Nejlepší interaktivní hračky pro děti už od 6 měsíců

Víte, že ranné dětství je pro paměť rozhodující? Tato fáze života je klíčová pro růst mozku, rozvoj schopností či smyslů. To, jakým způsobem jsou děti vedené k učení během prvních šesti roků (mnozí odborníci dokonce uvádějí 4 roky), výrazně působí na efektivitu vzdelávání a nabývání zručností v pozdějším věku. V následujících řádcích se dozvíte, proč s touto tematikou úzce souvisí interaktivní hračky.

Interaktivní plyšová hračka

Rozvojové, moudré nebo edukační hračky, jak se také obvykle nazývají, jsou ideálním prostředkem na „aktivování mozku“, kognitivní a motorický vývoj dítěte. Formují, stimulují a rozšiřují funkce paměti a učení. Ilustrované knížky s interaktivními tlačítky, zvířátka, která umí zpívat nebo recitovat, didaktičtí pomocníci, díky kterým bude poznávání písmen a číslic zábava – to všechno je materiál potřebný pro mladou mysl.

Oblíbené interaktivní hračky

Interaktivní plyšové hračky

Interaktivní zvířátko, které přečte pohádku na dobrou noc? Chobotnička, která stlačením chapadla nabídne různé melodie na několika hudebných nástrojích? Psík, který reaguje na povely a umožňuje tak dětem vycvičit vlastního domácího miláčka? Koťátko, které projeví emoce na základě pohlazení či jiných podnětů? Mnohé funkce překvapí i dospělé.

Mluvící plyšové hračky jsou skvělým kamarádem nejen při hraní, ale i na cestách, procházkách nebo při usínání. Vzájemným působením umožňují komunikaci, díky které dochází ke zpětné vazbě a nabádání dítěte k novým činnostem. Průvodním jevem jsou i základy zodpovědnosti, rozlišování špatného od dobrého, objevování důsledků svého chování atd.

Zvukové hračky pro nejmenší

Vhodné hračky pro novorozrnce v podstatě neexistují. Hra totiž v tomto období nemá pravý význam. Děťátko potřebuje slyšet hlas mámy, otce, zkoumat jejich tvář, cítit doteky. Kojenci už základy interaktivity začínají vnímat, a to pomocí pískacích gumových knížek, různých hrkaček, měkkých kostek na skládání apod.

Interaktivní hračka robot

Interaktivní hračky od 6 měsíců podporují přirozenou zvědavost, nabádají dítě k aktivitě, vedou k objevování – můžeme tvrdit, že v sobě nesou první touhu po získávání informací. Obvykle jde o ty, které po stlačení určitého bodu svítí, vydávají zvuky apod. Blízké propojení s nimi mají tvary, které fascinují zejména batolata. Rozumné hračky v podobě tzv. tvarových skládaček jsou pro ně vhodným řešením.

Mnohé z nich správný výsledek odmění potleskem nebo pochvalou. Za zmínku stojí např. didaktický stolek. Předškolní věk v tomto směru výrazně posouvá hranice. Kromě „klasiky s vychytávkami“ do něj přibývají tzv. hračky budoucnosti. Sem patří např. roboti nebo kreativní „Makey Makey“, která mění předměty běžného života na interaktivní hračky.

Žádané interaktivní hračky pro děti:

Nabízíme vám stručný přehled těch nejoblíbenějších interaktivních hraček podle recenzí a zkušeností zákazníků v e-shopech nebo internetových diskuzích. Naše TOP 5 zahrnuje produkty konkrétního i všeobecného zaměření na rozvoj dětského myšlení a zručností pro různé věkové kategorie.

Ideální dárek na Vánoce nebo k narozeninám

Správné hračky pro děti by měly splňovat nejen kritérium kvality, ale také poskytnout možnost učení a rozvíjení schopností. Toto umožňuje široké spektrum vzdělávacích prvků přítomných při interaktivním hraní. Tehdy má zelenou jemná a hrubá motorika, psychický i sociální potenciál dítěte. Právě to jsou největší výhody, kterými se tyto hračky mohou pyšnit a zároveň i důvody jejich koupě.

Interaktivní hračka pro děti

Nezamilují si je jen děti. Široký sortiment a kategorizace podle věku pozve do světa her i zbytek rodiny. Při výběru je, samozřejmě, směrodatná i bezpečnost a cena. Vybírejte proto certifikované produkty, u kterých je eliminované riziko zranění. Mluvící auto, panenka, o kterou se musí ratolesti zodpovědně starat, nebo další hračky, které jsme vám přiblížili, jsou nepochybně dárkem, kterého se děti nebudou chtít vzdát.

Starší modely, které se již neprodávají


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Zelený dětský pokoj - hodí se pro chlapce i dívky Zelený dětský pokoj - hodí se pro chlapce i dívky

Zelený dětský pokoj je vhodnou volbou, ať už vybíráte zařízení pro dívku nebo chlapce. Zelená je optimistická barva, která uklidňuje. Podívejte se, jak dobře v dětském pokoji vypadá.

Verandy a terasy – příjemný prostor pro setkávání se s přáteli Verandy a terasy – příjemný prostor pro setkávání se s přáteli

Veranda či terasa je snem pravděpodobně každého, kdo by chtěl bydlet v domě. Je to prostor, kde si můžete na čerstvém vzduchu posedět s rodinou či přáteli.

Závěsná křesla a houpací sítě v interiéru Závěsná křesla a houpací sítě v interiéru

Závěsné křeslo či houpací síť? Výběr ani jednoho z nich nebudete litovat. Ozvláštní interiér a vytvoří prostor pro zábavu a odpočinek.Publikováno dne: 05.10.2019
Hodnocení článku:
(90.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jaká podlaha je nejlepší do dětského pokoje? Vinylová, korková nebo plovoucíJaká podlaha je nejlepší do dětského pokoje? Vinylová, korková nebo plovoucí

Kupujete podlahu do dětského pokoje? Malé děti tráví na zemi spoustu času, a proto byste výběr správné podlahy neměli podcenit. To, jaké faktory jsou důležité u podlah pro děti, si...

Jak naučit děti uklízet? Rozpis domácích prací i obrácená psychologie fungujíJak naučit děti uklízet? Rozpis domácích prací i obrácená psychologie fungují

Znáte to. Spolu s uklízením přichází i spousta křiku. Vaše dítě (ne)pořádek vidí jinak. Vlastně mu vůbec nepřekáží. Jak ho naučit pořádkumilovnosti?

Nafukovací bazén pro malé děti? Recenze chválí hlavně malé rozměryNafukovací bazén pro malé děti? Recenze chválí hlavně malé rozměry

Dopřejte vodní zábavu v létě dětem v každém věku. Už nyní je třeba myslet na to, jak bude trávit svoje volné chvíle. Víte, jaký bazén pro děti vlastně vybrat?