Nejlepší herní konzole nejen do ruky pro děti i dospělé ukáže porovnání

Život hrou. Kéž by toto heslo platilo doslova. Žilo by se hned o poznání lépe. Ale s příchodem technologií toto vyhlášení rozhodně není až tak marné. Hry jsou přece způsobem, jak se originálně zabavit a dopřát si pohodlný relax mimo realitu.

Herní konzole pro děti i dospělé

Od hliněných tabulek na piškvorky přes Člověče nezlob se, tamaguči až po moderní herní konzole. Doba opravdu jde kupředu a určitě nám dáte za pravdu, že se širší nabídkou je i složitější výběr. My vám dnes nabídneme článek, ve kterém vám představíme nejlepší herní konzole a zároveň vám poradíme, podle čeho vybírat.

Dělení herních konzolí

Před samotným výběrem je dobré vědět, z čeho vlastně můžete vybírat. Herní konzole se totiž dělí nejen podle výrobců Mircosoft, Sony a Nintendo. Základním dělením, které je pro uživatele nejdůležitější, je konstrukční provedení. Herní konzole se tedy dělí na dva typy.

  • Stolní herní konzole – bez toho, abychom rozebírali všechny technologické aspekty, je jasné, že tzv. stolní konzole jsou nepřenosné. To znamená, že mají svoje pevné místo. Samotné zařízení s DC/DVD mechanikou je připojené k televizoru nebo monitoru.
  • K němu jsou připojené herní ovladače (joystick, gamepad) drátovou nebo bezdrátovou formou. Dnes už běžně tyto konzole poskytují připojení k internetu, kde můžete hrát hry, respektive si je odtud stahovat (cloud). Těmito konzolemi jsou dnes například Playstation 4 Pro od Sony, Xbox One S od Microsoftu nebo konzole Wii U od Nintenda, která svůj prodej už oficiálně ukončila.
  • Přenosné herní konzole – známe i jako konzole do ruky jsou přenosná herní zařízení, se kterými si užijete spoustu zábavy, kamkoliv se vydáte. Konzole samotná by v zásadě mohla připomínat tablet nebo větší smartphone. Principem však je, že přenosná herní konzole je určená na hraní her.
  • Přizpůsobené jsou tomu i herní prvky a samozřejmě výkon konzole. Přenosné herní konzole disponují také paměťovým médiem, které je u některých možné rozšířit.

Přenosná herní konzole do ruky

Herní konzole jen pro děti?

Tak toto už dávno neplatí. Možná byste se divili, ale průměrný věk hráčů, kteří používají herní konzole, je v rozmezí 27–30 let. Naše ratolesti jsou tak v zásadě menšinou. Herní konzole je zařízením, které se těší obrovské popularitě. Oproti počítačům se herní konzole využívají jen na hraní, takže je možné přesně určit, kolik reálných hráčů tato platforma má. V USA například až 70 % hráčů hrává hry na konzolích.

Rozhodně tak herní konzole nepatří jen do dětských rukou. Oblibě se u „starších“ hráčů těší především sportovní hry jako FIFA, NHL nebo bojové sporty v podobě UFC (MMA) nebo WWE (wrestling). Také jsou to však válečné hry a masové online RPG hry, například Call of Duty, Gears of War, Battlefield a podobně.

Konektivita herní konzole

Konektivita stolní herní konzole k vizuálnímu zdroji (zařízení) je nezbytná. V případě Sony Playstation 4 Pro nebo Xbox One S připojujete dané zařízení k monitoru nebo televizoru prostřednictvím HDMI výstupu. Klasické Nintendo Wii pro změnu tímto výstupem nedisponuje, takže je nutné dokoupit adaptér. Nová generace Nintendo Wii U už ano.

Gamepady k herní konzole

S konektivitou souvisí také ovládací prvky zařízení. Tady je základem gamepad, který je součástí balení. Obvykle jde o jeden ovladač, a proto, když si hru na herní konzoli chtějí užít vícerí, je nutné gamepady dokoupit. Cena se liší v závislosti na výrobci i různých provedeních ovladačů. Gamepad k Playstation 4 Pro – Sony Dualshock 4 V2 stojí přibližně 900 korun. K Xbox One S koupíte ovladač od 1000 korun. Ovladače jsou buď propojené kabelem nebo jsou už bezdrátové.

Připojení k internetu

Herní konzole, ať jde o stolní, nebo přenosné, je možné připojit na internet prostřednictvím WiFi signálu. Buďto můžete na internetu surfovat, nebo máte přístup do cloud úložiště, které vám poskytuje výrobce, a tam si můžete vybírat hry, sledovat filmy a podobně.

Porovnání stolních konzolí

Nejlépe vám poradíme, když jednotlivé konzole porovnáme, a vy sami uvidíte, který druh konzole je právě pro vás ten nejlepší. Všeobecně jsou konzole zastoupené třemi nějvětšími výrobci a těmi jsou Microsoft, Sony a Nintendo.

Která konzole je nejlepší? Tento souboj svádějí dva giganti. Playstation 4 Pro od Sony a Xbox One od Microsoft. Každý hráč má vlastní preference, každý fandí něčemu jinému. Byla by hloupost tvrdit, že tato konzole je jasně lepší než ta druhá. V případě techto konzolí je to opravdu těžké. V něčem má navrch Playstation a v něčem pro změnu Xbox One. Ale z našeho porovnání možná budete mít jasněji.

Playstation 4 Pro vs. Xbox One S

Výkon/Grafika

V případě tohoto parametru můžeme oficiálně prohlásit, že Sony má navrch. Herní konzole PS 4 Pro zaznamenala oproti své předešlé verzi vysoký nárůst, co se týká samotného výkonu grafického čipu (z 1,84 TFLOPS na 4,2 TFLOPS), což do vysoké míry ovlivňuje i grafiku a hlavně plynulost hry. Xbox One v tomto případě tahá za kratší konec. Jednoduše, herní konzole PS 4 Pro vám bez problémů vykreslí obraz v kvalitě 4K, což Xbox One nedokáže právě kvůli nižšímu výkonu. Samozřejmě, rozdílu si možná ani nevšimnete v případě, že nedisponujete televizorem se zobrazením 4K obrazu.

U grafiky můžeme připomenout, že obě konzole podporují HDR rozsah, což zabezpečuje plynulý obraz při hraní her. PS4 má však v této oblasti výhodu v tom, že díky vyššímu výkonu dokáže zajistit vyšší snímkovou frekvenci. Někdo by namítal, že i Xbox One S má 4K kvalitu obrazu, avšak pouze jako Blu-ray přehrávač.

Herní konzole PlayStation 4

Paměť

V tomto případě jde o boj, který zřejmě nemá konce. V případě paměťového systému je porovnání skutečně náročné. PS4 Pro disponuje 8 GB GDDR5 pamětí, ale zároveň je vylepšená ještě o 1 GB pomalé DDR3 paměti, čímž se rapidně navýšila operační paměť, se kterou konzole pracuje. Naopak Xbox One S pracuje s pomalejší pamětí DDR3 s kapacitou 8 GB. Opět by se tak zdálo, že PS4 Pro přišlo s mnohem lepším vylepšením.

Úložiště

Pro někoho nepodstatný údaj, protože vždy je možné paměť navýšit pomocí externího HDD. Xbox One disponuje 8 GB eMMc NAND Flash úložištěm, které má kapacitu na ukládání obsahu 1 nebo 2 TB. PS 4 Pro rozhodně nezaostává, také nabízí úložiště s kapacitou 1 TB.

Herní konzole Xbox One S

Příslušenství

Při koupi PS4 Pro je samozřejmostí jeden gamepadsluchátka s mikrofonem a USB/HDMI kabely, samozřejmě manuál a ostatní příručky. Xbox One S potěší gamepademsluchátky s mikrofonem a senzorem pro Microsfot Xbox One Kincet 2.0. Pozor, samotný Kinect je nutné dokoupit. Samozřejmostí v případě PS 4 Pro je i virtuální realita nebo Playstation Move, pohybový ovladač. Tyto doplňky je však také nutné dokoupit.

Herní tituly

Microsoft vs. Sony v tomto případě nabízejí vlastní medicínu. Každý z nich zaujme herními tituly, které si občas mohou vzájemně závidět. U Xbox One S je to například titul Crackdown, Forza či Gears of War. Na druhé straně barikády je slavný Killzone Shadow Fall, Horizon nebo God of War.

Nintendo Wii U

Stolní konzole v porovnání s předcházejícími dvěma konkurenty výrazně ztrácí po grafické i výkonnostní stránce. Oproti staré generaci Wii přichází s novým druhem ovládání. Místo klasického gamepadu dostanete do ruky ovladač, který má ovládací prvky po obou stranách a vypadá trochu jako tablet. Výhodou už je, že disponuje HDMI výstupem. Ovládání tak probíhá za pomoci 6palcového dotykového displeje a pohybového senzoru. Některé hry je možné hrát dokonce i na samotném ovladači bez připojení k TV.

Herní konzole Nintendo Wii U

Přečíst recenze na Heurece

Nintendo už dávno nemyslí na konkurenční boj, ale snaží se zaujmout celou rodinu hravostí. Wii potěší především širokou dostupností různých her. Klasické hry jako Zelda, Donkey Kong či Mario jsou klasikou, která nikdy neomrzí. Konzola však má v základu jen velmi malou paměť 8 GB. Při výběru si proto dávejte pozor. Všeobecně však Nintendu chýbějí zajímavé herní tituly, jakož i výkon.

Přenosné konzole – herní konzole do ruky

Přenosné herní konzole jsou perfektním společníkem na dlouhé cesty a poskytnou zábavu opravdu na dlouhé a dlouhé hodiny. Prioritně jsou jejich výhodou rozměry, které vám umožňují je sbalit doslova do kapsy a vydat se kam chcete. Tento druh konzolí je převážně využívaný mladší generací hráčů, ale najde si i svoje starší nadšence. Představujeme vám ty nejlepší herní konzole do ruky.

Starší modely, které již nejsou v prodeji

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Dětský pokoj pro chlapce - modrá hraje prim Dětský pokoj pro chlapce - modrá hraje prim

Máte doma chlapce, který by chtěl vlastní dětský pokoj, v níž by byl mohl prožívat dobrodružství? Podívejte se na naši galerii, možná v ní spolu najdete něco, co se vám zlíbí.

Retro obývací pokoj - vsaďte na explozi barev Retro obývací pokoj - vsaďte na explozi barev

Prvky retro stylu nás obklopují každý den. Spojení moderního a retra se líbí nejen mladším, ale i starším ročníkům. Pokud přemýšlíte nad tím, že svůj obývací pokoj oživíte netradičním...

Červená koupelna - nejen pro lidi, kteří se nebojí riskovat Červená koupelna - nejen pro lidi, kteří se nebojí riskovat

Pokud máte rádi červenou barvu, určitě se jí při zařizování bytu nevyhýbejte. Hodí se do každé místnosti, dokonce i do koupelny. Nevěříte? Pak si to ověřte v naší galerii.Publikováno dne: 10.11.2018
Hodnocení článku:
(92%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Masážní přístroj s vyhříváním 3v1 WellneoMasážní přístroj s vyhříváním 3v1 Wellneo

Vaše nohy v tomto případě nepotřebují jen jemné pomasírování, ale také teplo na zahřátí. Objevte masážní přístroj 3v1 od Wellneo, se kterým budou vaše chodidla teplá a vždy ve formě.

KitchenAid Artisan recenze. Kuchyňský robot má bohaté příslušenstvíKitchenAid Artisan recenze. Kuchyňský robot má bohaté příslušenství

Stylový, designový retro kuchyňský robot v mimořádně kvalitním vyhotovení? To je KitchenAid, první a jediný robot s celokovovým tělem. V našem článku vám o něm povíme víc!

Philips Hue: Smart osvětlení, v jehož společnosti se budete cítit jako v budoucnostiPhilips Hue: Smart osvětlení, v jehož společnosti se budete cítit jako v budoucnosti

Inteligentní bezdrátové osvětlení pro domácnost Philips Hue je nejen designovou záležitostí, ale také něčím, co dokáže skutečně zpříjemnit každodenní fungování. Světla si totiž můžete...