Jak zazimovat letní šatník? Pomohou úložné boxy a vakuové obaly

Podzim je v plném proudu a ať se vám to líbí, nebo ne, časy letních šatů, tílek a sandálů jsou nenávratně pryč. Tenké oblečení postupně nahrázují tlusté svetry, bundy a dlouhé kalhoty. Tyto kusy zabírají o něco víc místa ve skříni.

Zazimování letního šatníku

Pokud nepatříte mezi hrstku lidí, která má šatník dostatečně velký na to, aby se do něj vešly najednou všechny věci, nevyhnete se každoroční skříňové výměně sezónní garderoby. Ptáte se, kam uložit letní oblečení na zimu tak, aby v bezpečí přežilo? Přinášíme vám ověřené triky, díky kterým na jaře vytáhnete svoje oblíbené kusy v neporušeném stavu připravené na nošení.

Jak vybrat věci, které na zimu odložit?

Zazimovávání šatníku si vyžaduje pečlivou přípravu. Nejde jen o to, kam věci odložit, v čem je odložit, ale i o to, co odložit. Předejdete tak tomu, že budete hledat letní věci, které byste chtěli nosit i v zimě. Letní trička či tílka se dají klidně nosit jako spodní vrstva oblečení pod svetr během chladnějších dní. Některé druhy sukní zase super vypadají i s punčochami a holínkami.

Odkládejte vždy jen věci, o kterých jste najisto přesvědčení, že si je oblečete až na jaře. Velkou výhodou sezónního uklízení skříně je i to, že najdete ztracené kusy, na které jste zapomněli. Také můžete věci přetřídit a oblečení, které je vám velké, malé nebo vám roky nechybělo, darovat či vyhodit do specializovaných kontejnerů. Díky tomu vám v šatníku přibude volné místo

Vybíráme z katalogu

Místa vhodná na uskladnění oblečení

Při skladování oblečení bývá největším problémem vybrat správné místo. Oblečení sice snese, avšak skladovat oblíbené kusy ve vlhkém sklepě či studené půdě není dobrý nápad. Za pár měsíců byste ho našli znehodnocené plísní a zatuchlé. Jednoduše do koše. Proto při výběru místa na zazimování šatníku vždy zvolte suché a podle možnosti bezprašné prostředí.

Uskladnění letního oblečení v kufru

Pokud bojujete ve své domácnosti s akutním nedostatkem skladovacích prostor, sbalte věci, které nyní nosit určitě nebudete, do větších cestovních kufrů. Ještě víc se jich tam vejde, když použijete vakuové obaly na šatstvo. Tím, že z oblečení odsajete vzduch, se zmenší jeho objem. Obaly navíc chrání šatstvo před nepříznivými vnějšími vlivy.

Jak uskladnit šatstvo?

Způsobů na správné uskladnění letního šatstva na zimu je hned několik. Všechno závisí na tom, kolik prostoru máte k dispozici. Pokud máte malou skříň, ale dostatečně velkou komoru, super pomůckou jsou plastové, textilní či kartónové krabice větších rozměrů. Dají se použít na skladování různých věcí během roku a v zimě vhodně poslouží jako úložné boxy na letní oblečení.

Boxy můžete vložit i na horní poličku skříně, která bývá poměrně velká a nevyužívá se na uschování věcí běžného nošení. Pokud nemáte ve skříni ani kousek volného prostoru, nezoufejte. Textilní verze boxů koupíte i v plytší verzi, která se pohodlně vejde pod postel nebo do úložného prostoru postele. Také si při šetření místa v boxech můžete pomoci vakuovými obaly.

Chraňte oblečení před znehodnocením

Dříve než přejdete k samotnému procesu výměny letního šatníku za zimní, letní oblečení vyperte. Skladovat znečištěné oblečení se nedoporučuje. Po vyprání dbejte na to, aby všechny kusy pořádně proschly. Pomůžete si i tím, že šatstvo, jehož materiál to dovoluje, vyžehlíte. Oblečení pečlivě poskládejte a jemně uložte na vybrané místo.

A jak ochránit šatstvo před moly? Jistě si pamatujete vůni babiččiny skříně, z níž se šírila výrazná vůně. Naše babičky většinou používaly proti molům naftalín. Ten je však zdraví škodlivý, takže doporučujeme sáhnout po přírodních odpuzovačích. Do boxů či kufru můžete přidat sáček s levandulí nebo cedrem, které oblečení provoní a navíc odpuzují škůdce. Poslouží vám i černý čaj, který má stejné účinky. 

Zobrazit produkty v kategorií:


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Zelená koupelna nemusí být tuctová Zelená koupelna nemusí být tuctová

Barvu do koupelny, podobně jako je tomu v případě kuchyně, si obvykle vybíráme na desítky let. Proto se při jejím volbě můžete pořádně zapotit. Pokud jste nikdy neuvažovali nad zelenou v...

Černá koupelna - vypadá lépe než by se mohlo zdát Černá koupelna - vypadá lépe než by se mohlo zdát

Černou v koupelně si neví mnoho lidí ani představit. A to i přesto, že působí vskutku elegantně a nadčasově. Nechte se inspirovat.

Zelená ložnice - budete se v ní cítit jako v bavlnce Zelená ložnice - budete se v ní cítit jako v bavlnce

Patří zelená k vašim oblíbeným barvám? Pak se jí při zařizování bytu nemusíte vůbec obávat. Podívejte se, jak se hodí například do ložnice.Publikováno dne: 08.11.2019
Hodnocení článku:
(91.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Praní a čištění ovčí vlny, ovčího rouna a kožešin. Čistírna není třebaPraní a čištění ovčí vlny, ovčího rouna a kožešin. Čistírna není třeba

Sháníte do svojí domácnosti přikrývky nebo polštáře, které byste mohli používat celoročně, které jsou hypoalergenní a zároveň vyrobené z přírodních materiálů? Vsaďte na ovčí rouno....

Lesklý, nebo matný obklad do koupelny?Lesklý, nebo matný obklad do koupelny?

Obklady do koupelny musí být. Nejlépe od podlahy až po strop. Lesklé, nebo matné? To je otázka. Každému vyhovují jiné. Podívejte se s námi, jaký je mezi nimi rozdíl.

3D vizualizace kuchyně zdarma? Plánovač kuchyně, ke stažení i online verze3D vizualizace kuchyně zdarma? Plánovač kuchyně, ke stažení i online verze

Při zařizování nové kuchyně je dobré, když si rozložení nábytku, spotřebičů a ostatních prvků naplánujete předem. V článku vám představíme 5 nejlepších online plánovačů kuchyní!