Moderní kovové stojanové věšáky jako doplněk do předsíně

Ať už jste zastáncem minimalismu, nebo jiného stylu, stojanové věšáky by si ve vaší domácnosti měly najít svoje místo. Proč? V první řadě jsou praktické, ale nejen to. Vyrábějí se v různých designech a provedeních a dokážou krásně dotvořit prostor. Z nudné předsíně umí vyčarovat originální místnost.

Luxusní stojanové věšáky

Možná si řeknete, že stojanové věšáky už nejsou moderní. Raději se ohlížíte po předsíňové stěně, protože si řeknete, že tam toho víc schováte a nebude to působit chaoticky. To ano, schováte. Ale nebojte se být trochu kreativní a zkuste se poohlédnout i po stojanových věšácích. U vstupu do domu je důležité mít místo na odložení kabátu či bundy. A pokud si nejste jistí tím, že dáte do předsíně jen věšáky, klidně můžete zkombinovat předsíňovou stěnu se stojanovým věšákem.

Stojanový věšák do předsíně

Výhody stojanových věšáků

Existuje pár vlastností, které by měly stojanové věšáky na kabáty mít. Měly by být praktické, moderní a stabilní. Pokud tyto vlastnosti splňují, potom mají proti klasickým předsíňovým stěnám pár výhod.

  1. Méně náročné na prostor

Zatímco předsíňové sestavy zabírají většinou celou jednu stěnu a mohou opticky zmenšovat prostor, stojanové věšáky jsou „skladnější“ a prostor působí vzdušně a otevřeněji. Což se může hodit například v případě, že máte v předsíni nebo chodbě méně místa.

  1. Moderní provedení

Kromě uvedené praktičnosti mohou stojanové věšáky působit i na vaše estetické vnímání. Vyrábějí se v různých provedeních od kovových, dřevěných, plastových až po chromové.

  1. Vkusný doplněk interiéru

Přijde vám vaše chodba či předsíň nudná? Přidejte do ní stojanový věšák. Jeho designové provedení dokáže přetvořit nudnou chodbu na originální prostor.

  1. Jsou „po ruce“

Zatímco u předsíňových stěn musíte často otevírat dvířka od skříněk a vytahovat z nich malé věšáky na oblečení, v případě stojanových věšáků si můžete ihned po návratu zvenku odložit kabát bez zbytečných úkonů navíc.

 

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie stojící věšáky

Druhy stojanových věšáků

Kromě obyčejných, na které si můžete věšet kabáty, existují i takové, které mají poličku na odložení bot nebo místo na sezení. Zpracování věšáků najdete v různých stylech – od rustikálního přes moderní, minimalistický, tzv. strom, vintage až po retro styl. Také se vyrábějí z více materiálů. Nezapomeňte však při volbě věšáku myslet na zařízení svého interiéru, kam ho budete umisťovat.

Netradiční stojanový věšák

Své místo si najdou nejen v předsíni

Většinou se sice vyrábějí v neutrálních barvách, avšak dají se sehnat i v pěkných barevných pestrých odstínech. Právě tyto jsou navržené do dětských pokojů, ve kterých se krásně vyjímají a oživují celý prostor. Jsou vyráběné z lehkých materiálů, aby s nimi dokázaly manipulovat i děti, a tak se mohou často stát dokonce součástí her.

Hodí se však i do koupelen, a to zejména v případě, že to prostor vaší koupelny nabízí. Většinou se hodí do větších koupelen, aby ty menší zbytečně ještě víc nezacpaly. U věšáků v koupelně však pozor! Kvůli zvýšené vlhkosti se doporučuje sáhnout spíše po nerezových věšácích, anebo jestli máte dřevené, natřete je speciálním nátěrem.

Stojanový věšák na chodbu

Cena

Co se týká ceny stojanových věšáků, liší se v závislosti na výrobci, provedení, materiálu nebo designu. Nejlacinější se dají sehnat už do 500 korun, avšak cena těch dražších se umí vyšplhat až k tisícům, některé dokonce až k desetitisícům korun. Pokud hledáte dobrý výběr za přijatelné ceny, můžete se po nich poohlédnout například v obchodech IKEA.

Pokud se tedy nebojíte vykročit ze své komfortní zóny a chcete zkusit trošku zaexperimentovat, zkuste namísto klasických předsíňových stěn zvolit raději kovový, dřevěný nebo jiný stojanový věšák a vdechněte prostoru úplně jinou atmosféru. Můžete je zkusit umístit například i do ložnice, kde vytvářejí také velmi pěkný dojem.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie stojící věšáky

Zobrazit produkty v kategorií:


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Oranžová kuchyň - netradiční, ale vhodná volba Oranžová kuchyň - netradiční, ale vhodná volba

Oranžová bude vyzařovat příjemné teplé světlo ať ji umístíte kamkoli. Pokud ji ani vy nemáte ve své kuchyni, je nejvyšší čas to změnit.

Bílé kuchyně - v bílé bude vaše malá kuchyně vypadat větší Bílé kuchyně - v bílé bude vaše malá kuchyně vypadat větší

Jednoduchá, jemná, čistá a nadčasová. Přesně taková je bílá barva, která se stále více objevuje i jako barva kuchyně.

Adventní věnce Adventní věnce

4 týdny před Vánocemi je krásná, zároveň však i hektická kapitola roku. Přesto bychom neměli zapomenout na jeden z nejtypičtějších symbolů adventu, tradiční adventní věnec, který přinese...Publikováno dne: 20.09.2018
Hodnocení článku:
(88%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak levně zařídit byt nebo dům? Praktické tipy i pro malý bytJak levně zařídit byt nebo dům? Praktické tipy i pro malý byt

Byt si můžete zařídit či zútulnit i bez toho, abyste investovali tisíce korun. Nabízíme vám pár tipů a triků, jak levně zařídit svůj příbytek.

Jak vybrat moderní obraz na stěnu, nad sedačku v obýváku, do ložnice či dětského pokoje?Jak vybrat moderní obraz na stěnu, nad sedačku v obýváku, do ložnice či dětského pokoje?

Obraz oživí každou místnost v domácnosti. V obýváku nebo pracovně je obraz samozřejmostí, vyhýbat se mu však nemusíte ani v kuchyni či ložnici.

Jak vybrat osvětlení do každé místnosti? Bodová světla jsou stále populární.Jak vybrat osvětlení do každé místnosti? Bodová světla jsou stále populární.

Věděli jste, že do každé místnosti se hodí jiný typ osvětlení? Podívejte se, podle čeho si v jednotlivých místnostech osvětlení vybírat.