Nejlepší ohřívač lahví? Recenze chválí značku Avent

Ohříváte mléko pro vaše dítě v hrnci s horkou vodou nebo v mikrovlnce? Investujte do ohřívače na lahve. Tento laciný doplněk ušetří množství práce s ohříváním mléka nebo prvních příkrmů pro děťátko.

Nejlepší ohřívač lahví

Poradíme vám, na co se při koupi zaměřit a podle čeho nového pomocníka vybírat.

Oblíbené ohřívače lahví

Princip ohřívačů lahví

Elektrické ohřívače lahví mají jednu obrovskou výhodu! Obsah lahve ohřívají rovnoměrně a na relativně přesnou požadovanou teplotu. Po ohřátí navíc dokážou dosaženou teplotu stabilně udržet po neomezeně dlouhou dobu. Zpravidla jsou totiž vybavené nastavitelným termostatem, který spíná ohřívání, jen pokud teplota obsahu v lahvi nedosáhne teplotu nastavenou. Rovnoměrný ohřev je dosažený tím způsobem, že v ohřívači se nachází voda, do které lahev ponoříte (tzv. vodní koupel). Ohřívaná je potom voda samotná, která je dobrým vodičem tepla a zabezpečí jeho rovnoměrný přenos do celé tekutiny v lahvi.

Ohřátá dětská láhev

S ohřívači lahví se vám nestane, že by bylo mléko ohřáté nerovnoměrně jako v mikrovlnce, případně že byste ho nechtíc přehřáli, jako se stává ohříváním ve vodní koupeli v hrnci a museli čekat na jeho ochlazení. Ve většině ohřívačů můžete ohřívat také dětskou výživu. Některé jsou dokonce vybavené funkcí na její šetrné rozmrazování.

Typy ohřívačů lahví

Elektrické domácí na 230 V

Nejběžnější jsou elektrické ohřívače lahví pro domácí použití. Tyto jsou napájené ze zásuvky běžným el. napětím 230 V a jsou poměrně rozměrné, proto se nehodí na přenášení nebo cestování. Domácí ohřívače lahví ohřejí 2 dcl tekutiny obvykle v čase za 1,5–3 minuty

Dětské láhve vhodné do ohřívače

Většina domácích ohřívačů pracuje na už vzpomenutém principu ohřevu vodní koupele. Pokročilejší z nich disponují i digitálním displejem, který zobrazuje aktuální teplotu lahve. Ta bývá u domácích ohřívačů nastavitelná v rozsahu cca 25–60 °C (závisí to, samozřejmě, na příslušném modelu).

Elektrické cestovní na 12 V

Teplé mléko nebo výživu můžete dítěti dopřát i na cestách. Speciální verze elektrických ohřívačů jsou napájené napětím 12 V z palubního napětí automobilu. Ohřívač lahví do auta má napájecí kabel ukončený koncovkou do zapalovače cigaret, který se běžně používá na napájení nabíječek na mobilní telefony. Tyto ohřívače pracují „nasucho“, nepoužívají vodní koupel jako většina ohřívačů pro domácí použití. Zároveň mají z důvodu napájení z autobaterie omezený výkon, takže myslete na to, že ohřev jim trvá déle. U některých modelů to může být až 20 minut

Nejlepší ohřívač na dětské láhve

Mnohé z těchto 12V modelů nejsou vybavené termostatem a lahev ohřívají na fixní teplotu (většinou kolem 40–50 °C v závislosti na modelu), kterou potom udržují. Obvykle se dodávají v textilních izolačných pytlících, které se dají připevnit i na kočárek, takže jejich izolační vlastnosti je možné využít i bez zdroje el. energie.

Univerzální elektrické ohřívače

Pracují s napětím 230 V z běžné zásuvky i s palubním napětím automobilu 12 V. Jsou tedy univerzální a můžete je použít doma i na cestách. Při 12V napájení však mívají podobně jako cestovní ohřívače snížený výkon, takže ohřev lahve bude i v tomto případě delší.

Neelektrické ohřívače lahví

Jde o sadu sestávající z termosky a nádoby na vodu. Do termosky nalijete vodu, kterou jste už předtím ohřáli a v případě nutnosti ohřevu lahve ji vylijete do nádoby určené na ohřev, do které ponoříte lahev. Tyto ohřívače také využívají na ohřev vodní koupel a dokážou ohřát lahev do 3 minut. Oproti domácím elektrickým ztrácíte kontrolu nad teplotou. Jde tedy o nouzové řešení, přičemž takovýto cestovní ohřívač lahví se hodí napžíklad na kempování nebo místa, kde není k dispozici el. přípojka a vodu si můžete ohřát na ohni nebo na plynovém vařiči.

Kolik stojí ohřívače lahví a jakou značku vybrat

U každého ohřívače si ověřte, zda je v balení s ohřívačem i lahev. Ve většině případů to tak není. Při koupi lahve si potom dejte pozor, aby se do ohřívače vešla. Co se týká značek, oblíbené jsou výrobky Chicco a také ohřívače ze série spotřebičů pro děti Philips Avent. Jednoduché cestovní ohřívače seženete už za cenu pod 500 korun, domácí ohřívač lahví Avent, případně jiné domácí ohřívače za cca 800 korun.

Za modely s displejem si trochu připlatíte. Jejich ceny se pohybují kolem 1000 až 1500 korun. 


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Dětský pokoj v podkroví - vytvořte dítěti vhodný prostor na všechny aktivity Dětský pokoj v podkroví - vytvořte dítěti vhodný prostor na všechny aktivity

Toužili jste i vy jako dítě po pokoji v podkroví? Pokud máte šanci svému dítěti zařídit pokoj v podkroví, neváhejte. Inspirujte se v naší galerii.

Hnědo-bílé kuchyně - kombinace, která vás dostane Hnědo-bílé kuchyně - kombinace, která vás dostane

Barva dřeva v kombinaci s bílou je pro kuchyně typická. Pokud nevíte, jakou kuchyni si zvolit, nad touto kombinací byste měli pouvažovat.

Dětský pokoj pro chlapce - modrá hraje prim Dětský pokoj pro chlapce - modrá hraje prim

Máte doma chlapce, který by chtěl vlastní dětský pokoj, v níž by byl mohl prožívat dobrodružství? Podívejte se na naši galerii, možná v ní spolu najdete něco, co se vám zlíbí.Publikováno dne: 07.12.2018
Hodnocení článku:
(90%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Nejlepší hračky pro batolata a děti do 1 roku? Zvukové hračky a kolotoče nad postýlku těší i nejmenší! Nejlepší hračky pro batolata a děti do 1 roku? Zvukové hračky a kolotoče nad postýlku těší i nejmenší!

Jak vybrat robotickou hračku? Populární jsou zvířata i robot na ovládání Jak vybrat robotickou hračku? Populární jsou zvířata i robot na ovládání

O robotických hračkách snívají už ti nejmenší. Přizpůsobte je věku a schopnostem dítěte. Neurychlujte to a hračka bude mít skutečně edukativní význam. Jak robotickou hračku vybrat?

Jakou koupit panenku pro 2- či 3leté děvčátko? Látkovou, Barbie či Zapf Baby born? Jakou koupit panenku pro 2- či 3leté děvčátko? Látkovou, Barbie či Zapf Baby born?

Nastal čas na první panenku a sami nevíte, která je pro děvčátko ideální a nejvhodnější? Nejenže vám pomůžeme vybrat, prozradíme vám i to, které jsou mezi rodiči a dětmi nejoblíbenější.