Které sedací soupravy jsou nejlepší? Víme, jak vybrat sedačku

Vybrat si tu správnou sedací soupravu vůbec není tak jednoduché, jak by se nám na první pohled mohlo zdát. Trh nám nabízí široký výběr, který nás může stejně zmást jako uchvátit. Podle čeho si vybírat a jakých parametrů se držet?

Sedací souprava do obýváku

Sedací souprava je často dominantou v domácnosti. Setkává se tu celá rodina, aby si užila společně strávený čas. Každá domácnost proto potřebuje pohovku, která by byla pohodlná, měla pěkný design a její cena by byla přijatelná.  

Kromě těchto základních parametrů je důležité si všímat funkčnosti sedací soupravy. Možnost rozložení, polohovatelnost, variabilita jednotlivých dílů. Součástí sedacích souprav jsou i různé doplňky jako např. odkládací pulty a police. Jsou pevnou součástí sedačky, ale dají se i přemístit podle potřeby. Výbavou moderních sedaček jsou i tzv. kapsle, které primárně slouží na odkládání televizního ovladače, časopisů, knížek. 

Jak vybrat potahový materiál?

Dlouhá životnost, krása a hlavně jednoduchá údržba jsou nejdůležitější parametry, kterými byste se měli řídit při výběru potahového materiálu. Prvořadé je rozhodnout se, zda chcete přírodní, nebo syntetický materiál. 

Šedá sedačka v obývacím pokoji

Pokud máte malé děti, určitě oceníte, když bude potah na vaší sedačce snímatelný. V tomto případě ho snadno vyperete a vrátíte na původní místo.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie sedací soupravy

Kožené sedací soupravy jsou nejdražší

Kožené sezení působí velmi luxusně. Kůže je měkká a rozpínavá, poskytuje tedy dostatečné pohodlí. Tento materiál  je navíc velmi pružný a pevný, což zaručuje jeho dlouhou životnost. 

Béžová kožená sedací souprava

Nenechte se však oklamat prvotním dojmem, kvalita kožených sedaček záleží na tlouštce čalounění. Ta by měla být minimálně 1,5 mm, jinak se začne kůže natahovat a sezení se vám snadno zničí (v tomto případě jde o tzv. štěpenku). Pokud chcete záruku skutečné kvality a dlouhé životnosti, vybírejte si jen sedací soupravy, které jsou označené štítkem „celokožené“. 

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie sedací soupravy

Koženka a ekokůže jako lacinější verze kožené sedačky

Lacinější náhradou kůže je koženka nebo ekokůže. Jedná se o materiál (jak už z názvu vyplývá), který svým vzhledem nápadně kopíruje pravou kůži. Na první pohled ani není  možné rozeznat, zda se jedná o pravou kůži, nebo tu „nepravou kůži“.   

Jaký je hlavní rozdíl mezi koženkou a ekokůží? Koženka nepropouští vodu, ale ekokůže je výrazně citlivá na vodu. Což znamená, že pokud se nedopatřením vyleje tekutina na látku, velmi snadno se jí napije a tekutina proniká až pod podkladový materiál.  

Látkové sedací soupravy jsou klasika

Z potahových materiálů je látka jednoznačně nejoblíbenějším materiálem. Na výběr máte z množství variant ať už mikrovlákno, mikroplyš, carabu nebo jiné. Design je také rozmanitý. Široká paleta barev uspokojí každého. 

Látková sedací souprava do obýváku

Největší nevýhodou je zvýšená náchylnost potahových látek na tvorbu skvrn. V současnosti existují metody, které látku chrání a zvyšují její odolnost vůči vodě, skvrnám, mastnotě. Nejznámější úprava je teflonem.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie sedací soupravy

Nejčastější výplň sedaček

  • Polyuretanová pěna – RUP pěna tvoří výplň sedáků. Je různé tvrdosti, přičemž samotná tvrdost definuje i její odolnost. Ideální tvrdost je nad T20.  
  • HR PUR pěna je kvalitnější variantou výplně sedáků. Vyznačuje se střední tvrdostí a vyšší kvalitou. Cena se úměrně s kvalitou zvyšuje.  
  • Bonellové pružiny jsou častou výplní sedaček. Většinou se kombinují s kokosovou deskou, která zabraňuje průniku pružiny ven.    

Nejčastější chyby při výběru sedací soupravy

Špatný výběr potahové látky  

Pokud máte malé dítě, toto upozornění platí dvojnásobně než za běžných okolností. Určitě nechcete materiál, který budete muset neustále obskakovat, drhnout a leštit, přičemž výsledky budou nulové. Vyberte si kvalitní potah, který bude v tom najlepším případě omývatelný nebo aspoň výrazně odolný proti tekutinám, prachu a jiným nečistotám.  

Barva, která vás snadno omrzí  

Výrazné barvy se vám mohou snadno omrzet, proto je dobré sáhnout po ověřených neutrálních odstínech. Patří sem barvy jako bílá, černá, hnědá, modrá... 

Modrá sedací souprava do obýváku

Příliš velká  

Je dobré změřit nejdříve prostory, až potom se vydat na nákup sedací soupravy. Nechcete přece, aby vám zabrala polovinu místnosti. Velikost sedačky by se měla jednoznačně přizpůsobit velikosti místnosti, jinak bude v prostoru působit velmi nevkusně.  

Špatná kvalita  

Kvalita je znakem dlouhé životnosti. Časté a zbytečné výměny sedací soupravy vám určitě nepřinesou radost. S kvalitou se obvykle pojí i lepší design a pohodlnost.

Od kvality sedací soupravy, jejích dodatečných funkcí a materiálu se odvíjí cena. Důležité je určit si priority a rozhodnout se, zda jste ochotní se některých doplňků vzdát na úrok ceny, nebo ne. Nejdůležitější je kvalita. Tady se šetřit určitě nevyplatí, výsledkem by byla nižší životnost a sedačku byste museli v krátké době znovu měnit. 

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Dominika Ježová

Vždy jsem hledala způsob, jak kreativní cestou vyjádřit představy a myšlenky, které ve mně dřímali. Přivedlo mě to k psaní a od té doby miluji, že...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Retro obývací pokoj - vsaďte na explozi barev Retro obývací pokoj - vsaďte na explozi barev

Prvky retro stylu nás obklopují každý den. Spojení moderního a retra se líbí nejen mladším, ale i starším ročníkům. Pokud přemýšlíte nad tím, že svůj obývací pokoj oživíte netradičním...

Fialová barva do ložnice? My říkáme ano! Fialová barva do ložnice? My říkáme ano!

Všechny odstíny fialové se dají dobře kombinovat s bílými stěnami a doplňky. Do takového mixu zapadne i hnědý nábytek či koberec a podlaha. Přesvědčte se o tom s námi!

Červená koupelna - nejen pro lidi, kteří se nebojí riskovat Červená koupelna - nejen pro lidi, kteří se nebojí riskovat

Pokud máte rádi červenou barvu, určitě se jí při zařizování bytu nevyhýbejte. Hodí se do každé místnosti, dokonce i do koupelny. Nevěříte? Pak si to ověřte v naší galerii.Publikováno dne: 07.09.2018
Hodnocení článku:
(87.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Přehozy na manželskou postel jsou velmi praktické. Vyhýbejte se levným materiálůmPřehozy na manželskou postel jsou velmi praktické. Vyhýbejte se levným materiálům

Přehoz na postel je nejen estetickou záležitostí, ale také chrání vaše ložní prádlo před prachem, který víří v místnosti. Navíc dodá místnosti šmrnc. Nevěříte?

Slevové kódy na nábytek, spotřebiče a elektronikuSlevové kódy na nábytek, spotřebiče a elektroniku

Dnes už najdete slevové kupony a kódy téměř na všechno, co běžně kupujete. Často je můžete využít při nákupu ve velkých a ověřených e-shopech a ušetřit tak pár korun.

Česká verze hry Scrabble Original přináší hodiny zábavy pro každéhoČeská verze hry Scrabble Original přináší hodiny zábavy pro každého

Tato společenská hra je celosvětovým hitem. Milují ji malí, mladí, velcí i staří. Zajímali jste se někdy o to, jak stolní hra Scrabble vlastně vznikla a jaké verze se prodávají?