Domečky pro panenky ze dřeva, plastu i kartonu

Sní o něm každá malá princezna. Domeček pro panenky. Chcete udělat radost i té své, ale nevíte, který domeček bude pro ni ten nejlepší? Dřevo, plast nebo karton?

Velký domeček pro panenky

Podívejte se, jaké výhody či nevýhody mají domečky z jednotlivých materiálů a na co se při jejich výběru zaměřit.

Oblíbené domečky pro panenky


Nejen na jedno použití

Domeček pro panenky je hračka, s níž bude vaše dcera růst. Nekupujete ho jen jako jednorázovou záležitost. K této hračce se vždy ráda vrátí. Ať má tři, šest nebo devět roků. Panenky a domeček pro ně nikdy neomrzí. A víte proč?

Každé děvčátko si ho zařídí po svém. Zařízení může přesouvat, skládat, kombinovat tak, jak se jí líbí. Kromě toho, že při hře s domečkem stráví nějaký čas, cvičí si motoriku, ale také představivost a prostorové vidění. Vaše dítě nemá ani tušení, co všetko do hry s domečkem pro panenky zapojí. Vy už máte minimálně představu.

Jak domeček pro panenky vybrat?

Vezměte dceru do hračkářství a sledujte, jak se u každého domečku bude chovat. Nemusí vědět, že máte v plánu ji domečkem pro panenky překvapit. Bez toho, abyste kolem domečků i jen prošli, se návštěva hračkářství neobejde.

Máte přehled v panenkách, které vaše dcera doma má? Dobře ji poslouchejte. Ona vám prozradí, do kterého se panenky vejdou. Nechtěla by přece takový, u něhož by panenky musely zůstat venku. Má to být domeček pro ně.

Plastový domeček pro panenky do dětského pokojíčku

Dřevěný domeček je nejpopulárnější

V hračkářství se nejčastěji setkáte s dřevěným domečkem pro panenky. Výhodou dřevěných domků je jejich stabilita a množství doplňků a nábytku, který můžete k domečku postupně dokoupit. Dřevěné domečky jsou odolné a vyznačují se dlouhou životností. Jsou vhodné, pokud chcete, aby měl domeček stálé místo. Nevýhodou je vyšší cena a také hmotnost, avšak díky tomu je stabilnější.

Plastový domeček pro panenky

Snadno omyvatelný i přenosný – to jsou hlavní výhody domečku pro panenky z plastu. Těší se stále větší oblibě a je jen otázka času, kdy dřevěné domky doběhnou. Domečky z umělé hmoty mají zase tu výhodu, že jsou lehčí a nemusí stát na jednom místě. Dítě si ho může složit do kufříku a přenést na prázdniny k babičce. Dokoupit nábytek a doplňky také nedělá žádný problém. Nižší hmotnost může být při přenášení výhodou, avšak zároveň značí menší stabilitu i odolnost.

Dřevěný domeček pro panenky pro dívku

Domeček pro panenky z papíru

Tento domeček má jednu velkou výhodu. Vyrobíte ho spolu s dcerou. Odměnou nebude jen domeček, který nikde jinde nenajdete, ale především čas, který se svou dcerou strávíte.

Od základů ho vyrobíte z kartonové krabice nebo koipíte složený, s barvami v každém dobrém hračkářství. Fantazii se meze nekladou. Nechte kreativitě své dcery volný průběh a výsledek bude určitě stát za to.

Největší domeček ještě nemusí být nejlepší

Jasné, že se jí líbí ten největší, je to přece žena. Trošku ji usměrněte a zkuste si popovídat o tom, kde domeček pro panenky umístíte. Aby nepůsobil rušivě a do dětského pokoje pěkně zapadl. Ten největší domeček ještě nemusí být nejlepší.

Prohlédněte si víc domečků a porovnejte, co všechno chce vaše dcera svým panenkám dopřát. Dobře vybírejte i z menších domečků. Mnoho pokojů a možnosti dokupování nábytku je také jedna z možností, které dokážou zabrat. Nakonec sama uzná, že máte pravdu, a začne hledat výhody menších domečků. Chcete pro ni přece to nejlepší.

Hmotnost

S materiálem a velikostí se pojí hmotnost domku. Rozmyslete si, jestli bude mít domeček stále místo, nebo ho budete brát všude s sebou. Nižší hmotnost mají papírové a plastové domečky, dřevěné jsou těžší. Samozřejmě, závisí to i na tom, kolik pater a jaké zařízení domeček má. Velký dřevěný domek může vážit i 20 kg, malé, které se vejdou do batůžku a jsou vhodné pro cesty, nemají více než pár kg.

Výbava – nábytek a postavičky do domečku pro panenky

Jak vyrobit domeček pro panenky, které bude pro dítě zajímavý? Ověřte si, zda lze dokoupit do vybraného modelu nábytek a bytové doplňky, často bývají dostupné různé doplňky a dekorace, dokonce domácí zvířata. K domečku, zvláště pokud vyrábíte model z kartonu, můžete dokoupit samolepky a hračky a vyzdobit jej podle vkusu svého dítěte. Některé domečky jsou specifické pro série panenek, proto si všímejte velikosti (rozměry) panenek, figurek a nábytku, aby se bez problémů vešly do místností domečku.

Dřevěný domeček pro panenky

Dřevěné domečky pro panenky KidKraft, Eichhorn a Woody

Velké oblibě se zejména před Vánocemi těší domeček pro panenky z Lidlu. Jednoduše ho složíte, je barevný a cenově přístupný. Dokoupíte k němu i nábytek a panenky a na rozzářená očka své dcery nikdy nezapomenete.

Rozhodli jste se pro dřevěný domeček pro panenky Woody? Víte přesně, který chcete? Tyto domečky mají propracovaný design a reagují na panenky, které jsou právě populární. Dřevěný domeček pro nesmrtelnou panenku Barbie, panenky Vila Wisteria, plážový dům Provence, nebo moderní domeček s markýzou.

Oblíbené domečky Woody

Eichhorn dřevěný domeček pro panenky 

Domeček, který má také co nabídnout. S příslušenstvím nebo bez. Děvčatům udělá radost každý. Je vyrobený z kvalitních materiálů a hýří barvami. Takový, v němž by chtěla bydlet každá panenka. Zeptejte se svojí dcery, zda i ta její. 

Domeček pro panenky KidKraft

Firma KidKraft vyrábí a distribuuje dřevěné hračky už od roku 1968. Klade důraz na kreativní design, kvalitu, spolehlivost a konkurence schopné ceny. Domeček pro panenky KidKraft není výjimkou. Domečky mají odolnou a pevnou konstrukci, která jim zaručuje dlouhou životnost. Domečky této značky jsou propracované do posledního detailu.

Pěkné barvy a zábavný interaktivní nábytek si vaše děvčátko rychle získá. Je dost velký i na to, aby mohlo pozvat na návštěvu svoji nejlepší kamarádku. Samozřejmě se všemi panenkami. 

Domeček pro panenky KidKraft Sweet Savannah

Nádherné domečky KidKraft

Domečků pro panenky je na trhu opravdu mnoho. Vybíráte ho pro svoji dceru, do jejího dětského pokojíčku a předpokládáte, že v něm stráví hodně času. Dejte si při jeho výběru záležet. Za radost, kterou domeček pro panenky vyvolá, to určitě stojí.

Autor článku

Alena Kesselová

Rada si plním sny. Splněným snem bylo i knihkupectví, ve kterém jsem kralovala celých 9 let. Věřím, že lásku k psanému slovu z mých článků ucítíte...


Přidat komentář

Vzhlédnite také naše inspirace

Originální stojany na deštníky Originální stojany na deštníky

I vaše předsíň si zaslouží nádech originality! Projevte svou osobnost a kreativitu při výběru doplňků a dodejte život i té najponurejšej vstupní hale.

Inspirace pro vaši terasu a zahradu - připravte si příjemné posezení Inspirace pro vaši terasu a zahradu - připravte si příjemné posezení

Plánujete upravit svou terasu či zahradu, avšak nemáte nápady? Vyzkoušejte některý z našich tipů.

Závěsy se hodí do každého pokoje. Nevěříte? Závěsy se hodí do každého pokoje. Nevěříte?

Máte doma závěsy? Hodí se nejen do obývacího pokoje či ložnice, ale i do dětského pokoje a kuchyně. Jsou dekoračním doplňkem, který dodá místnosti svébytný ráz.Publikováno dne: 02.03.2019
Posledná aktualizácia: 16.03.2023
Hodnocení článku:
(91.2%)

V této kategorii najdete i:

Elektrická odsávačka hlenů a soplíků, na vysavač nebo ruční: Která je nejlepší?Elektrická odsávačka hlenů a soplíků, na vysavač nebo ruční: Která je nejlepší?

Odsávačka hlenů je dostupná v každé lékárně a na boj s dětským soplem je hned připravená. Čo nabízí trh a kterou odsávačku si vybrat?

Rady, jak naučit dítě čistit si zubyRady, jak naučit dítě čistit si zuby

Jedním z důležitých návyků, které si musí děti osvojit, je pravidelná péče o svoje zoubky. Poradíme vám několik triků.

Jakou matraci do dětské postýlky? Kokosovou, molitanovou, nebo pěnovou?Jakou matraci do dětské postýlky? Kokosovou, molitanovou, nebo pěnovou?

Výběr matrace je hotová věda, což v případě dětí platí dvojnásobně. Poradíme vám, na co se při výběru dětské matrace zaměřit.