Nejlepší vestavěné chladničky jsou tiché a úsporné

Nechcete, aby byla lednička první věcí, která upoutá pozornost ve vaší kuchyni? Potom máte jasno. Jednoznačně sáhnete po vestavěné. Má hned několik výhod. 

 Vestavná chladnička v kuchyňské lince

Je určená na zabudování do vaší kuchyně, takže tam dokonale zapasuje. Nenaruší design moderní kuchyně. A je dokonce méně hlučná než klasické volně stojící spotřebiče. Jak si vybrat tu nejlepší vestavěnou ledničku? Výběrem vás provedeme krok po kroku... 

Nejprodávanější vestavěné chladničky

Vestavěné ledničky jsou dražší

Jedním z hlavních faktorů, který může člověka odradit od nákupu vestavěné zabudovatelné ledničky, je rozdíl v ceně oproti volně stojící ledničce. Cena vestavěné ledničky je v průměru o 20 až 30 procent vyšší oproti volně stojící ledničce ve stejné třídě. K sumě vestavěné ledničky je třeba připočítat cenu skříňky, do které se lednička osadí. Tato skříňka by při použití volně stojící leddničky nebyla nutná.

Vestavná chladnička ve skříňce

U vestavěné ledničky počítejte také s příplatkem za namontování. Pokud jste si spočítali všechny výdaje, cena vetavěné ledničky se rovná dvojnásobku ceny volně stojící. Ale ještě nedělejte unáhlené rozhodnutí, vestavěné ledničky mají i svoje výhody.

Čistota okolí ledničky

Jednou z nejpodstatnějších výhod vestavěné ledničky je absolutní nenáročnost na udržování čistoty v okolí ledničky. Protože je lednička uzavřená ve skříni, pod ledničkou a v jejím okolí se nehromadí žádná nečistota. Z tohoto důvodu jsou vestavěné ledničky doporučované vícero hygieniky.

Je tichá. Dokonale tichá

Výhodou vestavěné ledničky je i její minimální hlučnost. Skříňka, v níž je lednička osazená, tlumí dokonale zvuky, které jsou už i samotnými výrobci redukované na minimum. Pokud máte kuchyni spojenou s obývákem a nechcete se večer při sledování vašeho oblíbeného filmu nechat rušit, sáhněte po vestavěné ledničce.

Vestavěná lednička pod pracovní deskou

Hitem posledních let jsou vestavěné ledničky pod pracovní desku. Uplatní se hlavně v kuchyních, které jsou založené na koncepci výhradně s nízkými skříňkami. Výhodou je, že tuto nízkou ledničku je možné použít téměř kdekoliv, dokonce zabudovat do kuchyňského ostrůvku. Problémem je ale objem ledničky, neboť výška oproti běžné ledničce je asi třetinová.

Vestavná chladnička v dolní skříňce

Na základě čeho si vybírat?

  • Energetická třída – mezi nejúspornější ledničky patří ledničky třídy A+, A++, které mají o 25 % nižší spotřebu než ledničky třídy A.
  • Objem ledničky – při výběru se odrážejte od počtu členů domácnosti. Na každého připadá v průměru 70 litrů chladicího prostoru a 30 litrů mrazicího. Všeobecně jsou vestavěné ledničky objemově menší. Velkou část zabírá skříňka.
  • Počet kompresorů a okruhů – modely ledniček obsahují nejčastěji jeden kompresor a jeden až dva okruhy. V závislosti na množství okruhů můžeme ledničku a mrazničku vypínat samostatně.

Top 5 vestavěných chladniček

Když si vybíráte ledničku, v obchodech a e-shopech narazíte na desítky výrobků s odlišným designem - mají různé barvy, tvary (některé jsou hranaté, jiné více či méně zaoblené) a jejich povrchy jsou z různých materiálů (ocel, nerezová ocel, plast a apod.). Občas je však náročné vybrat si takovou chladničku, která by svým vzhledem zapadla mezi zařízení kuchyně. Řešením tohoto problému jsou vestavěné chladničky, které jsou zabudovány do kuchyňské linky, konkrétně do vyšší skříňky. Pomohou vám udržet jednotnou designovou linii, kterou v kuchyni udává právě kuchyňská linka.

Na základě testů, uživatelských recenzí a hodnocení jsme pro vás vybrali 5 nejoblíbenějších vestavných chladniček s mrazničkou. Viz jejich výhody a nevýhody.

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Modrá ložnice - barva oblohy působí blahodárně na spánek Modrá ložnice - barva oblohy působí blahodárně na spánek

Modrá je do ložnice nejvhodnější volbou, protože podporuje spánek. Hodí se na stěny, dekorace i na povlečení. Ověřte si to.

Námořnická modrá a bílá Námořnická modrá a bílá

Modrá v nás vyvolává pocity důvěry, bezpečí a celkové harmonie. Bílá je barvou minimalismu, který je absolutně nadčasový. I díky své neutralitě tvoří bílá barva s "těžší" námořnickou...

Červená koupelna - nejen pro lidi, kteří se nebojí riskovat Červená koupelna - nejen pro lidi, kteří se nebojí riskovat

Pokud máte rádi červenou barvu, určitě se jí při zařizování bytu nevyhýbejte. Hodí se do každé místnosti, dokonce i do koupelny. Nevěříte? Pak si to ověřte v naší galerii.Publikováno dne: 27.03.2018
Hodnocení článku:
(90.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Nejlepší kamera do auta s GPS a nočním viděním? Xiaomi i Prestigio Roadrunner 140Nejlepší kamera do auta s GPS a nočním viděním? Xiaomi i Prestigio Roadrunner 140

Pokud trávíte hodně času za volantem, určitě jste už byli svědkem nejedné nebezpečné situace. Kamerový záznam z palubní kamery v autě vám možná jednou přijde vhod jako objektivní...

Nejlepší tepovač koberců, sedaček nebo matrací pro domácnost? Kärcher nebo ZelmerNejlepší tepovač koberců, sedaček nebo matrací pro domácnost? Kärcher nebo Zelmer

Pokud máte doma víc koberců, určitě jednou za čas hledáte způsob, jak je vyčistit.   Pomůže vám s tím tepovač, resp. vysavač na tepování koberců a my vám poradíme, jak si ten vhodný...

Nejlepší kombinovaný sporák? Recenze a test chválí Mora, Beco, Amica, Bosch a GorenjeNejlepší kombinovaný sporák? Recenze a test chválí Mora, Beco, Amica, Bosch a Gorenje

Kombinovaný sporák s plynovou vrchní deskou a elektrickou troubou představuje vhodný kompromis mezi kvalitou vaření a energetickou úsporností. Víte, podle čeho si vybrat?