Jaký alarm do domu a bytu je nejlepší? Což tak bezdrátový Jablotron

Bezpečnost je a také byla vždy horkým tématem. Přirozeně, když mluvíme o vlastním majetku, ochránit ho by mělo být naší prioritou, proto je téma bezpečnosti vždy aktuální.

Aktivace domácího alarmu

Je potvrzeno, že činnost zlodějů stoupá právě v období dovolenkové sezóny. Je to logické, protože v tomto období se mnoho domů či bytů stává snadnou kořistí. Alarm do domu je proto skvělou možností, jak zabezpečit váš dům před zloději. Samozřejmě, výběr zabezpečovacího zařízení si vyžaduje zvážení určitých parametrů.

Poradíme vám, jaký alarm do domu si vybrat, také jaké typy alarmů jsou na trhu k dispozici a podle čeho vlastně vybírat.

Oblíbené domácí alarmy a příslušenství k nim

Alarm slouží vám

Zabezpečovací systém nebo alarm slouží prioritně na ochranu vašeho majetku. Úkolem je chránit daný objekt před krádeží, respektive vloupáním a neoprávněným vstupem. Zabezpečovací systém je tedy zařízením, které si může nechat namontovat každý, kdo vlastní nemovitost. Nemusí jít nutně o byt či dům. Alarmy je možné instalovat také na chatu, do kanceláře nebo garáže. V dnešní době je bezpečnost prioritou a alarm by rozhodně měl být součástí vybavení každého domu či bytu.

Důsledná analýza při výběru

Při výběru a koupi zabezpečovacího zařízení je důležité analyzovat různé parametry, na základě kterých se pro výběr alarmu rozhodneme. Prvotním prvkem, který je při výběru podstatný, je typ objektu, který chceme alarmem zabezpečit. Rodinný dům, městský byt, chata, kancelář, garáž nebo všeobecně otevřený objekt.

Zabezpečení domu před zloději

Především u rodinného domu je nutné zvážit, jaký je počet možných vchodů do objektu, včetně dveří, oken nebo bran. Na základě tohoto je možné zhodnotit, kolik možných vstupů má pachatel k dispozici. Vzhledem k tomuto faktoru je možné určit, jaký druh zabezpečovacího zařízení je u daného objektu vhodný, a také přesně určit počet detektorů, které budou instalované.

Bezdrátový, nebo drátový?

Na začátek jeden důležitý parametr. Lidé si často lámou hlavu nad otázkou, která z možností je lepší. V dnešní době jsou technologie opravdu intuitivní, a proto je rozdíl skutečně minimální. Ani jedna z možností tak není špatnou.

Pokud bychom měli hledat určité rozdíly, v případě drátového napájení se dočkáte o něco stabilnější komunikace řídící jednotky s čidly. Na druhé straně, pokud chcete drátový alarm instalovat do už zabydleného objektu, nevyhnete se zasekávání kabelů do stěn, a tedy instalace je náročnější.

Bezdrátový kolega, co sa kvality týká, nezaostává. Zařízení je napájené kvalitní baterií. V tomto případě vám však doporučujeme dražší modely, aby byla jejich komunikace s čidly opravdu kvalitní. Menší, ale podstatnou nevýhodou může být, že je nutné čas od času kontrolovat baterie alarmu a čidel.

Také existuje ideální kombinace drátového a bezdrátového alarmu, což umožňuje poměrně jednoduchou instalaci a spolehlivý zdroj.

Výrobce a instalace alarmu

Na internetu najdete velké množství zabezpečovacích systémů různých kategorií. Pokud vám však jde skutečně o reálnou bezpečnost svého majetku, měli byste se soustředit na značky, které se setkávají s pozitivními referencemi, a tedy spokojeností zákazníků. Na fórech lidé doporučují značky jako JablotronDSC nebo alarm do domu Paradox. Odvolávají se především na vlastní zkušenosti a také na dlouhodobou kvalitu a záruku výrobce. Nejpopulárnějším profi zařízením ja aktuálně Jablotron 100. Ten je jednoduchý na ovládání, cenově dostupný a jde o kombinaci drátového a bezdrátového napájení.

TIP: Vyhněte se levným čínským zařízením, která vám neposkytnou žádoucí kvalitu a navíc vás budou vyrušovat falešnými poplachy. Bezpečnostní alarmy z Aliexpresu nejsou v tomto případě tou nejlepší volbou.

Montáž alarmu do domu

Důležité je také, kdo vám bude daný systém instalovat. Můžete být technicky jakkoliv zdatní, ale montáž tohoto typu se vyplatí nechat na odborníka. Profesionální certifikované zařízení doslova vyžaduje odbornou montáž společnosti s licencí i pro případ, že byste produkt chtěli reklamovat nebo uplatnit škodu z majetkového pojištění.

Nastavení a ovládání alarmu

Nastavení zabezpečovacího systému je založené především na druhu rizika. Samotné nastavení se týká čidel a detektorů, kterými alarm disponuje. Může jít o pohybové detektoryzvukovádýmovámagnetická čidlačidla teploty nebo detektory rozbití skla a podobně. Specifikem je detektor úniku plynu, který při nadměrně naměřených hodnotách odstaví elektrický proud. Dnešní zabezpečovací zařízení je možné nastavit skutečně všemožně a s montážní firmou se dohodnete na optimálním nastavení, které si samozřejmě můžete časem přizpůsobit.

Systém obvykle funguje na principu aktivace a deaktivace. Nejčastějši jde o číselný kód, který je při zadání na klávesnici ohraničený časovým limitem nebo počtem pokusů. Pokud se deaktivace nepodaří, systém spustí poplach. Časový limit si přizpůsobíte tak, abyste ho stihli zadat. Stejně tak můžete alarm rozdělit mezi víc klávesnic a tedy řídících jednotek.

Mobilní aplikace na ovládání domovního alarmu

Výjimkou nejsou ani dálkové ovladače, kterými můžete alarm aktivovat nebo deaktivovat na dálku. Jde o princip jako při odemykání auta. Stejně tak je možné ovládat alarm pomocí GSM mobilní sítě, kdy alarm aktivujete nebo deaktivujete odesláním bezplatné SMS s kódem nebo na číslo zavoláte. Některé systémy mají dokonce vlastní aplikace, kterými můžete alarm nastavovat i ovládat přes mobil nebo počítač.

Poplašná signalizace

Systém realizuje poplach tak, jak byl nastavený. To znamená, že zařízení může signalizovat poplach zvukovou signalizací, upozorní vás SMS nebo odešle hlášení na PCO – Pult centrální ochrany. Zařízení v tomto případě odešle signál na centrálu a ta následně uvědomí motorizovanou jednotku. Vybrat si při výběru můžete mezi policií nebo soukromými bezpečnostními firmami.

Domácí zvířata a otevřené okno

Co mají společné s alarmem v domě? Divili byste se, kolik narušení bezpečnosti způsobil kocour, pes nebo mořské prase. Dnes by měla být poplašná zařízení vybavená tzv. PET imunitou, aby se předcházelo falešným signalizacím.

Podobným faktorem může být také otevřené okno. Některé alarmy vám z domu nedovolí ani odejít v případě, že čidlo zachytí, že objekt není zabezpečený. Opět by však měla být čidla tak citlivá, aby tuto činnost uměla rozpoznat.Rady, tipy a zkušenosti

Zkušenosti lidí na internet jsou v drtivé většině se zabezpečovacími systémy skutečně kladné. Na začátku bychom mohli dát na vědomí, že svépomocné řešení alarmu je v mnohých případech komplikované, ačkoliv cenově výhodnější. Avšak výsledek se často setkává s komplikacemi. Odborná instalace je tak vždy nejlepší možností.

Stejně tak víc lidí doporučuje kombinaci drátového a bezdrátového řešení alarmu v případě přerušení kabelů a podobně. Zkušenosti vyzdvihují do popředí značku Jablotron a také hovoří o GSM ovládání alarmu, které je spolehlivé. Také však lidé i odborníci doporučují kombinaci více detektorů. Nejen pohybových, ale i magnetických, detektorů rozbití skla a další.

Oblíbené domácí alarmy a příslušenství k nim

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Hnědo-bílé kuchyně - kombinace, která vás dostane Hnědo-bílé kuchyně - kombinace, která vás dostane

Barva dřeva v kombinaci s bílou je pro kuchyně typická. Pokud nevíte, jakou kuchyni si zvolit, nad touto kombinací byste měli pouvažovat.

Stolek do dětského pokoje - patří k základnímu vybavení Stolek do dětského pokoje - patří k základnímu vybavení

Zda máte doma školkaři nebo již školáka, stolek je pro něj nezbytnou pomůckou - slouží ke kreslení i na psaní, na hraní se i tvoření.

Hexagon police se hodí do každého interiéru Hexagon police se hodí do každého interiéru

Zejí stěny ve vaší domácnosti prázdnotou? Pak byste tento prostor mohli využít k umístění netradičních polic.Publikováno dne: 18.01.2019
Hodnocení článku:
(89.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jaký ohřívač na terasu? Nejlepší jsou plynové a terasové infrazářiče Jaký ohřívač na terasu? Nejlepší jsou plynové a terasové infrazářiče

Chtěli byste si posedět na terase i v podzimních či zimních měsících?  V našem článku vám poradíme, jaký ohřívač na terasu si vybrat a jakých parametrů si při jeho výběru všímat.

Jak vybrat nejlepší elektrický hrnec na vaření nebo pečení? Recenze chválí rýžovary, remosky i multifunkční hrnce Jak vybrat nejlepší elektrický hrnec na vaření nebo pečení? Recenze chválí rýžovary, remosky i multifunkční hrnce

Jak vybrat sendvičovač? Oblíbené jsou 3 v 1 modely či toastovač na 4 toasty Jak vybrat sendvičovač? Oblíbené jsou 3 v 1 modely či toastovač na 4 toasty

Jste milovníkem chutného opečeného chleba se sýrem či šunkou? S dobrým toastovačem tuto pochoutku připravíte raz dva. Na co se při jeho výběru zaměřit a co všechno takový malý pomocník...