Moderní kuchyně do tvaru U

Kuchyně tvaru U jsou velmi oblíbené, hlavně díky funkčnosti, kterou ovlivňují. Přesun mezi jednotlivými zónami kuchyně je praktický a rychlý a všechno potřebné máte okamžitě po ruce.

Kuchyně ve tvaru U s ostrůvkem

Design těchto kuchyní je velmi elegantní a potěšující. Často si ji vybírají právě lidé, kteří tráví dlouhé hodiny vařením a chtějí mít všechno po ruce. Velkým plusem tohoto druhu kuchyňské linky je i dostatek úložného prostoru.

Proč si vybrat kuchyni ve tvaru U?

  • máte všechno potřebné na vaření hned po ruce
  • pohyb po kuchyni je rychlý
  • kuchyně ve tvaru U oddělí propojené místnosti
  • má krásný a moderní  design
  • je skvělým řešením do malých bytů, protože dokáže i v malém prostoru poskytnout dostatečný úložný prostor

Malá kuchyň do tvaru U

Jednotlivé rozložení spotřebičů a skříněk je v blízkosti (od sebe v malé vzdálenosti), proto se vaření stává rychlým a efektivním. Vzdálenost mezi ledničkou, dřezem a sporákem je v ideálním rozložení 6 metrů. Pohyb po kuchyni je proto rychlý, zejména v případě, že se tam nacházíjedna osoba, při 2 a více osobách je tu tenká hranice. Hranice mezi tím, kdy se skříňky mění z praktických na těsné a neprůchodné.

Důležitým faktorem je vzdálenost mezi jednotlivými rameny kuchyně, která ovlivňuje i následný pohyb v prostoru. Vzdálenost ramen linek by měla být minimálně 90 cm, optimálně 120 cm. Doporučená vzdálenost protilehlých stěn je 140–150 cm.

 

Výprodej až 60%

Dobrá rada: Doporučujeme nákup v obchodě AndreaShop.sk. Dnes obrovské výprodeje, s doručením až před dveře a s možností vrácení zboží do 14 dní. Viz širokou nabídku za bezkonkurenční ceny.

Malé kuchyně do tvaru U

Pokud si myslíte, že kuchyně do tvaru U jsou řešením jen do velkých prostor, mýlíte se. Tyto kuchyně obsáhnou všechno potřebné i v malém prostoru, proto jsou v případě některých bytů jediným řešením. Důležité je, aby byla kuchyně dobře vyřešená a nebyla příliš stísněná.

V nekterých případech mohou tyto kuchyně sloužit výborně na oddělení prostoru - kuchyně od obýváku.

Kuchyn ve tvaru U - oddělení obývacího pokoje a kuchyni

Kuchyňská linka ve tvaru U

Malé kuchyně ve tvaru U jsou dobrým řešením, pokud chcete šetřit prostorem, ale zároveň mít dostatek místa na všechny potřebné spotřebiče. Pokud máte v kuchyni okno, kuchyně ve tvaru U ui něj dokonale vynikne.

Galéria obrázkov

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Dominika Ježová

Vždy jsem hledala způsob, jak kreativní cestou vyjádřit představy a myšlenky, které ve mně dřímali. Přivedlo mě to k psaní a od té doby miluji, že...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Dětské hřiště z pneumatik Dětské hřiště z pneumatik

Patříte i vy k milovníkům zero waste, recyklace nepoužívaných věcí a máte alespoň trošku manuální zručnosti? Pak čtěte dál! I vy si totiž můžete doma svépomocí vyrobit originální, levné...

Vázy na květiny jako bytové doplňky do obývacího pokoje Vázy na květiny jako bytové doplňky do obývacího pokoje

Alespoň jednu vázu má doma asi každý. Může jít o skleněný kousek s jednoduchým designem, nebo například o kovovou dekorativní vázu. Jakou máte doma vy?

Hnědo-bílé kuchyně - kombinace, která vás dostane Hnědo-bílé kuchyně - kombinace, která vás dostane

Barva dřeva v kombinaci s bílou je pro kuchyně typická. Pokud nevíte, jakou kuchyni si zvolit, nad touto kombinací byste měli pouvažovat.Publikováno dne: 16.06.2018
Hodnocení článku:
(92.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak levně zařídit byt nebo dům? Praktické tipy i pro malý bytJak levně zařídit byt nebo dům? Praktické tipy i pro malý byt

Byt si můžete zařídit či zútulnit i bez toho, abyste investovali tisíce korun. Nabízíme vám pár tipů a triků, jak levně zařídit svůj příbytek.

Jak vybrat moderní obraz na stěnu, nad sedačku v obýváku, do ložnice či dětského pokoje?Jak vybrat moderní obraz na stěnu, nad sedačku v obýváku, do ložnice či dětského pokoje?

Obraz oživí každou místnost v domácnosti. V obýváku nebo pracovně je obraz samozřejmostí, vyhýbat se mu však nemusíte ani v kuchyni či ložnici.

Jak vybrat osvětlení do každé místnosti? Bodová světla jsou stále populární.Jak vybrat osvětlení do každé místnosti? Bodová světla jsou stále populární.

Věděli jste, že do každé místnosti se hodí jiný typ osvětlení? Podívejte se, podle čeho si v jednotlivých místnostech osvětlení vybírat.