Jak vybrat sendvičovač? Oblíbené jsou 3 v 1 modely či toastovač na 4 toasty

Představte si teplý zapečený chleba plněný šunkou a sýrem. Cítíte tu vůni a nejraději byste všechno nechali tak a nějaký toast si připravili? S dobrým sendvičovačem to hravě zvládnete.

Jak vybrat toastovač na 4 sendviče?

Na co se při jeho výběru zaměřit a co všechno takový malý pomocník zvládne?

Nejoblíbenější sendvičovače na trhu

Důležitý je příkon. Platí to i pro sendvičovač

U všech elektrospotřebičů platí, že čím vyšší příkon, tím kvalitnější přístroj. Toastovač není výjimkou. Toastovač s vyšším příkonem nepotřebuje na zahřátí mnoho času a sendviče v něm připravíte rychleji. Investujte do něho zejména tehdy, když máte velkou rodinu, jinak vám budou sendviče doslova mizet pod rukama. Většina toastovačů má příkon 700 W, ale setkáte se i s vyššími čísly, což přípravu sendvičů a ostatních pochutin výrazně urychlí.

Kolik sendvičů připravíte?

Nejpoužívanější toastovače dokážou připravit 2 sendviče (4 trojúhelníky) najednou. Jsou lehké a skladné a manipulace s nimi je jednoduchá. Na trhu se setkáte také s toastovačem na 4 toasty. Ocení je zejména vícečlenné rodiny a domácnosti, v nichž se sendviče a vafle připravují častěji. Častou překážkou je jejich velikost, protože sendviče nepřipravujete proto, že pro něj nemá kdo sejít do sklepa a v kuchyni pro něj není místo.

Není to jen o sendvičích

S toastovačem nepřipravíte jen chutný sendvič. Dokáže toho mnohem víc. Vyberte si toastovač s vyměnitelnými deskami a připravte vafle, grilovanou zeleninu nebo maso. Toastovač 3v1 nebo toastovač a vaflovač 2v1 právem patří mezi nejoblíbenější. Sladké snídaně či zdravý lehký oběd a rychlou večeři díky toastovači zvládnete připravit kdekoliv.

Sendvičovač 3 v 1 poslouží i na vaflovač

Vaflovací a grilovací deskyy často doplňují i destičky na lívance či oplatky. Sendvičovač 3 v 1 tak změníte na multifunkční spotřebič, který se v kuchyni neztratí. Před tím, než do toastovače investujete, ujasněte si, co všechno od něho očekáváte a jak často ho máte v plánu používat.

Dobrý pomocník s jednoduchou údržbou

Destičky od toastovače snadno oddělíte a pod tekoucí vodou rychle umyjete. Jeho údržba není náročná, proto toastovač umyjte po každém použití. Aby se na něm nehromadily připečené drobky a ostatní zbytky jídla.

Základem dobré chuti je kvalitní deska na pečení

Deska na pečení má být vyrobená z vysoce odolného materiálu, aby jí vysoká teplota pči pečení neublížila. Její povrch nejčastěji tvoří teflon, ale oblíbený je i toastovač s keramickým povrchem. Díky těmto materiálům máte jistotu, že se vám na povrchu nic nepřipálí a čištění také nebude dělat problém.

Světelný indikátor je skvělý pomocník

Světelný indikátor vám podá zprávu, kdy je toastovač připravený, i to, kdy z něho můžete hotovou pochoutku vyndat. Příjemné pečení.

Toastovač a funkce, bez kterých to není ono

  • teplotu toastovače si nastavte tak, jak potřebujete – tepelná regulace vám umožní nastavit několik poloh
  • vyměnitelné destičky můžete dát do myčky nádobí? To je skvělé!
  • zapomněli jste toastovač vypnout? Když usoudí, že je tepla příliš moc, zareaguje ochrana proti přehřátí a přístroj vypne
  • nebojte se, toastovač vám na lince nebude tancovat – protiskluzové nožičky mu to nedovolí
  • sám se toastovač neotevře, nemusíte u něj stát ani ho stále držet. Stačí, když pořádně zatlačíte pojistku
  • izolovaná rukojeť by i při provozu měla být studená, abyste s toastovačem mohli i při vysokých teplotách dobře manipulovat

Nejlepší toastovače podle recenzí a testů

Posvítili jsme si na nejoblíbenější toastovače. Byli jsme zvědaví, proč se zákazníkům líbí a zda se najde něco, čím by daný toastovač vylepšili, a tady jsou výsledky.

NÁŠ TIP: Všimli jsme si, že při přípravě sendvičů spotřebujete méně ingrediencí, protože je teplo pěkně rozloží po celé ploše sendviče. Počáteční investice se vám na ušetřených potravinách rychle vrátí. 

Autor článku

Alena Kesselová

Rada si plním sny. Splněným snem bylo i knihkupectví, ve kterém jsem kralovala celých 9 let. Věřím, že lásku k psanému slovu z mých článků ucítíte...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Rozloučení se svobodou - výzdoba, dekorace, inspirace Rozloučení se svobodou - výzdoba, dekorace, inspirace

Čeká vaši kamarádku tento rok svatba? Připravte jí rozloučenou se svobodou, na kterou nezapomene!

Dětský pokoj pro dívku - nemusí to být jen růžová Dětský pokoj pro dívku - nemusí to být jen růžová

Vybíráte vhodné zařízení do pokoje pro své dítě? Chce do svého pokoje růžovou, fialovou, bílou, případně žlutou? V naší galerii najdete různé inspirace do dětského pokoje pro dívku.

Závěsná křesla a houpací sítě v interiéru Závěsná křesla a houpací sítě v interiéru

Závěsné křeslo či houpací síť? Výběr ani jednoho z nich nebudete litovat. Ozvláštní interiér a vytvoří prostor pro zábavu a odpočinek.Publikováno dne: 12.08.2019
Hodnocení článku:
(92.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Minitroubu na pečení koupíte i s dvouplotýnkou a mikrovlnkou. Recenzie odporúčajú značky Tefal aj Orava Minitroubu na pečení koupíte i s dvouplotýnkou a mikrovlnkou. Recenzie odporúčajú značky Tefal aj Orava

Vsaďte na plnohodnotnou náhradu klasické trouby na pečení. Budete překvapení, co všechno dokáže. Jak vybrat tu nejlepší minitroubu na pečení, vám prozradíme v našem článku!

Jaký ohřívač na terasu? Nejlepší jsou plynové a terasové infrazářiče Jaký ohřívač na terasu? Nejlepší jsou plynové a terasové infrazářiče

Chtěli byste si posedět na terase i v podzimních či zimních měsících?  V našem článku vám poradíme, jaký ohřívač na terasu si vybrat a jakých parametrů si při jeho výběru všímat.

Jak vybrat nejlepší elektrický hrnec na vaření nebo pečení? Recenze chválí rýžovary, remosky i multifunkční hrnce Jak vybrat nejlepší elektrický hrnec na vaření nebo pečení? Recenze chválí rýžovary, remosky i multifunkční hrnce