Cestovní žehličky na prádlo: Malý pomocník na cesty

K základní výbavě každé domácnosti patří žehlička, a to bez ohledu na to, zda ji reálně využíváte párkrát do roka, nebo pravidelně několikrát do týdne. Bez vyžehlených oděvů si svoje běžné fungování v práci či mimo ni pravděpodobně dokáže představit jen málokdo.

Nejlepší cestovní žehlička

Protože na žehlení nelze zapomínat ani mimo pohodlí domova, tedy na cestách, mít v případě potřeby po ruce cestovní variantu žehličky není na škodu.

Oblíbené cestovní žehličky

Jak si správně vybrat cestovní žehličku?

Na občasné žehlení vám postačí suchá žehlička, pro pohodlné žehlení je vhodnější napařovací varianta. Cestovní žehličky, které jsou menší než klasické, jsou velmi skladné (díky sklápěcí rukojeti si je snadno sbalíte do tašky či kufru) a mají také menší hmotnost. Cestovní žehlička vám pomůže zajistit, že před schůzkou, soukromou či pracovní, budete vypadat upraveně. Tyto žehličky jsou dimenzované tak, aby zvládly různé elektrické rozhraní, tuto okolnost oceníte především při pobytu v cizích zemích. Při výběru cestovní žehličky byste neměli zapomínat na několik faktorů.

Povrch žehličky

K nejdostupnějším a nejrozšířenějším materiálům patří nerezavějící ocel. Záporem tohoto materiálu je, že skluz se časem zhoršuje, navíc špatně odolává škrábancům. K jiným oblíbeným materiálům patří hliník, který má podobné vlastnosti jako nerezavějící ocel, takže se poměrně snadno poškrábe.

Malá cestovní žehlička

Stejně tak teflonový povrch se velmi snadno může poškrábat – například o zip nebo knoflík. Skvělou volbou je keramický povrch, který má lepší vlastnosti než hliník a nerezavějící ocel, přitom je cenově přístupný. Jde o nelepivý a odolný povrch, na kterém se teplo rozkládá po celé ploše. 

Funkce žehličky

V případě cestovní žehličky oceníte funkce jako automatické vypnutí či odvápňovací systém. Cestovní žehličky jsou většinou napařovací, proto se přirozeně postupně zavápňují. Vyhnout se tomu můžete použitím destilované vody, kterou však v případě cestování asi nebudete mít vždy k dispozici, nebo díky odvápňovacímu systému. Díky samočištění můžete na žehlení použít obyčejnou vodu z vodovodu bez toho, abyste se museli obávat znečištění žehličky. Užitečnou funkcí je automatické vypnutí, oceníte je zejména v případě, že žehličku například ve shonu zapomenete vypnout.

Cestovní žehlička s vertikálním napařováním

Některé z cestovních žehliček obsahují kartáč na čištění oděvů, jehož praktičnost oceníte v případě čištění oděvů od chlupů nebo žmolků. Systém anti-drip/drip-stop zabraňuje nechtěnému kapání vody ze žehličky.

Praktickou funkcí je vertikální napařování, díky kterému budete moci žehličkou ve svislé poloze komfortně, šetrně a rychle vyhladit pokrčené oděvy. Tuto funkci můžete použít na jemné a choulostivé materiály, ale i běžně hůře žehlitelné společenské oblečení. V hotelových pokojích není často přístup k žehlicí desce, proto vám může tato funkce žehlení mimo pohodlí domova výrazně ulehčit.

Plocha žehličky

Cestovní žehlička je přirozeně menší než ta klasická. I mezi cestovními verzemi jsou však rozdíly ve velikosti a tvaru plochy žehličky. Některé jsou štíhlejší a mají výraznější špičku, jiné jsou spíše okrouhlejší a špička není v jejich případě tak výrazná. Na žehlení košil vám lépe poslouží žehlička štíhlejšího tvaru, na trička či obyčejné kalhoty vám postačí i okrouhlejší varianta.

Ulehčete si žehlení

K důležitým parametrům žehličky, i té cestovní, patří příkon a parní ráz. Na příkonu závisí čas zahřátí žehličky a množství páry, kterou přístroj dokáže vyprodukovat. Čím vyšší výkon bude žehlička mít, tím lehčeji se vám s ní bude žehlit.

Cestovní žehlička

Protože většina cestovních žehliček má funkci páry a obsahuje i možnost suchého žehlení, měli byste se zajímat i o stálý výstup páry. Parametr se udává v jednotkách g/min. Na žehlení méně krčivých látek vám postačí výkon 40–70 g/min.

Cena cestovní žehličky

I v případě cestovních žehliček je možné mluvit o běžných a luxusních modelech. Cena žehličky pro cestovatele není ani v jednom případě vysoká. Zakoupit se dá už od nějakých 160 korun, ty dražší stojí 800 korun a víc. Levnější žehličky však obvykle neoplývají funkcemi. Pokud vám záleží na vertikálním napařování nebo samočištění a skutečně často cestujete, raději do žehličky investujte nějakou tu korunu navíc.

Oblíbené cestovní žehličky

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Janka Kršiaková

Vše, co mě bytostně charakterizuje a vystihuje, se odráží i v mém psaní. Jako vystudovaná Esteticky jsem přesvědčena o tom, že i neuměle text musí...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Červený obývací pokoj - každého upoutá na první pohled Červený obývací pokoj - každého upoutá na první pohled

Toužíte po obývacím pokoji, z níž bude sálat radost a energie? Vyměňte bílé, šedé a béžové barvy za červenou a dodejte jí nový život v horkých odstínech! Vaše obývák se změní k nepoznání.

Adventní věnce Adventní věnce

4 týdny před Vánocemi je krásná, zároveň však i hektická kapitola roku. Přesto bychom neměli zapomenout na jeden z nejtypičtějších symbolů adventu, tradiční adventní věnec, který přinese...

Dětské hřiště z pneumatik Dětské hřiště z pneumatik

Patříte i vy k milovníkům zero waste, recyklace nepoužívaných věcí a máte alespoň trošku manuální zručnosti? Pak čtěte dál! I vy si totiž můžete doma svépomocí vyrobit originální, levné...Publikováno dne: 16.05.2019
Hodnocení článku:
(88.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jakou sněhovou frézu? Elektrickou, nebo jednostupňovou či dvojstupňovú benzínovou? Jakou sněhovou frézu? Elektrickou, nebo jednostupňovou či dvojstupňovú benzínovou?

Trápíte se s odklízením sněhu z chodníku? Řešením je sněhová fréza. Jak si tohoto pomocníka na zimu vybrat? Je lepší elektrická, nebo benzínová sněhová fréza? S výběrem vám pomůžeme v...

Jak vybrat nejlepší kapslový kávovar? Jak vybrat nejlepší kapslový kávovar?

Výhodou kapslových kávovarů je především   jednoduchost jejich obsluhy a rychlost přípravy kávy. Poradíme vám, jak si vybrat nejlepší kapslový kávovar do domácnosti.

Jak vybrat zastřihávač na bradku, vlasy, vousy nebo chloupky v nose? Jak vybrat zastřihávač na bradku, vlasy, vousy nebo chloupky v nose?

Stále víc mužů se snaží starat o svůj vzhled. Dobrým pomocníkem je zastřihávač, se kterým nebude úprava vlasů, bradky nebo zastřihávání chloupků v nose problém.