Nejlevnější hoverboard není nejlepší. Poradíme, jak vybrat i podle ceny

Hoverboardy představují moderní a zároveň stylový způsob přepravy pro malé i velké. Poháněné jsou zabudovaným elektromotorem a jejich ovládání funguje na principu stabilizačního systému – gyroskopů, které reagují na přenášení váhy jezdce.

Jízda na hoverboard po městě

Můžete je využít jako šikovný dopravní prostředek ve městě, rekreačně si na nich zajezdit ve volných chvílích nebo je koupit jako zábavu pro děti. I když už seženete hoverboardy za méně než 100 eur, není dobré sáhnout hned po prvním nejlevnějším hoverboardu.

Jednotlivé modely jsou totiž určené na různé účely a zátěže, které by měly zvládnout. Před koupí si tedy ujasněte, s jakým cílem hoverboard kupujete a jaké parametry by v daném případě měl splňovat.

Oblíbené hoverboardy

Jak si vybrat hoverboard?

Mezi základní otázky, na které byste si při výběru ideálního hoverboardu pro vaše potřeby měli odpovědět, patří například tyto:

 • budu hoverboard používat jako dopravní prostředek do práce, nebo ho chci jen na zábavu?
 • v jakém terénu budu na hoverboardu jezdit?
 • na jaké vzdálenosti se budu na hoverboardu pohybovat?
 • kolik by měl hoverboard maximálně vážit v případě, že ho budu muset nést na rukou?
 • jaký rozpočet mám na koupi hoverboardu?

Na základě vašich odpovědí na tyto otázky byste měli sledovat následovné parametry jednotlivých modelů.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie hoverboardy

Dojezd hoverboardu

Vzdálenost, na kterou se na hoverboardu dostanete na jedno nabití, se standardně pohybuje od 10 do 20 km. Skutečný dojezd se však může lišit v závislosti na váze jezdce a náročnosti terénu, proto počítejte s určitou rezervou.

Nabíjení

Hoverboardy jsou poháněné elektrickou baterií. Délka jejího nabíjení závisí na konkrétním modelu a může se pohybovat v rozmezí 2-24 hodin. U kvalitnějších produktů dokážete hoverboard plně nabít už do necelých dvou hodin. U levných produktů se však můžete setkat s menší výdrží a životností baterie, jakož i s delším časem nabíjení.

Nosnost

Při výběru hoverboardu si také všímejte minimální a maximální nosnost, resp. váhu jezdce. Minimální hmotnost je důležitá kvůli správnému a bezpečnému ovládání hoverboardu, neboť jeho senzory reagují velmi jemně. Tohoto parametru si všímejte hlavně v případě, že hoverboard kupujete pro svoje děti.

Stylové hoverboardy pro děti

Standardně se minimální váha stanovuje od 25 kg. Maximální nosnost hoverboardu se pohybuje kolem 100-130 kilogramů.

Design

Při výběru určitě rozhoduje i samotný design hoverboardu, který záleží jen na vašich preferencích. V nabídce najdete hoverboardy v různých barvách nebo grafických provedeních.

Konstrukce

Hoverboardy se skládají z podložky na nohy a dvou kol. Mohou být vyrobené z různých materiálů podle konkrétního modelu, s čímž souvisí i jejich hmotnost. Tady je dobré mít na paměti trasu, kterou na hoverboardu plánujete překonávat.

Ve městě se totiž můžete setkat s úseky, na kterých budete muset z hoverboardu seskočit a nést ho v rukách. V tom případě oceníte praktické modely s lehkou konstrukcí, se kterými můžete bez problémů manipulovat.

Hoverboard se sedadlem a řídítky

Kromě toho se můžete setkat také s hoverboardy typu Segway, které obsahují řídící tyč nebo s modely vybavenými sedadlem.

Další funkce

Některé modely hoverboardů jsou vybavené i dalšími nadstandardními funkcemi. Mezi nejžádanější patří například možnost Bluetooth připojení, díky němuž si na hoverboardu můžete pouštět svoji oblíbenou hudbu.

Kromě toho můžete svůj hoverboard napojit na mobilní aplikace, které vám ho umožní ovládat nebo sledovat a zaznamenávat různé údaje.

Rozdělení hoverboardů + výhody a nevýhody

Existují čtyři základní typy hoverboardů, ze kterých si můžete vybrat a které v sobě různě kombinují uvedené parametry.

Klasické hoverboardy

Základní model hoverboardu má menší kola, nižší hmotnost a také nižší profil. Kvůli tomu je vhodný zejména na jízdu ve městě po rovných površích bez obrubníků a překážek. Dojezd těchto modelů je zpravidla kolem 10 km.

Výhody:

 • Kompaktní velikost s nízkou hmotností umožňuje jednoduchou manipulaci a přenos hoverboardu s sebou.
 • Díky nižší ceně jde o dostupnou a oblíbenou variantu.

Nevýhody:

 • Omezené možnosti využití, tento typ hoverboardu vyžaduje na jízdu jen rovné bezproblémové povrchy.

Offroad hoverboardy

Hoverboardy určené do terénu jsou vybavené většími 10palcovými koly, díky čemuž dokážou snadno překonat různé nerovnosti povrchu, jako například hrboly nebo větve. Dokážou také vyvinout vyšší rychlost a mají delší dojezd.

Výhody:

 • Offroad modely si snadno poradí s komplikovanějším terénem.
 • Mají delší dojezd a jsou rychlejší.

Nevýhody:

 • Kvůli mohutnější konstrukci jsou těžší.

Premium hoverboardy

Představují spojení výše uvedených modelů, a proto jsou oblíbenou volbou, která určitě nezklame. Poradí si s nerovným terénem stejně dobře jako offroad modely, zároveň jsou však kompaktní a lehké jako klasické hoverboardy.

Sice mají také vyšší cenu, ale je třeba si uvědomit, že představují vlastně 2 v 1 a jejich využití je mnohem flexibilnější, takže jde o rozumnou investici.

Výhody:

 • Jsou vhodné na členitý terén, vyvinou vyšší rychlost a mají delší dojezd.
 • Mají kompaktní a lehkou konstrukci.

Nevýhody:

 • Kvůli mohutnější konstrukci jsou těžší.

Dětské hoverboardy

Dětské hoverboardy jsou určené pro děti a mají proto přizpůsobenou velikost i nosnost. Zároveň jsou pomalejší a vhodné především na rovné povrchy. Při koupi hoverboardu pro děti by měla být samozřejmostí i bezpečnostní výbava jako přilba a chrániče.

Autor článku

Michal Toma

Jsem technik tělem i duší. Odmalička mě bavilo rozebírat a skládat různé přístroje a zjišťovat, jak fungují. Podobně dokážu rozebrat na součástky i...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Námořnická modrá a bílá Námořnická modrá a bílá

Modrá v nás vyvolává pocity důvěry, bezpečí a celkové harmonie. Bílá je barvou minimalismu, který je absolutně nadčasový. I díky své neutralitě tvoří bílá barva s "těžší" námořnickou...

Originální stojany na deštníky Originální stojany na deštníky

I vaše předsíň si zaslouží nádech originality! Projevte svou osobnost a kreativitu při výběru doplňků a dodejte život i té najponurejšej vstupní hale.

Závěsy se hodí do každého pokoje. Nevěříte? Závěsy se hodí do každého pokoje. Nevěříte?

Máte doma závěsy? Hodí se nejen do obývacího pokoje či ložnice, ale i do dětského pokoje a kuchyně. Jsou dekoračním doplňkem, který dodá místnosti svébytný ráz.Publikováno dne: 22.01.2019
Hodnocení článku:
(93.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak vybrat elektroboard? Podstatný je dojezd, deska, ale i vybaveníJak vybrat elektroboard? Podstatný je dojezd, deska, ale i vybavení

Cesty už dávno nepatří jen autům, motocyklům a bicyklům. Velkou oblibu si získávají také nejrůznější osobní dopravní prostředky na elektrický pohon, např. elektroboardy. Poradíme vám,...

Jakou raketu na stolní tenis? Butterfly, Stiga nebo YasakaJakou raketu na stolní tenis? Butterfly, Stiga nebo Yasaka

Chcete se stolním tenisem začít, případně jste už aktivní hráč? Pomůžeme vám s výběrem pingpongové rakety. Co je při výběru rakety důležité? V čem se jednotlivé druhy raket odlišují?

Jak vybrat městský bicykl? Jaké výhody nabízí?Jak vybrat městský bicykl? Jaké výhody nabízí?

Bicykl do města je stále víc preferovaným řešením dopravy mnohých obyvatel měst. Hlavní vliv má na to především hustá doprava a také rozvoj cyklistických tras. Jak si městský bicykl...