Jak vyčistit myčku nádobí?

Myčka nádobí je skvělým pomocníkem do domácnosti, dokud se její prioritní vlastnost čištění nezmění na špinění. Zanášení nádobí je spojené s nepříjemným zápachem, který se šíří zevnitř myčky.

Znečištěná myčka nádobí

Špína se usazuje na nádobí v podobě mastných skvrn nebo bílých povlaků na povrchu skleniček. Důvod, pro ktorý je myčka zanesená a zanechává nepříjemný zápach, je jednoduchý. Způsobuje to zachycené jídlo nebo mastnota z potravy, která se dlouhodobě usazuje v myčce a ve filtru. Pokud podceníte čištění myčky, můžete si být jistí, že ona na něj nezapomene.

Pravidelné čištění provádějte ideálně 1 x do měsíce. Zabezpečíte tím, že se rozpustí tuk, vápenné usazeniny a navíc předejdete zápachu z myčky. Do budoucna eliminujete problémy, které by vám mohla způsobit.

Oblíbené prostředky na čištění myčky

Chemické prostředky vhodné na čištění myčky

  1. Electrolux (Čistič myčky nádobí) – tento přípravek je určený na odstranění zbytků pokrmů a mastnot v těžko dostupných a špatně viditelných  místech v myčce, navíc odstraňuje i nepříjemný zápach, což určitě oceníte.
  1. FINISH (Čistič myčky) – je účinný prostředek ve formě gelu, který odstraňuje mastnotu a nechtěný zápach z myčky nádobí. Navíc existuje i ve variantě Lemon, který má aromatickou vůni.
  1. SOMAT Machine cleaner – tablety odstraňují mastnotu a usazeniny z vodního kamene, jsou speciální tím, že je možné je použít v průběhu běžného cyklu umývání nádobí.

Čistič myčky Finish

Ověřené triky na čištění myčky

Zkuste zaútočit na myčku některými praktickými radami od hospodyněk. Ušetříte tím peníze a výsledek může být mnohem lepší, než očekáváte.

Ocet – Ocet má výborné dezinfekční vlastnosti, vyčistí, dezinfikuje a odstraňuje vodní kámen z vaší myčky. Vyberte z myčky všechny košíky, přetřete je doma vyrobeným roztokem z 1 dílu octa a 1 dílu vody. Opláchněte je vodou a pusťte se do umývání filtru. Na ten použijte stejný roztok a obyčajný Jar na nádobí. Vyčistěte také myčku pomocí houbičky a speciálně si dejte záležet na těsnicích gumičkách.

Když umývání ukončíte, nalejte neředěný ocet na dno myčky (doporučuje se použít minimálně 3 šálky, ale při velkém znečištění klidně použijte i celý litr). Zapněte myčku, zvolte nejvyšší teplotu a nejdéle trvající program. Pokud se obáváte zápachu, tak před spuštěním programu přidejte také hrnek sody bikarbony.

Čištění myčky sodou

Citron – Antibakteriální účinky kyseliny citronové si hravě poradí s nečistotami ve vaší myčce. Navíc při umývání tímto způsobem domov provoníte, což se o octu nedá říct. Dobré je sehnat si aspoň čtvrtkilové balení kyseliny citronové. Vysypete jím dno prázdné myčky a pustíte čisticí cyklus.

Recept na krásně se lesknoucí myčku

  • 1 hrnek sody bikarbony
  • ½ hrnku jedlé soli
  • 1 hrnk boradu
  • ocet
  • tekutý prostředek do myčky (pár kapek)

Směs promícháme a následně do každé části myčky dávkujeme jednu lžíci tohoto domácky vyrobeného čističe a 2 lžíce octa. Jako poslední spustíme čištění.

Osvěžovače a vůně do myčky

Existuje množství přípravků, které fungují na principu neutralizace zápachu a vyvolání svěží vůně ve vaší myčce. Vůně jsou spíše esteticko-praktickým řešením, určitě nenahradí pravidelné čištění myčky. Na trhu najdete mnoho vůní do myčky od značky Finish či Somat. Něktěré mají dokonce patentovanou technologii, na jejímž základě má vůně dvojí aroma. Vůně se samozřejmě nepřenáší na nádobí.

Oblíbené prostředky na čištění myčky

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Hexagon police se hodí do každého interiéru Hexagon police se hodí do každého interiéru

Zejí stěny ve vaší domácnosti prázdnotou? Pak byste tento prostor mohli využít k umístění netradičních polic.

Studentský pokoj - měla by se líbit nejen vám, ale i vašemu dítěti Studentský pokoj - měla by se líbit nejen vám, ale i vašemu dítěti

Zařizování studentského pokoje může být pořádný boj. Rodič chce často něco jiného než samotné dítě a potom vznikají rozbroje. Zkuste však vyjít studentovi vstříc a nakonec budete všichni...

Šedý obývací pokoj - hodí se do každého bytu Šedý obývací pokoj - hodí se do každého bytu

Šedá patří k nejoblíbenějším barvám při zařizování interiéru. Je univerzální a výborně se kombinuje s ostatními barvami, což zaručuje obrovskou variabilitu v zařizování.Publikováno dne: 29.03.2018
Hodnocení článku:
(90.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak ušetřit  vodu v domácnosti? Recyklace vody a splachování použitou vodouJak ušetřit vodu v domácnosti? Recyklace vody a splachování použitou vodou

Spotřeba vody představuje vedle elektřiny a topení značnou položku na účtech v domácnostech. Proto jsme si pro vás připravili několik účinných, ale zato jednoduchých tipů a rad, které...

Jak jednoduše vyčistit sklokeramickou desku?Jak jednoduše vyčistit sklokeramickou desku?

Čištění desky z tvrzeného skla je jednoduché. Stačí znát pár postupů a triků a deska bude stále jako nová. Poradíme vám, jak na to.

Nejčastější problémy s pračkou a jejich řešeníNejčastější problémy s pračkou a jejich řešení

Trh nabízí stovky různých modelů praček, které spolehlivě plní svůj účel. Ani jedna však není bez chyb. Jaké jsou nejčastější problémy s pračkou a jak je řešit? Dozvíte se v našem článku.