Jaký mobil pro seniory? Co nabízejí operátoři

Obsah článku:

Výdobytky světa moderních smartphonů s množstvím různých aplikací jsou pro seniory často těžkým oříškem. Vybrat mobilní telefon pro seniory se tak může jevit jako těžký úkol.

Mobilní telefon pro seniora

To, co senioři potřebují, je kvalitní a trvanlivé zařízení, z něhož mohou v případě potřeby bez problémů telefonovat.

Oblíbené telefony pro seniory

Na trhu jsou naštěstí dostupné modely mobilních telefonů, jejichž cílovou skupinou jsou právě senioři. Výrobci dbají na jednoduchost ovládání a na to, aby telefony měly velká a přehledná tlačítka. V některých se nachází tlačítko SOS, které slouží na zaslání SMS na předem zvolená čísla, případně na zavolání záchranné služby. Důležitými funkcemi jsou také hlasité vyzvánění, dlouhá vydrž baterie a výrazná odolnost proti poškození. Následující seznam vám pomůže s výběrem nejlepšího telefonu pro seniory.

Další možnosti

Je přirozené, že většina lidí hledá telefon pro seniory nejlevnější co se dá, přitom však požaduje kvalitu a bezpečnost. Pokud i vy patříte k podobným uživatelům, případně chcete mobil pro někoho blízkého, máte poměrně velký výběr. Koupit si telefon můžete už od přibližně 30 eur. Telefony pro seniory jsou tlačítkové a mají dobře čitelný displej. Horší je to jen s fotoaparátem a připojením na internet. Starší uživatelé telefonů podle výrobců totiž fotit a připojovat se k internetu nepotřebují.

Telefon pro seniory

Výhodné je opatřit si mobil přes operátora, často totiž nabízejí pro starší lidi výhodné paušály. Pokud nemáte o paušál zájem a chcete mobil pro seniory, některé společnosti nabízejí i možnost kreditu, tehdy však zaplatíte za telefon plnou sumu.


Přidat komentář
Publikováno dne: 05.06.2019
Hodnocení článku:
(91%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak vybrat nejlepší nabíječky autobaterií i se startováním Jak vybrat nejlepší nabíječky autobaterií i se startováním

Kvalitní autobaterie je základním předpokladem pro správný a bezproblémový chod vašeho auta. Poradíme, jak si ji vybrat.

Jaké brýle na virtuální realitu na PC a jaké na mobil Jaké brýle na virtuální realitu na PC a jaké na mobil

Virtuální realita útočí na naše domácí centra zábavy. Za pár stovek korun se dnes už může přesunout do virtuálního světa každý.

Jak vybrat detektor dýmu, plynu, vody nebo CO? Nejlepší domácí hlásiče požáru podle testů mají i wifi Jak vybrat detektor dýmu, plynu, vody nebo CO? Nejlepší domácí hlásiče požáru podle testů mají i wifi

Když chcete zvýšit bezpečnost vašeho domu, bytu nebo jiného prostoru, investice do hlásičů požáru, kouře, plynů nebo vody je úplně na místě. V našem článku vám představíme osvědčené...