Nejlepší vestavěné chladničky jsou tiché a úsporné

Nechcete, aby byla lednička první věcí, která upoutá pozornost ve vaší kuchyni? Potom máte jasno. Jednoznačně sáhnete po vestavěné. Má hned několik výhod. 

 Vestavná chladnička v kuchyňské lince

Je určená na zabudování do vaší kuchyně, takže tam dokonale zapasuje. Nenaruší design moderní kuchyně. A je dokonce méně hlučná než klasické volně stojící spotřebiče. Jak si vybrat tu nejlepší vestavěnou ledničku? Výběrem vás provedeme krok po kroku... 

Nejprodávanější vestavěné chladničky

Vestavěné ledničky jsou dražší

Jedním z hlavních faktorů, který může člověka odradit od nákupu vestavěné zabudovatelné ledničky, je rozdíl v ceně oproti volně stojící ledničce. Cena vestavěné ledničky je v průměru o 20 až 30 procent vyšší oproti volně stojící ledničce ve stejné třídě. K sumě vestavěné ledničky je třeba připočítat cenu skříňky, do které se lednička osadí. Tato skříňka by při použití volně stojící leddničky nebyla nutná.

Vestavná chladnička ve skříňce

U vestavěné ledničky počítejte také s příplatkem za namontování. Pokud jste si spočítali všechny výdaje, cena vetavěné ledničky se rovná dvojnásobku ceny volně stojící. Ale ještě nedělejte unáhlené rozhodnutí, vestavěné ledničky mají i svoje výhody.

Čistota okolí ledničky

Jednou z nejpodstatnějších výhod vestavěné ledničky je absolutní nenáročnost na udržování čistoty v okolí ledničky. Protože je lednička uzavřená ve skříni, pod ledničkou a v jejím okolí se nehromadí žádná nečistota. Z tohoto důvodu jsou vestavěné ledničky doporučované vícero hygieniky.

Je tichá. Dokonale tichá

Výhodou vestavěné ledničky je i její minimální hlučnost. Skříňka, v níž je lednička osazená, tlumí dokonale zvuky, které jsou už i samotnými výrobci redukované na minimum. Pokud máte kuchyni spojenou s obývákem a nechcete se večer při sledování vašeho oblíbeného filmu nechat rušit, sáhněte po vestavěné ledničce.

Vestavěná lednička pod pracovní deskou

Hitem posledních let jsou vestavěné ledničky pod pracovní desku. Uplatní se hlavně v kuchyních, které jsou založené na koncepci výhradně s nízkými skříňkami. Výhodou je, že tuto nízkou ledničku je možné použít téměř kdekoliv, dokonce zabudovat do kuchyňského ostrůvku. Problémem je ale objem ledničky, neboť výška oproti běžné ledničce je asi třetinová.

Vestavná chladnička v dolní skříňce

Na základě čeho si vybírat?

  • Energetická třída – mezi nejúspornější ledničky patří ledničky třídy A+, A++, které mají o 25 % nižší spotřebu než ledničky třídy A.
  • Objem ledničky – při výběru se odrážejte od počtu členů domácnosti. Na každého připadá v průměru 70 litrů chladicího prostoru a 30 litrů mrazicího. Všeobecně jsou vestavěné ledničky objemově menší. Velkou část zabírá skříňka.
  • Počet kompresorů a okruhů – modely ledniček obsahují nejčastěji jeden kompresor a jeden až dva okruhy. V závislosti na množství okruhů můžeme ledničku a mrazničku vypínat samostatně.

Top 5 vestavěných chladniček

Když si vybíráte ledničku, v obchodech a e-shopech narazíte na desítky výrobků s odlišným designem - mají různé barvy, tvary (některé jsou hranaté, jiné více či méně zaoblené) a jejich povrchy jsou z různých materiálů (ocel, nerezová ocel, plast a apod.). Občas je však náročné vybrat si takovou chladničku, která by svým vzhledem zapadla mezi zařízení kuchyně. Řešením tohoto problému jsou vestavěné chladničky, které jsou zabudovány do kuchyňské linky, konkrétně do vyšší skříňky. Pomohou vám udržet jednotnou designovou linii, kterou v kuchyni udává právě kuchyňská linka.

Na základě testů, uživatelských recenzí a hodnocení jsme pro vás vybrali 5 nejoblíbenějších vestavných chladniček s mrazničkou. Viz jejich výhody a nevýhody.

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Moderní dřevodekor kuchyně - dejte šanci aktuálním trendům Moderní dřevodekor kuchyně - dejte šanci aktuálním trendům

Plánujete zařizovat kuchyni a líbí se vám moderní kuchyně se vzorem dřeva? Potom začněte uvažovat nad drevodekorovou kuchyňskou linkou.

Adventní věnce Adventní věnce

4 týdny před Vánocemi je krásná, zároveň však i hektická kapitola roku. Přesto bychom neměli zapomenout na jeden z nejtypičtějších symbolů adventu, tradiční adventní věnec, který přinese...

Dětský pokoj v podkroví - vytvořte dítěti vhodný prostor na všechny aktivity Dětský pokoj v podkroví - vytvořte dítěti vhodný prostor na všechny aktivity

Toužili jste i vy jako dítě po pokoji v podkroví? Pokud máte šanci svému dítěti zařídit pokoj v podkroví, neváhejte. Inspirujte se v naší galerii.Publikováno dne: 27.03.2018
Hodnocení článku:
(90.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Minitroubu na pečení koupíte i s dvouplotýnkou a mikrovlnkou. Recenzie odporúčajú značky Tefal aj Orava Minitroubu na pečení koupíte i s dvouplotýnkou a mikrovlnkou. Recenzie odporúčajú značky Tefal aj Orava

Vsaďte na plnohodnotnou náhradu klasické trouby na pečení. Budete překvapení, co všechno dokáže. Jak vybrat tu nejlepší minitroubu na pečení, vám prozradíme v našem článku!

Jaký ohřívač na terasu? Nejlepší jsou plynové a terasové infrazářiče Jaký ohřívač na terasu? Nejlepší jsou plynové a terasové infrazářiče

Chtěli byste si posedět na terase i v podzimních či zimních měsících?  V našem článku vám poradíme, jaký ohřívač na terasu si vybrat a jakých parametrů si při jeho výběru všímat.

Jak vybrat nejlepší elektrický hrnec na vaření nebo pečení? Recenze chválí rýžovary, remosky i multifunkční hrnce Jak vybrat nejlepší elektrický hrnec na vaření nebo pečení? Recenze chválí rýžovary, remosky i multifunkční hrnce