Jaký rošt do postele pod pružinovou a pěnovou matraci

Při výběru postele se věnujeme obvykle jejímu vzhledu a kvalitě matrace. Ale šedou eminencí celé sestavy je správný rošt. Podepisuje se nejen na pohodlí, ale i zdraví těla a životnosti matrace.

Dřevěná postel s roštem

Příběh roštu obvykle začíná koupí nové postele i matrace, ale jeho život často pokračuje i po tom, když tyto dva komponenty doslouží. Proto je už při jeho výběru nutné myslet na to, že kvalitní rošt vydrží opravdu i celý život. Při otázce, jak vybrat rošt do postele, je tedy na místě obezřetná úvaha.

Bezroštový základ

I dnes najdete postele s pevným základem. Tento typ není vhodný na přímé položení matrace a dlouhodobé používání. Důvod je jednoduchý. Žádné větrání, o to víc příležitostí na tvorbu plísní, množení roztočů a vytváření alergického prostředí. Může být dočasně vhodný pro děti do 60 kilogramů. Pro těžší osoby je takovéto spaní nepohodlné. Nevýhodou je nulové pružení, a proto dochází k rychlému proležaní a opotřebení matrace. Bez ohledu na její kvalitu.

Pevný rošt do postele (laťkový rošt)

Mnoho postelí je vybavených pevným roštem. To znamená, že přímo do postele jsou chycené lamely. Nejčastěji jde o dřevěné rošty do postele ze smrkového dřeva. Dají se také dokoupit a jejich cena začíná někde u 20 eur.

Čalouněná postel s pevným roštem

Pevný rošt je vhodný také jko odpověď na otázku, jaký rošt dát pod lamelovou nebo pružinovou matraci. Vhodné jsou také matrace taštičkové a vysoké pěnové matrace od 18 centimetrů. Je třeba si uvědomit, že toto řešení je určené pro ty, kteří upřednostňují tvrdší postel. Pevný laťkový rošt je však cenově nejdostupnější variantou.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie laťkové rošty

Lamelový rošt s nastavením tuhosti

Patří k nejčastěji používaným roštům. Obvykle jde o lamely z bukového nebo březového dřeva. Čím víc pružných lamel, tím víc bude rošt funkčnější a samozřejmě dražší. Matrace se tehdy neprohýbají a snáze se přizpůsobují tělu.

Lamelový rošt s nastavením tuhosti

Na tento typ roštů se hodí matrace latexové a vyztužené. Nevhodné jsou kusy výztuže s kokosovou deskou, která účinek roštu ruší. Cenově se pohybujeme v úrovni od 70 eur výše.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie lamelové rošty

Talířový rošt jako symbol luxusu

Je aktuálně jakýmsi mercedesem mezi postelovými rošty. Představuje nejvyšší třídu a cenově se pohybuje od 200 eur výše. Jeho výhodou jsou však anatomické zóny, které podporují rozložení váhy těla. Na první pohled ho odlišují výklopné destičky pohyblivé ve třech směrech.

Talířový rošt s polohováním

Disponuje nastavitelnou tuhostí, což ocení například těhotné ženy a lidé s proměnlivou váhou. Je možné ho nastavit na různé pevnosti i zónovo, například měkčí část v oblasti hlavy a pevnější na stabilní oporu páteře.

Praktický rošt s vyklápěním

Výhodným řešením pro ty, kteří využívají úložný prostor pod postelí, je investice do vyklápěcího roštu. Ten v případě potřeby jednoduše odklopíte.

Postel s vyklápěcím roštem

Nejčastěji se zdvíhá směrem nahoru pomocí textilního úchytu, ale jsou také rošty s bočním odklápěním. Modely s možností odklápění najdete v obchodech s označením P.

Co znamená megarošt?

Při označení různých typů se můžete setkat se slovem mega. Označuje rošty pro vyšší váhové kategorie. Mají zesílenou konstrukci a silnější lamely. Nosnost začíná tam, kde běžné rošty končí, tedy od 150 do 180 kg.

Polohovatelný rošt pro maximální pohodlí

Výše popsané rošty představovaly nepolohovatelné rošty do postele. Vyšší kategorií jsou polohovatelné rošty do postele, které umožňují nejen klasické rovné ležení, ale můžete si s jejich pomocí nastavit postel na zvedání hlavy nebo nohou. Jsou dostupné ve všech typech provedení. Rošt můžete nastavovat ručně nebo elektronicky. Ideální pro lidi, kteří dlouhodobě leží v posteli a pro starší osoby.

Polohovatelný rošt do postele

Tady je podstatné vědět, jak správně zkombinovat matraci a rošt. Na polohovatelném roštu se vyplatí matrace střední tvrdosti až měkká a méně vrstvená. Nevhodné jsou pružinové matrace s kokosovou výztuhou.

Klasický lamelový polohovatelný rošt v jednoduchém provedení koupíte od přibližné ceny 80 eur. Za talířový polohovatelný rošt zaplatíte průměrně 300 eur a ceny motorových roštů začínají někde kolem úrovně 800 eur.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie lamelové rošty

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Verandy a terasy – příjemný prostor pro setkávání se s přáteli Verandy a terasy – příjemný prostor pro setkávání se s přáteli

Veranda či terasa je snem pravděpodobně každého, kdo by chtěl bydlet v domě. Je to prostor, kde si můžete na čerstvém vzduchu posedět s rodinou či přáteli.

Zahradní altán - oceníte ho v létě i na podzim Zahradní altán - oceníte ho v létě i na podzim

Uvažujete nad zahradním altánem? Určitě si ho do své zahrady pořiďte. Stane se pro vás oázou klidu a místem symbolizujícím odpočinek.

Šedý obývací pokoj - hodí se do každého bytu Šedý obývací pokoj - hodí se do každého bytu

Šedá patří k nejoblíbenějším barvám při zařizování interiéru. Je univerzální a výborně se kombinuje s ostatními barvami, což zaručuje obrovskou variabilitu v zařizování.Publikováno dne: 10.06.2018
Hodnocení článku:
(87.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak vybrat osvětlení do každé místnosti? Bodová světla jsou stále populární. Jak vybrat osvětlení do každé místnosti? Bodová světla jsou stále populární.

Věděli jste, že do každé místnosti se hodí jiný typ osvětlení? Podívejte se, podle čeho si v jednotlivých místnostech osvětlení vybírat.

Dřevěná truhlice je skvělá na uskladnění hraček, prádla, ale i na sezení Dřevěná truhlice je skvělá na uskladnění hraček, prádla, ale i na sezení

Toto dědictví z minulosti je praktickým doplňkem či nábytkem, který má svoji řádnou funkci. Proč by retro dřevěná truhlice neměla chybět ani u vás doma? Inspirujte se s námi!

Jak vybrat nejlepší jídelní stůl i do malé kuchyně? Oblíbené jsou rozkládací, ale také sety se židlemi Jak vybrat nejlepší jídelní stůl i do malé kuchyně? Oblíbené jsou rozkládací, ale také sety se židlemi

Pokud chcete ve svém domě či bytě vytvořit ideální stolovací podmínky, výběr stolu je potřebné přizpůsobit různým proměnným. Podívejte se na to, jak správně vybrat jídelní stoly.