Jak vybrat žehličku na vlasy? Recenze potvrzují, že nejlepší je s keratinem a ionizátorem

Potřebujete zkrotit, či dokonce vyrovnat kučery nebo po nich právě naopak touží? Pravidelná návštěva kadeřnickeho salónu může vyjít draho, opatřete si žehličku na vlasy.

Jak vybrat žehličku na vlasy?

Při troše zručnosti dokážete zázraky s vašimi vlasy i sama doma. Víte, na co se při jejím výběru a koupi zaměřit ? Poradíme vám!

Nejprodávanější žehličky na vlasy

Základní kritéria

Před samotnou koupí si ujasněte, na co budete žehličku na vlasy používat a co od ní očekáváte. Základním kritériem je, zda budete žehličkou vlasy vyrovnávat nebo natáčet. Nezapomeňte se kritickým okem podívat na kvalitu vašich vlasů, protože je žehličky upravují při vyšších teplotách. Důležitým parametrem je také velikost a materiál žehlicí plochy, nastavitelnost teploty, váha, délka kabelu i značka produktu.

Rozmyslete si, zda vám postačí základní model, nebo zda potřebujete žehličku na vlasy s ionizátorem (který eliminuje statickou energii a dokonale vyrovná vlasy), keratinem, nebo dokonce bezdrátovou žehličku na vlasy.

Základní parametry

Technologie žehliček na vlasy se v posledních letech posunula dopředu a na trhu se objevují stále kvalitnější a inovativnější kousky.

Žehlička na vlasy s ionizátorem a keratinem

Profesionální žehličky na vlasy už dávno nejsou výsadou kadeřnických salónů. Dopřát si je můžeme i my. Které žehličky na dlouhé či krátké vlasy jsou však nejlepší

Materiál žehlicí plochy

Jde o nejdůležitější parametr. Nevhodným výběrem žehličky si vlasy můžete raz dva zničit. Pro každý typ vlasů je vhodný v zásadě jiný povrch, vybírejte důkladně a neunáhlete se. Trh nabízí žehličky na vlasy s těmito povrchovými úpravami:

 • Kov – pokud chcete pro vaše vlasy jen to nejlepší, tomuto materiálu se raději obloukem vyhněte. Kovové plochy se většinou nerovnoměrně rozžhavují a vlasy mohou spálit. Ačkoli jsou tyto typy žehliček na vlasy cenově dostupné, nespokojte se s tím nejlevnějším.
 • Teflon – tento typ povrchu je k vlasům šetrný, neboť je teflon chrání před vysokým teplem při žehlení. Bonusem navíc je i to, že stylingové přípravky na vlasy se na tento typ žehliček nepřipalují.
 • Keramika – Stejně jako teflon, ani keramika nespálí vaše vlasy. Keramická žehlicí plocha se nahřívá rychle a práce s tímto druhem žehličky na vlasy je rychlá. Dobrou zprávou je, že je vhodná pro všechny typy vlasů.
 • Turmalín – potřebují vaše vlasy lesk, rychlé a jednoduché vyžehlení? Sáhněte po žehličce, jejíž povrch tvoří turmalín kombinovaný nejčastěji s jiným druhem povrchu. Turmalínové žehličky nezpůsobují krepovatění vlasů a jsou vhodné pro majitelky jemných vlasů.
 • Titan – pokud chcete žehličku, která skutečně vydrží roky, investujte do povrchu z titanu. Ze všech uvedených povrchových úprav je nejodolnější.Titanový povrch je vhodný pro silné, hrubé a husté vlasy, které jdou hůře narovnat.
 • Mramor – přestože je to méně častý povrch, žehličku tohoto typu lze zařadit k těm kvalitnějším i proto, že zajistí okamžitou tepelnou ochranu a zabraňuje poškození vlasů.

V ideálním případě hledejte takovou žehličku na vlasy, jejíž povrch je kombinací různých materiálů. Uvedené výhody jednotlivých zástupců budete moci využívat najednou (keramika-turmalín nebo keramika-titan). 

Velikost ramen

Standardní šířka žehlicí plochy žehličky je přibližně 2,5 cm. Celkový rozsah je od 1,5 cm do 5 cm. Výběr závisí na vaší preferenci, ale i typu a délce vlasů.

Žehličky na vlasy se dělí na dva typy podle šířky ramen:

 • Žehlička s úzkými rameny(úzký styler) – šířka destiček je přibližně 2,5 cm a je vhodná pro všechny typy vlasů. Kromě žehlení vlasů zvládne i jejich navlnění.
 • Žehlička s velkými a širokými rameny (široký styler) – výborná volba pro dlouhé, husté a nepoddajné vlasy. Žehlení s nimi je mnohem rychlejší než v případě úzkého styleru, kvůli horší manipulaci je však problém vlasy navlnit.

Na trhu najdete i speciální krepovací žehličky, které slouží na vytvoření objemu a stylových účesů díky jemným vlnkám, tzv. krepu, napařovací žehličku nebo žehlicí kartáč na vlasy. Jeho výjimečnost spočívá v tom, že na vlasy kombinuje žehlení a česání vlasů. Doba potřebná na celkový styling se tak zkrátí o 50 %.

Nastavení teploty

Přistupujte k vašim vlasům šetrně. Vyberte si takovou žehličku na vlasy, jejíž teplotu dokážete nastavit. Výhodou jsou i ty s rychlým ohřevem do 15 až 30 sekund. Žehličky obvykle pracují od 100 °C do 180 °C, některé dokonce až do 240 °C. Oceníte digitální nastavení teploty, které je přesnější a lépe se ovládá.

Žehlička na vlasy s nastavitelnou teplotou

Zatímco některé žehličky na vlasy mají pouze jednu přednastavenou teplotu, na kterou se žehlicí plochy rozžhaví, u jiných můžete teplotu regulovat pomocí tlačítka. Nižší teploty zpravidla najdete v případě keramických žehliček, vyšší zase u titanových. Narazit můžete i na inteligentní žehličky, které dokážou přizpůsobit teplotu vašim vlasům přímo na míru.

Nastavení teploty žehličky podle typu vlasů:

 • Velmi křehké, lámavé a slabé vlasy: 100 °C – 140 °C
 • Jemné vlasy: 140 °C – 160 °C
 • Normální vlasy: 160 °C – 180 °C
 • Silné vlasy: 180 °C – 240 °C

Délka kabelu

Zdá se vám tento parametr zbytečný? Délku kabelu oceníte hlavně tehdy, když máte zásuvku v koupelně daleko od zrcadla. Dostatečná délka ulehčí manipulaci se žehličkou na vlasy a jejich úprava bude mnohem komfortnější.

Inovativní vlastnosti

Finální efekt žehlení zlepšují žehličky na vlasy s inovativními funkcemi. Víte, které to jsou?

 • Úprava mokrých vlasů – většina žehliček je určená na suché vlasy, jsou však i takové, které můžete bez problémů použít na vlasy mokré. Díky této funkci vlasy šetrně vysušíte a zároveň vyžehlíte. Určená je pro nepoddajné a husté vlasy, které vyžadují složitější úpravu.
 • Iontec – žehličky na vlasy s ionizátorem vlasy chrání, působí proti krepovatění, elektrizaci a dodají jim lesk a hebkost. Vyzařují negativní ionty, které nasají vlhkost vzduchu, obalí jí vlas a tím zabraňují jeho vysušení. Nejsou však vhodné pro ženy s jemnými vlasy.
 • Napařování – funkce, kterou mají většinou dražší modely žehliček na vlasy. Během jeho používání se voda mění na páru, vlasy jsou při vyrovnávání vyživované, hydratované a mnohem méně na ně působí teplo.
 • OptiHeat – inteligentní technologie, která distribuuje teplo tam, kde je ho nejvíc třeba – do hustějších částí vlasů u jejich kořínků. Zároveň sníží teplotu tam, kde existuje vyšší riziko poškození vlasů.

Žehlicí plochy a jejich doplňky

Některé typy žehliček mají plochy doplněné o látky, které mají na svědomí dokonalý finální efekt. Setkat se můžete se žehlicími plochami napuštěnými kondicionérem, arganovým olejem, ale i výtažky z perel. 

Žehlička na vlasy s keratinem

Velmi oblíbené jsou i žehličky na vlasy s keratinem – základním stavebním prvkem vlasů, který poskytuje dodatečnou výživu vlasům během celé doby žehlení.

Displej či dioda

Kvalitnější a cenově dražší žehličky na vlasy mají displej nebo diodu. Bezpečně poznáte, kdy je žehlička připravená přesně tak, jak potřebujete. V případě diod platí, že pokud bliká, žehlička se ohřívá, když dobliká, je připravená na použití.

Bezpečnost

Pokud používáte žehličku každý den a v ranním shonu jste nejednou mysleli na to, zda jste ji nezapomněli vypnout, oceníte funkci automatického vypnutí. Některé žehličky se po určitém časovém intervalu nečinnosti samy vypnou.

Nezapomeňte na ochranu

Při žehlení vlasů nebo jejich natáčení pomocí žehličky na vlasy myslete na ochranu samotných vlasů. Používejte speciální přípravky k tomu určené. Ani ta nejkvalitnější žehlička vaše vlasy neochrání na maximum, když jí nebudete nápomocní. Nechte se zlákat oblíbenými modely od značek Remington, Rowenta, Phillips či Babyliss. Ceny kvalitnějších žehliček se pohybují od 40 do 100 eur, profesionální jsou o něco dražší.

Nejprodávanější žehličky na vlasy

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Žlutý obývací pokoj vás nabije energií Žlutý obývací pokoj vás nabije energií

Žlutá je barva slunce, rozzáří každou místnost. Podlehněte kouzlu této barvy a zkuste ji zakomponovat i do svého bytu. Uvidíte, že obývací pokoj v žlutých odstínech každého okouzlí.

Červená koupelna - nejen pro lidi, kteří se nebojí riskovat Červená koupelna - nejen pro lidi, kteří se nebojí riskovat

Pokud máte rádi červenou barvu, určitě se jí při zařizování bytu nevyhýbejte. Hodí se do každé místnosti, dokonce i do koupelny. Nevěříte? Pak si to ověřte v naší galerii.

Knihovny - obývák si bez nich nebudete vědět představit Knihovny - obývák si bez nich nebudete vědět představit

Jsou knihy nedílnou součástí vašeho života a obklopujete se jimi ve velkém? Pak jim pořiďte pořádnou knihovnu, v níž se budou vyjímat a která se zas bude vyjímat ve vašem obývacím pokoji.Publikováno dne: 11.07.2019
Hodnocení článku:
(90.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Nejlepší kamera do auta s GPS a nočním viděním? Xiaomi i Prestigio Roadrunner 140Nejlepší kamera do auta s GPS a nočním viděním? Xiaomi i Prestigio Roadrunner 140

Pokud trávíte hodně času za volantem, určitě jste už byli svědkem nejedné nebezpečné situace. Kamerový záznam z palubní kamery v autě vám možná jednou přijde vhod jako objektivní...

Nejlepší tepovač koberců, sedaček nebo matrací pro domácnost? Kärcher nebo ZelmerNejlepší tepovač koberců, sedaček nebo matrací pro domácnost? Kärcher nebo Zelmer

Pokud máte doma víc koberců, určitě jednou za čas hledáte způsob, jak je vyčistit.   Pomůže vám s tím tepovač, resp. vysavač na tepování koberců a my vám poradíme, jak si ten vhodný...

Nejlepší kombinovaný sporák? Recenze a test chválí Mora, Beco, Amica, Bosch a GorenjeNejlepší kombinovaný sporák? Recenze a test chválí Mora, Beco, Amica, Bosch a Gorenje

Kombinovaný sporák s plynovou vrchní deskou a elektrickou troubou představuje vhodný kompromis mezi kvalitou vaření a energetickou úsporností. Víte, podle čeho si vybrat?