Elektrické autodráhy pro malé i velké chlapce: Podle čeho vybírat?

Uvažujete o dárku pro chlapce a nevíte si rady? Odpovědí by mohla být elektrická autodráha. Skvělá zábava pro malé i velké chlapce a spoustu času u nich dokážou strávit i dospělí.

Autodráha pro děti i dospělé

Koupí autodráhy určitě nic nezkazíte. Tržní nabídka je i v tomto směru poměrně široká, my jsme pro vás připravili návod, jak postupovat při jejich výběru.

Měřítko autodráhy

Jako první uvádíme měřítko autodráhy, protože se jedná o základní parametr, podle kterého se autodráhy kategorizují a ovlivňuje velikost autíček. V praxi se využívají tato dvě měřítka:

  • Měřítko 1:32: Standardní měřítko, které se těší větší oblibe, a to hlavně kvůli delší trati a větším autům s délkou cca 10-14 centimetrů. Obvykle jsou konstrukce tratě bohaté na různé doplňky nebo "vylepšováky" jako mosty, křížení a tak podobně. Doporučujeme, abyste si raději trošku připlatili, resp. nekupovali jen oválné dráhy. Pro větší soutěživost je lepší, když je dráha členitější.
  • Měřítko 1:43: Zmenšené měřítko nemusí vyhovovat každému, ale ve srovnání se svým předešlým konkurentem má výhodu v nižší ceně a pochopitelně zabírá méně místa. Auta mají od 7 do 10 centimetrů a sortiment produktů v tomto měřítku je o dost chudší. Určené jsou hlavně pro mladší děti, protože auta jezdí pomaleji, ale zato je jednodušší je udržet na trati.

Rozměry dráhy a věk dítěte

Větší autodráhy zabírají značnou část místnosti, a proto je dobré, když si před koupí všechno proměříte a zařídíte tak, aby autodráha perfektně zapadla a nepřekážela.

Elektrické autodráhy pro děti

Pokud kupujete pro mladší, postačí menší dráhy za méně peněz. Pokud nechcete riskovat zklamání u starších dětí, sáhněte po větších dráhách s rozmanitějším designem.

Oblíbené autodráhy

Digitální nebo analogové autodráhy?

Jaký typ autodráhy koupit? Vybírejte digitální modely, které nabízejí mnohem víc možností, větší zábavu a dítě o ně neztratí zájem hned po pár minutách. Analogové autodráhy jsou sice levnější, ale jiné výhody byste hledali marně. Umožňují pohyb autíčka jen na jedné trati a řekněme si upřímně, koho by to nenudilo?

Materiál a údržba

V současnosti nacházíme u prodejců plastové a kolejové autodráhy. První jsou lacinější, složené z více částí a v případě jejich zlomení je můžete slepit a vytvořit tak nový design. Spoje nejsou úplně ideální, protože autíčko na nich mírně nadskakuje. Kolejové autodráhy jsou vyrobené z méně kusů plechového materiálu, případně to může být dřevotříska nebo polymery. Drážky jsou řezané přímo do materiálu a pohyb aut je hladký a plynulý.

Autodráha pro děti

Co se týká údržby, důležité je, abyste auta a trať udržovali čisté. Před zapnutím odstraňte prach a další nečistoty, které by mohly snižovat výkon a rychlost. Pokud chcete nápravu auta naolejovat, použijte jen pár kapek. Vyhnete se tak zašpinění dráhy a okolí.

Spolehlivý prodejce

Elektrická autodráha je technologická záležitost, která je poměrně náchylná na poškození. S tím prostě musíme počítat. Právě proto je velmi důležité, abyste nenakupovali u nespolehlivých prodejců – například na různých trzích. Nižší ceny mohou být lákavé, ale v případě poruchy nemáte záruku servisu. Objednávejte nebo kupujte jen u takových prodejců, kteří vám garantují i servis.

Cena autodrah

Cenové rozpětí je poměrně široké. Záleží na velikosti a také na tom, pro jakou věkovou skupinu kupujete. Autodráhy pro mladší děti jsou menší a také lacinější – 500 až 900 korun.

Nejlepší autodráhy pro děti

Cena větších autodrah pro starší se klidně může vyšplhat nad hranici 1500 korun. U laciných modelů si dávejte pozor na kvalitu materiálů. Raději si připlaťte a vyhněte sa tak zbytečným poškozením.

Autor článku

Jaroslav Uram

K psaní článků jsem se dostal už na gymnázium a za těch pár let se z toho vyvinulo skvělé hobby a mám v plánu ho naplno rozvíjet i nadále. Na psaní...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Stolek do dětského pokoje - patří k základnímu vybavení Stolek do dětského pokoje - patří k základnímu vybavení

Zda máte doma školkaři nebo již školáka, stolek je pro něj nezbytnou pomůckou - slouží ke kreslení i na psaní, na hraní se i tvoření.

Černý gauč se stane dominantou každého obývacího pokoje Černý gauč se stane dominantou každého obývacího pokoje

Je černý gauč dobrou volbou? Určitě ano. Podívejte se, jak dobře může v místnosti vypadat a s čím vším se dá kombinovat.

Zahradní altán - oceníte ho v létě i na podzim Zahradní altán - oceníte ho v létě i na podzim

Uvažujete nad zahradním altánem? Určitě si ho do své zahrady pořiďte. Stane se pro vás oázou klidu a místem symbolizujícím odpočinek.Publikováno dne: 30.11.2018
Hodnocení článku:
(89%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Nejlepší interaktivní hračky pro děti už od 6 měsíců Nejlepší interaktivní hračky pro děti už od 6 měsíců

To, jakým způsobem jsou děti vedené k učení během prvních šesti roků, výrazně působí na účinnost vzdělávání a nabývání zručností v pozdějším věku. Interaktivní hračky jsou ideálním...

Nejlepší hračky pro batolata a děti do 1 roku? Zvukové hračky a kolotoče nad postýlku těší i nejmenší! Nejlepší hračky pro batolata a děti do 1 roku? Zvukové hračky a kolotoče nad postýlku těší i nejmenší!

Jak vybrat robotickou hračku? Populární jsou zvířata i robot na ovládání Jak vybrat robotickou hračku? Populární jsou zvířata i robot na ovládání

O robotických hračkách snívají už ti nejmenší. Přizpůsobte je věku a schopnostem dítěte. Neurychlujte to a hračka bude mít skutečně edukativní význam. Jak robotickou hračku vybrat?