Lapač snů pro lepší sny. Jak ho umístit?

Máte pocit, že vašemu spánku něco chybí? Žijete krutou realitu, ale zapomínáte, že sny jsou nejlepším zdrojem pro vaši motivaci. Problém s bezesnými nocemi se dá možná vyřešit snadněji, než by se mohlo zdát.

Lapač snů nad postelí v ložnici

Slyšeli jste už o pojmu „lapač snů?“ Bez ohledu na to, zda patříte k lidem, kteří věří ve spirituální energii, získáte tímto prvkem minimálně skutečně povedenou dekoraci.  

Lapač snů má svůj původ

Abyste lépe pochopili, co to vlastně lapač snů je, určitě pomůže, když si stručně povíme, odkud tento pozoruhodný předmět přišel. Dnes je ho možné vidět v mnoha rodinných příbytcích, kde se využívá jako moderní dekorace a často o jeho účelu ani netušíme. 

Velký lapač snů v ložnici

Lapač snů k nám přišel z Ameriky. Pozor, nejde však o žádný novodobý trend. Použití lapače snů má svoji dávnou tradici. Jde o prvotní produkt indiánských kmenů, které ho vyráběly z dřevěných proutků a zvířecích šlach, peří, korálků a kamenů.

Dnes je lapač snů typickým prvkem Feng šuej. Špatné sny absorbuje znázorněná síť a ty zhynou východem slunce. Dobré sny naopak pírka povznesou přímo k člověku.

Co to je lapač snů? Jaké je jeho použití?

Toto je zřejmě první z otázek, která vás při tomto slovním spojení napadne. Teď, když znáte původ a hlavní účel lapače snů, můžeme ho charakterizovat.

Bílý lapač snů nad postel

Lapač snů má funkci amuletu, který má být pozitivně ovlivňujícím prvkem nejen na vaše sny a spánek, ale následně i na váš život. Jeho šamanské a indiánské síly mají přivolat lehké sny a chránit vás před špatnou energií. V zásadě má funkci amuletu, který reguluje proudění pozitivní energie Čchi a zároveň vás chrání před zlými silami temna. Lapač snů také uklidňuje mysl a chrání naše podvědomí.                            

Umístění lapače snů 

Ano, ve většině domácností visí na stěně bez toho, aby lidé vůbec tušili, jaké je skutečné využití lapače snů. Ochránit nás před nočními můrami a špatnou energií tedy znamená, že lapač snů by měl být umístěný na místě, kde spíme. Kam tedy umístit lapač snů? Ložnice je logická volba. Ve spánku je naše podvědomí nejvíc zranitelné a právě opatřením si tohoto „ochráce“ zajistíme, že naše sny budou jen příjemné. 

Lapač snů na stěně v obývacím pokoji

Místo, kde lapač snů umístíme, by mělo mít dostatek světla, protože sluneční paprsky slouží jako jakási očista pro absorbované špatné sny. Stejně tak by měl být lapač snů v blízkosti naší mysli, doslova. Ideálně tedy přímo nad postelí.

Lapač snů nad postelí 

Rozhodně by lapač snů neměl být v blízkosti našich nohou. Zapomeňte tedy na okraj postele. Vhodné není ani aby byl umístěný na okně. Lapač snů je celkem osobní, možná až intimní záležitost, která vyžaduje řídit se určitými rituály, jinak jsou jeho účinky čiste dekorační.

Béžový velký lapač snů

Vyrobte si vlastní lapač snů

Cena lapače snů není nijak enormní. V závislosti na materiálu a velikosti lapačů se liší i cena. Všeobecně jde o sumu od 200 do 750 korun. Koupit si můžete i velký lapač snů, ale odlišit je můžete i barevně. Existují také lapače snů pro děti, ale rozdíl v jejich účinnosti není v zásadě žádný a spíše jde o marketingový tah.

Výroba lapače snů diy

Pokud chcete vlastní lapač snů, vyrobit si ho můžete i doma. Přestože k tomu budete potřebovat speciálnější pomůcky, pokud po vlastním lapači snů toužíte, výroba vás bude bavit. Ve videu uvidíte, že výroba není tak složitá, jak by se mohlo zdát. Stačí, když se budete držet návodu.  

 

Vybíráme z katalogu

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Námořnická modrá a bílá Námořnická modrá a bílá

Modrá v nás vyvolává pocity důvěry, bezpečí a celkové harmonie. Bílá je barvou minimalismu, který je absolutně nadčasový. I díky své neutralitě tvoří bílá barva s "těžší" námořnickou...

Žlutá koupelna - i doplňky rozhodují Žlutá koupelna - i doplňky rozhodují

Nebojte se žluté! Každý den s ní můžete začínat ráno v koupelně, zlepšit si náladu, když si půjdete umýt ruce, jestli se dostat do hravé nálady, když se půjdete přepudrovat.

Paletové sezení - hodí se na zahradu i do domácnosti Paletové sezení - hodí se na zahradu i do domácnosti

Nábytek z palet si lze vyrobit opravdu rychle, jednoduše a poměrně levně. Stačí si prohlédnout naše inspirace a uvěříte, že paletové sezení je stylovým doplňkem každého exteriéru i...Publikováno dne: 29.08.2018
Hodnocení článku:
(91.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak se správně starat o lyže během sezóny a po ní? Jak se správně starat o lyže během sezóny a po ní?

Abyste měli z lyžování co nejlepší zážitek, měli byste se o lyže pravidelně starat. V opačném případě se mohou zhoršit jejich jízdní vlastnosti i o více než polovinu.

Jak si poradit se zamrzlým autem? Pomůže škrabka a elektrický rozmrazovač čelního skla Jak si poradit se zamrzlým autem? Pomůže škrabka a elektrický rozmrazovač čelního skla

Zamrzlé sklo na autě, zamrzlé dveře či odešlá baterka jsou během mrazivých zim každodenní starostí lidí s autem bez garáže. Poradíme vám, jak přežít rozmrazování oken bez stresu.

Jak vybrat sněhové řetězy na osobní auto či 4x4? Jak vybrat sněhové řetězy na osobní auto či 4x4?

Sněhové řetězy na auto sice nefigurují na seznamu povinné výbavy vozidla, ale na zasněžených a zledovatělých vozovkách jsou bezkonkurenčním pomocníkem. Poradíme vám jak si je vybrat!