Jak vyhnat kočku ze zahrady

Možná byste si ani neřekli, že kočka vůbec může být považovaná za škůdce. Ten, kdo však už s kočkami v zahradě nebo na skalce problém měl, ví, o čem je řeč. V takovém případě není možné ani zďaleka mluvit o domácím miláčkovi, který je stvořený pouze na mazlení.

Kočka v zahradě může být problém

Samozřejmě, kočky v okolí mohou zabezpečit, že se ve vaší blízkosti neobjeví jiné druhy škodců, jako například myši, potkani či jiní hlodavci. Užitek tak rozhodně přinášejí. Avšak ne vždy je jejich aktivita úplně v normě.

Kočka domácí, domestikovaná malá šelma, která je známá svou přítulností a hravostí. Jejich roztopášnost však někdy způsobuje, že naše zahrádka vypadá jako jedno velké hřiště. Největším problémem je pravděpodobně jejich fyziologická potřeba, kterou kočky vykonávají právě na místech, kde si to vůbec nepřejeme. Problémem jsou také toulavé kočky, které se u nás zdržují, přespávají a častokrát i množí.

Rozhodně nechceme úlohu tohoto domácího miláčka znevažovat, připomínáme však, že někdy jde láska bokem a je třeba rázně zakročit. Jak se zbavit toulavých koček? Jak vyhnat kočky ze zahrady? Nabízíme vám ověřená řešení.

Sprej jako odpuzovač

Spreje jsou založené na stejném principu jako spreje proti jiným škůdcům (hlodavcům). Jejich úlohou je kočky z prostranství vypudit, respektive je úplně vyhnat. Místo, které chceme před kočkami ochránit, stačí postříkat přípravkem a počkat na účinek. Jedná se totiž o poměrně individuální reakci. Některým kočkám vůně takového přípravku vůbec nepřekáží a nemusíme tak dosáhnout účinného výsledku.

Spreje na odpuzování koček

Jedním z populárních přípravků je MIAU Cat Stop nebo AgroBio Kouzlo Přírody. Ceny jsou různé, ale konkrétně tyto výrobky seženete v cenách od 5 do 10 euro. Výhodou je také, že spreje pohlcují kočičí pachy.

Odpuzovač – plašič koček

Nevítanou návštěvu můžeme vyřešit také ultrazvukovou plašičkou, která vydává zvuk na vysoké frekvenci. Sluchové orgány člověka ho však nezachytí. Takovou plašičku můžete použít jak na ochranu vnitřních, tak i vnějších prostor. Můžete ji napájet buď elektrickým zdrojem, nebo baterií.

Plašičkou byste měli zabezpečit, že kočky by se v daném prostoru více pohybovat neměly. Známým výrobcem všech druhů plašiček je český výrobce Deramax. Jeho výrobek proti kočkám a všeobecně odpuzovače tohoto druhu seženete zhruba od 30 eur. Nevýhodou snad může být jen reakce vašich domácích miláčků, kteří si na tento zvuk nemusí zvyknout.

Rostliny proti kočkám

Velmi ekologický způsob, jak se škůdců zbavit. Kočky nesnášejí vůni česneku nebo rozmarýnu. Pokud tedy chcete kočky ze zahrady vyhnat, vysaďte tam i tyto rostliny. V případě záhonů je účinná routa voňavá nebo kopřivěnka psí, která také kočky odpuzuje.

Pozor však na bylinky jako medovka nebo máta. Ty naopak kočky spíše přilákají svou pronikavou vůní. Zároveň vám tyto rostliny pomohou odehnat i létající hmyz. Dva v jednom.

Systém závlahy

Jedná se sice o větší investici, ale vyplatí se. Nejen proto, že vaší zahradě zabezpečíte adekvátní péči, ale stejně tak vytvoříte skvělou prevenci proti výskytu koček. Kočky totiž vodu nenávidí a zdaleka se jí vyhýbají.

Ověřené recepty, které lidé používají proti kočkám, můžete vyzkoušet také. Jednou z možností je použití octa. Stačí ocet pravidelně stříkat například na kameny na skalce nebo na hadříky, které rozmístíte po zahradě. Další a účinnou možností je, že rozsypete po zahradě černé koření. To při typickém pátrání kočkám pořádně pročistí nosní dírky a zaručeně se na takové místo nevrátí. 

Pes vyhání kočku

Pes fungoval vždy! Pes je strážcem vlastního teritoria a kočka je pro něj výzvou, s níž si většinou hravě poradí.

Otrava na kočky

Nehumánním způsobem, který byste rozhodně preferovat neměli, je otrava kočekNikdy!!! Je to opravdu neetické a nesprávné, i když lidé často využívají i tento způsob. Podobný radikální přístup však nic neřeši.

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Úložný prostor v kuchyni Úložný prostor v kuchyni

Tyto šikovné triky vám pomohou vytvořit si kuchyň snů plnou úložných prostorů, které vás nebudou stát hotový majetek.

Fialová barva do ložnice? My říkáme ano! Fialová barva do ložnice? My říkáme ano!

Všechny odstíny fialové se dají dobře kombinovat s bílými stěnami a doplňky. Do takového mixu zapadne i hnědý nábytek či koberec a podlaha. Přesvědčte se o tom s námi!

Knihovny - obývák si bez nich nebudete vědět představit Knihovny - obývák si bez nich nebudete vědět představit

Jsou knihy nedílnou součástí vašeho života a obklopujete se jimi ve velkém? Pak jim pořiďte pořádnou knihovnu, v níž se budou vyjímat a která se zas bude vyjímat ve vašem obývacím pokoji.Publikováno dne: 10.03.2018
Hodnocení článku:
(87.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Rakouskou či německou drogerii koupíte online. Zkušenosti potvrzují, že je kvalitnější Rakouskou či německou drogerii koupíte online. Zkušenosti potvrzují, že je kvalitnější

Kosmetika z Německa, rakouská drogerie a celkově dovoz drogerie ze Západu se stává u nás trendem. Je skutečně drogerie z Rakouska či Německa kvalitnější? Prozradíme vám to v našem článku.

Jak skladovat pečivo? Nejlepší chlebníky do kuchyně podle recenzí a testů jsou od Tescomy a Tupperware Jak skladovat pečivo? Nejlepší chlebníky do kuchyně podle recenzí a testů jsou od Tescomy a Tupperware

Nejlepší originální wok pánve? Recenze chválí značky Tefal, Tescoma či Delimano Nejlepší originální wok pánve? Recenze chválí značky Tefal, Tescoma či Delimano

Přišli jste na chuť asijské kuchyni? Kromě kvalitních surovin a přísad si opatřete správné nádobí. Na co je wok dobrý, v čem se liší od běžné pánve a čeho si při jeho koupi všímat?...