Nejlepší sporttestery: Vyberte si kvalitního pomocníka ke sportu

To, že pravidelný pohyb je pro zdraví nenahraditelný, si začíná uvědomovat stále více lidí. Pokud pro vás však sport časem dostal i soutěžní rozměr a zajímá vás, zda se celkově zlepšujete, nebo stagnujete, investujte do speciálních sportovních hodinek.

Inteligentní hodinky na sport

Dnešná technika sleduje vaše výkony pomocí sporttesterů. Před samotnou koupí si nechte poradit, které patří mezi nejlepší. 

Oblíbené sporttestery

Co je sporttester?

Jde o přístroj, který na první pohled vypadá jako inteligentní hodinky. Jeho primárním účelem však nejsou notifikace o telefonátech, SMS nebo událostech z mobilního telefonu (i když některé pokročilejší sporttestery nabízejí i tyto funkce), ale sledování sportovních výkonů. Základem je komplexní systém, který obsahuje několik senzorů jako GPS, akcelerometr, gyroskop či senzor srdečního tepu.

Nejlepší sportovní hodinky

Tyto údaje jsou vyhodnocované a zpracované do číselných dat jako např. ušlá vzdálenost, překonané převýšení, čas, záznam tepové frekvence, VO2max apod. Ve spojení s počítačem nebo mobilním telefonem si můžete údaje zobrazit i na mapách nebo zaznamenat do tabulky nebo sledovat zlepšování vašich výkonů v aplikacích.

Měření pulzu

Aby sportovní hodinky mohly měřit váš pulz, musí mít zabudovaný optický senzor. Hodinky bez tohoto senzoru potřebují bezdrátové připojení k hrudnímu pásu. Měření tepu na zápěstí je však méně přesné, obzvláště pokud jsou ruce chladné a nezpocené.

Volitelné příslušenství

Nejčastějším příslušenstvím, které nenajdete v balení každých hodinek, jsou různé senzory. Může jít o hrudní pás na měření pulzu, senzor na nohu pro přesnější měření počtu kroků a kadence při běhu či jízdě na kole nebo senzor otáček kola pro přesnější měření rychlosti a ujeté vzdálenosti na kole. 

Nejlepší sporttester Garmin

Pokud plánujete svůj sporttester doplnit těmito senzory, ujistěte se, zda podporují technologie bezdrátového připojení Bluetooth Smart, případně ANT+, které jsou využívané právě na komunikaci s bezdrátovými senzory.

Cena

Pokud chcete spolehlivé sportovní hodinky, připravte se na cenu přesahující 5000 korun. Při výběru si však prohlédněte všechny barevné varianty a varianty s přibaleným příslušenstvím, neboť jejich cena se může lišit až v tisících korun.

TOP 5 nejlepších sporttesterů

Na základě uživatelských recenzí a názorů vám představujeme TOP 5 nejlepších sporttesterů, jaké můžete u nás koupit.


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Jídelna - jako součást kuchyně či obývacího pokoje Jídelna - jako součást kuchyně či obývacího pokoje

Toužíte po jídelně, ale se obáváte, že ji do svého malého bytu nenapracete? Nemusíte se obávat, stačí i malý prostor na to, abyste si mohli vytvořit místo, kde se bude rodina setkávat...

Šedá a tyrkysová Šedá a tyrkysová

Přemýšlíte nad tím jaká barva se hodí k tyrkysové? Jednoznačně šedá! Tyrkysová působí uklidňujícím dojmem a šedá velmi dobře nahrazuje fádní bílou.

Paletové sezení - hodí se na zahradu i do domácnosti Paletové sezení - hodí se na zahradu i do domácnosti

Nábytek z palet si lze vyrobit opravdu rychle, jednoduše a poměrně levně. Stačí si prohlédnout naše inspirace a uvěříte, že paletové sezení je stylovým doplňkem každého exteriéru i...Publikováno dne: 14.03.2019
Hodnocení článku:
(86.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Nejlepší florbalové hokejky: Jak vybrat velikost pro děti? Nejlepší florbalové hokejky: Jak vybrat velikost pro děti?

Florbal – pozemní hokej je u nás stále populárnější. Pokud ho chcete zkusit, zajistěte si potřebnou výstroj. Víte, jak vybrat florbalovou hokejku? Dozvíte se to v našem článku!

Nejlepší běžecké boty? Jak vybrat,  poradí recenze Nejlepší běžecké boty? Jak vybrat, poradí recenze

Začínáte běhat? Dbejte na výběr vhodné běžecké obuvi. V dnešním článku vám poradíme, na které základní faktory je třeba brát při koupi ohled. 

Jak vybrat nejlepší Penny board? Chcete originál, nebo levnější alternativu Jak vybrat nejlepší Penny board? Chcete originál, nebo levnější alternativu

Také vaše dítě touží po pennyboardu? Jsou lehké, dobře se ovládají, a proto se dají na nich jednoduše dělat různé triky.