Nejlepší knihy pro děti od 5, 6 a 7 roků: Tyto kupte vaší ratolesti

Děti ve věku 5,6 a 7 let čeká první nejdůležitější změna v jejich životě – nástup do základní školy. Je důležité, aby v tomto věku už měly rozvinuté základní vyjadřovací schopnosti a dokázaly pracovat s jednoduchými informacemi a příběhy. 

Nejzajímavější dětské knihy

Pokud je v tom chcete podpořit, nejlepším pomocníkem pre vás bude dětská literatura z kategorie beletrie. Čtenářské návyky by však nemělo dítě opouštět ani během základní školy.

Nejprodávanější knihy pro děti

Dobrá kniha v rukách dítěte:

  • podporuje jeho představivost
  • naučí ho pracovat s informacemi, dávat je do souvislosti a vyvozovat z nich závěry
  • trénuje jeho paměť
  • zlepšuje jeho vyprávěcí schopnosti
  • rozšiřuje jeho slovní zásobu
  • naučí ho soustředit se

Jaká by měla být kniha pro 5–12leté děti?

Dítěti byste měli dát do rukou pouze kvalitně napsanou knihu. Měla by být napsaná jazykem, kterému děti v tomto věku rozumí – jednoduchá souvětí, žádná cizí slova, mohou být použité složitější spojky a předložky nebo archaismy (starší slova, která se už v naší slovní zásobě běžně nevyskytují). Děti v předškolním a školním věku mohou mít ještě stále problém s pozorností. Děj knihy proto musí být vyprávěný poutavě, obsahovat by měl příběh s jednoduchou zápletkou. Dítě by mělo prostě toužit po dalším čtení a po jejím rozuzlení. Poznávacím znakem dobrých knih je i to, že často zaujmou i nejednoho rodiče.

Nejlepší dětské knihy

Ilustrace hrají v dětské beletrii nezastupitelnou roli. Pokud jsou kvalitní a vizuálně přitažlivé, dokážou dítě vtáhnout hlouběji do děje, rozvíjejí jeho fantazii, podpoří jeho zvědavost a pomohou mu trénovat paměť. Na obrázcích může dítě poznávat nebo hádat jména jednotlivých postav. Ruku v ruce s ilustracemi jde také sazba jednotlivých stránek knihy. V knihách pro děti mohou ilustrace tvořit podstatnou část strany, textu by mělo být méně a písmo větší. Záplava velkého množství textu může dítě od čtení odradit.

8 nejoblíbenějších knih pro děti od 5 do 12 roků

Na základě uživatelských recenzí a hodnocení od rodičů jsme pro vás sestavili žebříček 8 nejoblíbenějších knih mezi našimi dětmi. Přečtěte si o nich a vyberte pro vaše ratolesti takovou, která je zaujme.


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Hexagon police se hodí do každého interiéru Hexagon police se hodí do každého interiéru

Zejí stěny ve vaší domácnosti prázdnotou? Pak byste tento prostor mohli využít k umístění netradičních polic.

Žlutý obývací pokoj vás nabije energií Žlutý obývací pokoj vás nabije energií

Žlutá je barva slunce, rozzáří každou místnost. Podlehněte kouzlu této barvy a zkuste ji zakomponovat i do svého bytu. Uvidíte, že obývací pokoj v žlutých odstínech každého okouzlí.

Zelená koupelna nemusí být tuctová Zelená koupelna nemusí být tuctová

Barvu do koupelny, podobně jako je tomu v případě kuchyně, si obvykle vybíráme na desítky let. Proto se při jejím volbě můžete pořádně zapotit. Pokud jste nikdy neuvažovali nad zelenou v...Publikováno dne: 28.03.2019
Hodnocení článku:
(94%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Nejlepší hračky pro batolata a děti do 1 roku? Zvukové hračky a kolotoče nad postýlku těší i nejmenší! Nejlepší hračky pro batolata a děti do 1 roku? Zvukové hračky a kolotoče nad postýlku těší i nejmenší!

Jak vybrat robotickou hračku? Populární jsou zvířata i robot na ovládání Jak vybrat robotickou hračku? Populární jsou zvířata i robot na ovládání

O robotických hračkách snívají už ti nejmenší. Přizpůsobte je věku a schopnostem dítěte. Neurychlujte to a hračka bude mít skutečně edukativní význam. Jak robotickou hračku vybrat?

Jakou koupit panenku pro 2- či 3leté děvčátko? Látkovou, Barbie či Zapf Baby born? Jakou koupit panenku pro 2- či 3leté děvčátko? Látkovou, Barbie či Zapf Baby born?

Nastal čas na první panenku a sami nevíte, která je pro děvčátko ideální a nejvhodnější? Nejenže vám pomůžeme vybrat, prozradíme vám i to, které jsou mezi rodiči a dětmi nejoblíbenější.