Krokoměr na ruku jako náramek, nebo na nohu?Jak vybrat nejlepší

Denně byste měli v rámci zdravé životosprávy ujít aspoň 10 000 kroků. Někdo to zvládne nevědomky během práce, jiný to musí dohánět procházkami. Aby se vám však kroky dobře sledovaly, je vhodné opatřit si krokoměr.

Nejlepší krokoměr na ruku

Poradíme vám s jeho výběrem a představíme 4 nejoblíbenější modely.

Oblíbené typy krokoměrů

Vlastnosti a funkce krokoměrů

  • Počítání počtu kroků – Zvláda každý krokoměr.
  • Měření prošlé vzdálenosti – Počítá se na základě počtu ušlých kroků a délky vašeho kroku, kterou do přístroje zadáte.
  • Měření spálených kalorií – Počítá se z počtu kroků, ušlé vzdálenosti a vaší hmotnosti, kterou zadáte do přístroje. Tento údaj berte s velkou rezervou, protože závisí také na vaší hmotnosti, množství svalové hmoty, fyzické kondici apod.
  • Hodinky – Funkce běžných digitálních hodin.
  • Stopky – Oceníte je při běhu, sprintu a intervalovém tréninku.
  • Paměť – Některé dražší krokoměry si pamatují naměřené údaje za několik posledních dní, tuto funkci však nenajdete v nejlevnějších modelech.
  • Synchronizace s počítačem – Umožňuje přenos zaznamenaných údajů do počítače a jejich zobrazení v přehledné grafické podobě v příslušné aplikaci.
  • Způsob nošení – Nejčastěji jsou krokoměry vybavené úchytem na opasek nebo na pás kalhot. Další vyhotovení jsou krokoměr na nohu a krokoměr na ruku – ten se naopak nosí na zápěstí tak jako hodinky.

Jak fungují krokoměry

Jsou to malá zařízení, která zaznamenávají váš pohyb pomocí vestavěných pohybových senzorů a následně z něho počítají počet ušlých kroků – některé také ušlou vzdálenost, spálené kalorie apod.

Kvalitní krokoměr do mobilu

Jako krokoměr do mobilu můžete použít i aplikaci do vhodného smartphonu se zabudovaným pohybovým senzorem. Výhodou samostatných krokoměrů však je, že jsou mnohem kompaktnější a lehčí.

Displej krokoměru

Pokud používáte brýle na čtení, můžete mít problém se čtením malých číslic. V tom případě si vyberte raději model s co největším displejem. Na škodu není ani podsvícení displeje, které vám umožní používat krokoměr v exteriéru i večer.

TOP 4 nejoblíbenější krokoměry

Typy senzorů

  • 2D senzor – Fungují na principu mechanického kyvadélka, které zaznamenává pohyb v jedné rovině, tj. chůzi a běh. Tyto senzory však bývají citlivější na změnu polohy, proto je nutné je nosit na těle. Mívají menší přesnost.

Krokoměr náramek na sport

  • 3D senzor – Zaznamenávají pohyb ve třech rovinách, jsou přesnější a nemusíte je mít připevněné na těle – můžete je vložit i do batohu nebo tašky, přičemž měření si zachová přesnost. Dokážou zaznamenat např. i kroky po schodech a lépe filtrují falešné pohyby, např. při jízdě autem apod. (ty nezapočítávají do celkového počtu kroků).

Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Hnědá ložnice - je to dobrá volba? Hnědá ložnice - je to dobrá volba?

Barvu do ložnice si vybírejte podle svých pocitů. Pokud se vám hnědá líbí a zklidňuje vás, pak se do vaší ložnice hodí.

Šedý obývací pokoj - hodí se do každého bytu Šedý obývací pokoj - hodí se do každého bytu

Šedá patří k nejoblíbenějším barvám při zařizování interiéru. Je univerzální a výborně se kombinuje s ostatními barvami, což zaručuje obrovskou variabilitu v zařizování.

Hexagon police se hodí do každého interiéru Hexagon police se hodí do každého interiéru

Zejí stěny ve vaší domácnosti prázdnotou? Pak byste tento prostor mohli využít k umístění netradičních polic.Publikováno dne: 30.04.2019
Hodnocení článku:
(89%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Tejpovací pásky – jak vybrat a jak je používat? Tejpovací pásky – jak vybrat a jak je používat?

Tejpy jsou elastické pásky, které slouží jako fyzioterapeutická pomůcka na odstranění bolesti nebo uvolnění často namáhaných kloubů a svalů. Víte, jaké tejpy známe?

Gymnastický míč na sezení do kanceláře, pro těhotné i na cvičení. Vybírejte velikost podle výšky Gymnastický míč na sezení do kanceláře, pro těhotné i na cvičení. Vybírejte velikost podle výšky

Gymnastický míč je všestranným pomocníkem – můžete jej použít na sezení v kanceláři, ale i na cvičení doma. Ocení jej děti i dospělí, hodí se také pro těhotné ženy. Poradíme vám, jak si...

Nejlepší florbalové hokejky: Jak vybrat velikost pro děti? Nejlepší florbalové hokejky: Jak vybrat velikost pro děti?

Florbal – pozemní hokej je u nás stále populárnější. Pokud ho chcete zkusit, zajistěte si potřebnou výstroj. Víte, jak vybrat florbalovou hokejku? Dozvíte se to v našem článku!