Nejlepší sporttestery: Vyberte si kvalitního pomocníka ke sportu

To, že pravidelný pohyb je pro zdraví nenahraditelný, si začíná uvědomovat stále více lidí. Pokud pro vás však sport časem dostal i soutěžní rozměr a zajímá vás, zda se celkově zlepšujete, nebo stagnujete, investujte do speciálních sportovních hodinek.

Inteligentní hodinky na sport

Dnešná technika sleduje vaše výkony pomocí sporttesterů. Před samotnou koupí si nechte poradit, které patří mezi nejlepší. 

Oblíbené sporttestery

Co je sporttester?

Jde o přístroj, který na první pohled vypadá jako inteligentní hodinky. Jeho primárním účelem však nejsou notifikace o telefonátech, SMS nebo událostech z mobilního telefonu (i když některé pokročilejší sporttestery nabízejí i tyto funkce), ale sledování sportovních výkonů. Základem je komplexní systém, který obsahuje několik senzorů jako GPS, akcelerometr, gyroskop či senzor srdečního tepu.

Nejlepší sportovní hodinky

Tyto údaje jsou vyhodnocované a zpracované do číselných dat jako např. ušlá vzdálenost, překonané převýšení, čas, záznam tepové frekvence, VO2max apod. Ve spojení s počítačem nebo mobilním telefonem si můžete údaje zobrazit i na mapách nebo zaznamenat do tabulky nebo sledovat zlepšování vašich výkonů v aplikacích.

Měření pulzu

Aby sportovní hodinky mohly měřit váš pulz, musí mít zabudovaný optický senzor. Hodinky bez tohoto senzoru potřebují bezdrátové připojení k hrudnímu pásu. Měření tepu na zápěstí je však méně přesné, obzvláště pokud jsou ruce chladné a nezpocené.

Volitelné příslušenství

Nejčastějším příslušenstvím, které nenajdete v balení každých hodinek, jsou různé senzory. Může jít o hrudní pás na měření pulzu, senzor na nohu pro přesnější měření počtu kroků a kadence při běhu či jízdě na kole nebo senzor otáček kola pro přesnější měření rychlosti a ujeté vzdálenosti na kole. 

Nejlepší sporttester Garmin

Pokud plánujete svůj sporttester doplnit těmito senzory, ujistěte se, zda podporují technologie bezdrátového připojení Bluetooth Smart, případně ANT+, které jsou využívané právě na komunikaci s bezdrátovými senzory.

Cena

Pokud chcete spolehlivé sportovní hodinky, připravte se na cenu přesahující 5000 korun. Při výběru si však prohlédněte všechny barevné varianty a varianty s přibaleným příslušenstvím, neboť jejich cena se může lišit až v tisících korun.

TOP 5 nejlepších sporttesterů

Na základě uživatelských recenzí a názorů vám představujeme TOP 5 nejlepších sporttesterů, jaké můžete u nás koupit.


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Fialová barva do ložnice? My říkáme ano! Fialová barva do ložnice? My říkáme ano!

Všechny odstíny fialové se dají dobře kombinovat s bílými stěnami a doplňky. Do takového mixu zapadne i hnědý nábytek či koberec a podlaha. Přesvědčte se o tom s námi!

Vyřezávané Halloween dýně Vyřezávané Halloween dýně

Víte kdy je Halloween? Už o pár týdnů! A máte už promyšlený motiv, který letos vyříznete na dýni? Pokud ne, pak se nemusíte stresovat - připravili jsme pro vás to nejlepší z nejlepšího....

Rozloučení se svobodou - výzdoba, dekorace, inspirace Rozloučení se svobodou - výzdoba, dekorace, inspirace

Čeká vaši kamarádku tento rok svatba? Připravte jí rozloučenou se svobodou, na kterou nezapomene!Publikováno dne: 14.03.2019
Hodnocení článku:
(86.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Tejpovací pásky – jak vybrat a jak je používat? Tejpovací pásky – jak vybrat a jak je používat?

Tejpy jsou elastické pásky, které slouží jako fyzioterapeutická pomůcka na odstranění bolesti nebo uvolnění často namáhaných kloubů a svalů. Víte, jaké tejpy známe?

Gymnastický míč na sezení do kanceláře, pro těhotné i na cvičení. Vybírejte velikost podle výšky Gymnastický míč na sezení do kanceláře, pro těhotné i na cvičení. Vybírejte velikost podle výšky

Gymnastický míč je všestranným pomocníkem – můžete jej použít na sezení v kanceláři, ale i na cvičení doma. Ocení jej děti i dospělí, hodí se také pro těhotné ženy. Poradíme vám, jak si...

Nejlepší florbalové hokejky: Jak vybrat velikost pro děti? Nejlepší florbalové hokejky: Jak vybrat velikost pro děti?

Florbal – pozemní hokej je u nás stále populárnější. Pokud ho chcete zkusit, zajistěte si potřebnou výstroj. Víte, jak vybrat florbalovou hokejku? Dozvíte se to v našem článku!