Nejlepší ohřívač lahví? Recenze chválí značku Avent

Ohříváte mléko pro vaše dítě v hrnci s horkou vodou nebo v mikrovlnce? Investujte do ohřívače na lahve. Tento laciný doplněk ušetří množství práce s ohříváním mléka nebo prvních příkrmů pro děťátko.

Nejlepší ohřívač lahví

Poradíme vám, na co se při koupi zaměřit a podle čeho nového pomocníka vybírat.

Oblíbené ohřívače lahví

Princip ohřívačů lahví

Elektrické ohřívače lahví mají jednu obrovskou výhodu! Obsah lahve ohřívají rovnoměrně a na relativně přesnou požadovanou teplotu. Po ohřátí navíc dokážou dosaženou teplotu stabilně udržet po neomezeně dlouhou dobu. Zpravidla jsou totiž vybavené nastavitelným termostatem, který spíná ohřívání, jen pokud teplota obsahu v lahvi nedosáhne teplotu nastavenou. Rovnoměrný ohřev je dosažený tím způsobem, že v ohřívači se nachází voda, do které lahev ponoříte (tzv. vodní koupel). Ohřívaná je potom voda samotná, která je dobrým vodičem tepla a zabezpečí jeho rovnoměrný přenos do celé tekutiny v lahvi.

Ohřátá dětská láhev

S ohřívači lahví se vám nestane, že by bylo mléko ohřáté nerovnoměrně jako v mikrovlnce, případně že byste ho nechtíc přehřáli, jako se stává ohříváním ve vodní koupeli v hrnci a museli čekat na jeho ochlazení. Ve většině ohřívačů můžete ohřívat také dětskou výživu. Některé jsou dokonce vybavené funkcí na její šetrné rozmrazování.

Typy ohřívačů lahví

Elektrické domácí na 230 V

Nejběžnější jsou elektrické ohřívače lahví pro domácí použití. Tyto jsou napájené ze zásuvky běžným el. napětím 230 V a jsou poměrně rozměrné, proto se nehodí na přenášení nebo cestování. Domácí ohřívače lahví ohřejí 2 dcl tekutiny obvykle v čase za 1,5–3 minuty

Dětské láhve vhodné do ohřívače

Většina domácích ohřívačů pracuje na už vzpomenutém principu ohřevu vodní koupele. Pokročilejší z nich disponují i digitálním displejem, který zobrazuje aktuální teplotu lahve. Ta bývá u domácích ohřívačů nastavitelná v rozsahu cca 25–60 °C (závisí to, samozřejmě, na příslušném modelu).

Elektrické cestovní na 12 V

Teplé mléko nebo výživu můžete dítěti dopřát i na cestách. Speciální verze elektrických ohřívačů jsou napájené napětím 12 V z palubního napětí automobilu. Ohřívač lahví do auta má napájecí kabel ukončený koncovkou do zapalovače cigaret, který se běžně používá na napájení nabíječek na mobilní telefony. Tyto ohřívače pracují „nasucho“, nepoužívají vodní koupel jako většina ohřívačů pro domácí použití. Zároveň mají z důvodu napájení z autobaterie omezený výkon, takže myslete na to, že ohřev jim trvá déle. U některých modelů to může být až 20 minut

Nejlepší ohřívač na dětské láhve

Mnohé z těchto 12V modelů nejsou vybavené termostatem a lahev ohřívají na fixní teplotu (většinou kolem 40–50 °C v závislosti na modelu), kterou potom udržují. Obvykle se dodávají v textilních izolačných pytlících, které se dají připevnit i na kočárek, takže jejich izolační vlastnosti je možné využít i bez zdroje el. energie.

Univerzální elektrické ohřívače

Pracují s napětím 230 V z běžné zásuvky i s palubním napětím automobilu 12 V. Jsou tedy univerzální a můžete je použít doma i na cestách. Při 12V napájení však mívají podobně jako cestovní ohřívače snížený výkon, takže ohřev lahve bude i v tomto případě delší.

Neelektrické ohřívače lahví

Jde o sadu sestávající z termosky a nádoby na vodu. Do termosky nalijete vodu, kterou jste už předtím ohřáli a v případě nutnosti ohřevu lahve ji vylijete do nádoby určené na ohřev, do které ponoříte lahev. Tyto ohřívače také využívají na ohřev vodní koupel a dokážou ohřát lahev do 3 minut. Oproti domácím elektrickým ztrácíte kontrolu nad teplotou. Jde tedy o nouzové řešení, přičemž takovýto cestovní ohřívač lahví se hodí napžíklad na kempování nebo místa, kde není k dispozici el. přípojka a vodu si můžete ohřát na ohni nebo na plynovém vařiči.

Kolik stojí ohřívače lahví a jakou značku vybrat

U každého ohřívače si ověřte, zda je v balení s ohřívačem i lahev. Ve většině případů to tak není. Při koupi lahve si potom dejte pozor, aby se do ohřívače vešla. Co se týká značek, oblíbené jsou výrobky Chicco a také ohřívače ze série spotřebičů pro děti Philips Avent. Jednoduché cestovní ohřívače seženete už za cenu pod 500 korun, domácí ohřívač lahví Avent, případně jiné domácí ohřívače za cca 800 korun.

Za modely s displejem si trochu připlatíte. Jejich ceny se pohybují kolem 1000 až 1500 korun. 


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Šedá a tyrkysová Šedá a tyrkysová

Přemýšlíte nad tím jaká barva se hodí k tyrkysové? Jednoznačně šedá! Tyrkysová působí uklidňujícím dojmem a šedá velmi dobře nahrazuje fádní bílou.

Modrá ložnice - barva oblohy působí blahodárně na spánek Modrá ložnice - barva oblohy působí blahodárně na spánek

Modrá je do ložnice nejvhodnější volbou, protože podporuje spánek. Hodí se na stěny, dekorace i na povlečení. Ověřte si to.

Betonové květináče - hodí se do bytu i do zahrady Betonové květináče - hodí se do bytu i do zahrady

Betonové květináče se skvěle hodí nejen do vaší zahrady, ale i do bytu. Můžete do nich zasadit různé sukulenty, ale například i jehličnany.Publikováno dne: 07.12.2018
Hodnocení článku:
(90%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Polštáře a přikrývky do postýlky i pro větší děti Polštáře a přikrývky do postýlky i pro větší děti

Která přikrývka a polštář pro děti jsou ty nejlepší? Opravdu dítě do jednoho roku polštář nepotřebuje? Výběr správného polštáře a přikrývky je pro dobrý spánek vašeho dítěte opravdu...

Nejlepší interaktivní hračky pro děti už od 6 měsíců Nejlepší interaktivní hračky pro děti už od 6 měsíců

To, jakým způsobem jsou děti vedené k učení během prvních šesti roků, výrazně působí na účinnost vzdělávání a nabývání zručností v pozdějším věku. Interaktivní hračky jsou ideálním...

Nejlepší hračky pro batolata a děti do 1 roku? Zvukové hračky a kolotoče nad postýlku těší i nejmenší! Nejlepší hračky pro batolata a děti do 1 roku? Zvukové hračky a kolotoče nad postýlku těší i nejmenší!