Nejlepší bezdrátová sluchátka s bluetooth. Recenze chválí JBL, Xiaomi a Samsung

Omrzela vás klasická kabelová sluchátka? Potom je čas na změnu. Tou mohou být praktická bezdrátová bluetooth sluchátka do uší nebo sluchátka přes hlavu. Pomůžeme vám vybrat ta nejlepší bezdrátová sluchátka k TV, k poslechu hudby nebo k počítači.

Nejlepší bezdrátová sluchátka

Bezdrátová bluetooth sluchátka k TV, k poslechu hudby, hraní her nebo ke sportování. Předtím, než si bezdrátová sluchátka vyberete, rozhodněte se pro jejich účel. Bezdrátová sluchátka přes uši nejsou vhodná pro všechny aktivity, stejně tak jako představují kompromis i bluetoot sluchátka do uší (špunty). Jak si vybrat ty nejlepší bluetooth bezdrátová sluchátka?

Oblíbená bezdrátová sluchátka


Bluetooth sluchátka a jejich účel

Než se zaměříme na konkrétní druhy bezdrátových sluchátek, je dobré vědět, k čemu vám mají bluetooth sluchátka sloužit.

Plánujete poslouchat hudbu během cestování? Chcete bezdrátová sluchátka k televizoru? Chystáte se bezdrátová sluchátka využít při sportování nebo při pravidelném běhu? Poznání účelu a frekvence používání je podstatné. Díky tomu víte, která sluchátka vám budou více vyhovovat.

Bezdrátová sluchátka nevyužívají lidé jen k poslechu hudby. V závislosti na typu konstrukce běžně lze používat bluetooth sluchátka pro práci nebo jako zdroj zvuku k TV.

Bezdrátová sluchátka do uší

Sluchátka do uší nebo známé špunty se odborně nazývají jako intraaurální (in-ear) sluchátka. Existují klasická kruhová sluchátka (pecková) do uší bez špuntu. Pomalu se však vytrácejí a jde spíše o levné doplňkové příslušenství, neboť v uších nedrží dobře, což ovlivňuje komfort i kvalitu zvuku sluchátek.

Štuple jsou na tom z tohoto pohledu mnohem lepší. Ty zasouváte přímo do sluchovodu a zvuk je kvalitnější. Především taková bluetoot sluchátka do uší nemají tendenci vypdávat ven. Hodí se tak i ke sportování. Výhodou je jejich kompaktnost, ergonomičnost, relativní kvalita zvuku v poměru k velikosti. Používat je můžete i pro telefonování, jako handsfree sluchátko díky integrovanému mikrofonu. Pozor však na nekvalitní levné modely. Nevýhodou je také kratší výdrž baterie a vysoká cena kvalitních modelů.

Bezdrátová sluchátka do uší na ruce

Bezdrátová sluchátka přes uši a na uši

Odborně se jim říká sluchátkům na uši i supraaurální (on-ear). Princip je v tom, že tato bezdrátová sluchátka vám leží přiložená na uchu a nepřekrývají celé ucho. Jejich náušník je obvykle pokryt kůží nebo textilií pro větší komfort. Okolní hluk tlumí realtivně dobře a stejně tak přirozeně přenášejí přehrávaný zvuk. V této kategorii naleznete množství bluetooth sluchátek v různé cenové hladině. Velikost náušníků je klíčová, jakmile jsou větší a ucho překrývají, jedná se o druhý typ konstrukce. V obou případech však na hlavě drží skvěle a existují také jako bezdrátová sportovní sluchátka.

Druhý typ konstrukce jsou sluchátka, odborně nazývaná circumaurální (over-ear), která překrývají celé ucho. To je hlavní rozdíl mezi nimi a klasickými bluetooth sluchátky na uši. Tato bezdrátová bluetooth sluchátka poskytují nejkvalitnější přenos zvuku bez okolních ruchů.

Pro někoho nemusí být celé překrytí uší pohodlné, ale závisí na individuálních preferencích. Opět platí, že pořídíte levnější i dražší modely. Bezdrátová sluchátka přes hlavu jsou oblíbená pro poslech hudby, ale také jako herní sluchátka. Jsou komfortní, mají vysokou kvalitu zvuku, skvěle tlumí okolní zvuky. Za kvalitnější si ovšem poměrně dost připlatíte.

Bluetooth sluchátka a jejich dosah

Tento parametr je důležitý především kvůli vzdálenosti od zdroje, se kterým jsou sluchátka spárována bluetooth signálem. Pokud hudbu posloucháte z mobilu, který máte při běhání či cestování u sebe, dosah řešit opravdu nemusíte.

Pokud se chystáte do posilovny a mobil si občas položíte na vzdálenější místo nebo bezdrátová sluchátka používáte po domě, dosah sluchátek je limitován. V průměru je bluetooth signál schopen komunikace na vzdálenost 10 metrů. Test sluchátek s bluetooth jasně dokázal, že vzdálenost od zdroje neovlivňuje kvalitu zvuku, ale v okamžiku, jako je signál v hraničním dosahu, může dojít ke chvilkovým ztrátám nebo úplné ztrátě signálu.

Kvalitní bezdrátová sluchátka na sport

Výdrž baterie bezdrátových sluchátek

Bluetooth bezdrátová sluchátka jsou napájena za pomoci nabíjecího akumulátoru. V případě bezdrátových sluchátek do uší, jelikož se jedná o bezkabelová sluchátka, každé sluchátko má integrovaný vlastní akumulátor. Nabíjení probíhá díky nabíjecímu pouzdru, se kterým jsou taková sluchátka dodávána. Existují také bluetooth sluchátka s kabelem za hlavou, ti lze nabíjet přímo bez pouzdra přes USB-C vstup. Výdrž na jedno nabití se může pohybovat od 3 do 12 hodin. Jedná se o průměrnou výdrž a v praxi se klidně setkáte s bluetooth sluchátky do uší, které vydrží 20 až 48 hodin.

Co se týká doby hraní u bezdrátových sluchátek přes uši, nabíjeny jsou přes USB-C vstup. Jejich výdrž taktéž limituje kapacita akumulátoru. Bluetooth sluchátka přes hlavu jsou větší a proto je větší i kapacita baterie. Výdrž se běžně pohybuje na úrovni 30 až 40 hodin. U levnějších je výdrž na jedno nabití kratší.

Nejlepší bezdrátová sluchátka

Konstrukce bezdrátových sluchátek

Kromě toho, že bezdrátová sluchátka se liší provedením, liší se také typem konstrukce. Ta může být uzavřena, otevřena nebo polouzavřena. Toto rozdělení se týká primárně bezdrátových sluchátek přes hlavu.

Uzavřená konstrukce je typická tím, že sluchátka jsou z vnější strany uzavřena a nepropouštějí zvuk dovnitř ani ven. Pokud si potrpíte na kvalitní zvuk, tento druh přenosu zvuku není úplně dokonalým. Zvuky jsou občas zkreslené.

Otevřená konstrukce pro změnu umožňuje propustnost zvuku za pomoci mřížky z kovu či plastu. Zvuk tak v určité frekvenci uniká do prostoru. Menší nevýhodou může být fakt, že zvuk sluchátka nepropouštějí jen ven, ale i dovnitř, takže okolní ruchy budete vnímat násobně více než při uzavřené konstrukci.

Polouzavřená konstrukce je něco mezi. Obvykle mají malou mřížku nebo otvor, který umožňuje částečný průnik zvuku do okolí. Jde tak o jakýsi hybrdi mezi bezdrátovými sluchátky.

Výkon a kvalita zvuku sluchátek

  • Citlivost – nebo tzv. akustický výkon. Uváděný je výrobcem v dB/Wm. Přirozeně vyšší hodnota znamená lepší reprodukci zvuku. Také akustický výkon (citlivost) znamená, že sluchátka dokážou hrát hlasitěji.
  • Frekvenční rozsah – je jedním z nejdůležitějších technických parametrů. Jeho míra totiž určuje kvalitu samotného zvuku. Běžně se pohybuje kolem 20–30 kHz. Tento rozsah určuje i kvalitu basů, ozvěny a další efekty.
  • Impedance – zásadně ovlivňuje kvalitu a přenos zvuku. Čím je odpor měniče vyšší tím hlasitější sluchátka hrají, ale zvuk je pro změnu zkreslenější. Uvádí se v ohmech. Do 100 Ohmů je zvuk dostatečně hlasitý a zároveň má reálné vykreslování audio signálu. Nad 100 Ohmů je zvuk ještě kvalitnější, ale zároveň je třeba mít stabilní zdroj signálu.

Ovládání bezdrátových sluchátek

Bezdrátová sluchátka přes hlavu disponují mechanickými tlačítky umístěnými přímo na sluchátkách. Nechybí tlačítko on/off, pauza nebo regulace hlasitosti. Také mohou disponovat i tlačítkem pro vypnutí a zapnutí mikrofonu.

Malá bezdrátová sluchátka do uší obvykle mají dotykové plochy. Jedním dotykem spustíte a zastavíte přehrávaný obsah, podržením přidáte zvuk, dvojitým dotykem vytočíte naposledy volané číslo, dalšími kombinacemi můžete vyvolat funkci hlasového ovládání a podobně.

Bezdrátová sluchátka přes hlavu a jejich ovládání

Bezdrátová sluchátka JBL, Xiaomi, Samsung i Niceboy jsou top

Podíváme-li se na nabídku, kterou trh disponuje, zjistíme, že výběr je velmi pestrý. Reference a zkušenosti uživatelů jsou však často tím nejlepším ukazatelem kvality. Skvělým renomé se dlouhodobě mohou pochlubit bezdrátová sluchátka JBL s nejkvalitnějšími měniči, která jsou zárukou nejkvalitnějšího zvuku. V jejich nabídce naleznete bezdrátová sluchátka přes hlavu i do uší.

V konkurenci se neztratí ani bezdrátová sluchátka Apple a nejde jen o klasická Apple AirPods, ale také bluetooth sluchátka na uši Apple AirPods Max. Skvělé postavení na trhu mají také bezdrátová sluchátka Xiaomi (Redmi Buds), Samsung (Samsung Galaxy Buds) či Niceboy. Vysokou kvalitu nabízí také bezdrátová sluchátka Sony. Především v segmentu sluchátek přes uši.

Bezdrátová sluchátka do 50 eur nejsou špatná volba

V případě, že jste běžným konzumentem hudby, hrajete hry na počítači nebo chcete bezdrátová sluchátka k TV a nepotřepíte si výhradně na výšky či basy, investice v cenovém pásmu 600 až 1 200 korun uspokojí vaše potřeby. V této cenové třídě naleznete bluetooth sluchátka do uší i přes hlavu.

Pokud si na kvalitu zvuku potrpíte, budete muset jít do dražší třídy. Nad částku 3 000 Kč se dostanete velmi snadno, nemluvě o tom, že nejlepší bezdrátová sluchátka přes hlavu mohou stát od 9 000 až do 30 000 korunči dokonce více. Dražší bezkabelová sluchátka do uší naleznete v cenovém pásmu od 2 700 do 9 000 korun. Investice do dražších špuntů však z hlediska racionálního nákupu není nejlepší.

Nejčastější otázky – FAQ

Chcete si pořídit kvalitní bluetooth bezdrátová sluchátka do uší? Nebo chcete, co nejlépe bezdrátová sluchátka k televizoru? Rádi vám poradíme. Vaše dotazy nám napište do sekce komentářů pod článkem.

Ovlivňuje velikost sluchátek kvalitu zvuku?

Obecně ano. Faktem je, že bezdrátová sluchátka přes hlavu nabídnou kvalitnější reprodukci zvuku než malá bluetooth sluchátka do uší (špunty). Velikost měničů tak může ovlivnit zvukovou reprodukci. Na kvalitu zvuku však ovlivňují i další faktory.

Jak dlouho vydrží hrát bezdrátová sluchátka?

Výdrž na jedno nabití se liší v závislosti na konkrétním modelu. Existují sluchátka s výdrží 3 hodin, ale já modely s výdrouž přes 30 hodin.

Co je to ANC?

Bezdrátová sluchátka s funkcí ANC efektivně potlačují vnější hluk. Do ucha by se tak měl dostávat jen zvuk reprodukovaný ze samotného zdroje a ne z okolí. Jedná se tak o funkci potlačování hluku.

Nejlepší bezdrátová sluchátka

Starší modely, které se již neprodávají

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Komentáre

17/09/2019 17:36
jk

já jsem si loni dopřál sluchatka JBL T110BT - výborně hrají, baterie vydrží dost dlouho a nebyly ani příliš drahé ..

Přidat komentář

Vzhlédnite také naše inspirace

Fialová koupelna - působí luxusně a odvážné Fialová koupelna - působí luxusně a odvážné

Fialová barva je dlouhá léta spojována s luxusem a královským prostředím. Kdysi totiž nebylo jednoduché vyrobit fialové barvivo, proto bylo velmi vzácné. Přestože dnes je už fialová...

Paletové sezení - hodí se na zahradu i do domácnosti Paletové sezení - hodí se na zahradu i do domácnosti

Nábytek z palet si lze vyrobit opravdu rychle, jednoduše a poměrně levně. Stačí si prohlédnout naše inspirace a uvěříte, že paletové sezení je stylovým doplňkem každého exteriéru i...

Zelená ložnice - budete se v ní cítit jako v bavlnce Zelená ložnice - budete se v ní cítit jako v bavlnce

Patří zelená k vašim oblíbeným barvám? Pak se jí při zařizování bytu nemusíte vůbec obávat. Podívejte se, jak se hodí například do ložnice.Publikováno dne: 29.03.2019
Posledná aktualizácia: 16.03.2023
Hodnocení článku:
(88.6%)

V této kategorii najdete i:

Jak vybrat IPL epilátor? Poznáme nejlepší IPL epilátory podle recenzí a testůJak vybrat IPL epilátor? Poznáme nejlepší IPL epilátory podle recenzí a testů

Chtěli byste se zbavit tmavých chloupků? IPL epilátory jsou účinné a spolehlivé zařízení, které vás při pravidelném používání ochlupení zbaví. Které modely jsou nejlepší? Prozradíme vám...

Jak si vybrat kávovar? Nejlepší automatické, poloautomatické či kapsulové kávovaryJak si vybrat kávovar? Nejlepší automatické, poloautomatické či kapsulové kávovary

Jaký kávovar si vlastně vybrat? Které kávovary jsou nejlepší a nejoblíbenější? Podle čeho vybírat kávovar? Sesbírali jsme pro vás podstatné informace, hodnocení a recenze kávovarů!

Nejlepší pomalé hrnce – Slow cooker pro pomalé vařeníNejlepší pomalé hrnce – Slow cooker pro pomalé vaření

Abyste věděli proč jsou pomalé hrnce skvělým pomocníkem v kuchyni a zároveň věděli, jak si vybrat ten nejlepší, přečtěte si naše tipy a rady. Vysvětlíme vám, proč vám pomalé vaření může...