud máte doma víc koberců, určitě jednou za čas hledáte způsob, jak je vyčistit.   Pomůže vám s tím tepovač, resp. vysavač na tepování koberců a my vám poradíme, jak si ten vhodný...

Nejlepší kombinovaný sporák? Recenze a test chválí Mora, Beco, Amica, Bosch a GorenjeNejlepší kombinovaný sporák? Recenze a test chválí Mora, Beco, Amica, Bosch a Gorenje

Kombinovaný sporák s plynovou vrchní deskou a elektrickou troubou představuje vhodný kompromis mezi kvalitou vaření a energetickou úsporností. Víte, podle čeho si vybrat?

Nejlepší ruční vysavač? Recenze a test chválí Bosch, Sencor i RowentuNejlepší ruční vysavač? Recenze a test chválí Bosch, Sencor i Rowentu

Ruční vysavač je nenahraditelným pomocníkem při náhlé nehodě v domácnosti, např. když se vám rozsype mouka nebo strouhanka v kuchyni, když děti přinesou bláto nebo písek na botách do...