Jak vyčistit myčku nádobí?

Myčka nádobí je skvělým pomocníkem do domácnosti, dokud se její prioritní vlastnost čištění nezmění na špinění. Zanášení nádobí je spojené s nepříjemným zápachem, který se šíří zevnitř myčky.

Znečištěná myčka nádobí

Špína se usazuje na nádobí v podobě mastných skvrn nebo bílých povlaků na povrchu skleniček. Důvod, pro ktorý je myčka zanesená a zanechává nepříjemný zápach, je jednoduchý. Způsobuje to zachycené jídlo nebo mastnota z potravy, která se dlouhodobě usazuje v myčce a ve filtru. Pokud podceníte čištění myčky, můžete si být jistí, že ona na něj nezapomene.

Pravidelné čištění provádějte ideálně 1 x do měsíce. Zabezpečíte tím, že se rozpustí tuk, vápenné usazeniny a navíc předejdete zápachu z myčky. Do budoucna eliminujete problémy, které by vám mohla způsobit.

Oblíbené prostředky na čištění myčky

Chemické prostředky vhodné na čištění myčky

  1. Electrolux (Čistič myčky nádobí) – tento přípravek je určený na odstranění zbytků pokrmů a mastnot v těžko dostupných a špatně viditelných  místech v myčce, navíc odstraňuje i nepříjemný zápach, což určitě oceníte.
  1. FINISH (Čistič myčky) – je účinný prostředek ve formě gelu, který odstraňuje mastnotu a nechtěný zápach z myčky nádobí. Navíc existuje i ve variantě Lemon, který má aromatickou vůni.
  1. SOMAT Machine cleaner – tablety odstraňují mastnotu a usazeniny z vodního kamene, jsou speciální tím, že je možné je použít v průběhu běžného cyklu umývání nádobí.

Čistič myčky Finish

Ověřené triky na čištění myčky

Zkuste zaútočit na myčku některými praktickými radami od hospodyněk. Ušetříte tím peníze a výsledek může být mnohem lepší, než očekáváte.

Ocet – Ocet má výborné dezinfekční vlastnosti, vyčistí, dezinfikuje a odstraňuje vodní kámen z vaší myčky. Vyberte z myčky všechny košíky, přetřete je doma vyrobeným roztokem z 1 dílu octa a 1 dílu vody. Opláchněte je vodou a pusťte se do umývání filtru. Na ten použijte stejný roztok a obyčajný Jar na nádobí. Vyčistěte také myčku pomocí houbičky a speciálně si dejte záležet na těsnicích gumičkách.

Když umývání ukončíte, nalejte neředěný ocet na dno myčky (doporučuje se použít minimálně 3 šálky, ale při velkém znečištění klidně použijte i celý litr). Zapněte myčku, zvolte nejvyšší teplotu a nejdéle trvající program. Pokud se obáváte zápachu, tak před spuštěním programu přidejte také hrnek sody bikarbony.

Čištění myčky sodou

Citron – Antibakteriální účinky kyseliny citronové si hravě poradí s nečistotami ve vaší myčce. Navíc při umývání tímto způsobem domov provoníte, což se o octu nedá říct. Dobré je sehnat si aspoň čtvrtkilové balení kyseliny citronové. Vysypete jím dno prázdné myčky a pustíte čisticí cyklus.

Recept na krásně se lesknoucí myčku

  • 1 hrnek sody bikarbony
  • ½ hrnku jedlé soli
  • 1 hrnk boradu
  • ocet
  • tekutý prostředek do myčky (pár kapek)

Směs promícháme a následně do každé části myčky dávkujeme jednu lžíci tohoto domácky vyrobeného čističe a 2 lžíce octa. Jako poslední spustíme čištění.

Osvěžovače a vůně do myčky

Existuje množství přípravků, které fungují na principu neutralizace zápachu a vyvolání svěží vůně ve vaší myčce. Vůně jsou spíše esteticko-praktickým řešením, určitě nenahradí pravidelné čištění myčky. Na trhu najdete mnoho vůní do myčky od značky Finish či Somat. Něktěré mají dokonce patentovanou technologii, na jejímž základě má vůně dvojí aroma. Vůně se samozřejmě nepřenáší na nádobí.

Oblíbené prostředky na čištění myčky

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Betonové květináče - hodí se do bytu i do zahrady Betonové květináče - hodí se do bytu i do zahrady

Betonové květináče se skvěle hodí nejen do vaší zahrady, ale i do bytu. Můžete do nich zasadit různé sukulenty, ale například i jehličnany.

Stolek do dětského pokoje - patří k základnímu vybavení Stolek do dětského pokoje - patří k základnímu vybavení

Zda máte doma školkaři nebo již školáka, stolek je pro něj nezbytnou pomůckou - slouží ke kreslení i na psaní, na hraní se i tvoření.

Zrcadlo do předsíně rozhodně patří Zrcadlo do předsíně rozhodně patří

Máte ve své předsíni zrcadlo? AK vám v ní chybí, měli byste to co nejdříve napravit. V galerii najdete inspirace, kam ho do místnosti umístit.Publikováno dne: 29.03.2018
Hodnocení článku:
(90.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Elektrické deky, vyhřívací podložky a papuče zpříjemní zimní dny Elektrické deky, vyhřívací podložky a papuče zpříjemní zimní dny

Elektrické deky, podložky a ostatní pomůcky vás příjemně zahřejí a pomohou i s mnohými zdravotními těžkostmi. Poradíme vám, jak si vybrat správně.

Tvrdá voda v domácnosti. Jak si s ní poradit? Tvrdá voda v domácnosti. Jak si s ní poradit?

Tvrdá voda je problémem mnoha domácností. Jak si s ní poradit, aby vaše spotřebiče vydržely déle? S následujícími radami si s tvrdou vodou určitě poradíte.

Jak si vybrat nejlepší myš k notebooku a PC? Oblíbené jsou laserové i optické myši Jak si vybrat nejlepší myš k notebooku a PC? Oblíbené jsou laserové i optické myši

Každý, kdo denně pracuje na počítači, potřebuje počítačovou myš. V případě, že je to váš případ, budete určitě dobrou myš potřebovat. Pomůžeme vám vybrat správně.