Jak vyčistit mikrovlnku bez chemie

Ach, my lidé jsme vskutku nepoučitelní. Často děláme opakovane chyby, o kterých víme, že bychom se jich měli vyvarovat, protože následně nás čekají zbytečné komplikace. To samé platí i v rámci domácnosti. No, a aktuálně jde o mikrovlnnou troubu.

Čištění mikrovlnky octem

Čištění mikrovlnky by v zásadě neměl být žádný problém, ale mohli bychom se této činnosti vyhnout, pokud bychom přípravu a ohřívání jídel dělali tak, jak se to dělat má.

Při přípravě nebo ohřívání jídel v mikrovlnce totiž často dochází ke znečištění jejího vnitřku. Jde především o pokrmy, které mají tendenci při vyšších teplotách vřít, prskat nebo vybuchovat. Kdo by nevěděl, tak takové vajíčko v mikrovlnce exploduje a čistit ji není žádná zábava. Nečistoty se vyskytují především na stěnách, kde pokud se neodstraní okamžitě, neustále se připalují a stávají se odolnějšími.

Jak vyčistit mikrovlnnou troubu? Jak vyčistit troubu od mastnoty? Nebo jak vyčistit troubu bez chemie? Tady jsou pro vás účinné tipy a triky.

Zkuste použít domácí metody

Vyčistit mikrovlnku nebo se zbavit zápachu v ní nemusí být v zásadě žádná věda. Zkuste použít řešení, ktará si jiné domácnosti pochvalují.

Jak vyčistit troubu octem?

Potřebujeme:

  • 2 šálky vody
  • 2 PL octa
  • Misku, vhodnou do mikrovlnné trouby
  • 1ks dřevěné párátko – to na sebe naváže bublinky a zabrání tak případnému bublání

Jak na to?

V misce smíchejte vodu s octem a vložte do ní také párátko. Mikrovlnku nastavte na nejsilnější výkon, vložte misku a spusťte na aspoň 5 minut. Pozor! Miska je horká, vyndávejte opatrně. Následně setřete vlhkým hadříkem.

Tip od nás? Pokud se chcete zbavit průvodního zápachu octa, zkuste do vody nalít vebo vymačkat šťávu z citronu. Ten aspoň částečně odstraní zápach.

Další domácí variantou, která funguje, a je dokonce i o něco méně páchnoucí, je čištění mikrovlnné trouby citronem.

Jak vyčistit mikrovlnku citronem?

Potřebujeme:

  • 2–3 šálky vody
  • 1ks citronu
  • Misku, vhodnou do mikrovlnné trouby

Jak na to?

Citron nakrájíte na plátky a vložíte do misky s vodou. Misku vložíte do mikrovlnky na 3 minuty. Chvíli počkáte a proces opakujete, ale tentokrát mikrovlnku neotvírejte. Následně by měl citron a jeho výpary rozpouštět nečistoty. Misku vybtahujte opatrně, může být horká. Následně stačí nečistoty setřít navlhčeným hadříkem.

Zkusit můžete také kombinaci, kde důležitou roli sehraje soda bikarbona.

Jak vyčistit troubu sodou bikarbonou? Nebo jak na čištění práškem do pečiva?

Potřebujeme:

  • 1ks citronu
  • 2 šálky vody
  • 1 PL sody bikarbony, jako náhradu můžete použít i prášek do pečiva

Jak na to?

Stejně jako v předchozím případě nakrájejte citron na plátky a vložte do misky s vodou. Následně přidejte sodu bikarbonu, protřepte a vložte do mikrovlnky. Zapněte aspoň na 5 minut, ať voda vře. Opět stačí mastnotu a nečistoty setřít.

Těmito způsoby zároveň příjdete i na to, jak vyčistit troubu od mastnoty, zašlé špíny nebo jak se zbavit zápachu v mikrovlnné troubě. Pokud by se vám přece jen zdálo, že ani jeden tento způôsob nezabral, není třeba se zbytečně obávat a použít můžete i čisticí prostředky, které by tento problém měly zaručeně vyřešit.

Nezabraly domácí metody? Použijte čisticí prostředky!

Pokud předcházející metody selhaly nebo se vám nechce vyrábět speciální odvary, vsaďte na čisticí prostředky. Skvělým prostředkem na odstranění mastnoty a zašlé špíny je čisticí přípravek Xavax odstraňovač mastnoty, který nastříkejte do mikrovlnky, nechte účinkovat několik minut a setřete suchým hadříkem. Koupíte ho za přibližně 6 euro.

Přípravky na čištění mikrovlnné trouby

Stejně účinným je známý HG Čistič na mikrovlnnou troubu. Jde o čistič ve spreji určený na odstranění mastnoty a zbytků jídla. Je šetrný a vhodný pro všechny druhy materiálů. Nastříkejte, nechte působit a jednoduše setřete vlhkým hadříkem.  HG Čistič vás vyjde na maximálně 4 eura.

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Dřevěné umyvadla Dřevěné umyvadla

Patříte k těm, kteří se v bytovém designu chtějí odlišit a rádi volíte netradiční řešení? Máte rádi krásu a praktičnost dřeva? Pak je pro vás dřevěné umyvadlo jako stvořené!

Moderní dřevodekor kuchyně - dejte šanci aktuálním trendům Moderní dřevodekor kuchyně - dejte šanci aktuálním trendům

Plánujete zařizovat kuchyni a líbí se vám moderní kuchyně se vzorem dřeva? Potom začněte uvažovat nad drevodekorovou kuchyňskou linkou.

Provensálská kuchyň - dodejte své kuchyni nádech Francie Provensálská kuchyň - dodejte své kuchyni nádech Francie

Je vaším snem mít kuchyni zařízenou v provensálském stylu? Potřebujete zařízení laděné v bílé a stylové doplňky, díky kterým si budete připadat jako na jihovýchodě Francie.Publikováno dne: 16.03.2018
Hodnocení článku:
(88.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak správně větrat během zimy? Jak správně větrat během zimy?

Kdo by ve vlastním bytě mrznul? Vyvětrat je třeba, i když vám zuby drkotají už při pomyšlení na to, že máte v té zimě na pět minut otevřít okno. Prozradíme vám, jak správně větrat i...

Jak zazimovat vířivku? Svépomocí, nebo zavolat odborníka? Jak zazimovat vířivku? Svépomocí, nebo zavolat odborníka?

Zazimování vířivky se může zdát někomu jako zvláštní úkon. V tomto článku se dozvíte, jaké jsou pro to důvody a na co při této činnosti nezapomenout. Přečtěte si naše rady a nezapomenete...

Jak zazimovat letní šatník? Pomohou úložné boxy a vakuové obaly Jak zazimovat letní šatník? Pomohou úložné boxy a vakuové obaly

Teplé letní dny jsou nenávratně pryč. Zazimování letního oblečení proto nelze vůbec odkládat. Kam však uložit množství oblečení, se ktorým máme plány i budoucí rok? Poradíme vám!