Nejlepší bezdrátová sluchátka k televizoru i k mobilu

Máte už bezdrátová sluchátka? Díky nim se při poslouchání hudby nemusíte obtěžovat s kabelem omotaným okolo krku.

Nejlepší bezdrátová sluchátka

Bezdrátová bluetooth sluchátka klidně využijete ke sledování televize, poslouchání hudby v autě nebo při sportování. Před tím, než si nějaká vyberete, přečtěte si užitečné rady, které vám pomohou vybrat si ta správná. Která bezdrátová sluchátka jsou nejlepší?

Účel používání bluetooth sluchátek

Prvotním prvkem, který musí uživatel zvážit, je účel používání bezdrátových sluchátek. Plánujete poslouchat hudbu v autě? Chcete bezdrátová sluchátka k televizoru? Chystáte se bezdrátová sluchátka využít při cvičení v posilovně nebo při ranním běhu? Poznání účelu a frekvence používání je podstatné. Díky tomu budeme přesněji vědět, podle čeho si vybírat. Bezdrátová sluchátka nevyužívají jen mladí, protože to je jednoduše moderní. Praktické využití mají bezdrátová sluchátka k TV i pro slabě slyšící nebo starší lidi.

Oblíbená bezdrátová sluchátka

Provedení bezdrátových sluchátek

  • Sluchátka na uši – odborně se jim říká také supraaurální (on-ear). Princip je v tom, že tato bezdrátová sluchátka vám leží přiložená na uchu. Jejich náušník je obvykle pokrytý kůží nebo látkou pro vyšší komfort. Okolní hluk tlumí vcelku slušně a stejně tak přirozeně přenášejí přehrávaný zvuk. V této kategorii najdete množství bluetooth sluchátek v různé cenové hladině.
  • Sluchátka kolem uší – tato sluchátka, odborně circumaurální (over-ear), zakrývají celé ucho. To je hlavní rozdíl mezi nimi a sluchátky na uši. Tato bezdrátová bluetooth sluchátka poskytují nejkvalitnější přenos zvuku bez okolních vlivů. Pro někoho může být celé zakrytí uší trochu nepohodlné, ale závisí na individuálních preferencích. Opět platí, že koupíte levnější i dražší modely.
  • Sluchátka do uší (špunky) nazývají se také intraaurální (in-ear) a dělí se na kategorie kruhových a špuntových. Klasická kruhová často v uchu nesedí dobře a také zvuk není nejkvalitnější. Špunty jsou na tom mnohem lépe. Ty zasouváte přímo do sluchovodu a zvuk je o něco kvalitnější. Výhodou je jejich velikost a také dobrá izolace okolních zvuků. Navíc patří mezi nejlevnější.

Dosah sluchátek

Tento parametr je důležitý především kvůli vzdálenosti od zdroje, se kterým jsou sluchátka spojená bluetooth signálem. Pokud hudbu posloucháte z mobilu, který máte při běhání nebo cestování u sebe, dosah řešit opravdu nemusíte.

Kvalitní bezdrátová sluchátka na sport

Pokud se chystáte do posilovny a mobil si občas položíte na vzdálenější místo, nebo je používáte po domě, dosah sluchátek by měl být aspoň 10 metrů. To samé se týká i bezdrátových sluchátek k televizoru. 

Výdrž baterie

Bluetooth sluchátka jsou napájená pomocí nabíjecího akumulátoru. Nabíjení probíhá připojením přes USB konektor. Nejlevnější modely obvykle nevydrží déle než 2 až 3 hodiny. Standardem je doba přehrávání aspoň 7–10 hodin. Najdete však i bluetooth sluchátka, která mají výdrž i 30 hodin. Obvykle jde o sluchátka určená pro DJ.

Nejlepší bezdrátová sluchátka

Další parametry

  • Typ konstrukce – kromě toho, že bezdrátová sluchátka se liší provedením, liší se i typem konstrukce. Ta může být uzavřená, otevřená nebo polouzavřená. Uzavřená konstrukce je typická tím, že sluchátka jsou z vnější strany uzavřená a nepropouštějí zvuk dovnitř ani ven. Pokud si potrpíte na kvalitní zvuk, tento druh přenosu zvuku není úplně dokonalým. Zvuky jsou občas zkreslené.
  • Otevřená konstrukce pro změnu umožňuje propustnost zvuku za pomoci mřížky z kovu či plastu. Zvuk tak v určité frekvenci uniká do prostoru. Menší nevýhodou může být fakt, že zvuk sluchátka nepropouštějí jen ven, ale i dovnitř.
  • Polouzavřená konstrukce je něco mezi. Obvykle mají malou mřížku nebo otvor, který umožňuje částečný průnik zvuku do okolí. V tomto případě však jde o málo frekventované modely.
  • Citlivost – nebo tzv. akustický výkon. Uváděný je výrobcem v dB/Wm. Přirozeně vyšší hodnota znamená lepší reprodukci zvuku. Také akustický výkon (citlivost) znamená, že sluchátka dokážou hrát hlasitěji.
  • Frekvenční rozsah – je jedním z nejdůležitějších technických parametrů. Jeho míra totiž určuje kvalitu samotného zvuku. Běžně se pohybuje kolem 20–30 kHz. Tento rozsah určuje i kvalitu basů, ozvěny a další efekty.
  • Impedance – v zásadě určuje hlasitost zvuku. Čím je odpor měniče vyšší, tím hlasitěji sluchátka hrají, ale zvuk je pro změnu zkreslenější. Uvádí se v ohmech. Do 100 ohmů je zvuk dostatečně hlasitý a zároveň má reálné vykreslování audiosignálu. Nad 100 ohmů je zvuk ještě kvalitnější, ale zároveň je potřebné mít stabilní zdroj signálu.

Nejlepší bezdrátová sluchátka

Starší modely, které se již neprodávají

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Komentáre

17/09/2019 17:36
jk

já jsem si loni dopřál sluchatka JBL T110BT - výborně hrají, baterie vydrží dost dlouho a nebyly ani příliš drahé ..

Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Zelená koupelna nemusí být tuctová Zelená koupelna nemusí být tuctová

Barvu do koupelny, podobně jako je tomu v případě kuchyně, si obvykle vybíráme na desítky let. Proto se při jejím volbě můžete pořádně zapotit. Pokud jste nikdy neuvažovali nad zelenou v...

Černá koupelna - vypadá lépe než by se mohlo zdát Černá koupelna - vypadá lépe než by se mohlo zdát

Černou v koupelně si neví mnoho lidí ani představit. A to i přesto, že působí vskutku elegantně a nadčasově. Nechte se inspirovat.

Závěsná křesla a houpací sítě v interiéru Závěsná křesla a houpací sítě v interiéru

Závěsné křeslo či houpací síť? Výběr ani jednoho z nich nebudete litovat. Ozvláštní interiér a vytvoří prostor pro zábavu a odpočinek.Publikováno dne: 29.03.2019
Hodnocení článku:
(89.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ultrazvuková čistička na šperky i brýle. Recenze poradí ty nejlepší!Ultrazvuková čistička na šperky i brýle. Recenze poradí ty nejlepší!

Ultrazvukové čističky jsou velmi šikovná zařízení, která slouží na čištění široké škály různorodých předmětů. Tento produkt však ještě není mezi lidmi velmi rozšířený, a proto jsme se...

Jak vybrat záložní zdroj pro PC? Testy a recenze UPS pomohou vybratJak vybrat záložní zdroj pro PC? Testy a recenze UPS pomohou vybrat

Zažili jste už situaci, když jste z důvodu výpadku elektrického proudu ztratili několikahodinovou práci provedenou na počítači? V těchto případech vás může zachránit automatický záložní...

Nejlepší kamera do auta s GPS a nočním viděním? Xiaomi i Prestigio Roadrunner 140Nejlepší kamera do auta s GPS a nočním viděním? Xiaomi i Prestigio Roadrunner 140

Pokud trávíte hodně času za volantem, určitě jste už byli svědkem nejedné nebezpečné situace. Kamerový záznam z palubní kamery v autě vám možná jednou přijde vhod jako objektivní...