Nejlepší stepper na hubnutí ukážou recenze. Je výborný na zpevnění zadku

Léto, zima, jaro nebo podzim. Nejdeme vám dávat návody na to, jak se dostat do formy do plavek nebo jak shodit kila po zimě. My vám nabízíme účinné rady, které vám pomohou během celého roku. Pomoci vám k tomu může hlavně cvičení.

Fitness stepper pro domácí cvičení

Fitness přístrojů je na trhu skutečně mnoho. Vybrat ten nejlepší je nemožné, přece jen každému vyhovuje něco jiného. Dnes vám ale představíme stepper. Jednoduchý přístroj, který vám pomůže dokonale procvičit dolní část těla a zlepšit kondici.

Oblíbené produkty

Fitness stepper

Steppery všeobecně patří mezi nejoblíbenější a nejdostupnější posilovací zařízení na spodní část těla. Výhodou stepperu je jeho jednoduchý princip. Využívat tento přístroj můžete prakticky kdekoliv v pohodlí domova.

Na trhu najdete mnoho druhů stepperů s různými funkcemi. Vybírat můžete dokonce i mezi steppery s pohyblivými rukojeťmi, kdy zapojujete i horní část těla. Stepper je perfektním přístrojem na každodenní cvičení pro ženy i muže. Také jde o vhodný přístroj pro obézní lidi. Stepper simuluje chůzi po schodech, ale mnohem víc šetří klouby, takže i starší ročníky si v tomto případě přijdou na svoje. Jednoduše nohy umístíte na pedály a šlapete. Zároveň můžete ovlivňovat úroveň odporu, a tedy intenzitu cvičení.

Vyformujete si zadek

Každá žena chce být na svůj zadeček pyšná. Stejně tak žena nepohrdne ani když uvidí pěkné vyformované mužské pozadí. Stepper je perfektním přístrojem, který posiluje sedací svaly, a tedy právě plytké pohyby prostřednictvím stepperu vám pomohou vyformovat váš zadek. Díky simulaci chůze po schodech zapojujete gluteus maximus, který tvoří největší část sedacího svalu. Obávané celulitidy se zbavíte raz dva.

Cvičení na stepperu tvaruje zadek

Kromě zadečku však stepper pomáhá procvičovat také lýtkový sval a harmstringy neboli zadní část stehen. Opět plytké pohyby zapojují svaly lýtek mnohem intenzívněji. Nohy jsou totiž blíže u sebe a sval tak pracuje pod větší frekvencí.

Lepší kondice a redukce váhy

Cvičením na stepperu zvyšujete také svoji fyzickou kondici. Pravidelným kardio cvičením prostřednictvím stepperu si zlepšíte výdrž a také i svoje zdraví. Logicky při fyzické zátěži dochází ke spalování kalorií. Přirozeně, úbytek váhy je tedy efektem, který se určitě dostaví. Díky šlapání na stepperu tak nejen zlepšíte kondičku, vyformujete zadek a lýtka, ale rozdíl uvidíte i na váze.

Pro lepší zapojení svalů můžete také použít zátěžovou vestu nebo si vzít činky do rukou a cvičení si ztížit. U stepperů, které mají ruční rukojeti nebo jsou vybavené expandery (posilovací guma) můžete zapojit i ruce.

Druhy stepperů

  • Ministepper – jde o nejběžnější druh stepperu, který plný svůj účel a zároveň vás potěší jeho skladnost. Klidně ho uskladníte pod postelí, má nízkou hmotnost a snadno se s ním manipuluje.
  • Twist stepper – ten nabízí rozšířené funkce. Především díky němu vyformujete a zpevníte boky i břišní svalstvo. Při šlapání děláte mírné úkroky do stran, které pomáhají pohybu pánve, a tedy boků a spodních břišních svalů.
  • Stepper s rukojeťmi – steppery s držadly na ruce jsou stále oblíbenější. Ideální jsou pro intenzívní kardio. Ať však rukojeti používat budete, nebo ne, je jen na vás. Zapojit tak můžete i ramena či záda. Obvykle však jde o větší zařízení, které už hůře uskladníte. Nabízejí však větší stabilitu a také mají i různé funkce.

Jak vybírat stepper

Při výběru stepperu je třeba zohlednit několik faktorů. Především existuje víc druhů stepperů a následně musíte zvážit i to, jaké parametry daný stepper má. Jaké jsou jeho funkce, konstrukce, případně jiné příslušenství. No a samozřejmě zvážit je nutné i finanční kapitál, který jste ochotní investovat. Předem však upozorňujeme, že laciné steppery nejsou zárukou kvality, kterou očekáváte.

Konstrukce – základem každého stepperu by rozhodně měla být kvalitní robustní konstrukce. Nejen povrchová úprava by měla být z kvalitního ABS plastu, ale také spoje či samotný systém by měl být z kvalitního kovu.

Stepper na domácí cvičení

Typ odporu – v případě stepperů je odpor buďto magnetický, nebo hydraulický. Nejčastěji se používá právě hydraulický odpor za pomoci pístů. U některých modelů je možné ho regulovat. Magnetický systém se využívá u dražších modelů a obvykle je možné ho také regulovat.

Funkce – kvalitní a modernější steppery disponují počítačem s digitálním nebo LED displejem, kde se nachází například počítadlo kroků, spálené kalorie, čas nebo údaj o zátěži, kterou můžete regulovat.

Nosnost – nosnost stepperů je důležitá především z hlediska opotřebení. Vybírat byste měli tak, aby byla nosnost přizpůsobená vaší hmotnosti. Obvykle se nosnost pohybuje kolem 100 kg. Kvalitní steppery s pevnou konstrukcíu však mají nosnost 110–130 kg.

TOP 4 nejlepší steppery na trhu

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Geometrické vzory v obývacím pokoji - ozvláštní každý prostor Geometrické vzory v obývacím pokoji - ozvláštní každý prostor

Ať už si vyberete malé, nebo velké, výrazné či tlumené, vzory dokážou zpestřit každý obývák. K nejtradičnějším patří černobílá kombinace, která najde uplatnění i u vás.

Červená barva kuchyně citelně zvýší váš apetit Červená barva kuchyně citelně zvýší váš apetit

Posviťme si aspoň trochu na to, co všechno by nám červená barva měla nabídnout. Nápady na designování a kombinování barev se nechte inspirovat fotkami v článku. 

Dětský pokoj pro chlapce - modrá hraje prim Dětský pokoj pro chlapce - modrá hraje prim

Máte doma chlapce, který by chtěl vlastní dětský pokoj, v níž by byl mohl prožívat dobrodružství? Podívejte se na naši galerii, možná v ní spolu najdete něco, co se vám zlíbí.Publikováno dne: 06.11.2018
Hodnocení článku:
(91%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak vybrat elektroboard? Podstatný je dojezd, deska, ale i vybaveníJak vybrat elektroboard? Podstatný je dojezd, deska, ale i vybavení

Cesty už dávno nepatří jen autům, motocyklům a bicyklům. Velkou oblibu si získávají také nejrůznější osobní dopravní prostředky na elektrický pohon, např. elektroboardy. Poradíme vám,...

Jakou raketu na stolní tenis? Butterfly, Stiga nebo YasakaJakou raketu na stolní tenis? Butterfly, Stiga nebo Yasaka

Chcete se stolním tenisem začít, případně jste už aktivní hráč? Pomůžeme vám s výběrem pingpongové rakety. Co je při výběru rakety důležité? V čem se jednotlivé druhy raket odlišují?

Jak vybrat městský bicykl? Jaké výhody nabízí?Jak vybrat městský bicykl? Jaké výhody nabízí?

Bicykl do města je stále víc preferovaným řešením dopravy mnohých obyvatel měst. Hlavní vliv má na to především hustá doprava a také rozvoj cyklistických tras. Jak si městský bicykl...