Nejlepší mlýnky na kávu: Recenze a test poradí, jak si vybrat

Každý milovník kvalitní kávy vám potvrdí, že nejlepší chuť hotového kávového nápoje dosáhnete výlučně s použitím čerstvě namleté kávy. Různé způsoby přípravy jako např. espresso, french press nebo turecká káva potřebují různou hrubost mletí.

Elektrický mlýnek na kávu

Součástí výbavy každého kávičkáře, který to se svou vášní myslí vážně, by tedy měl být kvalitní mlýnek na kávu, ať už ruční, nebo elektrický. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší!

Oblíbené mlýnky na kávu

Mechanismus mletí kávy

Elektrický mlýnek může být vybavený mechanismem se sekacím nožem nebo mlecími kameny. Mechanismus s tříštivým nožem kávu nedrtí, ale seká. Znamená to, že káva z tohoto mlýnku nebývá vždy pomletá rovnoměrně na stejnou hrubost. Sekací mechanismus pracuje při vysokých otáčkách a kávu zahřívá, čímž se z ní uvolňuje aroma. Vy však chcete, aby se uvolnila až při samotné přípravě kávy.

Na mlýnku s mlecími kameny můžete, na rozdíl od sekacích nožů, nastavit hrubost mletí. Jde o důležitou vlastnost, protože pro různé způsoby přípravy kávy (turecká, espressovač, aeropress, frenchpress, chemex) potřebujete různou hrubost mletí. V případě mlýnků s kameny platí – čím větší tím lepší. Větší mlýnky totiž melou kávu při nižších otáčkách a nehrozí jí zahřívání, podobně jako je tomu u mechanismů se sekacími noži.

Mletá káva

Důležitý je také tvar mlecích kamenů. Kónické kameny dokážou mlít jemněji než kameny ploché. Zůstává v nich také méně zbytků kávy po vysypání. Ploché kameny zase melou rovnoměrněji a kávový nápoj má potom lepší konzistenci.

Elektrický nebo ruční mlýnek na kávu?

Největší nevýhodou ručního mlýnku je určitě jeho pomalost. Pocit z ručního mletí však může umocnit autenticitu rituálu přípravy kávy. Mlýnky mají malý zásobník na kávu, protože při jejich použití se předpokládá, že budete mlít kávu na cca 1 až 4 šálky denně. Výhodou je, že káva se při ručním mletí nezahřívá, protože se mele při nízkých otáčkách. Zachovává plné aroma, které uvolní v pravý čas. Ruční mlýnky se prodávají v plastových, elegantních nerezových i dřevěných retro vyhotoveních.

Ruční mlýnek na kávu

Elektrické mlýnky jsou jednoduché na obsluhu a pomelou i větší dávku kávy najednou. Lepší modely dokonce umožňují dávkovat kávu přímo do páky espresso kávovaru. Některé mají také režim automatického mletí. Nastavit se dá počet šálků, pro který chcete kávu semlít a mlýnek automaticky pomele přesně tolik kávy, kolik je třeba.

Top 5 mlýnků na kávu podle recenzí

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Michal Toma

Jsem technik tělem i duší. Odmalička mě bavilo rozebírat a skládat různé přístroje a zjišťovat, jak fungují. Podobně dokážu rozebrat na součástky i...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Dětský pokoj pro chlapce - modrá hraje prim Dětský pokoj pro chlapce - modrá hraje prim

Máte doma chlapce, který by chtěl vlastní dětský pokoj, v níž by byl mohl prožívat dobrodružství? Podívejte se na naši galerii, možná v ní spolu najdete něco, co se vám zlíbí.

Úložný prostor v kuchyni Úložný prostor v kuchyni

Tyto šikovné triky vám pomohou vytvořit si kuchyň snů plnou úložných prostorů, které vás nebudou stát hotový majetek.

Adventní věnce Adventní věnce

4 týdny před Vánocemi je krásná, zároveň však i hektická kapitola roku. Přesto bychom neměli zapomenout na jeden z nejtypičtějších symbolů adventu, tradiční adventní věnec, který přinese...Publikováno dne: 23.11.2018
Hodnocení článku:
(90.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Delimano Stone Legend CopperLUX – měděné hrnce, které šetří peníze Delimano Stone Legend CopperLUX – měděné hrnce, které šetří peníze

Pokud hledáte pěkný design, kvalitní materiál a sadu, díky níž bude výbava vaší kuchyně kompletní, vyberte si Delimano Stone Legend CopperLUX. Prozradíme vám její největší výhody i...

Kávovary DeLonghi jsou nejlepší, říkají recenze Kávovary DeLonghi jsou nejlepší, říkají recenze

Zvažujete koupi kávovaru, ale nemůžete si vybrat tu správnou značku? V našem článku vám prozradíme, proč lidé považují za to nejlepší na trhu italskou značku DeLonghi!

Recenze Tescoma hrnců odhalí nejlepší sady i na indukci Recenze Tescoma hrnců odhalí nejlepší sady i na indukci

Značka prezentuje svoji kvalitu po celém světě. Pokud se ptáte, proč jsou Tescoma hrnce tak dobré, v následujícím článku vám s určitostí odpovíme. Čtěte a dozvíte se všechno podstatné!