Nejlepší bluetooth reproduktory má JBL

Nezávislost je jednou z vlastností, kterou chce dosáhnout asi každý. V tomto případě ale nejde o samotný stav. Na mysli máme přenosné bluetooth reproduktory, které vám rychlou cestou zajistí ozvučení, kamkoliv se vydáte.

Bluetooth reproduktor a smartphone

Nebýt závislý na elektrické síti a pustit si hudbu kdekoliv je skvělý pocit. Díky bluetooth reproduktorům si hudbu vezmete i do přírody, na chatu nebo pod stan. Abyste se uměli lépe rozhodnout, nabízíme vám jednoduchý návod, na co si při koupi dávat pozor. Navíc vám nabízíme ty nejlepší bluetooth reproduktory, které lze na trhu dostat.

Oblíbené bluetooth reproduktory

Účel a místo používání

Pokud plánujete koupi bluetooth reproduktoru, zřejmě přesně víte, k čemu vám bude sloužit. Využití bezdrátového audio systému je opravdu bohaté. Využít ho můžete v domě, na zahradě, v přírodě nebo na cestách.

V případě, že reproduktor bude odolávat těžším podmínkám, kde je prašnost nebo vlhkost, určitě se vyplatí soustředit se na reproduktor se zvýšenou odolností IPX 6 nebo až IPX 8. Standardem bývá odolnost IPX 4. Standardní ochrana odolá mírnému pokropení i případnému nárazu. Vyšší IPX 7-8 zvládne i případné ponoření pod vodu, samozřejmě ne účelové.

Dosah bluetooth signálu

Dnes je už téměř standardem, že dosah bluteooth signálu je minimálně 10 metrů. Samozřejmě, toto je maximální hodnota, proto i vzdálenost od zdroje určuje kvalitu přenosu zvuku.

Spárován smartphone a bluetooth reproduktor

Existují různé hodnoty bluetooth signálu (4.00 – 4.1). Ideální je, když hodnota reproduktoru je totožná se zařízením (mobil, notebook...), případně má menší číselné označení.

Frekvenční rozsah

Tento parametr určuje kvalitu zvukové stopy. Uváděný je v hertzech. Uváděný je ve spodní a horní hladině. Čím je rozsah širší, tím dokáže bezdrátový reproduktor dekódovat signál a kvalita zvuku je tedy lepší. Rozsah je určený například od 62 Hz – 20 000 Hz.

Množství měničů

Měnič je jakýmsi pomyslným „mozkem“ reproduktoru. Měnič ovlivňuje kvalitu zvuku. V zásadě ji převádí do výsledné audio podoby. Velikost měniče a množství měničů je obvykle ovlivněné velikostí reproduktorů. Menší mají obvykle jeden (30–40 mm) a ty větší reproduktory s vyšším výkonem mají měniče aspoň dva.

Výdrž baterie

Výdrž je zpravidla od 3 do 20 hodin provozu. Existují i bluetooth reproduktory, které vydrží déle. Ovlivněné to bývá zpravidla kapacitou akumulátoru. Nabíjet je běžně můžete přes mikro USB port nebo také prostřednictvím powerbanky

Nabíjení bluetooth reproduktoru přes micro USB konektor

Větší reproduktory je dokonce možné v případě vybití zapojit do sítě. 

Výkon reproduktoru

Pro někoho nejpodstatnější údaj. Existují malé bezdrátové reproduktory s výkonem 3 W. Potom jsou zde reproduktory kolem 10 W, no a pokud si potrpíte na kvalitní hlasitý zvuk a chcete udělat rámus, z větších bluetooth reproduktorů dostanete i 20 W.

Nejlepší bluetooth reproduktory

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Geometrické vzory v obývacím pokoji - ozvláštní každý prostor Geometrické vzory v obývacím pokoji - ozvláštní každý prostor

Ať už si vyberete malé, nebo velké, výrazné či tlumené, vzory dokážou zpestřit každý obývák. K nejtradičnějším patří černobílá kombinace, která najde uplatnění i u vás.

Dětské hřiště z pneumatik Dětské hřiště z pneumatik

Patříte i vy k milovníkům zero waste, recyklace nepoužívaných věcí a máte alespoň trošku manuální zručnosti? Pak čtěte dál! I vy si totiž můžete doma svépomocí vyrobit originální, levné...

Inspirace pro vaši terasu a zahradu - připravte si příjemné posezení Inspirace pro vaši terasu a zahradu - připravte si příjemné posezení

Plánujete upravit svou terasu či zahradu, avšak nemáte nápady? Vyzkoušejte některý z našich tipů.Publikováno dne: 25.01.2019
Hodnocení článku:
(89.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Sluchátka Beats patří mezi to nejlepší! Sluchátka Beats patří mezi to nejlepší!

 Hudba je pro mnohé lidi základem dobrého dne. Pokud si chcete tu svoji poslechnout v té nejlepší kvalitě, sáhněte po značce Beats. Představíme vám nejlepší, ale i neprodávanější modely.

Jaká je nejlepší grilovací pánev na steaky? Jaká je nejlepší grilovací pánev na steaky?

Milujete steaky? Kromě chutného masa nezapomeňte na vhodný způsob přípravy, jehož alfou a omegou je kvalitní pánev nebo gril. 

Znáte sous-vide vařiče? Zdravé vaření ve vakuu! Znáte sous-vide vařiče? Zdravé vaření ve vakuu!

Slyšeli jste už o sous-vide? Tento výraz pochází z francouzštiny a v překladu znamená „ve vakuu." Přesně tak se připravují jídla na nejvyšší úrovni. A vy to můžete zkusit i doma.