Tlačítkový telefon s wifi, androidem a dobrým foťákem? Nokia a Samsung mají dobré recenze

Na osvědčenou klasiku se nikdy nezapomíná. Ve světě technologií je mnoho věcí, které už dávno patří historii, resp. upadly do zapomnění, protože je nahradilo něco nového. Někdo si možná pomyslí, že už i ten klasický mobil s tlačítky je dávno starožitností. Ať budete věřit, nebo ne, tyto mobilní telefony se stále vyrábějí. Ne proto, že jsou retro, ale proto, že je o ně neustálý zájem.

Tlačítkový telefon

Co vám dokážou klasické mobilní telefony nabídnout? Existuje tlačítkový mobil s Wi-Fi? Jakých parametrů je třeba si při výběru všímat? Dozvíte se dále v našem článku.

Oblíbené telefony s klávesnicí

Klasický mobil pro všechny

To, že klasický mobilní telefon už není úplně v módě, ještě neznamená, že patří do starého „železa“. Je pravdou, že tlačítkové telefony pro seniory jsou specifickou kategorií, která je velmi žádaná. Důvodem je to, že tlačítkové telefony se jednoduše ovládají a zároveň jsou srozumitelné i pro lidi, kteří nejsou příliš technicky zdatní.

Klasický tlačítkový mobil si však najde místo i u mladších. Pro děti může být tento mobil skvělým startem. Přece jen dát dítěti do ruky smartphone za stovky eur a čekat, co se s ním stane, je mnohem dražší než dát dítěti do ruky mobil za desítky eur. Všechno základní se na něm dokáže naučit a zjistíte i to, jak zodpovědné vaše dítě je.

Mobilní telefony s tlačítky

Tlačítkové telefony jsou vyhledávané také u střední generace. Především pokud jde o odolné mobilní telefony. Ty obvykle vydrží nárazy, potopení i těžké pády. Tyto klasické mobilní telefony tedy rozhodně mají ve světě technologií svoje místo. Nemluvě o tom, že tlačítkové telefony Nokia, Samsung a jiné mají velkou oblíbenost u firem jako mobily pro zaměstnance (služební mobily).

Nabízejí solidní základ

Klasické mobilní telefony s klávesnicí se vyznačují jednoduchostí, výdrží, odolností a k tomu všemu ještě také nízkou cenou. Většina mladé generace dnes zná mobilní telefony s tlačítky pouze z obrázků nebo z filmů. To jsou ty telefony, které nejsou tvořené pouze velkým displejem. Právě naopak. Vyznačují se menším displejem a tlačítky (klávesnicí), kterými se mobil ovládá. Právě menší displej zabezpečuje, že výdrž baterie je mnohem vyšší a lze se bavit o ne hodinách, ale dnech bez nabití.

Klasický telefon nelze porovnávat s dnešními smartphony, které jsou vybavené podstatně větším množstvím funkcí. Možná nemají takové rozlišení, fotoaparát a ani se s nimi nedostanete na internet a nezahrajete si oblíbené hry, ale i tak dokáže tlačítkový telefon nabídnout něco navíc. Telefonování a SMS jsou jeho hlavními úkoly, které plní na jedničku. Ačkoli možná budete překvapení, protože dnešní společnosti už nabízejí i mobilní telefony s Wi-Fi, GPS nebo se dvěma SIM kartami. Které parametry jsou při výběeu důležité, se dozvíte dál. Mezi nejznámější výrobce klasických tlačítkových telefonů patří Samsung, Nokia, Sencor nebo Aligator.

Silné stránky

 • Delší výdrž baterie
 • Odolnost
 • Nízká cena
 • Levný servis
 • Bezproblémový software

Slabé stránky

 • Malý displej
 • Nekvalitní fotoaparát
 • Absence pokročilých funkcí

Velikost displeje

Pokud se dostáváme k parametrům těchto mobilních telefonů, vězte, že velké úhlopříčky se nedočkáte. Displeje mají v průměru 1,8 až 3 palce. Pochopitelně, displej je velmi důležitý. Nejčastěji jde o technologii TFT LCD. Displeje tedy nejsou dotykové a nabízejí jen velmi slabé rozlišení displeje. Určitě tak nečekejte, že dostane barvy takové, jaké byste možná chtěli. Na druhé straně, mobil má praktické rozměry přímo do kapsy.

Klasický telefon s tlačítky a malým displejem

Fotoaparát

Určitě nebuďte nároční. Co se fotoaparátu týká, jde zřejmě o největší slabinu klasických mobilních telefonů. Pokud natrefíte na tlačítkový telefon s fotoaparátem více než 3 Mpx, zřejmě budete oslavovat, ale ani tak se kvality nedočkáte. Obvykle se výkon fotoaparátu pohybuje na úrovni 0,3 až 2 Mpx. V lepším případě můžete natrefit na mobilní telefon s bleskem.

Výdrž baterie

Od nejslabší stránky k té nejsilnější. Pokud chcete mobilní telefon, který nabíječku neuvidí víc než týden, tlačítkový mobil je pro vás to správné. Výdrž více než 5 dní je v této kategorii samozřejmostí. Mobily mají malé displeje, nízké datové toky a spotřeba energie je tedy velmi nízká. Baterie mají kapacitu od 800 mAh až po 1 450 mAh (Li-Ion). Najdou se i takové, které mají baterii s ještě větší kapacitou.

Hraní se s tlačítkovým mobilním telefonem

Konektivita a funkce

Základem je telefonování a SMS, avšak klidně můžeme jmenovat funkce, které už i dnešní tlačítkové telefony nabízejí, protože si to doba vyžaduje. Nechybí jim například:

 • Bluetooth,
 • Wi-Fi,
 • GPS,
 • Dual Sim,
 • SD karta.

V případě odolných telefonů jsou často k dispozici také akcelerometr, gyroskop, vodováha a mnoho dalšího. V rámci funkcí uvedeme kalendář, FM rádio, schopnost přehrávání mp3 formátu nebo kalkulačku a základní hry od výrobce. Dnes však opravdu už ani tlačítkový mobil s Wi-Fi není raritou a máte tedy možnost dohledat si nutné informace i na internetu.

Cenová relace

Určitě se v tomto případě nemusíte bát, že byste se nemohli doplatit. Ani náhodou. Pravda je taková, že tlačítkový telefon seženete už za 20 eur. Uvést můžeme model Nokia 105 2017 Dual SIM. Pokud půjdeme s cenou výše, u klasických mobilních telefonů se zastavíme na cenovce kolem 70 eur. A už i tato cena je přehnaná. Z dalších uživateli preferovaných modelů můžeme připomenout Aligator D940 Dual SIM nebo nejmenší mezi všemi Sencor Element MINI, který vás vyjde na přibližně 20 eur.

V rámci možností výběru ještě můžeme uvést i skutečnost, že v rámci tlačítkových telefonů známe i známé vyklápěčky nebo vysouvací mobily. Ačkoliv jsou už dnes řídké, model Nokia N96 se ještě stále vyrábí podobně jako starší kolega Nokia E66. Jak se říká, klasika nikdy neumírá.

Oblíbené telefony s klávesnicí

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Vázy na květiny jako bytové doplňky do obývacího pokoje Vázy na květiny jako bytové doplňky do obývacího pokoje

Alespoň jednu vázu má doma asi každý. Může jít o skleněný kousek s jednoduchým designem, nebo například o kovovou dekorativní vázu. Jakou máte doma vy?

Originální stojany na deštníky Originální stojany na deštníky

I vaše předsíň si zaslouží nádech originality! Projevte svou osobnost a kreativitu při výběru doplňků a dodejte život i té najponurejšej vstupní hale.

Oranžová kuchyň - netradiční, ale vhodná volba Oranžová kuchyň - netradiční, ale vhodná volba

Oranžová bude vyzařovat příjemné teplé světlo ať ji umístíte kamkoli. Pokud ji ani vy nemáte ve své kuchyni, je nejvyšší čas to změnit.Publikováno dne: 10.06.2020
Hodnocení článku:
(89.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Bojler nebo průtokový ohřívač vody? Přímý ohřev vody v koupelněBojler nebo průtokový ohřívač vody? Přímý ohřev vody v koupelně

Když vybíráte vytápěcí systém do domu či bytu, možná vás napadlo, že s průtokovým ohřívačem byste mohli ušetřit nějaké to euro. Na rozdíl od bojleru totiž ohřívá vodu jen tehdy, když to...

Jak zjistit kvalitu vody a jak získat mikrobiologický rozbor zdarma?Jak zjistit kvalitu vody a jak získat mikrobiologický rozbor zdarma?

Tekutina, bez které si život nedokážeme představit. Voda. Zvládnete bez ní 2 dny, nejvíc týden. Kvalita vody se nepodepíše jen na vašich spotřebičích, ale i na vašem zdraví. Jak...

4 tipy, jak mít šperky v bezpečí 4 tipy, jak mít šperky v bezpečí

Aby vaše klenoty skutečně vydržely roky či desetiletí, musíte se o ně samozřejmě náležitě starat. Vybrali jsme pro vás rady, jak šperky správně uskladnit.