Krokoměr na ruku jako náramek, nebo na nohu?Jak vybrat nejlepší

Denně byste měli v rámci zdravé životosprávy ujít aspoň 10 000 kroků. Někdo to zvládne nevědomky během práce, jiný to musí dohánět procházkami. Aby se vám však kroky dobře sledovaly, je vhodné opatřit si krokoměr.

Nejlepší krokoměr na ruku

Poradíme vám s jeho výběrem a představíme 4 nejoblíbenější modely.

Oblíbené typy krokoměrů

Vlastnosti a funkce krokoměrů

  • Počítání počtu kroků – Zvláda každý krokoměr.
  • Měření prošlé vzdálenosti – Počítá se na základě počtu ušlých kroků a délky vašeho kroku, kterou do přístroje zadáte.
  • Měření spálených kalorií – Počítá se z počtu kroků, ušlé vzdálenosti a vaší hmotnosti, kterou zadáte do přístroje. Tento údaj berte s velkou rezervou, protože závisí také na vaší hmotnosti, množství svalové hmoty, fyzické kondici apod.
  • Hodinky – Funkce běžných digitálních hodin.
  • Stopky – Oceníte je při běhu, sprintu a intervalovém tréninku.
  • Paměť – Některé dražší krokoměry si pamatují naměřené údaje za několik posledních dní, tuto funkci však nenajdete v nejlevnějších modelech.
  • Synchronizace s počítačem – Umožňuje přenos zaznamenaných údajů do počítače a jejich zobrazení v přehledné grafické podobě v příslušné aplikaci.
  • Způsob nošení – Nejčastěji jsou krokoměry vybavené úchytem na opasek nebo na pás kalhot. Další vyhotovení jsou krokoměr na nohu a krokoměr na ruku – ten se naopak nosí na zápěstí tak jako hodinky.

Jak fungují krokoměry

Jsou to malá zařízení, která zaznamenávají váš pohyb pomocí vestavěných pohybových senzorů a následně z něho počítají počet ušlých kroků – některé také ušlou vzdálenost, spálené kalorie apod.

Kvalitní krokoměr do mobilu

Jako krokoměr do mobilu můžete použít i aplikaci do vhodného smartphonu se zabudovaným pohybovým senzorem. Výhodou samostatných krokoměrů však je, že jsou mnohem kompaktnější a lehčí.

Displej krokoměru

Pokud používáte brýle na čtení, můžete mít problém se čtením malých číslic. V tom případě si vyberte raději model s co největším displejem. Na škodu není ani podsvícení displeje, které vám umožní používat krokoměr v exteriéru i večer.

TOP 4 nejoblíbenější krokoměry

Typy senzorů

  • 2D senzor – Fungují na principu mechanického kyvadélka, které zaznamenává pohyb v jedné rovině, tj. chůzi a běh. Tyto senzory však bývají citlivější na změnu polohy, proto je nutné je nosit na těle. Mívají menší přesnost.

Krokoměr náramek na sport

  • 3D senzor – Zaznamenávají pohyb ve třech rovinách, jsou přesnější a nemusíte je mít připevněné na těle – můžete je vložit i do batohu nebo tašky, přičemž měření si zachová přesnost. Dokážou zaznamenat např. i kroky po schodech a lépe filtrují falešné pohyby, např. při jízdě autem apod. (ty nezapočítávají do celkového počtu kroků).

Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Červená ložnice: Volba pro lidi, kterým nechybí odvaha Červená ložnice: Volba pro lidi, kterým nechybí odvaha

Červená do ložnice? Ano, či ne? Pokud patří k vašim oblíbeným, neměli byste se jí vyhýbat ani v ložnici. Naše inspirace vás o tom přesvědčí.

Vázy na květiny jako bytové doplňky do obývacího pokoje Vázy na květiny jako bytové doplňky do obývacího pokoje

Alespoň jednu vázu má doma asi každý. Může jít o skleněný kousek s jednoduchým designem, nebo například o kovovou dekorativní vázu. Jakou máte doma vy?

Betonové květináče - hodí se do bytu i do zahrady Betonové květináče - hodí se do bytu i do zahrady

Betonové květináče se skvěle hodí nejen do vaší zahrady, ale i do bytu. Můžete do nich zasadit různé sukulenty, ale například i jehličnany.Publikováno dne: 30.04.2019
Hodnocení článku:
(89%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak vybrat elektroboard? Podstatný je dojezd, deska, ale i vybaveníJak vybrat elektroboard? Podstatný je dojezd, deska, ale i vybavení

Cesty už dávno nepatří jen autům, motocyklům a bicyklům. Velkou oblibu si získávají také nejrůznější osobní dopravní prostředky na elektrický pohon, např. elektroboardy. Poradíme vám,...

Jakou raketu na stolní tenis? Butterfly, Stiga nebo YasakaJakou raketu na stolní tenis? Butterfly, Stiga nebo Yasaka

Chcete se stolním tenisem začít, případně jste už aktivní hráč? Pomůžeme vám s výběrem pingpongové rakety. Co je při výběru rakety důležité? V čem se jednotlivé druhy raket odlišují?

Jak vybrat městský bicykl? Jaké výhody nabízí?Jak vybrat městský bicykl? Jaké výhody nabízí?

Bicykl do města je stále víc preferovaným řešením dopravy mnohých obyvatel měst. Hlavní vliv má na to především hustá doprava a také rozvoj cyklistických tras. Jak si městský bicykl...