Kreativní a vzdělávací pomůcky do dětského pokojíčku

Děti stráví v dětském pokoji mnoho času. Tady se každé ráno probouzejí, zkoušejí první kroky, objevují svět. V čase nemocí, během dlouhých deštivých dnů nebo nedělních odpolední, když zůstanou doma, je pro ně jejich pokojíček celým vesmírem.

Originální dětský pokoj

Přeměňte jej pomocí několika šikovných nápadů na svět, v němž si vaši nejmenší budou místo nekonečného odkládání plyšáků, rovnání knih do polic a odkládání stavebnic budou užívat hry plné dobrodružství a nápadů. 

Prostor, kam dospělí nesmí

Nezáleží na tom, zda dětský pokoj okupuje jediná princezna, nebo tři malí piráti. Každé dítě potřebuje svůj koutek, únik ze světa dospělých, kam maminka s tatínkem nechodí. Tady může dítě snít, hrát si nebo ukrývat si svoje poklady. Samozřejmě, rodiče do dětských pokojů potřebují vstoupit, ať už kvůli uklízení, nebo jen tak, popřát dětem dobrou noc. 

Takový koutek mu zařiďte přímo v pokoji. Co mu třeba postavit stan, například indiánské teepee, které zútulníte polštáři, měkkou dekou nebo oblíbenými hračkami? Možná si vzpomínáte na film Prázdniny, kde se dvě sestry Olivie a Sofie večer uvelebily ve vlastním princeznovském stanu, který stál uprostřed místnosti. Podobný nápad potěší každé dítě a o hodiny zábavy a hraní si máte postaráno.

Tabule na kreslení pro děti? Přímo na stěně!

Mnoho rodičů ve snaze dopřát svým dětem co nejhezčí prostor sáhne po kombinaci jemných pastelových barev, nebo vybere krásnou tapetu, kterou ozdobí stěny dětského pokoje. Pokud doma máte malého umělce, vzdejte se dokonalosti. Zvolte raději něco, co povzbudí jejich kreativitu.  

Na stěnu nalepte samolepicí tabuli na kreslení, kde mohou děti malovat a tvořit, jak se jim zachce. Nezapomeňte ji umístit v takové výšce, aby se zejména menší umělci nerozhodli přenést svoji tvořivost i na nedotčené stěny. Místo malování křídami můžete větším dětem zajistit tabuli na psaní fixem, kde mohou trénovat první písmena nebo čísla. 

Samolepicí tabule na zeď do dětského pokoje

Kreslicí tabuli oceníte také tehdy, když vás často navštěvují hosté vašich dětí a vy je potřebujete zabavit. 

Pokud nemáte dostatek prostoru na stěnách, můžete připevnit magnetickou tabuli pro děti i na dveře šatníku nebo vstupní dveře do pokoje. Kromě kreslení ji využijí i jako vzpomínkovou tabuli na výlety. Mohou si na ni vystavit magnetky, pohlednice nebo suvenýry z výletů a připomenout si tak společná rodinná dobrodružství. 

Samolepicí tabule různých tvarů

Hřiště u vás doma

Pokud máte v dětském pokoji dostatek prostoru, vytvořte dětem hernu, na kterou budou vzomínat ještě v dospělosti. Dětské skluzavky, bazén s kuličkami, menší trampolína, houpačka nebo houpací síť se dají jednoduše rozložit a v případě, že z nich děti vyrostou, nebo je začnou nudit, je opět jednoduše odložíte. 

Dětský bazén s kuličkami

Tento nápad využijete zejména během dnů, kdy vám ve výletech po okolí brání špatné počasí, jsou svátky nebo prázdniny a na hřišti není ani živé duše. Tehdy děti celkem příjemně zaměstnáte doma. 

Zábavu a zvědavost můžete podpořit výběrem kreativních a vzdělávacích hraček a her, které děti jednoduše milují!

Prohlédnout nabídku kreativních hraček

Kam s hračkami? Všude, jen ne na polici!

Máte doma sbírku plyšových hraček a nevíte, kam s nimi? Natáhněte středem místnosti šňůru na prádlo a pověste na ni medvědy a zajíce pomocí kolíčků na sušení prádla. Sem môžete „odložiť“ i výkresy a výtvory vašich dětí. 

Na stavebnice a lego, ale i knížky si obstarejte průsvitné plastové škatule, truhly, boxy nebo stylové dětské kufříky. Hračky pohodlně a rychle skryjete a v pokoji vám tak místo přecpananých polic zůstane víc prostoru a světla. Nechte místnost dýchat a všechny suvenýry vašich dětí pravidelně třiďte.

Vybíráme z katalogu

Vybírejte nábytek určený dětem

Nejdůležitější zásada při zařizování dětského pokoje je, že nábytek se musí přizpůsobit svým malým obyvatelům. Mnoho rodičů se rozhodne pro masivní nábytek. Lepší volbou je však lehká sestava s oblými rohy, která se pohodlně přesouvá a umožňuje jistou variabilitu, když se rozhodnete pokoj pozměnit.  

Při výběru nábytku volte spíše světlé nebo barevné povrchy, které budou snadno omyvatelné a skladné. Výbornou volbou je několik menších stolků, které zasunete do sebe. Místo strohých kancelářských židlí zvolte tulivaky nebo polštáře na sezení. 

Kreativní hračky do dětského pokoje

Stylový koberec odložte na čas, kdy budou děti větší. Namísto toho vyberte zajímavý motiv, například atlas světa, vesmír nebo dopravní křižovatku, kde mohou nezbedníci jezdit se svými autíčky a sbírat první řidičské zkušenosti. 

Máte i vy vyzkoušené triky a nápady do dětského pokoje? Podělte se o ně v naší diskuzi. 

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie koberce

Autor článku

Marcela Beňová

Miluji psaní a nejraději mám ty najobyčajne témata. Fascinují mě detaily, které mění dům na domov - knihovna plná milovaných knih, fotorámečky se...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Fialová koupelna - působí luxusně a odvážné Fialová koupelna - působí luxusně a odvážné

Fialová barva je dlouhá léta spojována s luxusem a královským prostředím. Kdysi totiž nebylo jednoduché vyrobit fialové barvivo, proto bylo velmi vzácné. Přestože dnes je už fialová...

Černá koupelna - vypadá lépe než by se mohlo zdát Černá koupelna - vypadá lépe než by se mohlo zdát

Černou v koupelně si neví mnoho lidí ani představit. A to i přesto, že působí vskutku elegantně a nadčasově. Nechte se inspirovat.

Geometrické vzory v obývacím pokoji - ozvláštní každý prostor Geometrické vzory v obývacím pokoji - ozvláštní každý prostor

Ať už si vyberete malé, nebo velké, výrazné či tlumené, vzory dokážou zpestřit každý obývák. K nejtradičnějším patří černobílá kombinace, která najde uplatnění i u vás.Publikováno dne: 26.09.2018
Hodnocení článku:
(87.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Vonné svíčky ve skle zpříjemní zimní období. Vyzkoušejte oblíbené Yankee Candle Vonné svíčky ve skle zpříjemní zimní období. Vyzkoušejte oblíbené Yankee Candle

Moderní dekorativní svíčky ve skle se hodí do obýváku, ale zpříjemní i horkou koupel. Mohou být svíčky škodlivé? A které značky jsou nejoblíbenější? Prozradíme vám v našem článku!

Vánoční svícny se hodí na stoly i do okna. Velmi oblíbené jsou i LED svícny Vánoční svícny se hodí na stoly i do okna. Velmi oblíbené jsou i LED svícny

Fantazii se během Vánoc meze nekladou. Podívejte se s námi na nádherné svícny, které přemění váš domov na sváteční oázu klidu a radosti. I díky nim budete mít opravdu krásné svátky!

Vánoční ponožky se soby nebo vločkami jsou každoroční hit! Vánoční ponožky se soby nebo vločkami jsou každoroční hit!

Vánoční dárek plný nadhledu a zábavy? Darujte svým blízkým, kamarádům nebo kolegům v práci vánoční ponožky s vtipným motivem. V našem článku najdete tipy na krásné ponožky pro každého.