Cestovní žehličky na prádlo: Malý pomocník na cesty

K základní výbavě každé domácnosti patří žehlička, a to bez ohledu na to, zda ji reálně využíváte párkrát do roka, nebo pravidelně několikrát do týdne. Bez vyžehlených oděvů si svoje běžné fungování v práci či mimo ni pravděpodobně dokáže představit jen málokdo.

Nejlepší cestovní žehlička

Protože na žehlení nelze zapomínat ani mimo pohodlí domova, tedy na cestách, mít v případě potřeby po ruce cestovní variantu žehličky není na škodu.

Oblíbené cestovní žehličky

Jak si správně vybrat cestovní žehličku?

Na občasné žehlení vám postačí suchá žehlička, pro pohodlné žehlení je vhodnější napařovací varianta. Cestovní žehličky, které jsou menší než klasické, jsou velmi skladné (díky sklápěcí rukojeti si je snadno sbalíte do tašky či kufru) a mají také menší hmotnost. Cestovní žehlička vám pomůže zajistit, že před schůzkou, soukromou či pracovní, budete vypadat upraveně. Tyto žehličky jsou dimenzované tak, aby zvládly různé elektrické rozhraní, tuto okolnost oceníte především při pobytu v cizích zemích. Při výběru cestovní žehličky byste neměli zapomínat na několik faktorů.

Povrch žehličky

K nejdostupnějším a nejrozšířenějším materiálům patří nerezavějící ocel. Záporem tohoto materiálu je, že skluz se časem zhoršuje, navíc špatně odolává škrábancům. K jiným oblíbeným materiálům patří hliník, který má podobné vlastnosti jako nerezavějící ocel, takže se poměrně snadno poškrábe.

Malá cestovní žehlička

Stejně tak teflonový povrch se velmi snadno může poškrábat – například o zip nebo knoflík. Skvělou volbou je keramický povrch, který má lepší vlastnosti než hliník a nerezavějící ocel, přitom je cenově přístupný. Jde o nelepivý a odolný povrch, na kterém se teplo rozkládá po celé ploše. 

Funkce žehličky

V případě cestovní žehličky oceníte funkce jako automatické vypnutí či odvápňovací systém. Cestovní žehličky jsou většinou napařovací, proto se přirozeně postupně zavápňují. Vyhnout se tomu můžete použitím destilované vody, kterou však v případě cestování asi nebudete mít vždy k dispozici, nebo díky odvápňovacímu systému. Díky samočištění můžete na žehlení použít obyčejnou vodu z vodovodu bez toho, abyste se museli obávat znečištění žehličky. Užitečnou funkcí je automatické vypnutí, oceníte je zejména v případě, že žehličku například ve shonu zapomenete vypnout.

Cestovní žehlička s vertikálním napařováním

Některé z cestovních žehliček obsahují kartáč na čištění oděvů, jehož praktičnost oceníte v případě čištění oděvů od chlupů nebo žmolků. Systém anti-drip/drip-stop zabraňuje nechtěnému kapání vody ze žehličky.

Praktickou funkcí je vertikální napařování, díky kterému budete moci žehličkou ve svislé poloze komfortně, šetrně a rychle vyhladit pokrčené oděvy. Tuto funkci můžete použít na jemné a choulostivé materiály, ale i běžně hůře žehlitelné společenské oblečení. V hotelových pokojích není často přístup k žehlicí desce, proto vám může tato funkce žehlení mimo pohodlí domova výrazně ulehčit.

Plocha žehličky

Cestovní žehlička je přirozeně menší než ta klasická. I mezi cestovními verzemi jsou však rozdíly ve velikosti a tvaru plochy žehličky. Některé jsou štíhlejší a mají výraznější špičku, jiné jsou spíše okrouhlejší a špička není v jejich případě tak výrazná. Na žehlení košil vám lépe poslouží žehlička štíhlejšího tvaru, na trička či obyčejné kalhoty vám postačí i okrouhlejší varianta.

Ulehčete si žehlení

K důležitým parametrům žehličky, i té cestovní, patří příkon a parní ráz. Na příkonu závisí čas zahřátí žehličky a množství páry, kterou přístroj dokáže vyprodukovat. Čím vyšší výkon bude žehlička mít, tím lehčeji se vám s ní bude žehlit.

Cestovní žehlička

Protože většina cestovních žehliček má funkci páry a obsahuje i možnost suchého žehlení, měli byste se zajímat i o stálý výstup páry. Parametr se udává v jednotkách g/min. Na žehlení méně krčivých látek vám postačí výkon 40–70 g/min.

Cena cestovní žehličky

I v případě cestovních žehliček je možné mluvit o běžných a luxusních modelech. Cena žehličky pro cestovatele není ani v jednom případě vysoká. Zakoupit se dá už od nějakých 160 korun, ty dražší stojí 800 korun a víc. Levnější žehličky však obvykle neoplývají funkcemi. Pokud vám záleží na vertikálním napařování nebo samočištění a skutečně často cestujete, raději do žehličky investujte nějakou tu korunu navíc.

Oblíbené cestovní žehličky

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Janka Kršiaková

Vše, co mě bytostně charakterizuje a vystihuje, se odráží i v mém psaní. Jako vystudovaná Esteticky jsem přesvědčena o tom, že i neuměle text musí...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Knihovny - obývák si bez nich nebudete vědět představit Knihovny - obývák si bez nich nebudete vědět představit

Jsou knihy nedílnou součástí vašeho života a obklopujete se jimi ve velkém? Pak jim pořiďte pořádnou knihovnu, v níž se budou vyjímat a která se zas bude vyjímat ve vašem obývacím pokoji.

Modrá koupelna dodá vašemu bytu šmrnc Modrá koupelna dodá vašemu bytu šmrnc

Modrá se s koupelnami spojuje už nějaký ten čas. Že se jí nemusíte při zařizování koupelny vůbec obávat vás přesvědčí naše foto inspirace. Do komentářů nám nezapomeňte poslat fotky...

Vyřezávané Halloween dýně Vyřezávané Halloween dýně

Víte kdy je Halloween? Už o pár týdnů! A máte už promyšlený motiv, který letos vyříznete na dýni? Pokud ne, pak se nemusíte stresovat - připravili jsme pro vás to nejlepší z nejlepšího....Publikováno dne: 16.05.2019
Hodnocení článku:
(88.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak vybrat zastřihávač na bradku, vlasy, vousy nebo chloupky v nose? Jak vybrat zastřihávač na bradku, vlasy, vousy nebo chloupky v nose?

Stále víc mužů se snaží starat o svůj vzhled. Dobrým pomocníkem je zastřihávač, se kterým nebude úprava vlasů, bradky nebo zastřihávání chloupků v nose problém.

Nejlepší tyčový vysavač? Recenze a test chválí Eta, Rowenta, Sencor a Philips Nejlepší tyčový vysavač? Recenze a test chválí Eta, Rowenta, Sencor a Philips

Tyčový vysavač je zajímavou alternativou k běžnému vysavači s hadicí. Při vysávání s ním se nemusíte příliš ohýbat a skladování je díky jeho svislému tvaru také jednodušší. Pomůžeme vám...

Nejlepší průmyslový vysavač. Recenze a test chválí Bosch, Hilti, Makita Nejlepší průmyslový vysavač. Recenze a test chválí Bosch, Hilti, Makita

Průmyslové vysavače nacházejí využití nejen na stavbě nebo v profesionálních dílnách, ale také v garážích či hobby dílnách domácích mistrů. Čeho je třeba si při jejich výběru všímat?