Nejlepší originální wok pánve? Recenze chválí značky Tefal, Tescoma či Delimano

Přišli jste na chuť asijské kuchyni? Kromě kvalitních surovin a přísad si opatřete také wok pánev s poklicí. Díky tomuto kuchyňskému pomocníkovi se z vás stane kuchař par excellence a připravovaná jídla budou mít tu správnou chuť.

Pánev Wok na přípravu jídel asijské kuchyně

Na co je wok dobrý, v čem se liší od běžné pánve a čeho si při jeho koupi všímat? Poradíme vám v dnešním článku.

Nejprodávanější wok pánve na trhu

Co je wok?

Jde o širokou, hlubokou a oblou pánev, která zároveň slouží i jako hrnec. Používali ji už staří Číňané, odkud se postupně rozšířila do dalších koutů Asie a s tradiční čínskou kuchyní se dostala do Ameriky a Evropy. Mezi spotřebiteli se těší velké oblibe i proto, že jídla ve woku jsou připravená za pár minut. Všestranného, multifunkčního pomocníka využijete při vaření – s pokličkou ale i rychlém smažení.

Rychlá tepelná úprava

Zásadní rozdíl mezi wokem a pánví spočívá v dosažené teplotě. Stěny pánve wok dosahují vysoké teploty i po stěnách, což umožňuje rychlou přípravu jídla bez toho, aby suroviny ztrácely chuť a připálily se. Pánve wok jsou navíc přizpůsobené na vaření s minimálním množstvím oleje.

Co připravíte ve woku?

Cokoliv, co si dokážete představit. Pánve wok jsou skutečně univerzální a multifunkční. Připravovat v nich můžete zeleninu, omáčky, všechny druhy masa, rýži, těstoviny, a pokud patříte mezi odvážné a více zručné, můžete v ní dokonce připravit i dezerty. Zkuste ve woku pražit ořechy nebo připravit oblíbený popcorn. Pánev wok je ideální volbou při přípravě minutkových jídel. Platí jednoduché pravidlo – pánev by nikdy neměla být plná více než na 2/3.

Vybíráme z katalogu

Materiál woku

Trh nabízí nejen klasické pánve, ale i kvalitní pánve wok v různých provedeních, tvarech a samozřejmě materiálech. Které z nich jsou nejvíc používané? Všímejte si také rukojetí pánví. Typický wok je má hned 2.

  • Ocelová slitina – jde o nejběžnější a zároveň nejlevnější materiál. Pánve wok rychle reagují na změnu teploty, jejich trvanlivost je však menší.
  • Antikorozní ocel – pánev sice po čase nezrezaví jako předešlý typ, ale její tepelné vlastnosti jsou horší, je náchylnější na mechanické poškození.
  • Teflon – jde o běžnou variantu stejně jako u klasických pánví. Teflon se vyznačuje nepřilnavostí povrchu, ale je velmi náchylný na poškození.
  • Keramika – wok pánve vyrobené z tohoto materiálu jsou velmi odolné a jejich údržba je velmi jednoduchá. Stejnými vlastnostmi disponují i titanové pánve wok, jejichž cena je však o něco vyšší.

Na indukci i plyn

Před tím, než si pánev wok koupíte, zohledněte také to, na jakém typu sporáku ji budete používat. Zakulacené pánve se hodí na otevřený oheň, tedy i plyn. Tye s rovným dnem jsou určené na indukci nebo sklokeramickou varnou desku.

Údržba pánve wok

Vzhledem na fakt, že pánve wok mají nepřilnavý povrch, jejich údržba bude skutečně jednoduchá. Použijte malé množství saponátu a horkou vodu.

Čištění woku saponátem a horkou vodou

Při umývání se vyhněte abrazívním čisticím prostředkům, poškodili byste povrch pánve. Pánev wok nepatří ani do myčky nádobí!

Příslušenství a cena

Součástí kvalitních pánví wok bývá dřevěné nářadí na míchání, ale také poklice, díky které můžete jídlo pomalu dusit, nebo mřížka, kterou oceníte v případě, že chcete jídlo připravovat ve woku na páře. Profesionální woky jsou samostatnou kapitolou a poznáte je podle vyšší ceny. Oblíbené značky Delimano, Tefal, Tescoma, Banquet, Lamart, Berlinger, Staub či Blaumann koupíte od 400 do 5000 Kč.

Nejprodávanější wok pánve na trhu

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Hnědá ložnice - je to dobrá volba? Hnědá ložnice - je to dobrá volba?

Barvu do ložnice si vybírejte podle svých pocitů. Pokud se vám hnědá líbí a zklidňuje vás, pak se do vaší ložnice hodí.

Dětský pokoj pro dívku - nemusí to být jen růžová Dětský pokoj pro dívku - nemusí to být jen růžová

Vybíráte vhodné zařízení do pokoje pro své dítě? Chce do svého pokoje růžovou, fialovou, bílou, případně žlutou? V naší galerii najdete různé inspirace do dětského pokoje pro dívku.

Žlutá ložnice - výběr, který neobanujete Žlutá ložnice - výběr, který neobanujete

Máte rádi žlutou barvu? Pak by neměla ve vaší ložnici chybět. Povzbudit vás spánek a krásně prosvětlí místnost. V žluté ložnici se budete cítit komfortně.Publikováno dne: 30.07.2019
Hodnocení článku:
(91.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak si poradit se zamrzlým autem? Pomůže škrabka a elektrický rozmrazovač čelního skla Jak si poradit se zamrzlým autem? Pomůže škrabka a elektrický rozmrazovač čelního skla

Zamrzlé sklo na autě, zamrzlé dveře či odešlá baterka jsou během mrazivých zim každodenní starostí lidí s autem bez garáže. Poradíme vám, jak přežít rozmrazování oken bez stresu.

Jak vybrat sněhové řetězy na osobní auto či 4x4? Jak vybrat sněhové řetězy na osobní auto či 4x4?

Sněhové řetězy na auto sice nefigurují na seznamu povinné výbavy vozidla, ale na zasněžených a zledovatělých vozovkách jsou bezkonkurenčním pomocníkem. Poradíme vám jak si je vybrat!

Jak správně zazimovat chatu či chalupu? Jak správně zazimovat chatu či chalupu?

Tušili jste, že také chatu či chalupu je nutné zazimovat? Pokud s tím ještě nemáte zkušenosti, poradíme vám, co všechno je třeba před zimou s chatou udělat.