Nejlepší barva na plast: Vyzkoušejte klasiku nebo pohodlně ve spreji

Víte o tom, že i umělohmotným předmětům můžete dát druhou šanci? Existují barvy, které na plastech pěkně drží, neolupují se a starým umělohmotným věcem vracejí jejich zašlou slávu.

Nejlepší barva na plast

Chcete o ní vědět víc? Všechny podstatné informace vám dnes přinášíme v tomto článku.

Oblíbené barvy na plasty

Kde můžete barvu na plast použít?

Barvou na plast zrenovujete doplňky v interiéru, spotřebiče, které vám ulehčují práci v domácnosti, ale také okenní rámy. Staré věci budou vypadat skvěle a přátelé a známí budou obdivovat vaše nové zařízení. Neprozraďte jim, že modernější look získaly jen díky nové barvě.

Nanášení barvy na plast

Práce s barvou na plast je jednoduchá

Staré designové vázy po babičce, ke které máte citový vztah, se nemusíte vzdát. Věnujte jí trochu svého času a barvu na plast, a designová váza se rychle stane v obýváku originálním trendy kusem. 

Jak postupovat?

  • starou vázu rozebrat na drobné kousky nemusíte, ale když jste si na renovaci vybrali předmět, který se skládá z více částí, rozeberte ji co nejvíc, jak se dá. Abyste barvu dostali opravdu všude.
  • umělohmotnou věc nestačí před renovací jen umýt. Na nános nové barvy je třeba ji lépe připravit. Všechny povlaky a nečistoty nejen z povrchu předmětu, ale i z jeho útrob odstraníte pomocí silného saponátového prostředku.
  • saponát si poradí s mastnotou, ale k dokonale odmaštěnému povrchu se dopracujete jen s technickým lihem. Nebojte se, umělohmotným povrchům neublíží.
  • na super hladký povrch se barva špatně nanáší. Nejen ta na plast. Hladký povrch je třeba trochu zdrsnit, aby se na něj barva přichytila lépe. Pokud nechcete, aby na něm zůstaly šmouhy, použijte ten nejjemnější brusný papír na mokré broušení (zrnitost P400 či P800).
  • na začátkuk přebrušte a natřete jen malou, méně viditelnou část předmětu, abyste viděli, jak se barva s plastem skamarádí a zda na něj dostatečně přilne. Může se stát, že na jemné přebroušení barva nezareaguje a budete potřebovat větší zrnitost. Je třeba zkoušet. Každý plast na barvu reaguje jinak.
  • vyzkoušejte také brusné houbičky se zrnitostí P180 a P220. Jsou drsnější a pracuje se s nimi lépe. Přebroušení je rovnoměrné a vzniká na něm jemná struktura.

Jakou barvu na plast si vybrat?

Na trhu se setkáte s barvou na plast ve spreji nebo v klasické plechovce. Nanášení barvy ve spreji je jednodušší a rychlejší, nanášení barvy z plechovky má nezamenitelné kouzlo. S renovovaným předmětem si víc pohráte.

Barva na plast ve spreji

Barva na plast ve spreji

Existuje transparentní syntetická základní barva ve spreji, která rychle schne a poradí si s každým umělohmotným povrchem. Dokonale přilne i na velmi hladké povrchy. Před tím, než sprej použijete, pořádně v něm barvu promíchejte. Na předmět stříkejte ze vzdálenosti 20–30 centimetrů a dopřejte mu aspoň 2-3 vrstvy. Sprej vytvoří souvislou vrstvu bez šmouh a váš staro-nový předmět bude působit profesionálně.

Barva Balakryl PLASTY

Vodou ředitelnou barvou Balakryl PLASTY můžete natřít vnější a vnitřní plastové plochy, např. plastová okna, elektrikářské lišty, zahradní nebo dětský nábytek. Barva splňuje i evropskou normu pro povrchovou úpravu hraček EN 71, její používání je bezpečné. Nemusíte se bát.

Aplikace barvy pistolí

Barva Balakryl PLASTY má výbornou přilnavost a je vysoce odolná vůči povětrnostním vlivům a mechanickému namáhání. Barva rychle schne, takže předmět, který jste se ráno rozhodli zrenovovat, můžete večer použít. Nátěr má vysoký lesk, nešpiní se a snadno ho umyjete. Jeho údržba nemůže být jednodušší. 

Barvu nanášejte štětcem, pěnovým válečkem nebo stříkací pistolí. Na předmět naneste víc vrstev, aby vypadal opravdu jako nový. Nechte ho pořádně zaschnout a nakonec se pochvalte, jaké máte šikovné ručičky. Jedna kilogramová plechovka barvy vám pokryje 7-9 m2 na jednu vrstvu.

Oblíbené barvy na plasty

Autor článku

Alena Kesselová

Rada si plním sny. Splněným snem bylo i knihkupectví, ve kterém jsem kralovala celých 9 let. Věřím, že lásku k psanému slovu z mých článků ucítíte...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Patrová postel - šetří místo a děti ji milují Patrová postel - šetří místo a děti ji milují

Co dělat, když máte jen jednu dětský pokoj, ale dvou mrňousů? Skvělým řešením, které šetří místo, je patrová postel. Děti ji budou milovat, hrozí však, že se poperou o to, kdo bude spát...

Betonové květináče - hodí se do bytu i do zahrady Betonové květináče - hodí se do bytu i do zahrady

Betonové květináče se skvěle hodí nejen do vaší zahrady, ale i do bytu. Můžete do nich zasadit různé sukulenty, ale například i jehličnany.

Námořnická modrá a bílá Námořnická modrá a bílá

Modrá v nás vyvolává pocity důvěry, bezpečí a celkové harmonie. Bílá je barvou minimalismu, který je absolutně nadčasový. I díky své neutralitě tvoří bílá barva s "těžší" námořnickou...Publikováno dne: 26.03.2019
Hodnocení článku:
(90.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Nejlepší rázový utahovák? Makita, Hilti, Parkside, Narex nebo DewaltNejlepší rázový utahovák? Makita, Hilti, Parkside, Narex nebo Dewalt

Rázový utahovák je dobrým pomocníkem do domácí dílny, kde dokáže nahradit vidlicové či ráčnové klíče. Poradíme vám, jak si vybrat ten správný pro vaše potřeby.

Jak na silikonování vany, dlažby, umyvadla, sprchového koutu a rohů koupelnyJak na silikonování vany, dlažby, umyvadla, sprchového koutu a rohů koupelny

Výměna silikonu utěsňujícího vanu, sprchový kout nebo umyvadlo není nic, co byste nezvládli svépomocí. Přinášíme vám stručný návod, jak na to.

Oplocení pozemku – možnosti, typy, povoleníOplocení pozemku – možnosti, typy, povolení

Na co myslet při stavbě plotu, aby byl bezpečný, pevný a v souladu s legislativními předpisy? V článku vám poradíme, k čemu všemu při oplocení pozemku přihlížet.