Nejlepší knihy pro děti od 5, 6 a 7 roků: Tyto kupte vaší ratolesti

Děti ve věku 5,6 a 7 let čeká první nejdůležitější změna v jejich životě – nástup do základní školy. Je důležité, aby v tomto věku už měly rozvinuté základní vyjadřovací schopnosti a dokázaly pracovat s jednoduchými informacemi a příběhy. 

Nejzajímavější dětské knihy

Pokud je v tom chcete podpořit, nejlepším pomocníkem pre vás bude dětská literatura z kategorie beletrie. Čtenářské návyky by však nemělo dítě opouštět ani během základní školy.

Nejprodávanější knihy pro děti

Dobrá kniha v rukách dítěte:

  • podporuje jeho představivost
  • naučí ho pracovat s informacemi, dávat je do souvislosti a vyvozovat z nich závěry
  • trénuje jeho paměť
  • zlepšuje jeho vyprávěcí schopnosti
  • rozšiřuje jeho slovní zásobu
  • naučí ho soustředit se

Jaká by měla být kniha pro 5–12leté děti?

Dítěti byste měli dát do rukou pouze kvalitně napsanou knihu. Měla by být napsaná jazykem, kterému děti v tomto věku rozumí – jednoduchá souvětí, žádná cizí slova, mohou být použité složitější spojky a předložky nebo archaismy (starší slova, která se už v naší slovní zásobě běžně nevyskytují). Děti v předškolním a školním věku mohou mít ještě stále problém s pozorností. Děj knihy proto musí být vyprávěný poutavě, obsahovat by měl příběh s jednoduchou zápletkou. Dítě by mělo prostě toužit po dalším čtení a po jejím rozuzlení. Poznávacím znakem dobrých knih je i to, že často zaujmou i nejednoho rodiče.

Nejlepší dětské knihy

Ilustrace hrají v dětské beletrii nezastupitelnou roli. Pokud jsou kvalitní a vizuálně přitažlivé, dokážou dítě vtáhnout hlouběji do děje, rozvíjejí jeho fantazii, podpoří jeho zvědavost a pomohou mu trénovat paměť. Na obrázcích může dítě poznávat nebo hádat jména jednotlivých postav. Ruku v ruce s ilustracemi jde také sazba jednotlivých stránek knihy. V knihách pro děti mohou ilustrace tvořit podstatnou část strany, textu by mělo být méně a písmo větší. Záplava velkého množství textu může dítě od čtení odradit.

8 nejoblíbenějších knih pro děti od 5 do 12 roků

Na základě uživatelských recenzí a hodnocení od rodičů jsme pro vás sestavili žebříček 8 nejoblíbenějších knih mezi našimi dětmi. Přečtěte si o nich a vyberte pro vaše ratolesti takovou, která je zaujme.


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Hnědá ložnice - je to dobrá volba? Hnědá ložnice - je to dobrá volba?

Barvu do ložnice si vybírejte podle svých pocitů. Pokud se vám hnědá líbí a zklidňuje vás, pak se do vaší ložnice hodí.

Květiny na balkoně - potěší vás i vaše okolí Květiny na balkoně - potěší vás i vaše okolí

Toužíte po oáze květin na vašem balkoně? Po místě, kde se můžete ukrýt před ruchem města a vypít si v klidu kávu? Inspirujte se naší galerií.

Knihovny - obývák si bez nich nebudete vědět představit Knihovny - obývák si bez nich nebudete vědět představit

Jsou knihy nedílnou součástí vašeho života a obklopujete se jimi ve velkém? Pak jim pořiďte pořádnou knihovnu, v níž se budou vyjímat a která se zas bude vyjímat ve vašem obývacím pokoji.Publikováno dne: 28.03.2019
Hodnocení článku:
(94%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Polštáře a přikrývky do postýlky i pro větší děti Polštáře a přikrývky do postýlky i pro větší děti

Která přikrývka a polštář pro děti jsou ty nejlepší? Opravdu dítě do jednoho roku polštář nepotřebuje? Výběr správného polštáře a přikrývky je pro dobrý spánek vašeho dítěte opravdu...

Nejlepší interaktivní hračky pro děti už od 6 měsíců Nejlepší interaktivní hračky pro děti už od 6 měsíců

To, jakým způsobem jsou děti vedené k učení během prvních šesti roků, výrazně působí na účinnost vzdělávání a nabývání zručností v pozdějším věku. Interaktivní hračky jsou ideálním...

Nejlepší hračky pro batolata a děti do 1 roku? Zvukové hračky a kolotoče nad postýlku těší i nejmenší! Nejlepší hračky pro batolata a děti do 1 roku? Zvukové hračky a kolotoče nad postýlku těší i nejmenší!