Nejlepší originální wok pánve? Recenze chválí značky Tefal, Tescoma či Delimano

Přišli jste na chuť asijské kuchyni? Kromě kvalitních surovin a přísad si opatřete také wok pánev s poklicí. Díky tomuto kuchyňskému pomocníkovi se z vás stane kuchař par excellence a připravovaná jídla budou mít tu správnou chuť.

Pánev Wok na přípravu jídel asijské kuchyně

Na co je wok dobrý, v čem se liší od běžné pánve a čeho si při jeho koupi všímat? Poradíme vám v dnešním článku.

Nejprodávanější wok pánve na trhu

Co je wok?

Jde o širokou, hlubokou a oblou pánev, která zároveň slouží i jako hrnec. Používali ji už staří Číňané, odkud se postupně rozšířila do dalších koutů Asie a s tradiční čínskou kuchyní se dostala do Ameriky a Evropy. Mezi spotřebiteli se těší velké oblibe i proto, že jídla ve woku jsou připravená za pár minut. Všestranného, multifunkčního pomocníka využijete při vaření – s pokličkou ale i rychlém smažení.

Rychlá tepelná úprava

Zásadní rozdíl mezi wokem a pánví spočívá v dosažené teplotě. Stěny pánve wok dosahují vysoké teploty i po stěnách, což umožňuje rychlou přípravu jídla bez toho, aby suroviny ztrácely chuť a připálily se. Pánve wok jsou navíc přizpůsobené na vaření s minimálním množstvím oleje.

Co připravíte ve woku?

Cokoliv, co si dokážete představit. Pánve wok jsou skutečně univerzální a multifunkční. Připravovat v nich můžete zeleninu, omáčky, všechny druhy masa, rýži, těstoviny, a pokud patříte mezi odvážné a více zručné, můžete v ní dokonce připravit i dezerty. Zkuste ve woku pražit ořechy nebo připravit oblíbený popcorn. Pánev wok je ideální volbou při přípravě minutkových jídel. Platí jednoduché pravidlo – pánev by nikdy neměla být plná více než na 2/3.

Vybíráme z katalogu

Materiál woku

Trh nabízí nejen klasické pánve, ale i kvalitní pánve wok v různých provedeních, tvarech a samozřejmě materiálech. Které z nich jsou nejvíc používané? Všímejte si také rukojetí pánví. Typický wok je má hned 2.

  • Ocelová slitina – jde o nejběžnější a zároveň nejlevnější materiál. Pánve wok rychle reagují na změnu teploty, jejich trvanlivost je však menší.
  • Antikorozní ocel – pánev sice po čase nezrezaví jako předešlý typ, ale její tepelné vlastnosti jsou horší, je náchylnější na mechanické poškození.
  • Teflon – jde o běžnou variantu stejně jako u klasických pánví. Teflon se vyznačuje nepřilnavostí povrchu, ale je velmi náchylný na poškození.
  • Keramika – wok pánve vyrobené z tohoto materiálu jsou velmi odolné a jejich údržba je velmi jednoduchá. Stejnými vlastnostmi disponují i titanové pánve wok, jejichž cena je však o něco vyšší.

Na indukci i plyn

Před tím, než si pánev wok koupíte, zohledněte také to, na jakém typu sporáku ji budete používat. Zakulacené pánve se hodí na otevřený oheň, tedy i plyn. Tye s rovným dnem jsou určené na indukci nebo sklokeramickou varnou desku.

Údržba pánve wok

Vzhledem na fakt, že pánve wok mají nepřilnavý povrch, jejich údržba bude skutečně jednoduchá. Použijte malé množství saponátu a horkou vodu.

Čištění woku saponátem a horkou vodou

Při umývání se vyhněte abrazívním čisticím prostředkům, poškodili byste povrch pánve. Pánev wok nepatří ani do myčky nádobí!

Příslušenství a cena

Součástí kvalitních pánví wok bývá dřevěné nářadí na míchání, ale také poklice, díky které můžete jídlo pomalu dusit, nebo mřížka, kterou oceníte v případě, že chcete jídlo připravovat ve woku na páře. Profesionální woky jsou samostatnou kapitolou a poznáte je podle vyšší ceny. Oblíbené značky Delimano, Tefal, Tescoma, Banquet, Lamart, Berlinger, Staub či Blaumann koupíte od 400 do 5000 Kč.

Nejprodávanější wok pánve na trhu

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Stojanové věšáky mohou být praktické a originální zároveň Stojanové věšáky mohou být praktické a originální zároveň

Předsíň je první místnost, kterou návštěvník vašeho bytu uvidí. Proto by měla působit přívětivě a vyvolávat v hostech hřejivou atmosféru hned po vstupu do bytu. Zajistit to můžete...

Oranžová kuchyň - netradiční, ale vhodná volba Oranžová kuchyň - netradiční, ale vhodná volba

Oranžová bude vyzařovat příjemné teplé světlo ať ji umístíte kamkoli. Pokud ji ani vy nemáte ve své kuchyni, je nejvyšší čas to změnit.

Červená koupelna - nejen pro lidi, kteří se nebojí riskovat Červená koupelna - nejen pro lidi, kteří se nebojí riskovat

Pokud máte rádi červenou barvu, určitě se jí při zařizování bytu nevyhýbejte. Hodí se do každé místnosti, dokonce i do koupelny. Nevěříte? Pak si to ověřte v naší galerii.Publikováno dne: 30.07.2019
Hodnocení článku:
(91.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Energetické třídy spotřebičů. Co prozrazuje energetický štítek?Energetické třídy spotřebičů. Co prozrazuje energetický štítek?

Barevné štítky s písmenky napovídají o energetické třídě, do které spotřebič patří. Poradíme vám, jak se v abecedě neztratit a na co si dát pozor. Nákupy elektroniky vám tak půjdou...

Jak vyndat spirálu z pračky? 5 tipů, které vám s tím pomohouJak vyndat spirálu z pračky? 5 tipů, které vám s tím pomohou

Ohřívací těleso pračky je často příčinou vypovězení služby celé pračky. Dobrou zprávou je, že spirála se dá vyměnit a vy nemusíte kupovat novou pračku.

Jak správně prát v automatické pračceJak správně prát v automatické pračce

Jen zapnout a jít nestačí. Automatickou pračku je nutné poznat lépe. To, jak budou věci po vyprání vypadat, totiž ovlivňuje více faktorů. Poradíme vám, jak prát správně.