Nejlepší palačinkovače? V recenzích vyhrály Guzzanti i Steba

Palačinky patří k nejoblíbenějším dezertům v našich domácnostech i restauracích. Ačkoliv v našich končinách je známe především ve sladké verzi, ve světě jsou populární i na slaný způsob.

Nejlepší elektrický palačinkovač

Pokud je připravujete pravidelně, vyměňte starou dobrou pánev za palačinkovač. Kuchyňský spotřebič ušetří váš čas a navíc se budete cítit jako palačinkový profesionál. Víte, které jsou ty nejlepší?

Nejoblíbenější palačinkovače

Co je palačinkovač a jak funguje?

Palačinkovač je v podstatě tvořený velkou deskou s nepřilnavým povrchem (nejčastěji je to teflon), která je ohřívaná elektrickým vyhřívacím tělesem. To je většinou ovládané jednoduchým termostatem, pomocí kterého můžete nastavit stupeň propečení palačinky. Termostat automaticky vypíná ohřívací těleso při dosažení žádané teploty.

Pečení palačinek

Výhodou přípravy palačinek na palačinkovači v porovnání s pánví je přesnější regulace teploty, což v konečném důsledku znamená méně spálených palačinek a jejich propečení přesně podle chtěné chuti. Palačinkovače s teflonovým povrchem vám navíc dovolí  pracovat bez přidání tuku, takže oblíbená dobrota je o cosi zdravější.

Kritéria pro výběr palačinkovače

Velikost a průměr palačinkovače

Palačinkovače se vyrábějí s průměrem desky 29–35 cm. Pokud máte méně prostoru v kuchyni, vybírejte ze spotřebičů s menším průměrem. V tomto případě si dejte pozor, protože průměr ohřívací desky nemusí vždy korespondovat s průměrem celého přístroje. V některých případech je tělo přístroje menší a v podstatě „skryté“ pod deskou. Tyto palačinkovače jsou kompaktnější a v konečném důsledku zabírají méně místa než ty, které mají ohřívací desku se stejným průměrem, ale vsazenou do těla.

Ohřívací plocha

Povrch ohřívací desky je většinou z teflonu. Palačinky na teflonovém povrchu sa nepřipalují a je možné je připravovat úplně bez tuku. Povrch je však velmi citlivý na poškrábání, v důsledku čehož by o svoje přednosti přišel. Zvažte výběr nářadí, které při přípravě palačinek budete používat.

Příprava palačinek na palačinkovač

Výjimečně může být povrch i litinový. Vyhotovení se však používá zejména u profesionálních spotřebičů, u nichž se očekává intenzívní používání. Litina se totiž déle rozehřívá, teplo si drží mimořádně dlouho a je tepelně stabilní. Palačinka se na ni snadno přilepí, u těchto typů se dooručuje používat i olej.

Některé palačinkovače jsou vybavené vyměnitelnými formami, takže na nich můžete připravit i menší a zároveň tlustší lívance.

Výkon a ovládání

Výkon, resp. příkon většiny palačinkovačů se pohybuje kolem 1000 W. Mnoho palačinkovačů je proto vybavených nastavitelným termostatem s automatickým vypínáním po dosažení určité teploty a také indikací dosažení této teploty světelnou kontrolkou. Termostat se ovládá otočným nebo posuvným ovládacím prvkem a obsluha je skutečně jednoduchá – displej ani složité ovládací prvky na těchto přístrojích nenajdete.

TIP: Věděli jste, že na palačinkovači můžete kromě palačinek a lívanců vyrábět i oplatky, bramborové placky nebo ohřívat tortilly, wrapy nebo pita chléb?

Top 4 palačinkovače podle recenzí a testů

Autor článku

Michal Toma

Jsem technik tělem i duší. Odmalička mě bavilo rozebírat a skládat různé přístroje a zjišťovat, jak fungují. Podobně dokážu rozebrat na součástky i...


Přidat komentářPublikováno dne: 29.11.2018
Hodnocení článku:
(91.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak vybrat míchačku? I ty nejlevnější mohou být kvalitní Jak vybrat míchačku? I ty nejlevnější mohou být kvalitní

Výběr míchačky není procesem, který bychom uskutečňovali běžně. Jde o zařízení, které kupujeme možná jednou za život. Pokud si tedy nechcete míchačku půjčovat od známých a sousedů, zde...

Jaký alarm do domu a bytu je nejlepší? Což tak bezdrátový Jablotron Jaký alarm do domu a bytu je nejlepší? Což tak bezdrátový Jablotron

Výběr zabezpečovacího zařízení si vyžaduje zvážení určitých parametrů. Poradíme vám, jaký alarm do domu si vybrat, také jaké typy alarmů jsou na trhu k dispozici a podle čeho vlastně...

Ionizátor vzduchu – co to je? Zkušenosti dokazují, že pomáhá Ionizátor vzduchu – co to je? Zkušenosti dokazují, že pomáhá

Na co byste se měli při výběru ionizátoru zaměřit a s jakými typy se na trhu setkáte? Jak ionizátor funguje a komu je určený? Všechno podstatné o tomto přístroji v našem článku!