Domácí výrobníky ledu si zamilujete. Recenze chválí Guzzanti

Chlazené nápoje si během horkých dnů nemusíte vybírat jen z přeplněné ledničky. Léto a ledové drinky jednoduše patří k sobě. Kromě toho, že ledničku zaplníte lahvemi s vodou, raději vám nabídneme praktičtější řešení. Domácí výrobník ledu. Určitě jste už toto zařízení viděli v barech nebo restauracích.

Domácí volně stojící výrobník ledu

Vychutnat si studené mojito, kolu s ledem či dobře vychlazenou limonádu, to je na léto šité na míru. Pokud se tedy chcete během horkých letních dnů osvěžit, výrobníky ledu jsou skvělou možností jak to zajistit. Kromě toho led z výrobníku můžete použít na mnoho jiných účelů. Jak si domácí výrobník ledu vybrat? Poradíme vám.

Oblíbené výrobníky ledu do domácnosti

Domácí výrobník ledu

Předpokládáme, že činnost výrobníku ledu vám příliš vysvětlovat nemusíme. Vždyť už samotný název vám prozradí, co je účelem tohoto zařízení. Výroba ledu prostřednictvím výrobníku ledu vám ušetří místo v ledničce nebo mrazničce. Nemusíte se trápit s plastovými formami na led, které v mrazničce nemáte kam uložit, nebo se vám po cestě k mrazničce rozlejí. Výrobník ledu spojuje komfortního a praktického pomocníka, který vám rád poslouží.

Led přitom nemusíte používat přímo do nápojů nebo míchaných drinků. Zchladit jím můžete ovoce na stole nebo samotné lahvové nápoje. Také můžete led použít jako náplň pro přenosné chladicí boxy. Jednoduše za pomoci domácího výrobníku ledu si za horkého letního počasí dopřejete adekvátní osvěžení.

Jak vybrat domácí výrobník ledu?

Prvním faktorem, který vás zřejmě bude zajímat, je objem výroby ledu, tedy informace o tom, kolik ledu zvládne domácí výrobník ledu vlastně vyrobit. U domácích výrobníků jde obvykle o objem vyprodukovaného ledu za 24 hodin.

Ledové kostky z výrobníku ledu

Najdete i malé výrobníky, které vyrobí 5-8 kg ledu za 24 hodin. Pokud však chcete výrobník ledu na domácí párty, ideální je množství 10 až 15 kilogramů ledu za 24 hodin.

Objem nádoby na vodu

Od tohoto parametru se odvíjí i ten předcházející. Pokud je objem nádoby na vodu větší, výrobník ledu dokáže produkovat víc ledu. Nejlepší variantou je, když je objem aspoň 2 litry. V tom případě si dokážete dopřát takový objem ledu, jaký potřebujete.

Nesmíte však zapomínat, že omezený je i zásobník ledu, tedy nádoby, kde se kostky ledu nacházejí. U domácích výrobníků ledu je objem této nádoby kolem 600 až 1 000 gramů.

Velikost kostek ledu

Rozhodně potěší funkce, kdy si můžete nastavit velikost ledových kostek. Důvody mohou být různé. Menší kostky budete používat na míchané nápoje, ty větší budete používat jako zdroj chladu pro jiné nápoje či suroviny. 

Výrobník ledu Klarstein do domácnosti

Obvykle můžete určit 2 až 3 velikosti ledu (Small, Medium, Large). Dnes už jde o poměrně běžnou funkci, kterou nemají jen ty nejdražší modely.

Nejlepší domácí výrobníky ledu

Výběr výrobníku ledu není složitým procesem. Sledovat je nutné určité parametry a také se zaměřit na vaše potřeby. Kolik ledu budeme potřebovat, na jaký účel budeme led používat a také rozměry samotného výrobníku ledu. Na trhu máte profi výrobníky ledu určené spíše pro gastronomická zařízení nebo klasické výrobníky ledu, které si najdou cestu až k vám domů. Na základě testů a recenzí zákazníků jsme vybrali konkrétní modely a vybrali ty nejlepší domácí výrobníky ledu.

Další parametry

  • indikátory – poměrně důležité jsou LED nebo zvukové indikátory, které vám signalizují například prázdnou nádobu na vodu nebo plný zásobník na led.
  • časovač – příjemným zpestřením je časovač, kdy naplníte přístroj vodou a určíte, kdy má začít led vyrábět.
  • příslušenství – mnoho výrobců dodává zařízení spolu s praktickou lopatkou nebo nádobou na nabírání ledu.

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Verandy a terasy – příjemný prostor pro setkávání se s přáteli Verandy a terasy – příjemný prostor pro setkávání se s přáteli

Veranda či terasa je snem pravděpodobně každého, kdo by chtěl bydlet v domě. Je to prostor, kde si můžete na čerstvém vzduchu posedět s rodinou či přáteli.

Fialová koupelna - působí luxusně a odvážné Fialová koupelna - působí luxusně a odvážné

Fialová barva je dlouhá léta spojována s luxusem a královským prostředím. Kdysi totiž nebylo jednoduché vyrobit fialové barvivo, proto bylo velmi vzácné. Přestože dnes je už fialová...

Patrová postel - šetří místo a děti ji milují Patrová postel - šetří místo a děti ji milují

Co dělat, když máte jen jednu dětský pokoj, ale dvou mrňousů? Skvělým řešením, které šetří místo, je patrová postel. Děti ji budou milovat, hrozí však, že se poperou o to, kdo bude spát...Publikováno dne: 21.11.2018
Hodnocení článku:
(91.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jakou sněhovou frézu? Elektrickou, nebo jednostupňovou či dvojstupňovú benzínovou? Jakou sněhovou frézu? Elektrickou, nebo jednostupňovou či dvojstupňovú benzínovou?

Trápíte se s odklízením sněhu z chodníku? Řešením je sněhová fréza. Jak si tohoto pomocníka na zimu vybrat? Je lepší elektrická, nebo benzínová sněhová fréza? S výběrem vám pomůžeme v...

Jak vybrat nejlepší kapslový kávovar? Jak vybrat nejlepší kapslový kávovar?

Výhodou kapslových kávovarů je především   jednoduchost jejich obsluhy a rychlost přípravy kávy. Poradíme vám, jak si vybrat nejlepší kapslový kávovar do domácnosti.

Jak vybrat zastřihávač na bradku, vlasy, vousy nebo chloupky v nose? Jak vybrat zastřihávač na bradku, vlasy, vousy nebo chloupky v nose?

Stále víc mužů se snaží starat o svůj vzhled. Dobrým pomocníkem je zastřihávač, se kterým nebude úprava vlasů, bradky nebo zastřihávání chloupků v nose problém.