Nejlepší pračky se sušičkou? Poradí recenze, zkušenosti i test

Pračka je spotřebič, který je součástí každé moderní domácnosti. Na trhu najdete spoustu modelů, stačí si vybrat ten nejvhodnější. Zvažujete zároveň také sušičku na prádlo? 

Nejlepší pračka se sušičkou

Tato kombinace patří mezi optimální řešení pro domácnosti, které nedisponují dostatkem prostoru pro oba volně stojící spotřebiče. Na co se tedy při koupi zaměřit? 

Oblíbené modely

Proč si vybrat pračku se sušičkou?

Někdo zastáncem této fúze rozhodně není. Především proto, že první pokusy o kombinaci praček a sušiček byly opravdu nepodařené a nedokázaly plnohodnotně nahradit sušení. Dnes jsme však na úplně jiné úrovni a pračky se sušičkou je možné využít naplno oběma funkcemi. A co jsou tedy hlavní důvody, proč si vybrat pračku se sušičkou?

  • Šetříte peníze
  • Šetříte místo
  • Šetříte čas
  • Získáte zdravejší sušení
  • Inovativní funkce

Jak si vybrat pračku se sušičkou

V zásadě při výběru pračky se sušičkou zvažujete ty parametry jako při výběru klasické pračky. Tady je samozřejmě sušička navíc a je třeba se zaměřit i na údaje týkající se jí. Prioritně se zaměřte na objem, který požadujete

Výběr pračky se sušičkou

Myslete i na ekonomické hledisko a spotřebu vody. Také množství otáček motoru, které určují i hlučnost. No a potom je tu množství inovativních funkcí a programů, které vám usnadňují praní a také zkvalitňují výsledek praní nebo sušení.

Maximální náplň pračky se sušičkou

Tento požadavek z velké části závisí na individuální potřebě. Někomu postačí menší objem a někdo pro změnu dává přednost praní ve velkých objemech. Standardem dnes bývá náplň bubnu na praní aspoň 7-8 kg. Pro sušení je to následně 4-5 kilogramů. Samozřejmě, najdete i pračky se sušičkou s kombinací 9 kg na praní a 6 kg na sušení, což je skutečně nadstandardem. Počítejte však s tím, že větší objem se rovná i většímu prostoru, který budete potřebovat. To se týká jak výšky, tak i hloubky.

Spotřeba vody a hlučnost motoru

Každá rodina přemýšlí ekonomicky. Rozhodně hledejte pračku se sušičkou se šetrnou spotřebou. Energetická třída rozhodně musí být třídy A. Velmi šetrné pračky se sušičkou dokážou stlačit spotřebu vody pod 90 litrů. Ty méně šetrné mají spotřebu kolem 100–110 litrů.

Nejlepší sušička na prádlo

Některé modely disponují regulací otáček. Díky nim je také hlučnost mnohem nižší. Obvykle je maximální počet otáček za minutu na hodnotě 1 400 až 1 600. Hlučnost se pohybuje u extrémně tichých motorů na úrovni 55 dB. Ani hlučnost kolem 70 dB však není tak nesnesitelná.

Inovativní funkce

 • Dětská pojistka – po spuštění se má pračka automaticky uzamknout a odblokovat až po dokončení cyklu. Dvířa jsou blokovaná.
 • AquaStop – slouží na odstavení všech elektronických částí zařízení v případě zkratu nebo zjištění úniku vody
 • Odložený start – umožňuje vám nastavit, kdy se má pračka spustit. Vybrat můžete přesný čas nebo časový horizont 0–24 h.
 • 6 Sense – neboli funkce šestý smysl zabezpečuje rozpoznání objemu náplně pračky. Následně systém optimalizuje spotřebu vody i energie. Ušetřit dokáže až 50 % energie, vody a času. Obdobnou verzí jsou i funkce Fuzzy Logic a Active Water.
 • Baby protect – jde o program určený na sterilizaci oblečení. Program při procesu odstraní až 99,9 % bakterií.
 • Regulace teploty a otáček – jednoduše je možné nastavit, při jaké teplotě chcete, aby pračka prala. Samozřejmě prioritní jsou programy, pokud však máte ověřené nastavení, tuto funkci přivítáte. To se týká také regulace otáček.

Nejlepší pračky se sušičkou

Výrobci v tomto segmentu nabízejí pračky se sušičkou a liší se nejen cenou, parametry, designem nebo různými funkcemi. Na základě hodnocení uživatelů a jejich recenzí jsme vybrali ty nejlepší. V našem testu uvidíte ty nejlepší pračky se sušičkou, které na trhu najdete. Kromě jiného jsme pro vás připravili také průvodce výběrem pračky se sušičkou, který vám pomůže zorientovat se před samotnou koupí.

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentářPublikováno dne: 01.12.2018
Hodnocení článku:
(91%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jaká je nejlepší grilovací pánev na steaky? Jaká je nejlepší grilovací pánev na steaky?

Milujete steaky? Kromě chutného masa nezapomeňte na vhodný způsob přípravy, jehož alfou a omegou je kvalitní pánev nebo gril. 

Znáte sous-vide vařiče? Zdravé vaření ve vakuu! Znáte sous-vide vařiče? Zdravé vaření ve vakuu!

Slyšeli jste už o sous-vide? Tento výraz pochází z francouzštiny a v překladu znamená „ve vakuu." Přesně tak se připravují jídla na nejvyšší úrovni. A vy to můžete zkusit i doma. 

Čtečky knih: Víte, jaké funkce mají a která je ta nejlepší? Čtečky knih: Víte, jaké funkce mají a která je ta nejlepší?

Setkali jste se už s názorem, že klasické knihy budou za sto let patřit historii? Alternativou k nim jsou stále více oblíbené čtečky knih. Víte, jakými funkcemi jsou vybavené a které...