Automatický, nebo ruční napěňovač mléka? Nejlepší značky podle recenzí jsou Tescoma, Orava či Sencor

Patříte mezi milovníky kávy a nejraději si pochutnáváte na té s nadýchanou mléčnou pěnou? Staňte se odborníkem na přípravu lahodného cappucina nebo caffé latte v pohodlí domova.

Ruční napěňovač mléka na výrobu mléčné pěny

Stačí, když si zajistíte kvalitní vybavení, jehož součástí by měl být i pěnič mléka. Víte, jak si vybrat ten správný?

Napěňovač mléka vám pomůže vytvořit mléčnou konzistenci pro různé typy káv, které by bez mléčné pěny nebyly „kávičkářským nebíčkem.“ Oceníte ho nejen při přípravě cappucina, caffé latte, ale i v případě, že milujete horkou čokoládu nebo naopak ledovou kávu. Jaké typy poznáme a které jsou pro vás ty nejvhodnější?

Oblíbené elektrické napěňovače mléka

4 druhy napěňovače

Napěňovače mléka nahradí velké přístroje a i díky nim dosáhnete perfektní výsledky. Na trhu najdete ruční, elektrické napěňovače, trysky nebo zabudovaný napěňovač v samotném kávovaru a frapovače na ledovou kávu.

  • Ruční napěňovač mléka – vhodný na výrobu bohaté mléčné pěny, většinou má kovové nebo skleněné dno, které je možné umístit přímo na sporák a mléko při šlehání zároveň ohřívat. Princip ručního napěňovače spočívá v pohybu pístu, který otáčí zabudovaným šlehačem. Pěnu získáte poměrně rychle, avšak při její výrobě musíte vynaložit sílu. Pokud máte v kuchyni indukci, předem se informujte, zda je vámi vybraný napěňovač vhodný na tento druh sporáku. Jeho cena je v porovnání s ostatními druhy nižší a navíc ušetříte i na elektrické energii.
  • Elektrický napěňovač mléka – dá se říct, že patří mezi nejvhodnější volby v případě, že napěňovač mléka vybíráte. Mléčnou pěnu připraví pomocí elektricky poháněného šlehače. Nádoba je většinou ohřívaná zabudovaným vyhřívacím tělesem nebo pomocí indukce. Ta při šlehání mléko zahřívá a mnohem snadněji pěnu připraví. U některých elektrických napěňovačů se setkáte i s několika programy šlehání. Cena napěňovačů je sice vyšší, motorek však odvede práci za vás a mléko našlehá kvalitně a rychle.
  • Tryska nebo napěňovač v kávovarech – pokud jste se rozhodli rovnou pro koupi kávovaru, vyberte si takový, který má funkci napěnění mléka. Označované jsou také jako cappucino systém a kromě dokonalé pěny připraví i velmi chutnou kávu. Počítat však musíte s tím, že jejich sumy se pohybují ve vyšších číslech.
  • Frapovač - vhodný na přípravu ledové kávy a frappé. Samotný frapovač ponoříte do poháru s nápojem a šleháte. Když se rozhodnete pomocí něho připravit pravou mléčnou pěnu, počítejte s tím, že se pořádně naděláte kvůli nízkému výkonu frapovače. Napájejí se ze sítě a ještě častěji bateriemi.

Nejlepší napěňovače mléka

Na trhu najdete velké množství napěňovačů, zkušenosti spotřebitelů však mluví jasnou řečí. Mezi oblíbené značky patří ECG, Krups, Guzzanti, Delonghi, Tescoma či Orava. Ceny se pohybují od 10 eur u frapovačů až po 100 eur u skutečně kvalitních napěňovačů mléka, například s otáčivou základnou.

Čeho si při koupi napěňovače všímat?

Při výběru napěňovače na mléko byste měli zohlednit více faktorů a myslet na důležité parametry, kterými jsou nejen příkon, použitý materiál či velikost nádoby. Dražší modely napěňovačů nabízejí i specifické vlastnosti, mezi které patří funkce, díky níž se například mléko nepřipálí ani nevykypí či systém automatického vypnutí. Existují i napěňovače, které je možné kromě vytvoření pěny použít i na klasický ohřev, a to na teplotu 70 stupňů. Najdete však i takový, jehož součástí je odnímatelná konvička na mléko, která usnadní manipulaci a snadno se udržuje.

  • Typ napájení – čím je hodnota příkonu vyšší, tím rychleji mléko nejen ohřejete, ale i pěnu připravíte. Napěňovač by měl mít v ideálním případě příkon 500 W, minimálně 350 W. U frapovačů si všímejte toho, zda je napájený pomocí AA nebo AAA baterií a kolik je jich potřebných.
  • Objem nádoby – v zásadě platí, že čím větší nádoba napěňovače, tím víc pěny dokáže vytvořit.
  • Materiál a údržba – použitý materiál určuje nejen vzhled napěňovače, ale i to, zda se mléko bude připaľovat a jak se nádoba bude udržovat. Výhodou je, když se jednotlivé části dají umývat v myčce nádobí.

Naše rada: Aby byla vaše mléčná pěna skutečně dokonalá, doporučujeme ji dělat z čerstvého a vychlazeného plnotučného mléka nebo mléka, které je na to přímo určené. V tomto případě musí mléko obsahovat dostatek bílkovin a tuků.

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Vázy na květiny jako bytové doplňky do obývacího pokoje Vázy na květiny jako bytové doplňky do obývacího pokoje

Alespoň jednu vázu má doma asi každý. Může jít o skleněný kousek s jednoduchým designem, nebo například o kovovou dekorativní vázu. Jakou máte doma vy?

Dětské hřiště z pneumatik Dětské hřiště z pneumatik

Patříte i vy k milovníkům zero waste, recyklace nepoužívaných věcí a máte alespoň trošku manuální zručnosti? Pak čtěte dál! I vy si totiž můžete doma svépomocí vyrobit originální, levné...

Šedý obývací pokoj - hodí se do každého bytu Šedý obývací pokoj - hodí se do každého bytu

Šedá patří k nejoblíbenějším barvám při zařizování interiéru. Je univerzální a výborně se kombinuje s ostatními barvami, což zaručuje obrovskou variabilitu v zařizování.Publikováno dne: 11.10.2019
Hodnocení článku:
(91.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Výběr spotřebiče podle hladiny hluku + tipy jak snížit hlučnost spotřebičůVýběr spotřebiče podle hladiny hluku + tipy jak snížit hlučnost spotřebičů

Při výběru spotřebiče vás často ani nenapadne, že byste se měli zajímat o jeho hlučnost. Jde přitom o jednu z kategorií, jejíž důležitost se často ukáže až po začátku používání přístroje.

Jakou sněhovou frézu? Elektrickou, nebo jednostupňovou či dvojstupňovú benzínovou?Jakou sněhovou frézu? Elektrickou, nebo jednostupňovou či dvojstupňovú benzínovou?

Trápíte se s odklízením sněhu z chodníku? Řešením je sněhová fréza. Jak si tohoto pomocníka na zimu vybrat? Je lepší elektrická, nebo benzínová sněhová fréza? S výběrem vám pomůžeme v...

Jak vybrat nejlepší kapslový kávovar?Jak vybrat nejlepší kapslový kávovar?

Výhodou kapslových kávovarů je především   jednoduchost jejich obsluhy a rychlost přípravy kávy. Poradíme vám, jak si vybrat nejlepší kapslový kávovar do domácnosti.