Nejlepší pomalé hrnce – Slow cooker na pomalé vaření

Někdo by okamžitě mohl namítat, že pomalá příprava jídla do kuchyně v dnešní době nepatří a že všechno musí šlapat rychle a svižně. Možná ano, možná ne. Pomalé vaření má svoje výhody a rozhodně nejde o nějaký moderní výmysl.

Slow cooker - pomalý hrnec

Pomalé hrnce v kuchyni tedy mají svůj význam. Abyste věděli, proč jsou pomalé hrnce skvělým pomocníkem v kuchyni, a zároveň věděli, jak si vybrat ten nejlepší, přečtěte si naše tipy a rady.

Oblíbené pomalé hrnce

Co je to pomalý hrnec?

Samozřejmě, rychlost do kuchyně bezpochyby patří a stále je nutností. Přece jen konzumní společnost a celkově gastronomie si rychlou přípravu jídla vyžaduje. Pomalý hrnec je ale drobnou výjimkou.

Hrnec na první pohled nepůsobí nijak výjimečně. Je možné ho přirovnat ke klasickému hrnci. Rozdíl nastává až v jeho konstrukci. Skládá se z vybíratelné nádoby, pokrývky a samozřejmě nechybějí ovládací prvky jako termostat či časovač. U některých hrnců je dokonce možné nastavit automatické vypnutí či naopak automatický start. A zásadní rozdíl je ten, že pomalý hrnec je napájený přes elektrickou síť.

Jak funguje příprava pokrmů?

Pomalá příprava jídla v pomalém hrnci má množství výhod, které si ještě později přiblížíme. Ale princip přípravy pokrmu je vskutku jednoduchý. Všechny suroviny připravujete v jednom hrnci. Nic nepřidáváte za pochodu. V jednoduchosti, jídlo připravujete tak jako vždy. S tím rozdílem, že všechno vložíte do nádoby najednou a nastavíte pomalý hrnec. Na internetu najdete množství receptů pro přípravu pokrmů za pomoci pomalého hrnce.

Vaření kuřecího v pomalém hrnci

Hrnec je zapojený do elektrické sítě a podle druhu pokrmu se jídlo připravuje 3 až 12 hodin při konstantní a nízké teplotě kolem 90 °C. Ideální pro lidi, kteří jsou například déle v práci a domů chtějí přijít na teplý oběd. Samozřejmě, pokud si potrpíte na rychlost, v hrnci můžete připravovat pokrm, který budete podávat později a zatím připravovat jiný chod.

Hlavní výhody pomalého hrnce

  • Pomalá příprava jídla při nižší teplotě pomáhá k lepší chuti jídla jakož i k zachování prospěšných látek, vitamínů či minerálů. Maso je šťavnaté a chuť výraznější.
  • Jednoduchost, kterou oplývá příprava pokrmů v pomalém hrnci, je neporovnatelná. Stačí všechno nakrájet, dochutit, vložit do hrnce, zapnout a nejbližších pár hodin se nemusíte o vaření starat.
  • Jídlo se v hrnci nepřipálí.
  • Přípravu jídla si můžete načasovat na příchod z práce domů.
  • Šetříte energii. Pomalý hrnec má mnohem menší spotřebu elektrické energie než většina podobných tepelných spotřebičů.
  • V pomalém hrnci můžete připravovat maso, ryby, polévky nebo pokrmy jako guláš, svíčkovou nebo vývar. Pomalý hrnec má v kuchyni skutečně široké využití.

Jak vybrat pomalý hrnec

Při samotném výběru není moc parametrů, které by vás mohly zmást. Důležité je myslet na potřeby, které máte. V tomto případě především objem připravovaného pokrmu. Myslete tedy na objem nádoby, také i příkon, a potom jsou zde určité přídavné funkce, které vám přípravu pokrmu značně usnadní.

Objem nádoby

Počet porcí a množství jídla, které chcete připravovat, vám předurčí právě objem nádoby samotného pomalého hrnce. Není pravdou, že větší hrnec automaticky znamená i vyšší cenu. Objem nádoby se pohybuje od 3 do 6,5 litru. Pokud vám stačí menší hrnec, je to dobrá volba.

Pomalý hrnec s velkým objemem

Zároveň však za podobnou cenu seženete i hrnec s větším objemem. Proto doporučujeme raději hrnec s větším objemem nádoby. Nikdy nevíte, kdy se může hodit.

Příkon

Příkon je parametr, který souvisí s přípravou jídla a také se spotřebou energie. Pokud je příkon vyšší, pomalý hrnec se rychleji zahřeje a také je příprava o něco kratší. To však není v tomto případě důležité. Nižší příkon sice pokrm připraví pomaleji, což je cílem, ale zároveň má mnohem nižší spotřebu. Příkon kolem 250 až 350 wattů je tedy ideální.

Funkce

  • Regulace teploty
  • Časovač
  • Automatické vypnutí
  • Funkce ohřevu

Tyto funkce by rozhodně měly být součástí každého pomalého hrnce. Za pomoci digitálního panelu byste tedy měli umět nastavit potřebné parametry pro důkladnou přípravu pokrmu. Také omyvatelná nádoba v myčce nádobí vám dokáže práci značně zjednodušit.

Nejlepší pomalé hrnce

Princip, na jakém fungují pomalé hrnce, není ničím náročný. Proto se při výběru vyplatí vsadit především na zkušenosti a reference ostatních uživatelů, kteří mají s tímto zařízením zkušenosti. Nabízíme vám proto ty nejlepší pomalé hrnce, jaké na trhu najdete. Zároveň vám nabízíme i návody, jak si tento hrnec vybrat a jaké parametry sledovat.

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Komentáre

17/09/2019 17:40
Vlasta

pomalý hrnec jsem dostala od frajera k narodky, od té doby vařím jen v něm! ta chuť je nesrovnatelná. potraviny jakoby lépe vynikly, jídla jsou chuťově bohatší a atraktivnější. doporučuji všem, kteří zvažují koupi - je to perfektní pomocník!

Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Dětský pokoj v podkroví - vytvořte dítěti vhodný prostor na všechny aktivity Dětský pokoj v podkroví - vytvořte dítěti vhodný prostor na všechny aktivity

Toužili jste i vy jako dítě po pokoji v podkroví? Pokud máte šanci svému dítěti zařídit pokoj v podkroví, neváhejte. Inspirujte se v naší galerii.

Květiny na balkoně - potěší vás i vaše okolí Květiny na balkoně - potěší vás i vaše okolí

Toužíte po oáze květin na vašem balkoně? Po místě, kde se můžete ukrýt před ruchem města a vypít si v klidu kávu? Inspirujte se naší galerií.

Zrcadlo do předsíně rozhodně patří Zrcadlo do předsíně rozhodně patří

Máte ve své předsíni zrcadlo? AK vám v ní chybí, měli byste to co nejdříve napravit. V galerii najdete inspirace, kam ho do místnosti umístit.Publikováno dne: 01.03.2019
Hodnocení článku:
(90.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Nejhezčí keramické rychlovarné konvice jsou poměrně levné. Recenze chválí značky Concept, Sencor i Orava Nejhezčí keramické rychlovarné konvice jsou poměrně levné. Recenze chválí značky Concept, Sencor i Orava

Hrnce a servírovací konvice nahradily keramické rychlovarné konvice, které vodu ohřejí raketovou rychlostí, jsou levné, ale stále mohou vypadat krásně jako ty u babičky. Víte, kterou si...

Vysavače s vodním filtrem jsou nejlepší pro alergiky Vysavače s vodním filtrem jsou nejlepší pro alergiky

Vysávání s klasickými vysavači na filtrační sáčky často představuje pro alergiky hotovou noční můru. Skvělou náhradu byste proto mohli najít ve vysavačích s vodní filtrací. Jak vybrat...

Jak vybrat nejlepší ohřívač? Elektrický, plynový či infra quartzový ohřívač? Jak vybrat nejlepší ohřívač? Elektrický, plynový či infra quartzový ohřívač?