Pěnové nebo natahovací hračky do vany pro děti i miminka

Mnoho dětí se na večerní koupání těší. Cachtat se ve vodě a šplíchat na každou stranu je přece nesmírně zábavné. Dokud do koupelny nevejde maminka a při pohledu na tu spoušť jí nezamrzne úsměv na tváři. Přesto svému dítěti dopřeje i společnost v podobě hračky na koupání. Aby si dítě koupání pořádně užilo, něco se naučilo, večer spokojené ulehlo a rychle usnulo.

Gumené hračky do vane

Které hračky do vany jsou pro děti nejzajímavější a proč byste je do večerního koupání měli zapojit?

Oblíbené hračky do vany

Pomáhají překonávat strach z vody

Některým dětem se do vane nechce a vody se bojí. V tomto případě má hračka dítě inspirovat a vzbudit zvědavost tak, aby se na koupání začalo těšit. Koupání je přece zábava. Není třeba se ho bát. Bojovat s dítětem každý večer není nic příjemného. Nejeden rodič s tím má zkušenosti. Vyberte dítěti hračku s motivem, který dobře zná a který má rádo. Aby ho upoutala, rychle si k ní vytvořilo kladný vztah a pomohla mu odbourat strach z koupání.

Není to jen o koupání

Hračky na koupání jsou dnes vyrobené z kvalitních materiálů a jsou bezpečné. Ruku na srdce. Kolikkrát jste nechali dítě ve vaně bez dozoru? Děti si potřebují hrát. Mají to ve své přirozené výbavě. Večerní koupání není jen o vnější očistě organismu. Dítě se při hře ve vodě uvolní a zrelaxuje nejen psychicky, ale i fyzicky.

Večerné kúpanie s hračkami

Blahodárné účinky vody na ztuhlé svaly vám asi není tře připomínat. Také dospělí majú pocit, že po večerní sprše smyjí celodenní stres a napětí a do postele si lehají jako znovuzrození. Děti to prožívají podobně, i když si to málokdy uvědomujeme.

Hračka ve vaně není jen o hraní

I s hračkami ve vodě se děti učí. Uchopit hračku, která se stále ztrácí pod vodní hladinou, není to samé jako si hrát na koberci v dětském pokoji. Hračky ve vodě reagují úplně jinak. Dopřejte svému dítěti možnost objevit a poznat i tento druh zábavy. S hračkami do vody dítě rozvíjí představivost a soustředěnost. Hrát si na kapitána či piráta a zachránit princeznu z potápějící se lodě chce pořádnou dávku fantazie.

Čím dřív si dítě na vodu zvykne, tím lépe

Dítě by si na vodu mělo zvykat odmalička. Aby přirozeně pochopilo, že pod vodou se nenadýchne. Že se mu ve vodě snáze pohybuje, ale musí dávat větší pozor. Že vdechnutí vody nosem není nic příjemného, ale občas se tomu nevyhne. Na koupališti tyto jeho poznatky oceníte i vy, protože dítě už bude s některými věcmi, které se ve vodě stávají, počítat. A nejlepší na tom je, že na to přijde úplně samo.

Hračky do vany, se kterými se v každém dobrém hračkářství setkáte, můžeme rozdělit na:

 • gumové hračky do vody,
 • natahovací hračky do vody,
 • vodolepky a magnetky pro děti do vody,
 • hračky na přelévání vody,
 • knížky do vody,
 • nafukovací hračky do vody,
 • síťky na hračky do koupelny s udicí,
 • vodní mlýny a stříkačky.

Gumové hračky do vody

Pamatujete se na svoji první gumovou hračku do vany? Vsadím se, že to byla kačenka. Dosud na ni s láskou vzpomínáte a byla to první hračka, kterou jste koupili i svému prvorozenému. Je to tak? Dnes jsou tyto hračky propracovanější, příjemnější na dotyk, ale na tu svoji ani tak nikdy nezapomenete a stále je nejhezčí. Měkká guma, roztomilý výraz a zvuk, který při stlačení ze sebe vydává, se dítěti přece musí líbit.

Gumené hračky do vody

Není to jen o kačence. Dnes mají gumové hračky mnohem širší záběr. Častou inspirací jsou právě populární pohádkové postavičky. Malého bílo-oranžového Nema také musel mít doma každý. Gumové hračky jsou uvnitř duté a vyrobené tak, aby se udržely na vodní hladině. Žabka, rybka, chobotnice, hvězdice, ponorka nebo loďka pomůže dítěti poznat barevný svět pod mořskou hladinou.

Tyto hračky jsou určené zejména dětem od 6 měsíců do 2 roků, ale rády si jimi koupání zpestří i ty starší. Na rozpoznávání barev jsou ideální také hračky, které po kontaktu s vodou mění barvu. Suchá kačka je žlutá, mokrá zelená.

Natahovací hračky do vody

Hodně zábavy ve vodě si dítě užije také díky hračce do vany s mechanickým strojkem. Nejdříve je třeba ho natáhnout, při čemž si dítě procvičí jemnou motoriku, a potom bude se zájmem sledovat, jak tučnák, žába, ryba, rak či chobotnice plave i bez jeho pomoci. To je paráda! Tyto hračky jsou většinou vyrobené z umělé hmoty, jsou lehké a krásně barevné. Kupte je svým dětem, když dosáhnou 2 let. Dříve hraní s nimi nepřijdou na chuť a s pevnou umělou hmotou by si mohly ublížit.

Vodolepky a magnetky pro děti do vody

Máte okolí vany chráněné obkládačkami? Voděodolné nálepky a magnetky, které k obkládačce pěkně přilnou, jsou hračkou, se kterou si vaše dítě určitě vyhraje. Abeceda, číslice, zvířátka, pohádkové postavičky plné barev procvičí nejen jemnou motoriku, ale také představivost, logiku a myšlení dítěte.

Penové písmená do vody

Investujte do nálepek, které mění barvu, a vaše dítě se ve vaně naučí opravdu všechno. Jedinou nevýhodou této hračky je to, že při koupání spotřebujete hodně teplé vody, neboť dítě z vany nebude chtít odejít. Vodolepky a magnetky jsou určené dětem nad 1,5 roku.

Hračky na přelévání vody

Pohárek, vědérko a konvička do vody jednoduše patří. V nabídce najdete jednoduché, ale také propracovanější varianty vyrobené z lehkého a odolného plastu. Hýří barvami a často jsou přizdobené zvířátky či pohádkovými postavičkami, které jsou právě v módě. Dítě si procvičí motoriku a přesnost, přestože vody je při tomto způsobu hry mimo vanu častěji víc než uvnitř. Když dítě trošku vyroste, dokupte k pohárkům a vědýrkům yookidoo hračky do vody a trošku mu to přelévání zpestřete. Sledovat, jak voda protéká shora dolů a jaké překážky při tom musí překonávat, je fascinující. Hraní s těmito hračkami potěší děti už od 1 roku.

Knížky do vody

Něco se vám nezdá? Nebojte se, nemáme na mysli papírové knížky, ze kterých čtete pohádky před spaním. Těmto knihám voda neublíží. Jsou vyrobené z polyetylenu, silikonu nebo gumy. Knížečky jsou pěkně barevné s různou tematikou. Některé vydávají zvuky, některé mění barvy a některé stříkají vodu. Záleží na vás, kterou dítěti dopřejete. Pokud máte doma malého čtenáře, určitě ji ocení. Teplá voda a kniha v ruce. Umíte si představit příjemnější relax? Děti od 6 měsíců se touto knihou určitě potěší.

Nafukovací hračky do vody

K nafukovacím hračkám do vody nepatří jen různá zvířátka nebo míčky, ale i rukávníky a nafukovací kola, které ve vaně moc nevyužijete, ale na koupališti nebo plovárně vám pomohou s bezpečností vašeho dítěte. Výběr barvy a motivu necháme na vás.

Nafukovacie koleso do vody

I tyto hračky podléhají módním trendům a často se na nich objevují pohádkové postavičky či zvířátka, které děti momentálně vyhledávají. Zaplavat si s populárním Nemem nebo Dory je pro každé dítě zážitkem. Na každé této hračce je napsaný doporučený věk dítěte, který byste měli při jejím výběru zohlednit.

Síťka na hračky do koupelny s udicí

Chytání rybiček a jiných mořských živočichů na udici nebo do síťky v dětech vzbudí pořádnou dávku soutěživosti a o zábavu je postaráno. Kdo jich chytí víc? Vy, nebo necháte vyhrát svoje dítě, aby mělo radost? Dítě si procvičí jemnou motoriku, koordinaci a přesnost a ještě se při tom také příjemně baví. Co víc může starostlivý rodič chtít? Tuto zajímavou hračku nevyužijete jen ve vaně, ale i v bazénu v letních měsících. Hračka je už náročnější na obsluhu, proto je určená dětem nad 2 roky.

Vodní mlýny a stříkačky

Mlýny a stříkačky jsou zábavou, kterou vaše dítě určitě ocení. Nalévat vodu a sledovat, co všechno během své cesty dokáže a jak rychle se vrátí zpět do vany, je také vzrušující. Všimli jste si, že voda stříká i z boku? Nechte svoje dítě, aby objevilo všechny tajné cestičky, kterými je voda schopná proniknout. Mlýn se díky vodě točí, ale když jí dítě změní směr, sám si neporadí. Rotující části, kterými proud vody pohne, budou vaše děti pozorovat bez pohnutí.

Vodná pištoľ

Pokud se chcete vyhnout koupelně plné vody, vodní pistole doma raději nezkoušejte. Dostat koupelnu do původního stavu vám dá pořádně zabrat, i když pro vaše děti to bude nezapomenutelná zábava. Odložte je na léto a vytáhněte je na dvůr. Jemnou osvěžující spršku vody v horku určitě oceníte. Tyto hračky jsou určené dětem od 1 až 2 roků. Vy musíte zvážit, co všechno vaše dítě s hračkou dokáže.

Pěnové hračky do vany

S pěnovými hračkami si rádi zahrají i ti nejmenší. Jsou barevné, měkké a lehké. Dítě je dobře chytí do ruky a dobře se mu s nimi manipuluje. Barevná zvířátka, autíčka či jiné motivy mu pomohou poznávat svět kolem sebe a vychutnat si koupání plné zábavy. Podpořte fantazii svého dítěte a nechte ho vytvořit takový příběh, který se mu líbí. Pěnové hračky do vany mu s tím pomohou. Díky příjemnému materiálu a nenáročnému provedení si s nimi mohou hrát děti už od 6 měsíců.

Výběr hračky do vody nepodceňujte

Vybrat správnou hračku není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. V případě hraček do vany byste měli zohlednit zejména:

 • věk dítěte. Informaci o tom, pro jaký věk je hračka určená, najdete na každém obalu, věnujte tomu pozornost;
 • materiál, ze kterého je hračka vyrobená. Vhodné jsou netoxické a ekologicky šetrné materiály bez výrazného zápachu;
 • barvy nesmí z hračky pouštět ani se odlupovat;
 • bezpečnost a kvalita materiálu hraček do vody musí být potvrzená certifikátem výrobce;
 • všechny spoje musí mít hračky pevné, aby je děťátko nemohlo odlomit nebo ukousnout;
 • vyhněte se ostrým rohům nebo hranám;
 • dítě se na hračky musí těšit, proto by měly být příjemné i na dotek;
 • hračky do vany byste měli snadno vyčistit, voda z nich by se měla dát bez problémů vylít, aby se v ní nezačaly usazovat houby a plísně. Vlhko se jim líbí.

Hračky, se kterými se vaše dítě ve vaně nebude nudit

Vybrali jsme několik hraček do vody, které jsou mezi dětmi nejoblíbenější. Inspirujte se. Dítě váš výběr určitě ocení. Koupání je přece zábava!

Autor článku

Alena Kesselová

Rada si plním sny. Splněným snem bylo i knihkupectví, ve kterém jsem kralovala celých 9 let. Věřím, že lásku k psanému slovu z mých článků ucítíte...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Hnědo-bílé kuchyně - kombinace, která vás dostane Hnědo-bílé kuchyně - kombinace, která vás dostane

Barva dřeva v kombinaci s bílou je pro kuchyně typická. Pokud nevíte, jakou kuchyni si zvolit, nad touto kombinací byste měli pouvažovat.

Bílé kuchyně - v bílé bude vaše malá kuchyně vypadat větší Bílé kuchyně - v bílé bude vaše malá kuchyně vypadat větší

Jednoduchá, jemná, čistá a nadčasová. Přesně taková je bílá barva, která se stále více objevuje i jako barva kuchyně.

Hexagon police se hodí do každého interiéru Hexagon police se hodí do každého interiéru

Zejí stěny ve vaší domácnosti prázdnotou? Pak byste tento prostor mohli využít k umístění netradičních polic.Publikováno dne: 01.01.2020
Hodnocení článku:
(89.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jaká podlaha je nejlepší do dětského pokoje? Vinylová, korková nebo plovoucíJaká podlaha je nejlepší do dětského pokoje? Vinylová, korková nebo plovoucí

Kupujete podlahu do dětského pokoje? Malé děti tráví na zemi spoustu času, a proto byste výběr správné podlahy neměli podcenit. To, jaké faktory jsou důležité u podlah pro děti, si...

Jak naučit děti uklízet? Rozpis domácích prací i obrácená psychologie fungujíJak naučit děti uklízet? Rozpis domácích prací i obrácená psychologie fungují

Znáte to. Spolu s uklízením přichází i spousta křiku. Vaše dítě (ne)pořádek vidí jinak. Vlastně mu vůbec nepřekáží. Jak ho naučit pořádkumilovnosti?

Nafukovací bazén pro malé děti? Recenze chválí hlavně malé rozměryNafukovací bazén pro malé děti? Recenze chválí hlavně malé rozměry

Dopřejte vodní zábavu v létě dětem v každém věku. Už nyní je třeba myslet na to, jak bude trávit svoje volné chvíle. Víte, jaký bazén pro děti vlastně vybrat?