Nejlepší knihy pro děti od 5, 6 a 7 roků: Tyto kupte vaší ratolesti

Děti ve věku 5,6 a 7 let čeká první nejdůležitější změna v jejich životě – nástup do základní školy. Je důležité, aby v tomto věku už měly rozvinuté základní vyjadřovací schopnosti a dokázaly pracovat s jednoduchými informacemi a příběhy. 

Nejzajímavější dětské knihy

Pokud je v tom chcete podpořit, nejlepším pomocníkem pre vás bude dětská literatura z kategorie beletrie. Čtenářské návyky by však nemělo dítě opouštět ani během základní školy.

Nejprodávanější knihy pro děti

Dobrá kniha v rukách dítěte:

  • podporuje jeho představivost
  • naučí ho pracovat s informacemi, dávat je do souvislosti a vyvozovat z nich závěry
  • trénuje jeho paměť
  • zlepšuje jeho vyprávěcí schopnosti
  • rozšiřuje jeho slovní zásobu
  • naučí ho soustředit se

Jaká by měla být kniha pro 5–12leté děti?

Dítěti byste měli dát do rukou pouze kvalitně napsanou knihu. Měla by být napsaná jazykem, kterému děti v tomto věku rozumí – jednoduchá souvětí, žádná cizí slova, mohou být použité složitější spojky a předložky nebo archaismy (starší slova, která se už v naší slovní zásobě běžně nevyskytují). Děti v předškolním a školním věku mohou mít ještě stále problém s pozorností. Děj knihy proto musí být vyprávěný poutavě, obsahovat by měl příběh s jednoduchou zápletkou. Dítě by mělo prostě toužit po dalším čtení a po jejím rozuzlení. Poznávacím znakem dobrých knih je i to, že často zaujmou i nejednoho rodiče.

Nejlepší dětské knihy

Ilustrace hrají v dětské beletrii nezastupitelnou roli. Pokud jsou kvalitní a vizuálně přitažlivé, dokážou dítě vtáhnout hlouběji do děje, rozvíjejí jeho fantazii, podpoří jeho zvědavost a pomohou mu trénovat paměť. Na obrázcích může dítě poznávat nebo hádat jména jednotlivých postav. Ruku v ruce s ilustracemi jde také sazba jednotlivých stránek knihy. V knihách pro děti mohou ilustrace tvořit podstatnou část strany, textu by mělo být méně a písmo větší. Záplava velkého množství textu může dítě od čtení odradit.

8 nejoblíbenějších knih pro děti od 5 do 12 roků

Na základě uživatelských recenzí a hodnocení od rodičů jsme pro vás sestavili žebříček 8 nejoblíbenějších knih mezi našimi dětmi. Přečtěte si o nich a vyberte pro vaše ratolesti takovou, která je zaujme.


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Černý gauč se stane dominantou každého obývacího pokoje Černý gauč se stane dominantou každého obývacího pokoje

Je černý gauč dobrou volbou? Určitě ano. Podívejte se, jak dobře může v místnosti vypadat a s čím vším se dá kombinovat.

Fialová barva do ložnice? My říkáme ano! Fialová barva do ložnice? My říkáme ano!

Všechny odstíny fialové se dají dobře kombinovat s bílými stěnami a doplňky. Do takového mixu zapadne i hnědý nábytek či koberec a podlaha. Přesvědčte se o tom s námi!

Moderní dřevodekor kuchyně - dejte šanci aktuálním trendům Moderní dřevodekor kuchyně - dejte šanci aktuálním trendům

Plánujete zařizovat kuchyni a líbí se vám moderní kuchyně se vzorem dřeva? Potom začněte uvažovat nad drevodekorovou kuchyňskou linkou.Publikováno dne: 28.03.2019
Hodnocení článku:
(94%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Hřejivá plyšová zvířátka do mikrovlnky: Plyšák na ohřátí i uklidnění Hřejivá plyšová zvířátka do mikrovlnky: Plyšák na ohřátí i uklidnění

Slyšeli jste o hřejivých plyšových zvířátkách, která slouží na ohřátí během chladných dní a zároveň působí uklidňujíce?

I levný kočárek pro panenky může být kvalitní. Oblíbené jsou retro i proutěné kočárky I levný kočárek pro panenky může být kvalitní. Oblíbené jsou retro i proutěné kočárky

Také vaše dcera si ráda hraje na starostlivou maminku? Kromě oblíbené panenky jí nesmí chybět ani kočárek. V našem článku vám poradíme, které patří mezi oblíbené a čeho si při jejich...

Jak vybrat nejlepší dětskou tříkolku? Zkušenosti doporučují tříkolky s vodicí tyčí Jak vybrat nejlepší dětskou tříkolku? Zkušenosti doporučují tříkolky s vodicí tyčí

Hledáte dárek, který si vaše dítě doslova zamiluje? V tomto článku vám představíme nejlepší dětské tříkolky a poradíme, jak vybrat pohodlný a zejména bezpečný model pro vaše dítě.