Krémová chemická injektáž zdiva svépomocí? Vyzkoušejte Aqua Stop Cream

Slyšeli jste už o tzv. injektáži zdiva? V našich klimatických podmínkách je vlhkost stěn a zdí velmi častým problémem. Někomu problémy vyřeší podřezání zdiva nebo kvalitní izolace stěn. Někomu však ani tyto možnosti nepomohou k tomu, aby se vlhnutí stěn zbavil úplně.

Vlhké zdivo starého domu

Proto vám představíme účinný způsob, který vám pomůže tento problém vyřešit. A pokud patříte k šikovnějším mistrům, zvládnete to i sami.

4 balení AquaStop Cream

Co způsobuje vlhké zdivo?

Noční můra nejednoho obyvatele rodinného domu, ale i bytu. Vlhkost je obrovským a někdy těžko polapitelným nepřítelem. V první řadě, vlhké zdivo snižuje účinnost tepelné izolace, nebo úplně naruší její činnost.

Tvorba plísní jako důsledek vlhkých stěn

V interiéru se vlhké zdivo projevuje nepříjemným zápachem a tvorbou plísní nebo hnilobných bakterií. Stejně tak vlhkost může způsobovat krystalizaci solí v omítce a ta následně opadává. Vlhkost jednoduše poškozuje jak vizuální stránku zdiva, tak vytváří i prostředí pro bakterie a mikroby.

Co to krémová injektáž zdiva je?

Systém AquaStop Cream ® je v zásadě určený pro sanaci vlhkého zdiva v případě degradovaných budov. Chemický krém, který se aplikuje do zdiva, reaguje s podkladem a tím vytváří tzv. hydroizolační clonu, která je nerozpustná a vyplňuje póry zdiva, čímž zamezuje šíření a tvorbě vlhkosti. Zdivo tedy vysychá a získavá svoje původní vlastnosti. Přenos vody ve zdivu je úplně zamezený. Krém obsahuje vodu a 80 % látky siloxanu a silanu. Vytváří tak aktivní látky a maximální koncentraci účinných prvků. Látky jsou účinné po dobu 30 let, kdy už vlhkost bude dávno minulostí.

AquaStop Cream 5 l

Hlavní výhody chemické injektáže

  • Rychlá a jednoduchá aplikace.
  • Realizace svépomocí.
  • Vytvoření hydroizolační clony.
  • Samotný krém je nehořlavý a hygienicky neškodný.
  • Možnost využití u různých druhů zdiva (cihla, komorové zdivo, smíšené...).
  • Ověřené technologické postupy a jejich účinky.
  • Účinnost aktivních látek po dobu až 30 roků.
  • Aplikace v interiéru i exteriéru.

Připomínáme, že tento druh injektáže je možné provést v případě novostaveb, ale především v případě sanačních prací, kdy se bavíme o viditelně degradovaném zdivu.

Proč chemická injektáž zdiva?

Emulzní krém AquaStop Cream ® je inovativním způsobem, jak zabránit vlhnutí zdiva a tvorbě samotné vlhkosti. Injektážní krém obsahuje aktivní látky silanu, siloxanu (80 %) a vody, čímž si udržuje stabilní hustotu. Při naplnění do vyvrtaných otvorů vytváří hustý hydrofobní gel, který postupně vyplňuje póry zdiva. Jeho důležitou vlastností je to, že ani po čase se nevstřebává. Rovnoměrně proniká do pórů zdiva v závislosti na samotných vlastnostech zdiva.

Injektáž zdiva

Důležitá je samotná vlhkost zdiva a také jeho savost. Po injektáži na tom závisí doba, během které se jednotlivé body injektáže propojí. Na základě propojení tak vznikne jedna odolná hydroizolační clona. Postupné vyplnění kapilár zdiva je zajištěné i díky tomu, že krém neuniká ani většími škárami. Činnost krémové injektáže v samotném zdivu nenaruší dokonce ani gravitace. Přesně díky těmto vlastnostem vznikne uvedená celistvá hydroizolační clona. Samozřejmě, injektáž je potřebné provést svědomitě a technologicky správně, aby injektážní vrty byly ve správné vzdálenosti. Účinnost eliminace vlhkosti ve zdivu AquaStop Cream ® garantuje na 95 %.

Kdy tedy tuto chemickou injektáž použít? V podstatě tehdy, když chcete předejít hromadění vlhkosti ve vašem zdivu. V zásadě lze říci, že díky chemické krémové injektáži budete mít téměř 100% jistotu, že vlhké zdi nebudou ani náhodou vaším problémem.

Injektáž zdiva svépomocně

Možná budete překvapení, ale proces injektáže zdiva není vůbec náročný. Potřebné je dodržovat určité zásady, ale samotná realizace je jednoduchá. V zásadě ji lze rozdělit do tří fází. Příprava, realizace a ukončení.

V přípravné fázi dochází k vrtání otvorů do zdiva. Jednoduše tedy vyvrtáte do zdiva otvory ve vodorovné linii s průměrem 12 až 20 mm tak, aby od sebe byly vzdálené maximálně 100 až 120 mm. Logicky, hloubka vrtu je vždy menší než tlouštka zdiva (rezerva aspoň 40 mm). Vzdálenost je velmi důležitá z hlediska propojení později aplikovaného chemického krému. Vrty musí být přímé, ne šikmé dolů ani nahoru. Když mluvíme o vlhkých stěnách, tyto vrty provedeme aspoň půl metru nad vlhkými okraji.

Injektáž zdiva svépomocí

Druhou fází je samotná aplikace, respektive krémová injektáž. Injektážní krém se aplikuje do každého otvoru s pomocí pistole. Krém natlačíte od konce vrtu až po ústí vrtu, aby byl otvor maximálně zaplněný. Nejde o druh tlakové injektáže, krém totiž volně vyplňuje samotné póry zdiva i bez tlaku. Závěrečná fáze patří zatírání, resp. aplikaci potěru, malta nebo kleber a podobně. Myslíme, že tato výzva je pro šikovné mistry úplnou lahodou. S kvalitní vrtačkou a trochou cviku práce rozhodně půjde od ruky.

Cena chemické injektáže

Samozřejmě cenu samotné injektáže není možné vyčíslit globálně. AquaStop Cream® vás při množství 1 litr vyjde na 1000 Kč. Existuje několik druhů injektážních krémů nebo past. Známé jsou i vodnaté pasty od firmy Weber nebo vodu odpuzující směs od SikaMur®.

Příklad: Při tlouštce zdiva 200 mm a ploše 10 metrů vám budou stačit necelé 3 litry samotného krému AquaStip Cream®. Náklady na 10 metrů pro chemickou injektáž zdiva vás tedy vyjdou na přibližně 3000 Kč. Samozřejmě jde o přibližnou kalkulaci, konkrétní čísla jsou ovlivněná i typem zdiva (cihla, kámen, smíšené zdivo, komůrkové zdivo) a druhem chemické injektáže.

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Inspirace pro vaši terasu a zahradu - připravte si příjemné posezení Inspirace pro vaši terasu a zahradu - připravte si příjemné posezení

Plánujete upravit svou terasu či zahradu, avšak nemáte nápady? Vyzkoušejte některý z našich tipů.

Fialová barva do ložnice? My říkáme ano! Fialová barva do ložnice? My říkáme ano!

Všechny odstíny fialové se dají dobře kombinovat s bílými stěnami a doplňky. Do takového mixu zapadne i hnědý nábytek či koberec a podlaha. Přesvědčte se o tom s námi!

Dřevěné umyvadla Dřevěné umyvadla

Patříte k těm, kteří se v bytovém designu chtějí odlišit a rádi volíte netradiční řešení? Máte rádi krásu a praktičnost dřeva? Pak je pro vás dřevěné umyvadlo jako stvořené!Publikováno dne: 01.08.2020
Hodnocení článku:
(95%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Špárovačka – jak vybrat škárovací hmotu na dlažbu, kámen, cihlový obkladŠpárovačka – jak vybrat škárovací hmotu na dlažbu, kámen, cihlový obklad

Plánujete obkládat kuchyni, koupelnu nebo jinou místnost? V tom případě byste rozhodně neměli podcenit výběr škárovací hmoty. Poradíme vám, jak si správně vybrat škárovací maltu tak, aby...

Jak vybrat WC – závěsné, nebo klasické stojící? Rozhoduje cena, rozměry a montážJak vybrat WC – závěsné, nebo klasické stojící? Rozhoduje cena, rozměry a montáž

Čeká vás rekonstrukce koupelny? Určitě jste už přemýšleli nad tím, jaký zvolíte obklad, která vana či sprchový kout se vám do nové koupelny vejde, ale nezapomínejte ani na toaletu. Doba...

Jaký materiál na nízkoenergetický dům? Je nejlevnější porobeton nebo cihlaJaký materiál na nízkoenergetický dům? Je nejlevnější porobeton nebo cihla

Betonová tvárnice, pálená cihla, sádrová tvárnice nebo porobeton? To je jen malá část stavebních materiálů, které lze při výstavbě domu použít. Z čeho stavět nízkoenergetický dům, abyste...