Nejlepší bluetooth reproduktory má JBL

Nezávislost je jednou z vlastností, kterou chce dosáhnout asi každý. V tomto případě ale nejde o samotný stav. Na mysli máme přenosné bluetooth reproduktory, které vám rychlou cestou zajistí ozvučení, kamkoliv se vydáte.

Bluetooth reproduktor a smartphone

Nebýt závislý na elektrické síti a pustit si hudbu kdekoliv je skvělý pocit. Díky bluetooth reproduktorům si hudbu vezmete i do přírody, na chatu nebo pod stan. Abyste se uměli lépe rozhodnout, nabízíme vám jednoduchý návod, na co si při koupi dávat pozor. Navíc vám nabízíme ty nejlepší bluetooth reproduktory, které lze na trhu dostat.

Oblíbené bluetooth reproduktory

Účel a místo používání

Pokud plánujete koupi bluetooth reproduktoru, zřejmě přesně víte, k čemu vám bude sloužit. Využití bezdrátového audio systému je opravdu bohaté. Využít ho můžete v domě, na zahradě, v přírodě nebo na cestách.

V případě, že reproduktor bude odolávat těžším podmínkám, kde je prašnost nebo vlhkost, určitě se vyplatí soustředit se na reproduktor se zvýšenou odolností IPX 6 nebo až IPX 8. Standardem bývá odolnost IPX 4. Standardní ochrana odolá mírnému pokropení i případnému nárazu. Vyšší IPX 7-8 zvládne i případné ponoření pod vodu, samozřejmě ne účelové.

Dosah bluetooth signálu

Dnes je už téměř standardem, že dosah bluteooth signálu je minimálně 10 metrů. Samozřejmě, toto je maximální hodnota, proto i vzdálenost od zdroje určuje kvalitu přenosu zvuku.

Spárován smartphone a bluetooth reproduktor

Existují různé hodnoty bluetooth signálu (4.00 – 4.1). Ideální je, když hodnota reproduktoru je totožná se zařízením (mobil, notebook...), případně má menší číselné označení.

Frekvenční rozsah

Tento parametr určuje kvalitu zvukové stopy. Uváděný je v hertzech. Uváděný je ve spodní a horní hladině. Čím je rozsah širší, tím dokáže bezdrátový reproduktor dekódovat signál a kvalita zvuku je tedy lepší. Rozsah je určený například od 62 Hz – 20 000 Hz.

Množství měničů

Měnič je jakýmsi pomyslným „mozkem“ reproduktoru. Měnič ovlivňuje kvalitu zvuku. V zásadě ji převádí do výsledné audio podoby. Velikost měniče a množství měničů je obvykle ovlivněné velikostí reproduktorů. Menší mají obvykle jeden (30–40 mm) a ty větší reproduktory s vyšším výkonem mají měniče aspoň dva.

Výdrž baterie

Výdrž je zpravidla od 3 do 20 hodin provozu. Existují i bluetooth reproduktory, které vydrží déle. Ovlivněné to bývá zpravidla kapacitou akumulátoru. Nabíjet je běžně můžete přes mikro USB port nebo také prostřednictvím powerbanky

Nabíjení bluetooth reproduktoru přes micro USB konektor

Větší reproduktory je dokonce možné v případě vybití zapojit do sítě. 

Výkon reproduktoru

Pro někoho nejpodstatnější údaj. Existují malé bezdrátové reproduktory s výkonem 3 W. Potom jsou zde reproduktory kolem 10 W, no a pokud si potrpíte na kvalitní hlasitý zvuk a chcete udělat rámus, z větších bluetooth reproduktorů dostanete i 20 W.

Nejlepší bluetooth reproduktory

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Zelená koupelna nemusí být tuctová Zelená koupelna nemusí být tuctová

Barvu do koupelny, podobně jako je tomu v případě kuchyně, si obvykle vybíráme na desítky let. Proto se při jejím volbě můžete pořádně zapotit. Pokud jste nikdy neuvažovali nad zelenou v...

Šedý obývací pokoj - hodí se do každého bytu Šedý obývací pokoj - hodí se do každého bytu

Šedá patří k nejoblíbenějším barvám při zařizování interiéru. Je univerzální a výborně se kombinuje s ostatními barvami, což zaručuje obrovskou variabilitu v zařizování.

Hexagon police se hodí do každého interiéru Hexagon police se hodí do každého interiéru

Zejí stěny ve vaší domácnosti prázdnotou? Pak byste tento prostor mohli využít k umístění netradičních polic.Publikováno dne: 25.01.2019
Hodnocení článku:
(89.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Philips Hue: Smart osvětlení, v jehož společnosti se budete cítit jako v budoucnostiPhilips Hue: Smart osvětlení, v jehož společnosti se budete cítit jako v budoucnosti

Inteligentní bezdrátové osvětlení pro domácnost Philips Hue je nejen designovou záležitostí, ale také něčím, co dokáže skutečně zpříjemnit každodenní fungování. Světla si totiž můžete...

Test Magazín – vysavače. Které klasické vysavače jsou nejlepší?Test Magazín – vysavače. Které klasické vysavače jsou nejlepší?

Relace Test Magazín z produkce RTVS nám odhalila, které výrobky se vyplatí kupovat a jaké faktory jsou rozhodující při výběru. Podívejte se na kompletní výsledky.

Delimano Stone Legend CopperLUX – měděné hrnce, které šetří penízeDelimano Stone Legend CopperLUX – měděné hrnce, které šetří peníze

Pokud hledáte pěkný design, kvalitní materiál a sadu, díky níž bude výbava vaší kuchyně kompletní, vyberte si Delimano Stone Legend CopperLUX. Prozradíme vám její největší výhody i...