Nejlepší bezdotykový teploměr na měření tělesné teploty je Microlife

Zvýšená tělesná teplota je prvotním indikátorem toho, že imunitní systém lidského těla bojuje s nemocí. Teploměr jako základní diagnostický nástroj na určení, zda jsme zdraví nebo nemocní, by měl mít každý doma.

Bezdotykový teploměr pro měření teploty

Za pár minut, či dokonce vteřin díky němu totiž víte, zda se obejdete bez návštěvy lékaře, nebo v těch závažnějších případech dokonce pohotovostní lékařské služby.

Oblíbené produkty

Druhy teploměrů na měření tělesné teploty

  • Rtuťové – Kdysi se na měření tělesné teploty používaly rtuťové teploměry, kde hodnotu tělesné teploty indikovala výška rtuťového sloupce. Tyto skleněné teploměry byly i trochu nebezpečné, protože rtuť je jedovatá a při rozbití teploměru hrozilo riziko otravy. Nehledě na to však byly rtuťové teploměry vcelku přesné, ale doba měření se vyšplhala občas i na 5 minut, což je dost dlouho.
  • Elektronické kontaktní – Rtuťové teploměry byly postupně nahrazené elektronickými kontaktními, které také měřily teplotu v podpaží, v ústech nebo v konečníku. Přesnost těchto teploměrů je přibližně stejná jako přesnost rtuťových, avšak doba měření je kratší – obvykle je to do 1 minuty.
  • Elektronické bezdotykové – Vývoj elektroniky a senzorů postoupil a bezdotykové, resp. bezkontaktní teploměry se staly dostatečně přesnými i pro amatérské použití na měření teploty lidského těla. Teplotu změří v průběhu cca 5 sekund a při dodržení správných postupů jsou i dostatečně přesné.

Princip bezdotykových teploměrů

Elektronické bezdotykové teploměry měří teplo skenováním tepla ve formě infračerveného záření, které z těla vychází. Většinou se toto měření realizuje přiložením k čelu nebo k uchu na vzdálenost několika centimetrů. Jelikož teplota v těchto oblastech je jiná než teplota, jakou jsme zvyklí naměřit v podpaží, teploměry skutečnou teplotu přepočítávají matematickými algoritmy a výsledná teplota zobrazená na displeji potom odpovídá té, jakou byste naměřili kontaktním teploměrem v podpaží. Přesto vždy informujte ošetřujícího lékaře o tom, jakým teploměrem a na jakém místě jste si tělesnou teplotu měřili.

Měření tělesné miminka teploty bezkontaktním teploměrem

Měření bezkontaktním teploměrem je skutečne rychlé a zabere tak 3–5 vteřin. Je však důležité naučit se s ním správně pracovat a stoprocentně dodržovat pokyny výrobce, v opačném případě se měření může stát nepřesným. Výrobci často doporučují udělat tři měření za sebou a brát v úvahu průměrnou teplotu těchto měření. Protože při měření nepřichází teploměr vůbec do kontaktu s tělem, je jeho použití hygienické a velmi citlivé. Změřit teplotu spícímu dítěti je s ním hračkou.

Myslete také na to, že měření teploty na čele bezkontaktním teploměrem mohou ovlivňovat víceré faktory – pot, vrstva make-upu, podráždění kůže nebo předcházející fyzická námaha.

Funkce bezdotykových teploměrů

Kromě běžného měření teploty nabízejí bezkontaktní teploměry také zvýšený užívatelský komfort. Většina z nich má velký displej, který je snadno čitelný i pro starší lidi. Také mnoho přístrojů má displej podsvícený, takže teplotu si změříte i v noci bez rozsvěcování světla v místnosti.

Měření teploty jídla bezkontaktním teploměrem

Většina bezkontaktních teploměrů má také paměť na 20–30 naměřených hodnot. Jednoduše se tak můžete přesvědčit o tom, zda vaše nemoc ustupuje, alebo se naopak zhoršuje. Některé bezkontaktní teploměry určené na měření tělesné teploty dokážou měřit i pokojovou teplotu a teplotu jiných předmětů.

Dobrou pomůckou je také zvuková signalizace při ukončení měření, díky které můžete změřit teplotu i sami sobě bez toho, abyste viděli na displej. Zvuková signalizacea však překáží při měření teploty spícímu dítěti, proto ji mnohé teploměry umožňují vypnout.

Jaký bezkontaktní teploměr si vybrat a jaké jsou ceny

Každý teploměr určený na měření tělesné teploty je zdravotnickou pomůckou. Abyste si byli jistí přesností jeho měření, přesvědčete se, že byl teploměr klinicky testovaný. Je vhodné vybírat mezi známými výrobci zdravotnických pomůcek – např. Microlife, Omron atd.

Co se týká cen, nejjednodušší bezdotykové teploměry koupíte už za cenu kolem 500 korun, cena těch značkových se pohybuje kolem 1000 korun a bezkontaktní teploměry pro profesionální použití stojí kolem 2000 korun a víc.

TOP 5 najoblíbenějších bezkontaktních teploměrů

Na základě uživatelských recenzí, hodnocení a diskuzí jsme pro vás vybrali 5 nejoblíbenějších bezkontaktních teploměrů na měření tělesné teploty na Slovensku. Prohlédněte si jejich popis a parametry a vyberte si ten správný pro vás.


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Žlutý obývací pokoj vás nabije energií Žlutý obývací pokoj vás nabije energií

Žlutá je barva slunce, rozzáří každou místnost. Podlehněte kouzlu této barvy a zkuste ji zakomponovat i do svého bytu. Uvidíte, že obývací pokoj v žlutých odstínech každého okouzlí.

Černý gauč se stane dominantou každého obývacího pokoje Černý gauč se stane dominantou každého obývacího pokoje

Je černý gauč dobrou volbou? Určitě ano. Podívejte se, jak dobře může v místnosti vypadat a s čím vším se dá kombinovat.

Zahradní altán - oceníte ho v létě i na podzim Zahradní altán - oceníte ho v létě i na podzim

Uvažujete nad zahradním altánem? Určitě si ho do své zahrady pořiďte. Stane se pro vás oázou klidu a místem symbolizujícím odpočinek.Publikováno dne: 27.01.2019
Hodnocení článku:
(92.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Sluchátka Beats patří mezi to nejlepší! Sluchátka Beats patří mezi to nejlepší!

 Hudba je pro mnohé lidi základem dobrého dne. Pokud si chcete tu svoji poslechnout v té nejlepší kvalitě, sáhněte po značce Beats. Představíme vám nejlepší, ale i neprodávanější modely.

Jaká je nejlepší grilovací pánev na steaky? Jaká je nejlepší grilovací pánev na steaky?

Milujete steaky? Kromě chutného masa nezapomeňte na vhodný způsob přípravy, jehož alfou a omegou je kvalitní pánev nebo gril. 

Znáte sous-vide vařiče? Zdravé vaření ve vakuu! Znáte sous-vide vařiče? Zdravé vaření ve vakuu!

Slyšeli jste už o sous-vide? Tento výraz pochází z francouzštiny a v překladu znamená „ve vakuu." Přesně tak se připravují jídla na nejvyšší úrovni. A vy to můžete zkusit i doma.