Nejlepší ohřívač lahví? Recenze chválí značku Avent

Ohříváte mléko pro vaše dítě v hrnci s horkou vodou nebo v mikrovlnce? Investujte do ohřívače na lahve. Tento laciný doplněk ušetří množství práce s ohříváním mléka nebo prvních příkrmů pro děťátko.

Nejlepší ohřívač lahví

Poradíme vám, na co se při koupi zaměřit a podle čeho nového pomocníka vybírat.

Oblíbené ohřívače lahví

Princip ohřívačů lahví

Elektrické ohřívače lahví mají jednu obrovskou výhodu! Obsah lahve ohřívají rovnoměrně a na relativně přesnou požadovanou teplotu. Po ohřátí navíc dokážou dosaženou teplotu stabilně udržet po neomezeně dlouhou dobu. Zpravidla jsou totiž vybavené nastavitelným termostatem, který spíná ohřívání, jen pokud teplota obsahu v lahvi nedosáhne teplotu nastavenou. Rovnoměrný ohřev je dosažený tím způsobem, že v ohřívači se nachází voda, do které lahev ponoříte (tzv. vodní koupel). Ohřívaná je potom voda samotná, která je dobrým vodičem tepla a zabezpečí jeho rovnoměrný přenos do celé tekutiny v lahvi.

Ohřátá dětská láhev

S ohřívači lahví se vám nestane, že by bylo mléko ohřáté nerovnoměrně jako v mikrovlnce, případně že byste ho nechtíc přehřáli, jako se stává ohříváním ve vodní koupeli v hrnci a museli čekat na jeho ochlazení. Ve většině ohřívačů můžete ohřívat také dětskou výživu. Některé jsou dokonce vybavené funkcí na její šetrné rozmrazování.

Typy ohřívačů lahví

Elektrické domácí na 230 V

Nejběžnější jsou elektrické ohřívače lahví pro domácí použití. Tyto jsou napájené ze zásuvky běžným el. napětím 230 V a jsou poměrně rozměrné, proto se nehodí na přenášení nebo cestování. Domácí ohřívače lahví ohřejí 2 dcl tekutiny obvykle v čase za 1,5–3 minuty

Dětské láhve vhodné do ohřívače

Většina domácích ohřívačů pracuje na už vzpomenutém principu ohřevu vodní koupele. Pokročilejší z nich disponují i digitálním displejem, který zobrazuje aktuální teplotu lahve. Ta bývá u domácích ohřívačů nastavitelná v rozsahu cca 25–60 °C (závisí to, samozřejmě, na příslušném modelu).

Elektrické cestovní na 12 V

Teplé mléko nebo výživu můžete dítěti dopřát i na cestách. Speciální verze elektrických ohřívačů jsou napájené napětím 12 V z palubního napětí automobilu. Ohřívač lahví do auta má napájecí kabel ukončený koncovkou do zapalovače cigaret, který se běžně používá na napájení nabíječek na mobilní telefony. Tyto ohřívače pracují „nasucho“, nepoužívají vodní koupel jako většina ohřívačů pro domácí použití. Zároveň mají z důvodu napájení z autobaterie omezený výkon, takže myslete na to, že ohřev jim trvá déle. U některých modelů to může být až 20 minut

Nejlepší ohřívač na dětské láhve

Mnohé z těchto 12V modelů nejsou vybavené termostatem a lahev ohřívají na fixní teplotu (většinou kolem 40–50 °C v závislosti na modelu), kterou potom udržují. Obvykle se dodávají v textilních izolačných pytlících, které se dají připevnit i na kočárek, takže jejich izolační vlastnosti je možné využít i bez zdroje el. energie.

Univerzální elektrické ohřívače

Pracují s napětím 230 V z běžné zásuvky i s palubním napětím automobilu 12 V. Jsou tedy univerzální a můžete je použít doma i na cestách. Při 12V napájení však mívají podobně jako cestovní ohřívače snížený výkon, takže ohřev lahve bude i v tomto případě delší.

Neelektrické ohřívače lahví

Jde o sadu sestávající z termosky a nádoby na vodu. Do termosky nalijete vodu, kterou jste už předtím ohřáli a v případě nutnosti ohřevu lahve ji vylijete do nádoby určené na ohřev, do které ponoříte lahev. Tyto ohřívače také využívají na ohřev vodní koupel a dokážou ohřát lahev do 3 minut. Oproti domácím elektrickým ztrácíte kontrolu nad teplotou. Jde tedy o nouzové řešení, přičemž takovýto cestovní ohřívač lahví se hodí napžíklad na kempování nebo místa, kde není k dispozici el. přípojka a vodu si můžete ohřát na ohni nebo na plynovém vařiči.

Kolik stojí ohřívače lahví a jakou značku vybrat

U každého ohřívače si ověřte, zda je v balení s ohřívačem i lahev. Ve většině případů to tak není. Při koupi lahve si potom dejte pozor, aby se do ohřívače vešla. Co se týká značek, oblíbené jsou výrobky Chicco a také ohřívače ze série spotřebičů pro děti Philips Avent. Jednoduché cestovní ohřívače seženete už za cenu pod 500 korun, domácí ohřívač lahví Avent, případně jiné domácí ohřívače za cca 800 korun.

Za modely s displejem si trochu připlatíte. Jejich ceny se pohybují kolem 1000 až 1500 korun. 


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Paletové sezení - hodí se na zahradu i do domácnosti Paletové sezení - hodí se na zahradu i do domácnosti

Nábytek z palet si lze vyrobit opravdu rychle, jednoduše a poměrně levně. Stačí si prohlédnout naše inspirace a uvěříte, že paletové sezení je stylovým doplňkem každého exteriéru i...

Zahradní altán - oceníte ho v létě i na podzim Zahradní altán - oceníte ho v létě i na podzim

Uvažujete nad zahradním altánem? Určitě si ho do své zahrady pořiďte. Stane se pro vás oázou klidu a místem symbolizujícím odpočinek.

Retro obývací pokoj - vsaďte na explozi barev Retro obývací pokoj - vsaďte na explozi barev

Prvky retro stylu nás obklopují každý den. Spojení moderního a retra se líbí nejen mladším, ale i starším ročníkům. Pokud přemýšlíte nad tím, že svůj obývací pokoj oživíte netradičním...Publikováno dne: 07.12.2018
Hodnocení článku:
(90%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Hrací podložky a deky na hraní s hrazdičkou či tunelem. Praktické pomůcky i pro vaše děti Hrací podložky a deky na hraní s hrazdičkou či tunelem. Praktické pomůcky i pro vaše děti

Vybíráte hrací deku nebo podložku pro vaše dítě? V dnešním článku vám představíme ty nejlepší, které trh aktuálně nabízí. 

Jak zařídit terárium pro suchozemskou želvu? Jak zařídit terárium pro suchozemskou želvu?

Přinesli jste si domů želvu a přemyšlíte, co dál? Zařiďte jí terárium. O tom, že je třeba dodržet určitá pravidla, vám povíme v dnešním článku.

Lego – kultovní stavebnice pro chlapce, děvčata i dospělé Lego – kultovní stavebnice pro chlapce, děvčata i dospělé

O tom, že jde o fenomén, svědčí jeho historie, ale také míra oblíbenosti v současnosti. Lego stavebnice milují děti i dospělí po celém světě.