Jak vyndat spirálu z pračky? 5 tipů, které vám s tím pomohou

Automatická pračka patří mezi nezbytné spotřebiče, kterými je vybavená každá domácnost. Co však dělat v případech, kdy pračka začne vypovídat službu a přestane pořádně ohřívat vodu? Na vině je s největší pravděpodobností ohřívací těleso pračky.

Výměna tepelné spirály

Dobrou zprávou je, že spirála se dá vyměnit a vy nemusíte kupovat novou pračku. Ohřívací těleso vám vymění opraváři, ale pokud patříte ke zručným kutilům, zvládnete to i sami. Podívejte se s námi na 5 tipů, jak vyndat tepelnou spirálu z pračky.

Oblíbené modely praček

1. Pozor na elektrický proud

Předtím, než začnete zasahovat do čehokoliv uvnitř pračky, ujistěte se, že není zapojená do elektřiny. Tak jako byste neměnili při zapnutém světle žárovku, tak není rozumné sahat dovnitř pračky, když je pod proudem. Možná se ptáte, zda nestačí jen to, že pračka není zapnutá na žádném programu. Nestačí. I vypnutá pračka, jejíž přívodní kabel je v zásuvce, se může při manipulaci se součástkami zatřást. A to byste zřejmě nechtěli.

2. Zkontrolujte vodu v pračce

Když pračka dělá neplechu, často se stane, že v ní zůstane voda. Předtím, než půjdete vyndat ven spirálu, ujistěte se, že je pračka suchá a není v ní žádná přebytečná voda. Spirála se totiž nachází v té části pračky, kterou když otevřete, případná zbytková voda je okamžitě na zemi. Utírat ji je práce navíc a kromě jiného asi nechcete vytopit sousedy. Mimochodem, právě hrozba vytečení vody je jedním z dalších důvodů, proč pračku určitě před opravou je třeba odpojit ze zásuvky.

Vnitřek shora plněné pračky

3. Konektory odpojujte jemně

Tepelná spirála, která ohřívá vodu v pračce na požadovanou teplotu, je připojená k vnitřnímu systému pračky pomocí konektorů. Právě přes konektory prochází elektrický proud a spirála tak může ohřívat vodu během praní. Když chcete spirálu vyndat, musíte nejdříve odpojit konektory. Odpojujte je od spirály jemně a kolmo. Určitě s konektory nekývejte. Nešetrná manipulace by vedla k tomu, že konektory budou uvolněné a po připojení nové spirály by se mohly brzy spálit.

4. Spirálu vytahujte trpělivě

Tepelné těleso je k pračce připevněné i s pomocí těsnění. To je sice gumové, ale jistě víte, že většina těsnění ztrácí po letech pružnost. Z gumy se stane něco jako tvrdý plast, který se navíc velmi rád přilepí. Proto je třeba spirálu často v podstatě odlepit z místa. Zapomeňte na použití hrubé síly, jinak si zničíte plasty na pračce. Zkuste ji zlehka vyloupnout šroubovákem nebo jiným podobným předmětem, který nemá ostré hrany.

Nová a stará topná spirála

5. Zkontrolujte samotné tepelné těleso

Když už jste se dostali k cíli a spirálu jste úspěšně z pračky vyndali, je třeba ji zkontrolovat. Většinou je na ní závadu vidět volným okem. Pokud je spirála špatná, vykazuje známky přepálení. V tom případě je třeba prostě koupit novou. Avšak stává se i to, že spirála vypadá na první pohled v pořádku. V tomto případě ji proměřte. Pokud vykazuje správné hodnoty, problém studené vody je spojený s jinou poruchou.

Oblíbené modely praček

Zobrazit produkty v kategorií:


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Červená ložnice: Volba pro lidi, kterým nechybí odvaha Červená ložnice: Volba pro lidi, kterým nechybí odvaha

Červená do ložnice? Ano, či ne? Pokud patří k vašim oblíbeným, neměli byste se jí vyhýbat ani v ložnici. Naše inspirace vás o tom přesvědčí.

Žlutá koupelna - i doplňky rozhodují Žlutá koupelna - i doplňky rozhodují

Nebojte se žluté! Každý den s ní můžete začínat ráno v koupelně, zlepšit si náladu, když si půjdete umýt ruce, jestli se dostat do hravé nálady, když se půjdete přepudrovat.

Modrá ložnice - barva oblohy působí blahodárně na spánek Modrá ložnice - barva oblohy působí blahodárně na spánek

Modrá je do ložnice nejvhodnější volbou, protože podporuje spánek. Hodí se na stěny, dekorace i na povlečení. Ověřte si to.Publikováno dne: 22.01.2020
Hodnocení článku:
(96.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak se zbavit špačků na zahradě?Jak se zbavit špačků na zahradě?

Máte zahrádku plnou sladkého ovoce a nic z úrody si nevychutnáte, protože vám ji rok co rok obere špaček? Podívejte se s námi na to, jak těžce vypěstovanou úrodu ochránit účinně a...

Jak ušetřit  vodu v domácnosti? Recyklace vody a splachování použitou vodouJak ušetřit vodu v domácnosti? Recyklace vody a splachování použitou vodou

Spotřeba vody představuje vedle elektřiny a topení značnou položku na účtech v domácnostech. Proto jsme si pro vás připravili několik účinných, ale zato jednoduchých tipů a rad, které...

Jak jednoduše vyčistit sklokeramickou desku?Jak jednoduše vyčistit sklokeramickou desku?

Čištění desky z tvrzeného skla je jednoduché. Stačí znát pár postupů a triků a deska bude stále jako nová. Poradíme vám, jak na to.