Nejlepší knihy pro děti od 5, 6 a 7 roků: Tyto kupte vaší ratolesti

Děti ve věku 5,6 a 7 let čeká první nejdůležitější změna v jejich životě – nástup do základní školy. Je důležité, aby v tomto věku už měly rozvinuté základní vyjadřovací schopnosti a dokázaly pracovat s jednoduchými informacemi a příběhy. 

Nejzajímavější dětské knihy

Pokud je v tom chcete podpořit, nejlepším pomocníkem pre vás bude dětská literatura z kategorie beletrie. Čtenářské návyky by však nemělo dítě opouštět ani během základní školy.

Nejprodávanější knihy pro děti

Dobrá kniha v rukách dítěte:

  • podporuje jeho představivost
  • naučí ho pracovat s informacemi, dávat je do souvislosti a vyvozovat z nich závěry
  • trénuje jeho paměť
  • zlepšuje jeho vyprávěcí schopnosti
  • rozšiřuje jeho slovní zásobu
  • naučí ho soustředit se

Jaká by měla být kniha pro 5–12leté děti?

Dítěti byste měli dát do rukou pouze kvalitně napsanou knihu. Měla by být napsaná jazykem, kterému děti v tomto věku rozumí – jednoduchá souvětí, žádná cizí slova, mohou být použité složitější spojky a předložky nebo archaismy (starší slova, která se už v naší slovní zásobě běžně nevyskytují). Děti v předškolním a školním věku mohou mít ještě stále problém s pozorností. Děj knihy proto musí být vyprávěný poutavě, obsahovat by měl příběh s jednoduchou zápletkou. Dítě by mělo prostě toužit po dalším čtení a po jejím rozuzlení. Poznávacím znakem dobrých knih je i to, že často zaujmou i nejednoho rodiče.

Nejlepší dětské knihy

Ilustrace hrají v dětské beletrii nezastupitelnou roli. Pokud jsou kvalitní a vizuálně přitažlivé, dokážou dítě vtáhnout hlouběji do děje, rozvíjejí jeho fantazii, podpoří jeho zvědavost a pomohou mu trénovat paměť. Na obrázcích může dítě poznávat nebo hádat jména jednotlivých postav. Ruku v ruce s ilustracemi jde také sazba jednotlivých stránek knihy. V knihách pro děti mohou ilustrace tvořit podstatnou část strany, textu by mělo být méně a písmo větší. Záplava velkého množství textu může dítě od čtení odradit.

8 nejoblíbenějších knih pro děti od 5 do 12 roků

Na základě uživatelských recenzí a hodnocení od rodičů jsme pro vás sestavili žebříček 8 nejoblíbenějších knih mezi našimi dětmi. Přečtěte si o nich a vyberte pro vaše ratolesti takovou, která je zaujme.


Přidat komentářPublikováno dne: 28.03.2019
Hodnocení článku:
(94%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Dřevěný houpací koník, kohout nebo plyšový macek? Houpací zvířátka pro děti potěší každou ratolest! Dřevěný houpací koník, kohout nebo plyšový macek? Houpací zvířátka pro děti potěší každou ratolest!

Houpací zvířátka se stále těší velké popularitě a kromě klasických dřevěných jsou dostupné i plastové či plyšové varianty s mnohými funkcemi.

Kompletní set karaoke pro děti je výborným dárkem pro malé zpěváky Kompletní set karaoke pro děti je výborným dárkem pro malé zpěváky

Roste vám doma malý zpěvák, tak jste se rozhodli podpořit jeho talent? Správně! Jedním z dárků, který dětské oči rozzáří, je karaoke sada.

Sháníte nejlepší lehátko pro miminko? Recenze chválí vibrační, polohovací i hudební lehátka Sháníte nejlepší lehátko pro miminko? Recenze chválí vibrační, polohovací i hudební lehátka

Houpací lehátko s melodií je skvělým společníkem nejen pro vaše miminko. Na co se při jeho koupi zaměřit a kterých funkcí si všímat?