Jaký mobil pro seniory?

Výdobytky světa moderních smartphonů s množstvím různých aplikací jsou pro seniory často těžkým oříškem. Vybrat mobilní telefon pro seniory se tak může jevit jako těžký úkol.

Mobilní telefon pro seniora

To, co senioři potřebují, je kvalitní a trvanlivé zařízení, z něhož mohou v případě potřeby bez problémů telefonovat.

Oblíbené telefony pro seniory

Na trhu jsou naštěstí dostupné modely mobilních telefonů, jejichž cílovou skupinou jsou právě senioři. Výrobci dbají na jednoduchost ovládání a na to, aby telefony měly velká a přehledná tlačítka. V některých se nachází tlačítko SOS, které slouží na zaslání SMS na předem zvolená čísla, případně na zavolání záchranné služby.

Důležitými funkcemi jsou také hlasité vyzvánění, dlouhá vydrž baterie a výrazná odolnost proti poškození. Následující seznam vám pomůže s výběrem nejlepšího telefonu pro seniory.

Další možnosti

Je přirozené, že většina lidí hledá telefon pro seniory nejlevnější co se dá, přitom však požaduje kvalitu a bezpečnost. Pokud i vy patříte k podobným uživatelům, případně chcete mobil pro někoho blízkého, máte poměrně velký výběr. Koupit si telefon můžete už od přibližně 900 Kč. Telefony pro seniory jsou tlačítkové a mají dobře čitelný displej. Horší je to jen s fotoaparátem a připojením na internet. Starší uživatelé telefonů podle výrobců totiž fotit a připojovat se k internetu nepotřebují.

Telefon pro seniory

Výhodné je opatřit si mobil přes operátora, často totiž nabízejí pro starší lidi výhodné paušály. Pokud nemáte o paušál zájem a chcete mobil pro seniory, některé společnosti nabízejí i možnost kreditu, tehdy však zaplatíte za telefon plnou sumu.

Oblíbené telefony pro seniory

Autor článku

Janka Kršiaková

Vše, co mě bytostně charakterizuje a vystihuje, se odráží i v mém psaní. Jako vystudovaná Esteticky jsem přesvědčena o tom, že i neuměle text musí...


Komentáre

17/09/2019 17:45
Lenka

Naše babička je velmi spokojená s novou verzí Nokie 3310, museli jsme jí samozřejmě postupně vysvětlit jak se nám dovolá, ale pochopila to poměrně rychle a po pár použitích její ovládání nedělá žádné potíže. Plusem je také dobrý rozměr a nízká hmotnost tohoto modelu.

Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Bílá ložnice - Ideální barva pro čistou mysl Bílá ložnice - Ideální barva pro čistou mysl

Bílá v ložnici? Určitě jí výběrem neuděláte krok vedle. Bílá je barvou čistoty, evokuje svěžest, vysoké hodnoty a ideály. Viz naše fotoinšpirácie.

Zrcadlo do předsíně rozhodně patří Zrcadlo do předsíně rozhodně patří

Máte ve své předsíni zrcadlo? AK vám v ní chybí, měli byste to co nejdříve napravit. V galerii najdete inspirace, kam ho do místnosti umístit.

Fialová barva do ložnice? My říkáme ano! Fialová barva do ložnice? My říkáme ano!

Všechny odstíny fialové se dají dobře kombinovat s bílými stěnami a doplňky. Do takového mixu zapadne i hnědý nábytek či koberec a podlaha. Přesvědčte se o tom s námi!Publikováno dne: 05.06.2019
Hodnocení článku:
(91%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jakou sněhovou frézu? Elektrickou, nebo jednostupňovou či dvojstupňovú benzínovou? Jakou sněhovou frézu? Elektrickou, nebo jednostupňovou či dvojstupňovú benzínovou?

Trápíte se s odklízením sněhu z chodníku? Řešením je sněhová fréza. Jak si tohoto pomocníka na zimu vybrat? Je lepší elektrická, nebo benzínová sněhová fréza? S výběrem vám pomůžeme v...

Jak vybrat nejlepší kapslový kávovar? Jak vybrat nejlepší kapslový kávovar?

Výhodou kapslových kávovarů je především   jednoduchost jejich obsluhy a rychlost přípravy kávy. Poradíme vám, jak si vybrat nejlepší kapslový kávovar do domácnosti.

Jak vybrat zastřihávač na bradku, vlasy, vousy nebo chloupky v nose? Jak vybrat zastřihávač na bradku, vlasy, vousy nebo chloupky v nose?

Stále víc mužů se snaží starat o svůj vzhled. Dobrým pomocníkem je zastřihávač, se kterým nebude úprava vlasů, bradky nebo zastřihávání chloupků v nose problém.