Moderní kuchyně do tvaru U

Kuchyně tvaru U jsou velmi oblíbené, hlavně díky funkčnosti, kterou ovlivňují. Přesun mezi jednotlivými zónami kuchyně je praktický a rychlý a všechno potřebné máte okamžitě po ruce.

Kuchyně ve tvaru U s ostrůvkem

Design těchto kuchyní je velmi elegantní a potěšující. Často si ji vybírají právě lidé, kteří tráví dlouhé hodiny vařením a chtějí mít všechno po ruce. Velkým plusem tohoto druhu kuchyňské linky je i dostatek úložného prostoru.

Proč si vybrat kuchyni ve tvaru U?

  • máte všechno potřebné na vaření hned po ruce
  • pohyb po kuchyni je rychlý
  • kuchyně ve tvaru U oddělí propojené místnosti
  • má krásný a moderní  design
  • je skvělým řešením do malých bytů, protože dokáže i v malém prostoru poskytnout dostatečný úložný prostor

Malá kuchyň do tvaru U

Jednotlivé rozložení spotřebičů a skříněk je v blízkosti (od sebe v malé vzdálenosti), proto se vaření stává rychlým a efektivním. Vzdálenost mezi ledničkou, dřezem a sporákem je v ideálním rozložení 6 metrů. Pohyb po kuchyni je proto rychlý, zejména v případě, že se tam nacházíjedna osoba, při 2 a více osobách je tu tenká hranice. Hranice mezi tím, kdy se skříňky mění z praktických na těsné a neprůchodné.

Důležitým faktorem je vzdálenost mezi jednotlivými rameny kuchyně, která ovlivňuje i následný pohyb v prostoru. Vzdálenost ramen linek by měla být minimálně 90 cm, optimálně 120 cm. Doporučená vzdálenost protilehlých stěn je 140–150 cm.

 

Výprodej až 60%

Dobrá rada: Doporučujeme nákup v obchodě AndreaShop.sk. Dnes obrovské výprodeje, s doručením až před dveře a s možností vrácení zboží do 14 dní. Viz širokou nabídku za bezkonkurenční ceny.

Malé kuchyně do tvaru U

Pokud si myslíte, že kuchyně do tvaru U jsou řešením jen do velkých prostor, mýlíte se. Tyto kuchyně obsáhnou všechno potřebné i v malém prostoru, proto jsou v případě některých bytů jediným řešením. Důležité je, aby byla kuchyně dobře vyřešená a nebyla příliš stísněná.

V nekterých případech mohou tyto kuchyně sloužit výborně na oddělení prostoru - kuchyně od obýváku.

Kuchyn ve tvaru U - oddělení obývacího pokoje a kuchyni

Kuchyňská linka ve tvaru U

Malé kuchyně ve tvaru U jsou dobrým řešením, pokud chcete šetřit prostorem, ale zároveň mít dostatek místa na všechny potřebné spotřebiče. Pokud máte v kuchyni okno, kuchyně ve tvaru U ui něj dokonale vynikne.

Galéria obrázkov

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Dominika Ježová

Vždy jsem hledala způsob, jak kreativní cestou vyjádřit představy a myšlenky, které ve mně dřímali. Přivedlo mě to k psaní a od té doby miluji, že...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Wire závěsné lampy - moderní svítidla Wire závěsné lampy - moderní svítidla

Hledáte vhodné svítidlo do svého obýváku či kuchyně? Wire závěsné lampy by pro vás mohly být to pravé.

Stojanové věšáky mohou být praktické a originální zároveň Stojanové věšáky mohou být praktické a originální zároveň

Předsíň je první místnost, kterou návštěvník vašeho bytu uvidí. Proto by měla působit přívětivě a vyvolávat v hostech hřejivou atmosféru hned po vstupu do bytu. Zajistit to můžete...

Černobílá kuchyň - ověřená klasika, která nezklame Černobílá kuchyň - ověřená klasika, která nezklame

Černo-bílá barevná kombinace je podle vás nudná? Nesouhlasíme. Přesvědčte se o tom, že černobílá kuchyň může být nadčasová a netradiční.Publikováno dne: 16.06.2018
Hodnocení článku:
(92.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak vybrat osvětlení do každé místnosti? Bodová světla jsou stále populární. Jak vybrat osvětlení do každé místnosti? Bodová světla jsou stále populární.

Věděli jste, že do každé místnosti se hodí jiný typ osvětlení? Podívejte se, podle čeho si v jednotlivých místnostech osvětlení vybírat.

Dřevěná truhlice je skvělá na uskladnění hraček, prádla, ale i na sezení Dřevěná truhlice je skvělá na uskladnění hraček, prádla, ale i na sezení

Toto dědictví z minulosti je praktickým doplňkem či nábytkem, který má svoji řádnou funkci. Proč by retro dřevěná truhlice neměla chybět ani u vás doma? Inspirujte se s námi!

Jak vybrat nejlepší jídelní stůl i do malé kuchyně? Oblíbené jsou rozkládací, ale také sety se židlemi Jak vybrat nejlepší jídelní stůl i do malé kuchyně? Oblíbené jsou rozkládací, ale také sety se židlemi

Pokud chcete ve svém domě či bytě vytvořit ideální stolovací podmínky, výběr stolu je potřebné přizpůsobit různým proměnným. Podívejte se na to, jak správně vybrat jídelní stoly.