Jak vybrat sendvičovač? Oblíbené jsou 3 v 1 modely či toastovač na 4 toasty

Představte si teplý zapečený chleba plněný šunkou a sýrem. Cítíte tu vůni a nejraději byste všechno nechali tak a nějaký toast si připravili? S dobrým sendvičovačem to hravě zvládnete.

Jak vybrat toastovač na 4 sendviče?

Na co se při jeho výběru zaměřit a co všechno takový malý pomocník zvládne?

Nejoblíbenější sendvičovače na trhu

Důležitý je příkon. Platí to i pro sendvičovač

U všech elektrospotřebičů platí, že čím vyšší příkon, tím kvalitnější přístroj. Toastovač není výjimkou. Toastovač s vyšším příkonem nepotřebuje na zahřátí mnoho času a sendviče v něm připravíte rychleji. Investujte do něho zejména tehdy, když máte velkou rodinu, jinak vám budou sendviče doslova mizet pod rukama. Většina toastovačů má příkon 700 W, ale setkáte se i s vyššími čísly, což přípravu sendvičů a ostatních pochutin výrazně urychlí.

Kolik sendvičů připravíte?

Nejpoužívanější toastovače dokážou připravit 2 sendviče (4 trojúhelníky) najednou. Jsou lehké a skladné a manipulace s nimi je jednoduchá. Na trhu se setkáte také s toastovačem na 4 toasty. Ocení je zejména vícečlenné rodiny a domácnosti, v nichž se sendviče a vafle připravují častěji. Častou překážkou je jejich velikost, protože sendviče nepřipravujete proto, že pro něj nemá kdo sejít do sklepa a v kuchyni pro něj není místo.

Nejlepší toastovače podle recenzí a testů

Posvítili jsme si na nejoblíbenější toastovače. Byli jsme zvědaví, proč se zákazníkům líbí a zda se najde něco, čím by daný toastovač vylepšili, a tady jsou výsledky.

NÁŠ TIP: Všimli jsme si, že při přípravě sendvičů spotřebujete méně ingrediencí, protože je teplo pěkně rozloží po celé ploše sendviče. Počáteční investice se vám na ušetřených potravinách rychle vrátí. 

Není to jen o sendvičích

S toastovačem nepřipravíte jen chutný sendvič. Dokáže toho mnohem víc. Vyberte si toastovač s vyměnitelnými deskami a připravte vafle, grilovanou zeleninu nebo maso. Toastovač 3v1 nebo toastovač a vaflovač 2v1 právem patří mezi nejoblíbenější. Sladké snídaně či zdravý lehký oběd a rychlou večeři díky toastovači zvládnete připravit kdekoliv.

Sendvičovač 3 v 1 poslouží i na vaflovač

Vaflovací a grilovací deskyy často doplňují i destičky na lívance či oplatky. Sendvičovač 3 v 1 tak změníte na multifunkční spotřebič, který se v kuchyni neztratí. Před tím, než do toastovače investujete, ujasněte si, co všechno od něho očekáváte a jak často ho máte v plánu používat.

Dobrý pomocník s jednoduchou údržbou

Destičky od toastovače snadno oddělíte a pod tekoucí vodou rychle umyjete. Jeho údržba není náročná, proto toastovač umyjte po každém použití. Aby se na něm nehromadily připečené drobky a ostatní zbytky jídla.

Základem dobré chuti je kvalitní deska na pečení

Deska na pečení má být vyrobená z vysoce odolného materiálu, aby jí vysoká teplota pči pečení neublížila. Její povrch nejčastěji tvoří teflon, ale oblíbený je i toastovač s keramickým povrchem. Díky těmto materiálům máte jistotu, že se vám na povrchu nic nepřipálí a čištění také nebude dělat problém.

Světelný indikátor je skvělý pomocník

Světelný indikátor vám podá zprávu, kdy je toastovač připravený, i to, kdy z něho můžete hotovou pochoutku vyndat. Příjemné pečení.

Toastovač a funkce, bez kterých to není ono

  • teplotu toastovače si nastavte tak, jak potřebujete – tepelná regulace vám umožní nastavit několik poloh
  • vyměnitelné destičky můžete dát do myčky nádobí? To je skvělé!
  • zapomněli jste toastovač vypnout? Když usoudí, že je tepla příliš moc, zareaguje ochrana proti přehřátí a přístroj vypne
  • nebojte se, toastovač vám na lince nebude tancovat – protiskluzové nožičky mu to nedovolí
  • sám se toastovač neotevře, nemusíte u něj stát ani ho stále držet. Stačí, když pořádně zatlačíte pojistku
  • izolovaná rukojeť by i při provozu měla být studená, abyste s toastovačem mohli i při vysokých teplotách dobře manipulovat

Nejoblíbenější sendvičovače na trhu

Autor článku

Alena Kesselová

Rada si plním sny. Splněným snem bylo i knihkupectví, ve kterém jsem kralovala celých 9 let. Věřím, že lásku k psanému slovu z mých článků ucítíte...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Provensálská kuchyň - dodejte své kuchyni nádech Francie Provensálská kuchyň - dodejte své kuchyni nádech Francie

Je vaším snem mít kuchyni zařízenou v provensálském stylu? Potřebujete zařízení laděné v bílé a stylové doplňky, díky kterým si budete připadat jako na jihovýchodě Francie.

Bílé kuchyně - v bílé bude vaše malá kuchyně vypadat větší Bílé kuchyně - v bílé bude vaše malá kuchyně vypadat větší

Jednoduchá, jemná, čistá a nadčasová. Přesně taková je bílá barva, která se stále více objevuje i jako barva kuchyně.

Závěsy se hodí do každého pokoje. Nevěříte? Závěsy se hodí do každého pokoje. Nevěříte?

Máte doma závěsy? Hodí se nejen do obývacího pokoje či ložnice, ale i do dětského pokoje a kuchyně. Jsou dekoračním doplňkem, který dodá místnosti svébytný ráz.Publikováno dne: 12.08.2019
Hodnocení článku:
(92.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jakou sněhovou frézu? Elektrickou, nebo jednostupňovou či dvojstupňovú benzínovou? Jakou sněhovou frézu? Elektrickou, nebo jednostupňovou či dvojstupňovú benzínovou?

Trápíte se s odklízením sněhu z chodníku? Řešením je sněhová fréza. Jak si tohoto pomocníka na zimu vybrat? Je lepší elektrická, nebo benzínová sněhová fréza? S výběrem vám pomůžeme v...

Jak vybrat nejlepší kapslový kávovar? Jak vybrat nejlepší kapslový kávovar?

Výhodou kapslových kávovarů je především   jednoduchost jejich obsluhy a rychlost přípravy kávy. Poradíme vám, jak si vybrat nejlepší kapslový kávovar do domácnosti.

Jak vybrat zastřihávač na bradku, vlasy, vousy nebo chloupky v nose? Jak vybrat zastřihávač na bradku, vlasy, vousy nebo chloupky v nose?

Stále víc mužů se snaží starat o svůj vzhled. Dobrým pomocníkem je zastřihávač, se kterým nebude úprava vlasů, bradky nebo zastřihávání chloupků v nose problém.