Nejlepší šicí stroj pro začátečníky i pokročilé

Chodíte po obchodech a sledujete, co byste ušili jinak a jak byste to, co vidíte viset na věšácích, vylepšili? Sníváte o šicím stroji, abyste všem ukázali, jak se to dělá, ale nemůžete si šicí stroj vybrat?

Jak vybrat šicí stroj pro začátečníka?

Podívali jsme se šicím strojům na zoubek. Přečtěte si, co jsme o nich zjistili, a ukažte prodavačům v obchodě, že víte, co chcete.

Jen tak, nebo vás bude šicí stroj živit?

Je koupě šicího stroje jen váš další vrtoch, nebo plánujete šití věnovat víc času a potřebujete, aby plnil i nejnáročnější očekávání? Dnes to není jen o kolečku na ovládání jehly a pedál na šicí stroj, který zkouší citlivost vaší nohy.

Dnes už tento stroj dokáže navléct nit do jehly, nabízí širokou škálu stehů, vyšívání číslic a obrázků mu také není cizí a díky USB kabelu ho můžete připojit k PC. Ano, ještě stále je řeč o šicím stroji. Do stroje, kterým budete přišívat záplaty sobě a svým známým, nemusíte investovat moc. Nejste krejčí. Šicí stroj vás v začátcích pravděpodobně nebude živit.

Začátečník s kvalitním šicím strojem za rozumnou cenu

Při výběru šicího stroje se skutečně zapotíte. Z takového množství je opravdu těžké si vybrat. Mnozí jdou po známé značce, ale ve více případech vítězí cena.

Výběr šicího stroje v obchodě

Jaké kritérium je rozhodující pro vás? Šicí stroj nekupujete každý den a chcete, aby vám roky sloužil, i když jej nebudete používat denně. Nižší cena ještě neznamená nižší kvalitu. Je třeba si jen správně vybrat.

Obal není všechno

Všechny šicí stroje vypadají na první pohled stejně, ale i v tomto případě platí, že to podstatné je uvnitř. Kvalitní šicí stroj tvoří kvalitní kovové díly a výkonný motor. Aby hodně vydržel a podporoval vás ve vašich šicích pokusech.

Šicí stroje, s nimiž se na trhu setkáte

Jednojehlovka

Základním šicím strojem je jednojehlovka, která zvládne i náročnější kousky. Pokud na ně posbíráte dostatek odvahy. U tohoto stroje používejte pevnější materiály.

Šití na šicím stroji jednoihlovke

U elastických se může vytvářet vlnovka, která pokazí konečný efekt. Milovníci patchworkové techniky si jednojehlovku nedokážou vynachválit.

Šicí stroj overlock

Elastické materiály hravě zvládne obnitkovací stroj. Šije tak, aby se látka zbytečně nevlnila a netřepila. Tuto kvalitní práci vykonává kvalitní motor s příkonem 1200 W. Šití třemi nebo čtyřmi nitěmi s použitím jedné nebo dvou jehel a vyčarujete množství typů stehů, včetně slepého. Diferenciální podávání nekrčí látku, ale na druhé straně hodně pomáhá, když ji chcete nařasit.

Kvalitní šití díky coverlocku

Tento typ šicího stroje je ideální na šití oblečení. Šije prádlovým stehem tak, aby tkaninu z každé strany pěkně opracoval. Zvažujete, že se šitím budete nakonec živit? S coverlockem budou vaše módní kousky působit opravdu profesionálně.

Vyšší kategorie šicích strojů

Vyšívací a průmyslové šicí stroje tvoří speciální kategorii. Poohlédněte se po nich, pokud vás šití skutečně dostane a budete ho chtít posunout na nejvyšší úroveň.

Vyšívání na profesionálním šicím stroji

Pokud se se šitím seznamujete, tyto stroje vás spíše odradí. Pokud jste však už dostatečně pokročilá, potom vám tento stroj otevře dveře nekonečných možností seberealizace.

Dobré příslušenství musí být

Příslušenství je neoddělitelnou součástí každého šicího stroje. Bez něho se ani ten nejlepší stroj nepohne. Jehly, cívky, patky, pedál, kryt a nářadí na jednoduchou údržbu patří k základnímu vybavení dobrého šicího stroje.

Důležitá je péče i servis

Také šicí stroj je jen stroj. Když ho chcete v činnosti udržet co nejdéle, musíte se o něj starat. Dobře se o šicí stroj staráte, ale přesto hapruje? I to se stává! Servis máte po ruce, nebo ho musíte poslat do světa a čekat? 

Péče o funkčnost šicího stroje

Dostupnost náhradních dílů a kvalitní servis patří mezi věci, o kterých byste měli před koupí šicího stroje něco vědět. Hlavně tehdy, když ho používáte denně. Každý šicí stroj po nějaké době potřebuje pročistit a namazat. Záruka 2 až 5 roků je u většiny šicích strojů samozřejmá.

Ve specializovaných obchodech to vědí lépe

Šicí stroje dnes najdete v každé síti elektra a v supermarketech. Paní, kterou jste před chvílí viděli vykládat mléčné výrobky, o parametrech šicího stroje, který jste si vybrali, mnoho vědět nebude.

Navštivte specializovaný obchod a ptejte sa na všechno, co vás napadne. Zaměstnanec je v obchodě pro vás a je tam proto, aby na všechny vaše otázky odpověděl.

Druhy šicích strojů

Mechanický šicí stroj

Tento stroj ovládáte pomocí otočného kolečka a je určený na méně časté domácí šití. Ještě před několika dekádami byl součástí téměř každé domácnosti. Jeho obsluha není těžká, ale náročná. Otáčení kolečka a správné nastavení vyžaduje čas navíc.

Retro mechanický šicí stroj

Mechanické stroje vynikají svým originálním designem a starší nefunkční kousky poslouží i jako nostalgická retro ozdoba interiéru.

Elektronický šicí stroj

Výrobci šicích strojů neusnuli na vavřínech, stále je modernizují a i v případě šicích strojů se snaží zapojit všechny vymoženosti techniky, aby jeho používání co nejvíc usnadnili. Elektronické šicí stroje řídí elektronické pracovní desky a komunikují pomocí displeje, tlačítek, otočného kolečka nebo klávesnice.

Moderní elektronický šicí stroj

Stroje se všemi moderními funkcemi jsou cenově náročnější a jsou určené na profesionálnější, zakázkové domácí šití.

Recenze a dobré rady nad zlato

Šicí stroj nejlépe znají ti, kteří ho používají. Mnoho lidí je ochotných podělit se se svými zkušenostmi. Vám mohou při výběru velmi pomoci. Recenze vám prozradí i to, co vás při koupi šicího stroje ani nenapadne. Jednoduchá obsluha a nízká hmotnost stroje je pro začátečníky, kteří ho často přenášejí, rozhodující.

Zeptáte se prodavače, zda stroj vyšije knoflíkovou dírku, volné rameno pro šití kalhot a kvalitní LED světlo? Po přečtení recenzí určitě.

Nejlepší šicí stroj pro začátečníky

Vybrali jsme několik šicích strojů, které jsou určené začátečníkům. Jednoduché ovládání, dobrá kvalita a přijatelná cena jsou tím, co je spojuje. Absolutní klasikou jsou šicí stroje značky Singer, které se v elitě mezi šicími stroji udomácnily už dávno. Kvalita a dostupná cena nese od nepaměti název Singer. Původním plánem tohoto výrobce bylo dostat šicí stroj do každé domácnosti. Dnes víme, že se mu to podařilo.

Autor článku

Alena Kesselová

Rada si plním sny. Splněným snem bylo i knihkupectví, ve kterém jsem kralovala celých 9 let. Věřím, že lásku k psanému slovu z mých článků ucítíte...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Námořnická modrá a bílá Námořnická modrá a bílá

Modrá v nás vyvolává pocity důvěry, bezpečí a celkové harmonie. Bílá je barvou minimalismu, který je absolutně nadčasový. I díky své neutralitě tvoří bílá barva s "těžší" námořnickou...

Šedá a tyrkysová Šedá a tyrkysová

Přemýšlíte nad tím jaká barva se hodí k tyrkysové? Jednoznačně šedá! Tyrkysová působí uklidňujícím dojmem a šedá velmi dobře nahrazuje fádní bílou.

Inspirace pro vaši terasu a zahradu - připravte si příjemné posezení Inspirace pro vaši terasu a zahradu - připravte si příjemné posezení

Plánujete upravit svou terasu či zahradu, avšak nemáte nápady? Vyzkoušejte některý z našich tipů.Publikováno dne: 09.11.2018
Hodnocení článku:
(91.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Zařizujete kuchyni v paneláku? Vyhrajte si s malým prostorem na maximum Zařizujete kuchyni v paneláku? Vyhrajte si s malým prostorem na maximum

Kuchyně je královstvím každé dobré hospodyňky. S jejím zařízením to není tak, jako například s nábytkem v obýváku. Není jednoduché jen tak ji přesunout nebo přestavět, vybírejte ji více...

Prodej a koupě bytu přes realitní kancelář nebo bez Prodej a koupě bytu přes realitní kancelář nebo bez

Pokud jste si právě naspořili dost peněz na koupi bytu nebo domu nebo potřebujete vaši nemovitost prodat, určitě se potýkáte s dilematem, zda řešit koupi nebo prodej bytu přes realitku...

Jak natřít radiátory? Nejlepší barva na radiátory je bez zápachu Jak natřít radiátory? Nejlepší barva na radiátory je bez zápachu

Natřít radiátor zvládne skutečně každý už za pár stokorun. Práci vám ulehčí i speciální barvy určené na radiátory a možná se nakonec sami sebe zeptáte, proč jste se do toho nepustili už...