Nejlepší stepper na hubnutí ukážou recenze. Je výborný na zpevnění zadku

Léto, zima, jaro nebo podzim. Nejdeme vám dávat návody na to, jak se dostat do formy do plavek nebo jak shodit kila po zimě. My vám nabízíme účinné rady, které vám pomohou během celého roku. Pomoci vám k tomu může hlavně cvičení.

Fitness stepper pro domácí cvičení

Fitness přístrojů je na trhu skutečně mnoho. Vybrat ten nejlepší je nemožné, přece jen každému vyhovuje něco jiného. Dnes vám ale představíme stepper. Jednoduchý přístroj, který vám pomůže dokonale procvičit dolní část těla a zlepšit kondici.

Oblíbené produkty

Fitness stepper

Steppery všeobecně patří mezi nejoblíbenější a nejdostupnější posilovací zařízení na spodní část těla. Výhodou stepperu je jeho jednoduchý princip. Využívat tento přístroj můžete prakticky kdekoliv v pohodlí domova.

Na trhu najdete mnoho druhů stepperů s různými funkcemi. Vybírat můžete dokonce i mezi steppery s pohyblivými rukojeťmi, kdy zapojujete i horní část těla. Stepper je perfektním přístrojem na každodenní cvičení pro ženy i muže. Také jde o vhodný přístroj pro obézní lidi. Stepper simuluje chůzi po schodech, ale mnohem víc šetří klouby, takže i starší ročníky si v tomto případě přijdou na svoje. Jednoduše nohy umístíte na pedály a šlapete. Zároveň můžete ovlivňovat úroveň odporu, a tedy intenzitu cvičení.

Vyformujete si zadek

Každá žena chce být na svůj zadeček pyšná. Stejně tak žena nepohrdne ani když uvidí pěkné vyformované mužské pozadí. Stepper je perfektním přístrojem, který posiluje sedací svaly, a tedy právě plytké pohyby prostřednictvím stepperu vám pomohou vyformovat váš zadek. Díky simulaci chůze po schodech zapojujete gluteus maximus, který tvoří největší část sedacího svalu. Obávané celulitidy se zbavíte raz dva.

Cvičení na stepperu tvaruje zadek

Kromě zadečku však stepper pomáhá procvičovat také lýtkový sval a harmstringy neboli zadní část stehen. Opět plytké pohyby zapojují svaly lýtek mnohem intenzívněji. Nohy jsou totiž blíže u sebe a sval tak pracuje pod větší frekvencí.

Lepší kondice a redukce váhy

Cvičením na stepperu zvyšujete také svoji fyzickou kondici. Pravidelným kardio cvičením prostřednictvím stepperu si zlepšíte výdrž a také i svoje zdraví. Logicky při fyzické zátěži dochází ke spalování kalorií. Přirozeně, úbytek váhy je tedy efektem, který se určitě dostaví. Díky šlapání na stepperu tak nejen zlepšíte kondičku, vyformujete zadek a lýtka, ale rozdíl uvidíte i na váze.

Pro lepší zapojení svalů můžete také použít zátěžovou vestu nebo si vzít činky do rukou a cvičení si ztížit. U stepperů, které mají ruční rukojeti nebo jsou vybavené expandery (posilovací guma) můžete zapojit i ruce.

Druhy stepperů

  • Ministepper – jde o nejběžnější druh stepperu, který plný svůj účel a zároveň vás potěší jeho skladnost. Klidně ho uskladníte pod postelí, má nízkou hmotnost a snadno se s ním manipuluje.
  • Twist stepper – ten nabízí rozšířené funkce. Především díky němu vyformujete a zpevníte boky i břišní svalstvo. Při šlapání děláte mírné úkroky do stran, které pomáhají pohybu pánve, a tedy boků a spodních břišních svalů.
  • Stepper s rukojeťmi – steppery s držadly na ruce jsou stále oblíbenější. Ideální jsou pro intenzívní kardio. Ať však rukojeti používat budete, nebo ne, je jen na vás. Zapojit tak můžete i ramena či záda. Obvykle však jde o větší zařízení, které už hůře uskladníte. Nabízejí však větší stabilitu a také mají i různé funkce.

Jak vybírat stepper

Při výběru stepperu je třeba zohlednit několik faktorů. Především existuje víc druhů stepperů a následně musíte zvážit i to, jaké parametry daný stepper má. Jaké jsou jeho funkce, konstrukce, případně jiné příslušenství. No a samozřejmě zvážit je nutné i finanční kapitál, který jste ochotní investovat. Předem však upozorňujeme, že laciné steppery nejsou zárukou kvality, kterou očekáváte.

Konstrukce – základem každého stepperu by rozhodně měla být kvalitní robustní konstrukce. Nejen povrchová úprava by měla být z kvalitního ABS plastu, ale také spoje či samotný systém by měl být z kvalitního kovu.

Stepper na domácí cvičení

Typ odporu – v případě stepperů je odpor buďto magnetický, nebo hydraulický. Nejčastěji se používá právě hydraulický odpor za pomoci pístů. U některých modelů je možné ho regulovat. Magnetický systém se využívá u dražších modelů a obvykle je možné ho také regulovat.

Funkce – kvalitní a modernější steppery disponují počítačem s digitálním nebo LED displejem, kde se nachází například počítadlo kroků, spálené kalorie, čas nebo údaj o zátěži, kterou můžete regulovat.

Nosnost – nosnost stepperů je důležitá především z hlediska opotřebení. Vybírat byste měli tak, aby byla nosnost přizpůsobená vaší hmotnosti. Obvykle se nosnost pohybuje kolem 100 kg. Kvalitní steppery s pevnou konstrukcíu však mají nosnost 110–130 kg.

TOP 4 nejlepší steppery na trhu

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Moderní dřevodekor kuchyně - dejte šanci aktuálním trendům Moderní dřevodekor kuchyně - dejte šanci aktuálním trendům

Plánujete zařizovat kuchyni a líbí se vám moderní kuchyně se vzorem dřeva? Potom začněte uvažovat nad drevodekorovou kuchyňskou linkou.

Wire závěsné lampy - moderní svítidla Wire závěsné lampy - moderní svítidla

Hledáte vhodné svítidlo do svého obýváku či kuchyně? Wire závěsné lampy by pro vás mohly být to pravé.

Geometrické vzory v obývacím pokoji - ozvláštní každý prostor Geometrické vzory v obývacím pokoji - ozvláštní každý prostor

Ať už si vyberete malé, nebo velké, výrazné či tlumené, vzory dokážou zpestřit každý obývák. K nejtradičnějším patří černobílá kombinace, která najde uplatnění i u vás.Publikováno dne: 06.11.2018
Hodnocení článku:
(91%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Tejpovací pásky – jak vybrat a jak je používat? Tejpovací pásky – jak vybrat a jak je používat?

Tejpy jsou elastické pásky, které slouží jako fyzioterapeutická pomůcka na odstranění bolesti nebo uvolnění často namáhaných kloubů a svalů. Víte, jaké tejpy známe?

Gymnastický míč na sezení do kanceláře, pro těhotné i na cvičení. Vybírejte velikost podle výšky Gymnastický míč na sezení do kanceláře, pro těhotné i na cvičení. Vybírejte velikost podle výšky

Gymnastický míč je všestranným pomocníkem – můžete jej použít na sezení v kanceláři, ale i na cvičení doma. Ocení jej děti i dospělí, hodí se také pro těhotné ženy. Poradíme vám, jak si...

Nejlepší florbalové hokejky: Jak vybrat velikost pro děti? Nejlepší florbalové hokejky: Jak vybrat velikost pro děti?

Florbal – pozemní hokej je u nás stále populárnější. Pokud ho chcete zkusit, zajistěte si potřebnou výstroj. Víte, jak vybrat florbalovou hokejku? Dozvíte se to v našem článku!