Nejlepší knihy pro děti od 5, 6 a 7 roků: Tyto kupte vaší ratolesti

Děti ve věku 5,6 a 7 let čeká první nejdůležitější změna v jejich životě – nástup do základní školy. Je důležité, aby v tomto věku už měly rozvinuté základní vyjadřovací schopnosti a dokázaly pracovat s jednoduchými informacemi a příběhy. 

Nejzajímavější dětské knihy

Pokud je v tom chcete podpořit, nejlepším pomocníkem pre vás bude dětská literatura z kategorie beletrie. Čtenářské návyky by však nemělo dítě opouštět ani během základní školy.

Nejprodávanější knihy pro děti

Dobrá kniha v rukách dítěte:

  • podporuje jeho představivost
  • naučí ho pracovat s informacemi, dávat je do souvislosti a vyvozovat z nich závěry
  • trénuje jeho paměť
  • zlepšuje jeho vyprávěcí schopnosti
  • rozšiřuje jeho slovní zásobu
  • naučí ho soustředit se

Jaká by měla být kniha pro 5–12leté děti?

Dítěti byste měli dát do rukou pouze kvalitně napsanou knihu. Měla by být napsaná jazykem, kterému děti v tomto věku rozumí – jednoduchá souvětí, žádná cizí slova, mohou být použité složitější spojky a předložky nebo archaismy (starší slova, která se už v naší slovní zásobě běžně nevyskytují). Děti v předškolním a školním věku mohou mít ještě stále problém s pozorností. Děj knihy proto musí být vyprávěný poutavě, obsahovat by měl příběh s jednoduchou zápletkou. Dítě by mělo prostě toužit po dalším čtení a po jejím rozuzlení. Poznávacím znakem dobrých knih je i to, že často zaujmou i nejednoho rodiče.

Nejlepší dětské knihy

Ilustrace hrají v dětské beletrii nezastupitelnou roli. Pokud jsou kvalitní a vizuálně přitažlivé, dokážou dítě vtáhnout hlouběji do děje, rozvíjejí jeho fantazii, podpoří jeho zvědavost a pomohou mu trénovat paměť. Na obrázcích může dítě poznávat nebo hádat jména jednotlivých postav. Ruku v ruce s ilustracemi jde také sazba jednotlivých stránek knihy. V knihách pro děti mohou ilustrace tvořit podstatnou část strany, textu by mělo být méně a písmo větší. Záplava velkého množství textu může dítě od čtení odradit.

8 nejoblíbenějších knih pro děti od 5 do 12 roků

Na základě uživatelských recenzí a hodnocení od rodičů jsme pro vás sestavili žebříček 8 nejoblíbenějších knih mezi našimi dětmi. Přečtěte si o nich a vyberte pro vaše ratolesti takovou, která je zaujme.


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Červená ložnice: Volba pro lidi, kterým nechybí odvaha Červená ložnice: Volba pro lidi, kterým nechybí odvaha

Červená do ložnice? Ano, či ne? Pokud patří k vašim oblíbeným, neměli byste se jí vyhýbat ani v ložnici. Naše inspirace vás o tom přesvědčí.

Skříňky pod TV - praktické a poutavé zároveň Skříňky pod TV - praktické a poutavé zároveň

Máte už vybrán stolek pod TV? Není to tak jednoduché jak jste si na začátku mysleli? Možná vám pomohou se rozhodnout naše tipy. Nechte se inspirovat naší galerií.

Červená koupelna - nejen pro lidi, kteří se nebojí riskovat Červená koupelna - nejen pro lidi, kteří se nebojí riskovat

Pokud máte rádi červenou barvu, určitě se jí při zařizování bytu nevyhýbejte. Hodí se do každé místnosti, dokonce i do koupelny. Nevěříte? Pak si to ověřte v naší galerii.Publikováno dne: 28.03.2019
Hodnocení článku:
(94%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Nafukovací bazén pro malé děti? Recenze chválí hlavně malé rozměryNafukovací bazén pro malé děti? Recenze chválí hlavně malé rozměry

Dopřejte vodní zábavu v létě dětem v každém věku. Už nyní je třeba myslet na to, jak bude trávit svoje volné chvíle. Víte, jaký bazén pro děti vlastně vybrat?

Jak vybrat mobil pro děti? Dětský dotykový mobil podle věkuJak vybrat mobil pro děti? Dětský dotykový mobil podle věku

Vybrat mobil pro děti může být dost náročné s ohledem na to, jaké nástrahy na ně při jeho používání čekají. Poradíme vám, jako si s nimi poradit, jak vybrat tlačítkový či dotykový...

Jak vybrat bezpečné dětské nádobí a jídelní příbor?Jak vybrat bezpečné dětské nádobí a jídelní příbor?

Pro děti jen to nejlepší, a to i v případě, že vybíráte pro svoji ratolest příbor či nádobí. Pokud se neumíte zorientovat v nabídce trhu, nechte si poradit. Čeho všeho si při koupi třeba...