Nejlepší dárky ke kolaudaci: Víte, čím překvapit domácí?

Kolaudace nového domu či bytu je skvělou příležitostí k tomu, abychom se setkali s přáteli nebo rodinou a společně tak nový příbytek uvedli do života. Je dobrým zvykem, že pozvaní hosté nepřijdou jen tak s prázdnýma rukama a přinesou s sebou i nějaký dar.

Nejlepší dárek ke kolaudaci

Víte, co je vhodné? Připravili jsme si pro vás několik užitečných tipů, na základě kterých vybrat vhodný dárek.

Kolaudace jako příjemná tečka za stěhováním

Stěhování do nového příbytku rozhodně nepatří mezi běžné či pravidelné činnosti. Se stěhováním, koupí nebo stavbou nového domu nebo bytu je spojená spousta starostí a výdajů. Proto, když už máme tento proces za sebou, je více než vhodné, abychom si trošku "vyhodili z kopýtka" a nové sídélko pokřtili kolaudační párty.

Pokud jste na takovou kolaudaci pozvaní, tak se od vás očekává, že přinesete s sebou dar. Pod pojmem dar se v tomto případě může nacházet množství věcí – ať už je to něco praktického, vtipného nebo jen nějaká milá drobnost. Pojďme si blíže posvítit na to, jak postupovat při výběru vhodného daru.

Ideální je navštívit dům ještě před kolaudací

Pokud víte, že jste pozvaní na kolaudaci, nejvýhodnější pro vás bude, kdybyste daný dům či byt mohli navštívit ještě před samotnou oslavou. Proč? Na vlastní oči můžete vidět, v jakém je stavu, vidět jeho styl, co v něm je a co v něm naopak chybí. Na základě toho byste mohli vybrat vhodný dárek, který by do příbytku mohl zapadnout.

Vhodný dar ke kolaudaci

Pokud se vám návštěvu nepodaří absolvovat, nezoufejte. Klidně se dotyčného zeptejte, v jakém stylu je jeho nová domácnost, jak by si ji chtěl zařídit a jaká jsou jeho celková očekávání. Vyslechnutím těchto slov se vyhnete koupi dárku, který by byl zbytečný a neužitečný.

Nevíte si rady? Zeptejte se!

Ano, ne každý z nás dokáže vymyslet originální dárek, který by dokonale naplnil hostitelovy potřeby. Proto, pokud to nechcete uhrát na nějaké velkolepé překvapení, prostě se zeptejte. Je to možná trochu neoriginální, za to maximálně praktické. Co pokud se setkáte s klasickou odpovědí "nic nekupujte, nic nepotřebujeme?"

Zkuste dát pár "nástřelů" - zeptat se, zda náhodou nechtějí obraz, pěkný květ nebo nástěnné hodiny. V tomto kroku buďme hlavně praktičtí. Univerzálním dárkem může být také poukázka na nákup v nějakém obchodě s nábytkem nebo doplňky do domácnosti.

Bytové doplňky – zaměřte se na jednotlivé místnosti

Ačkoliv se to nezdá, do domácností se dá koupit množství praktických i originálních bytových doplňků. Začít můžete například u rohoží před vchod. Ty se obvykle vyrábějí a prodávají i s různými nápisy, a proto můžete zvolit i něco vtipného nebo milého. Obdobně můžete postupovat například u koberečků do koupelny. Pokud jsou v domácnosti i děti, těm se zase budou líbit sedací "tulivaky".

Oblíbené barevné tuli vaky

Je v domě krb? Výborně! To dává možnost koupit krbové náčiní, ale také tady je nutné být opatrný. Krb může být postavený v různých stylech a pokud si majitel domu potrpí na designu, je dobré, aby všechno spolu ladilo. 

Postupovat můžete i podle místností a zeptat se sami sebe, co by vás v domácnosti potěšilo mít a co pravidelně využíváme. V kuchyni to může být sada nožů nebo poháry. Můžete také investovat do ložního prádla. Na internetu určitě najdete také povlečení nebo polštáře s vtipnými nápisy nebo obrázky. Pokud je kolaudace koncem/začátkem roku dobrým nápadem, je i stylový kalendář.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie nože

Alkohol a poháry

Nejčastějším dárkem, se kterým v podstatě nemáte co zkazit, je lahev kvalitního vína nebo tvrdšího alkoholu. Aby však dárek nebyl fádní, k lahvi případně připojte i sadu půldeci nebo sadu vinných pohárů.

Vínový set jako oblíbený dárek

K alkoholu můžete přidat i nějaký sladký dezert, případně investovat do dárkového koše.

Zkuste jít na to přes hobby

Pokud jdete na kolaudaci k blízkému příteli nebo rodině, měli byste vědět, jaké jsou jeho záliby. Pokud víte, výběr dárku bude mnohem jednodušší. Chlapi často sledují sport – proč jim tedy nekoupit lístky na zápas? Něžnému pohlaví zase můžete zaplatit masáž, pobyt ve wellness nebo lístky do divadla.

Dobrým dárkem může být i kniha. Její zaměření opět vybírejte podle toho, o co se daný člověk zajímá. Má raději faktografické knihy, nebo spíše beletrii?

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie sklenice na víno

Dekorace, květy nebo vázy

Malé dekorační prvky jsou výhodné v tom, že nezabírají mnoho místa, ale pěkným způsobem ozvláštní interiér. I v případě svíčky najdete svíčky s různými vtipnými popisy.

Nejkrásnější doplňky do bytu  

Vítané jsou i květy, darujte je s pěknou vázou či květináčem. V rámci dekorací najdete i různé stojany na víno, nástěnné hodiny nebo obrazy. U obrazů si však dávejte pozor, protože ne každý je fanouškem tohoto druhu umění, a proto se raději na rovinu zeptejte, zda by nějaký obraz uvítali.

Autor článku

Jaroslav Uram

K psaní článků jsem se dostal už na gymnázium a za těch pár let se z toho vyvinulo skvělé hobby a mám v plánu ho naplno rozvíjet i nadále. Na psaní...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Zelený dětský pokoj - hodí se pro chlapce i dívky Zelený dětský pokoj - hodí se pro chlapce i dívky

Zelený dětský pokoj je vhodnou volbou, ať už vybíráte zařízení pro dívku nebo chlapce. Zelená je optimistická barva, která uklidňuje. Podívejte se, jak dobře v dětském pokoji vypadá.

Černý gauč se stane dominantou každého obývacího pokoje Černý gauč se stane dominantou každého obývacího pokoje

Je černý gauč dobrou volbou? Určitě ano. Podívejte se, jak dobře může v místnosti vypadat a s čím vším se dá kombinovat.

Šedý obývací pokoj - hodí se do každého bytu Šedý obývací pokoj - hodí se do každého bytu

Šedá patří k nejoblíbenějším barvám při zařizování interiéru. Je univerzální a výborně se kombinuje s ostatními barvami, což zaručuje obrovskou variabilitu v zařizování.Publikováno dne: 20.03.2019
Hodnocení článku:
(93%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Tapety do obývacího pokojeTapety do obývacího pokoje

Tapety do obývacího pokoje nyní zažívají comeback, odzvonilo jednobarevným stěnám a vy se s pomocí naší stránky, můžete rozhodnout, jaký styl si zvolíte.

Dekorace na zahradu ze dřeva, kovu a pneumatikDekorace na zahradu ze dřeva, kovu a pneumatik

Zahrada nemusí sloužit pouze k práci a pěstování plodin. Vytvořte si v té vaší nádhernou oázu klidu, kde si budete moci odpočinout. Ozdobit si ji můžete vkusnými dekoracemi, které jsou...

Jak zařídit trucovnu pro chlapa?Jak zařídit trucovnu pro chlapa?

Mít místnost v domě pro chlapa je vytouženým snem nejednoho muže. Jak by taková odpočinková místnost pro chlapa měla vypadat?