Nejlepší elektrické zubní kartáčky jsou sonické, tvrdí recenze i testy

Ústní hygiena. Často se tento aspekt našeho vzhledu, ale hlavně zdraví, staví do pozadí. Všichni chceme mít krásné zuby, ale jen málo z nás pro to dělá něco navíc. Samozřejmě, základem je čištění zubů.

Nejlepší sonický zubní kartáček

Ve většině domácností je to klasický zubní kartáček, který má na starosti, aby vaše zuby a dásně byly čisté. Co tak zkusit elektrický zubní kartáček?

Oblíbené typy elektrických zubních kartáčků

Proč elektrický zubní kartáček?

Mnoho lidí při pohledu na elektrické zubní kartáčky mávne rukou. Proč? Protože slyšeli, že jsou neúčinné nebo že zuby vyčistí stejně jako klasický kartáček. Tady vás však opravíme. Bylo vědecky dokázané, že elektrické zubní kartáčky jsou v péči o váš chrup účinnější než běžný kartáček. Vysvětlíme vám, jak elektrický zubní kartáček funguje a proč byste jej měli mít doma i vy.

Nejlepší elektrické zubní kartáčky

Elektrické zubní kartáčky si mnohem lépe poradí s nečistotami ve vašich ústech. Navíc je čištění pohodlnější a určitě vám ušetří i množství času. Kromě toho jde o nejlepší způsob, jak umývat citlivé zuby a zbavit sklovinu bakterií, které způsobují citlivost zubů nebo bolesti dásní. Díky speciálním funkcím vám umožní masáž dásní, nebo dokonce vybělí vaši zubní sklovinu.

Mohlo by vás také zajímat:

Druhy elektrických kartáčků

Existuje několik základních druhů elektrických zubních kartáčků, které využívají různé technologie a principy čištění. Populární v tomto segmentu je profesionální značka Curaprox ale i Philips Sonicare nebo elektrické kartáčky od Oral-B.

Sonický elektrický zubní kartáček

Jde o nejinovativnější technologii v oblasti čištění zubů elektrickým zubním kartáčkem. Nevyužíva klasický princip elektromotorku. Využívá zvukové frekvence, které způsobují vibrace. Ty provedou 30 000 až 40 000 kmitů za minutu. Kartáček čistí zuby už ve vzdálenosti 3 mm od zubní skloviny. Zvukovými vlnami narušuje zubní povlak a zbavuje ho nečistot. Velmi dobře se postará i o čištění dásní a také narušuje i struktury nečistot v těžko dostupných místech. Čištění je skutečně příjemné a účinné.

Rotační elektrický zubní kartáček

S největší pravděpodobností se vám do rukou dostal právě tento druh kartáčku. Už z názvu je možné poznat, že principem čištění zubů je rotace otočné hlavice. Ta vykonává 3000 až 10 000 pohybů za minutu.

Rotační zubní kartáček

Je nutné uvést, že při mírném přímém kontaktu se vlákna kartáčku (nylonová) postarají o důkladné čištění skloviny i mezizubních prostor. Při výrazně kratším čase čištění dosáhnete lepšího výsledku. Je třeba však myslet na to, že je nutné se každému zubu věnovat zvlášť. Jen tak docílíte zaručený výsledek.

Vibrační elektrický zubní kartáček

Principem čištění zubů je vytváření vibrací. Při čištění zubů kartáček rozkmitá směs vody a zubní pasty a dostane se i na ta nejméně dostupná místa. Kartáčkem stačí při čištění zubu pohybovat horizontálně (dopředu-dozadu) a vibrační funkce se postará o zbytek. Vibračně-sonická funkce bývá nejčastější a nejúčinnější alternativou mezi zubními kartáčky.

✅ Mohlo by vás také zajímat:

3D elektrický zubní kartáček

3D hlavice je kombinací vibrační a rotační hlavice. Jde o tzv. oscilačně-rotační kartáčky, které při čištění zubů způsobují pulzování a zároveň otáčení vláken.

Nejlepší elektrický zubní kartáček pro děti

Vytvářejí zhruba 40 000 kmitů za minutu a kartáček tak účinně stírá samotný zubní povlak. Kartáček stačí přiložit na zub a hýbete jen po ploše skloviny, kterou chcete čistit. Nemusíte nijak tlačit ani drhnout.

Elektrické kartáčky podle určení

V rámci samotného dělení ještě rozlišujeme elektrické zubní kartáčky i podle toho, kdo je bude používat. Není totiž jedno, jaký kartáček používá dospělý a dítě. Z tohoto důvodu dělíme kartáčky podle určení:

  • Pro dospělé
  • Pro děti

Zubní kartáčky pro dospělé poznáte určitě jednoduše. Avšak u dětských elektrických zubních kartáčků jsou určité odlišnosti. Elektrické zubní kartáčky pro děti jsou přizpůsobené určitými parametry. Především velikost zubního kartáčku je přizpůsobená dětem. Většinou je hlavice mnohem menší a také i designévé provedení bývá hravější.

Zdroj elektrického zubního kartáčku

U těch nejlevnějších elektrických kartáčků jsou zdrojem vestavěné hlavice, které nelze měnit a vydrží zhruba 3 měsíce. Dnes jsou však nejpopulárnější bateriové kartáčky. Ty jsou poháněné buď jednorázovými AAA bateriemi, nebo dobíjecími bateriemi.

Typy elektrických zubních kartáčků

Nejvíc preferované jsou však kartáčky poháněné akumulátorem. Disponují elektrickou základnou, do které zubní kartáček posadíte a ta se během několika hodin nabije. Podle typu akumulátoru a zátěže vydrží elektrický zubní kartáček 2 až 10 dní. Mnohé z nich mají zabudovaný indikátor vybití, který vám signalizuje stav baterie.

Další parametry

  • Časovač – jde o praktický ukazatel, který informuje a zároveň také motivuje uživatele o době, během které si má zuby umývat. Obvykle mají kartáčky přednastavené 2- nebo 3minutové intervaly.
  • Displej – není nijak podstatný, obvykle ho mají jen dražší modely, které disponují specifickými režimy pro mytí zubů. LED displej je ten, kdo vás o samotném režimu informuje. Pro pochopení, displejem se rozumějí také LED indikátory.
  • Užívatelské programy – inteligentní elektrické kartáčky mají možnost nastavení různých programů či režimů. Mód pro běžnou ústní hygienu, režim Sensitive, bělení zubů, masáž dásní a podobně. Přednastavený režim ukazuje právě LED indikátor.
  • UV zářič – není to tak běžné, ale některé elektrické zubní kartáčky jsou vybavené UV zářičem, který ničí škodlivé bakterie na samotném kartáčku.
  • Senzor tlaku – jde o funkci, která rozeznává, kdy zubní kartáček tisknete příliš. Snímač vás na to v tom případě upozorní zpomalením rotace či vibrace.
  • Výměna hlavic – v tomto případě je nutné dávat pozor. Výměna náhradní hlavice je možná jen v případě stejné značky, dokonce jen stejného modelu. Jak jsme však psali výše, některé hlavice jsou jednorázové. Velmi dobrý výběr náhradních hlavic má elektrický zubní kartáček Philips.

Nejlepší elektrické zubní kartáčky pro dospělé

Nejlepší elektrické zubní kartáčky pro děti

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Hnědo-bílé kuchyně - kombinace, která vás dostane Hnědo-bílé kuchyně - kombinace, která vás dostane

Barva dřeva v kombinaci s bílou je pro kuchyně typická. Pokud nevíte, jakou kuchyni si zvolit, nad touto kombinací byste měli pouvažovat.

Červený obývací pokoj - každého upoutá na první pohled Červený obývací pokoj - každého upoutá na první pohled

Toužíte po obývacím pokoji, z níž bude sálat radost a energie? Vyměňte bílé, šedé a béžové barvy za červenou a dodejte jí nový život v horkých odstínech! Vaše obývák se změní k nepoznání.

Fialová koupelna - působí luxusně a odvážné Fialová koupelna - působí luxusně a odvážné

Fialová barva je dlouhá léta spojována s luxusem a královským prostředím. Kdysi totiž nebylo jednoduché vyrobit fialové barvivo, proto bylo velmi vzácné. Přestože dnes je už fialová...Publikováno dne: 20.04.2019
Hodnocení článku:
(90.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jaký ohřívač na terasu? Nejlepší jsou plynové a terasové infrazářiče Jaký ohřívač na terasu? Nejlepší jsou plynové a terasové infrazářiče

Chtěli byste si posedět na terase i v podzimních či zimních měsících?  V našem článku vám poradíme, jaký ohřívač na terasu si vybrat a jakých parametrů si při jeho výběru všímat.

Jak vybrat nejlepší elektrický hrnec na vaření nebo pečení? Recenze chválí rýžovary, remosky i multifunkční hrnce Jak vybrat nejlepší elektrický hrnec na vaření nebo pečení? Recenze chválí rýžovary, remosky i multifunkční hrnce

Jak vybrat sendvičovač? Oblíbené jsou 3 v 1 modely či toastovač na 4 toasty Jak vybrat sendvičovač? Oblíbené jsou 3 v 1 modely či toastovač na 4 toasty

Jste milovníkem chutného opečeného chleba se sýrem či šunkou? S dobrým toastovačem tuto pochoutku připravíte raz dva. Na co se při jeho výběru zaměřit a co všechno takový malý pomocník...