Elektrické autodráhy pro malé i velké chlapce: Podle čeho vybírat?

Uvažujete o dárku pro chlapce a nevíte si rady? Odpovědí by mohla být elektrická autodráha. Skvělá zábava pro malé i velké chlapce a spoustu času u nich dokážou strávit i dospělí.

Autodráha pro děti i dospělé

Koupí autodráhy určitě nic nezkazíte. Tržní nabídka je i v tomto směru poměrně široká, my jsme pro vás připravili návod, jak postupovat při jejich výběru.

Měřítko autodráhy

Jako první uvádíme měřítko autodráhy, protože se jedná o základní parametr, podle kterého se autodráhy kategorizují a ovlivňuje velikost autíček. V praxi se využívají tato dvě měřítka:

  • Měřítko 1:32: Standardní měřítko, které se těší větší oblibe, a to hlavně kvůli delší trati a větším autům s délkou cca 10-14 centimetrů. Obvykle jsou konstrukce tratě bohaté na různé doplňky nebo "vylepšováky" jako mosty, křížení a tak podobně. Doporučujeme, abyste si raději trošku připlatili, resp. nekupovali jen oválné dráhy. Pro větší soutěživost je lepší, když je dráha členitější.
  • Měřítko 1:43: Zmenšené měřítko nemusí vyhovovat každému, ale ve srovnání se svým předešlým konkurentem má výhodu v nižší ceně a pochopitelně zabírá méně místa. Auta mají od 7 do 10 centimetrů a sortiment produktů v tomto měřítku je o dost chudší. Určené jsou hlavně pro mladší děti, protože auta jezdí pomaleji, ale zato je jednodušší je udržet na trati.

Rozměry dráhy a věk dítěte

Větší autodráhy zabírají značnou část místnosti, a proto je dobré, když si před koupí všechno proměříte a zařídíte tak, aby autodráha perfektně zapadla a nepřekážela.

Elektrické autodráhy pro děti

Pokud kupujete pro mladší, postačí menší dráhy za méně peněz. Pokud nechcete riskovat zklamání u starších dětí, sáhněte po větších dráhách s rozmanitějším designem.

Oblíbené autodráhy

Digitální nebo analogové autodráhy?

Jaký typ autodráhy koupit? Vybírejte digitální modely, které nabízejí mnohem víc možností, větší zábavu a dítě o ně neztratí zájem hned po pár minutách. Analogové autodráhy jsou sice levnější, ale jiné výhody byste hledali marně. Umožňují pohyb autíčka jen na jedné trati a řekněme si upřímně, koho by to nenudilo?

Materiál a údržba

V současnosti nacházíme u prodejců plastové a kolejové autodráhy. První jsou lacinější, složené z více částí a v případě jejich zlomení je můžete slepit a vytvořit tak nový design. Spoje nejsou úplně ideální, protože autíčko na nich mírně nadskakuje. Kolejové autodráhy jsou vyrobené z méně kusů plechového materiálu, případně to může být dřevotříska nebo polymery. Drážky jsou řezané přímo do materiálu a pohyb aut je hladký a plynulý.

Autodráha pro děti

Co se týká údržby, důležité je, abyste auta a trať udržovali čisté. Před zapnutím odstraňte prach a další nečistoty, které by mohly snižovat výkon a rychlost. Pokud chcete nápravu auta naolejovat, použijte jen pár kapek. Vyhnete se tak zašpinění dráhy a okolí.

Spolehlivý prodejce

Elektrická autodráha je technologická záležitost, která je poměrně náchylná na poškození. S tím prostě musíme počítat. Právě proto je velmi důležité, abyste nenakupovali u nespolehlivých prodejců – například na různých trzích. Nižší ceny mohou být lákavé, ale v případě poruchy nemáte záruku servisu. Objednávejte nebo kupujte jen u takových prodejců, kteří vám garantují i servis.

Cena autodrah

Cenové rozpětí je poměrně široké. Záleží na velikosti a také na tom, pro jakou věkovou skupinu kupujete. Autodráhy pro mladší děti jsou menší a také lacinější – 500 až 900 korun.

Nejlepší autodráhy pro děti

Cena větších autodrah pro starší se klidně může vyšplhat nad hranici 1500 korun. U laciných modelů si dávejte pozor na kvalitu materiálů. Raději si připlaťte a vyhněte sa tak zbytečným poškozením.

Autor článku

Jaroslav Uram

K psaní článků jsem se dostal už na gymnázium a za těch pár let se z toho vyvinulo skvělé hobby a mám v plánu ho naplno rozvíjet i nadále. Na psaní...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Červený obývací pokoj - každého upoutá na první pohled Červený obývací pokoj - každého upoutá na první pohled

Toužíte po obývacím pokoji, z níž bude sálat radost a energie? Vyměňte bílé, šedé a béžové barvy za červenou a dodejte jí nový život v horkých odstínech! Vaše obývák se změní k nepoznání.

Modrá koupelna dodá vašemu bytu šmrnc Modrá koupelna dodá vašemu bytu šmrnc

Modrá se s koupelnami spojuje už nějaký ten čas. Že se jí nemusíte při zařizování koupelny vůbec obávat vás přesvědčí naše foto inspirace. Do komentářů nám nezapomeňte poslat fotky...

Dětský pokoj pro chlapce - modrá hraje prim Dětský pokoj pro chlapce - modrá hraje prim

Máte doma chlapce, který by chtěl vlastní dětský pokoj, v níž by byl mohl prožívat dobrodružství? Podívejte se na naši galerii, možná v ní spolu najdete něco, co se vám zlíbí.Publikováno dne: 30.11.2018
Hodnocení článku:
(89%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jaká podlaha je nejlepší do dětského pokoje? Vinylová, korková nebo plovoucíJaká podlaha je nejlepší do dětského pokoje? Vinylová, korková nebo plovoucí

Kupujete podlahu do dětského pokoje? Malé děti tráví na zemi spoustu času, a proto byste výběr správné podlahy neměli podcenit. To, jaké faktory jsou důležité u podlah pro děti, si...

Jak naučit děti uklízet? Rozpis domácích prací i obrácená psychologie fungujíJak naučit děti uklízet? Rozpis domácích prací i obrácená psychologie fungují

Znáte to. Spolu s uklízením přichází i spousta křiku. Vaše dítě (ne)pořádek vidí jinak. Vlastně mu vůbec nepřekáží. Jak ho naučit pořádkumilovnosti?

Nafukovací bazén pro malé děti? Recenze chválí hlavně malé rozměryNafukovací bazén pro malé děti? Recenze chválí hlavně malé rozměry

Dopřejte vodní zábavu v létě dětem v každém věku. Už nyní je třeba myslet na to, jak bude trávit svoje volné chvíle. Víte, jaký bazén pro děti vlastně vybrat?