Nejlepší interaktivní hračky pro děti už od 6 měsíců

Víte, že ranné dětství je pro paměť rozhodující? Tato fáze života je klíčová pro růst mozku, rozvoj schopností či smyslů. To, jakým způsobem jsou děti vedené k učení během prvních šesti roků (mnozí odborníci dokonce uvádějí 4 roky), výrazně působí na efektivitu vzdelávání a nabývání zručností v pozdějším věku. V následujících řádcích se dozvíte, proč s touto tematikou úzce souvisí interaktivní hračky.

Interaktivní plyšová hračka

Rozvojové, moudré nebo edukační hračky, jak se také obvykle nazývají, jsou ideálním prostředkem na „aktivování mozku“, kognitivní a motorický vývoj dítěte. Formují, stimulují a rozšiřují funkce paměti a učení. Ilustrované knížky s interaktivními tlačítky, zvířátka, která umí zpívat nebo recitovat, didaktičtí pomocníci, díky kterým bude poznávání písmen a číslic zábava – to všechno je materiál potřebný pro mladou mysl.

Oblíbené interaktivní hračky

Interaktivní plyšové hračky

Interaktivní zvířátko, které přečte pohádku na dobrou noc? Chobotnička, která stlačením chapadla nabídne různé melodie na několika hudebných nástrojích? Psík, který reaguje na povely a umožňuje tak dětem vycvičit vlastního domácího miláčka? Koťátko, které projeví emoce na základě pohlazení či jiných podnětů? Mnohé funkce překvapí i dospělé.

Mluvící plyšové hračky jsou skvělým kamarádem nejen při hraní, ale i na cestách, procházkách nebo při usínání. Vzájemným působením umožňují komunikaci, díky které dochází ke zpětné vazbě a nabádání dítěte k novým činnostem. Průvodním jevem jsou i základy zodpovědnosti, rozlišování špatného od dobrého, objevování důsledků svého chování atd.

Zvukové hračky pro nejmenší

Vhodné hračky pro novorozrnce v podstatě neexistují. Hra totiž v tomto období nemá pravý význam. Děťátko potřebuje slyšet hlas mámy, otce, zkoumat jejich tvář, cítit doteky. Kojenci už základy interaktivity začínají vnímat, a to pomocí pískacích gumových knížek, různých hrkaček, měkkých kostek na skládání apod.

Interaktivní hračka robot

Interaktivní hračky od 6 měsíců podporují přirozenou zvědavost, nabádají dítě k aktivitě, vedou k objevování – můžeme tvrdit, že v sobě nesou první touhu po získávání informací. Obvykle jde o ty, které po stlačení určitého bodu svítí, vydávají zvuky apod. Blízké propojení s nimi mají tvary, které fascinují zejména batolata. Rozumné hračky v podobě tzv. tvarových skládaček jsou pro ně vhodným řešením.

Mnohé z nich správný výsledek odmění potleskem nebo pochvalou. Za zmínku stojí např. didaktický stolek. Předškolní věk v tomto směru výrazně posouvá hranice. Kromě „klasiky s vychytávkami“ do něj přibývají tzv. hračky budoucnosti. Sem patří např. roboti nebo kreativní „Makey Makey“, která mění předměty běžného života na interaktivní hračky.

Žádané interaktivní hračky pro děti:

Nabízíme vám stručný přehled těch nejoblíbenějších interaktivních hraček podle recenzí a zkušeností zákazníků v e-shopech nebo internetových diskuzích. Naše TOP 5 zahrnuje produkty konkrétního i všeobecného zaměření na rozvoj dětského myšlení a zručností pro různé věkové kategorie.

Ideální dárek na Vánoce nebo k narozeninám

Správné hračky pro děti by měly splňovat nejen kritérium kvality, ale také poskytnout možnost učení a rozvíjení schopností. Toto umožňuje široké spektrum vzdělávacích prvků přítomných při interaktivním hraní. Tehdy má zelenou jemná a hrubá motorika, psychický i sociální potenciál dítěte. Právě to jsou největší výhody, kterými se tyto hračky mohou pyšnit a zároveň i důvody jejich koupě.

Interaktivní hračka pro děti

Nezamilují si je jen děti. Široký sortiment a kategorizace podle věku pozve do světa her i zbytek rodiny. Při výběru je, samozřejmě, směrodatná i bezpečnost a cena. Vybírejte proto certifikované produkty, u kterých je eliminované riziko zranění. Mluvící auto, panenka, o kterou se musí ratolesti zodpovědně starat, nebo další hračky, které jsme vám přiblížili, jsou nepochybně dárkem, kterého se děti nebudou chtít vzdát.


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Geometrické vzory v obývacím pokoji - ozvláštní každý prostor Geometrické vzory v obývacím pokoji - ozvláštní každý prostor

Ať už si vyberete malé, nebo velké, výrazné či tlumené, vzory dokážou zpestřit každý obývák. K nejtradičnějším patří černobílá kombinace, která najde uplatnění i u vás.

Moderní dřevodekor kuchyně - dejte šanci aktuálním trendům Moderní dřevodekor kuchyně - dejte šanci aktuálním trendům

Plánujete zařizovat kuchyni a líbí se vám moderní kuchyně se vzorem dřeva? Potom začněte uvažovat nad drevodekorovou kuchyňskou linkou.

Dětské hřiště z pneumatik Dětské hřiště z pneumatik

Patříte i vy k milovníkům zero waste, recyklace nepoužívaných věcí a máte alespoň trošku manuální zručnosti? Pak čtěte dál! I vy si totiž můžete doma svépomocí vyrobit originální, levné...Publikováno dne: 05.10.2019
Hodnocení článku:
(90.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jaké RC auto na dálkové ovládání do terénu či na cestu? Jsou lepší elektrická, nebo RC auta na benzín?Jaké RC auto na dálkové ovládání do terénu či na cestu? Jsou lepší elektrická, nebo RC auta na benzín?

Jak vybrat nejhezčí nástěnnou nebo stolní lampu do dětského pokoje? Potěší i dětská lampa s projektoremJak vybrat nejhezčí nástěnnou nebo stolní lampu do dětského pokoje? Potěší i dětská lampa s projektorem

Děti se v noci často bojí spát kvůli strašidlům ve skříni či pod postelí. Pomožte svému drobkovi překonat strach pomocí noční lampičky.

Retro herní konzole na TV od Sega, Nintendo, Atari či Playstation jsou zpět! Potěší děti i dospěléRetro herní konzole na TV od Sega, Nintendo, Atari či Playstation jsou zpět! Potěší děti i dospělé

Nintendo, Sega, Play Station nebo herní konzole Atari – to všechno byly fenomény své doby, které si už dnešní mladá generace nemůže pamatovat. V současnosti si však můžete koupit jejich...