Nejprodávanější jídelní sety jsou pro čtyři a šest osob

Jídelní sety jsou ideálním řešením, pokud vybíráte nábytek do vaší jídelny, kuchyně nebo jen toužíte po změně, která by oživila vaše prostory. Široký výběr jídelních setů vám nabízí dostatek variant, ze kterých můžete vybírat.

Jídelní sestava do obývacího pokoje ze dřeva

Při vlastním kombinování jídelního setu může přijít k tomu, že vyberete nábytek, který k sobě nepasuje. Avšak při výběru jídelních setů nemáte co zkazit. Poskytnou vám správnou a jednotnou kombinaci barev, materiálů a stylů.

Velký jídelní stůl

Důležitým parametrem je velikost stolu. Ta se přirozeně odvíjí od velikosti prostoru. Nemůžete si dovolit příliš velký stůl, pokud nemáte dostatečně velký prostor. Nezapomínejte, že stejně důležitý parametr jako velikost stolu je množství lidí, které budete hostit. Je dobré zohlednit pravidelných hosty, ne jen stálých členů rodiny.

Jídelní stůl a židle do obývacího pokoje

Nejběžnějším setem v domácnosti je 4 + 1, tedy stůl se čtyřmi židlemi. Je to ideál zejména v menších bytech. Jídelní sety pro 6 a 8 osob najdeme zejména v rodinných domech, které na rozdíl od většiny bytů poskytují rozlehlejší prostory. Jejich hlavní výhodou je možnost pohostit více lidí najednou, ovšem přirozeně zaberou více prostoru. Co však vůbec nemusí být problémem. Krásný jídelní set může domácnost okrášlit a snadno se stát její dominantou.

Jak vybrat jídelní set

Musíte brát ohled na několik faktorů, které jsou při výběru nezbytné. Jak jsme již zmínili, velikost prostoru je dominantní. Na základě ní víte, jak velký jídelní set si můžete dovolit. Důležité je brát ohled i na to, aby bylo dostatek místa v prostoru, ve kterém bude kralovat váš stůl. Kolik členů domácnosti bude stůl pravidelně využívat.

Jídelní sestava ve velké obývací místnosti

Na všechny tyto otázky si odpovězte dříve, než se vyberete stůl nakupovat. Nesmíme zapomínat ani na materiál, provedení textilie a celkový design. Kvalitní materiál vám zaručí dlouhou životnost a stabilitu.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie jídelní sestavy

Dřevěný nebo kovový stůl?

Výběr materiálu je často otázkou vkusu. Někdo preferuje dřevo, jiný kov ... Nejkvalitnějším materiálem je dřevo. Rozdílné druhy dřeva i jeho tvrdosti určují výslednou kvalitu.

Kovové jídelní židle

Kovové jídelní sety jsou oblíbené zejména v moderně zařízených domácnostech. A to hned z několika důvodů. Vyznačují se totiž kvalitou, pevností a elegantním vzhledem, což je činí atraktivní. Často se materiál kombinuje - např. kov se sklem nebo dřevo s kovem.

Jednoduchost, luxus nebo nadčasovost?

Styl je otázkou vkusu každého jednotlivce. Jídelní set si můžete vybrat v jakémkoliv stylu. Různé materiály a jejich následné provedení se postará o odlišný design. Sladění jídelního setu se zbytkem nábytku je nezbytné.

Moderní jídelní sestava

 

Dřevěné jídelní sety se vyhotovují v rustikálním i moderním stylu. Pro luxusní jídelní sety je charakteristické využití drahých materiálů, které navozují honosně působící dojem. Originální design a speciální povrchové zpracování se podepíše na výsledném vzhledu.

Luxusní jídelní sestava se sklápěcím stolem

Levné, ale stále pěkné a hlavně cenově dostupné provedení materiálů poskytuje dřevotříska. Jídelní sety z dřevotřísky nápadně připomínají dřevo.

Design hraje důležitou roli, ale pohodlnost při stolování je nejdůležitější. Umístění stolu a židlí na správné místo je proto nutné.

Jídelní set s bílými židlemi a stolem

Pár užitečných informací

  • Minimální šířka nezbytná pro stolování jedné osoby je 45 cm, ideální je 60 cm a více
  • Deska jídelního stolu by měla být umístěna 75 - 80 cm nad zemí
  • Čtvercový stůl určený pro stolování 4 lidi, by měl mít rozměry minimálně 85 cm x 85 cm
  • Stůl ve tvaru obdélníku by měl mít rozměry 130 cm x 80 cm
  • Průměr stolu ve tvaru kruhu by měl být minimálně 100 cm. Tehdy je schopen pohostit 4 lidí

 

Autor článku

Dominika Ježová

Vždy jsem hledala způsob, jak kreativní cestou vyjádřit představy a myšlenky, které ve mně dřímali. Přivedlo mě to k psaní a od té doby miluji, že...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Zelená ložnice - budete se v ní cítit jako v bavlnce Zelená ložnice - budete se v ní cítit jako v bavlnce

Patří zelená k vašim oblíbeným barvám? Pak se jí při zařizování bytu nemusíte vůbec obávat. Podívejte se, jak se hodí například do ložnice.

Dětský pokoj pro dívku - nemusí to být jen růžová Dětský pokoj pro dívku - nemusí to být jen růžová

Vybíráte vhodné zařízení do pokoje pro své dítě? Chce do svého pokoje růžovou, fialovou, bílou, případně žlutou? V naší galerii najdete různé inspirace do dětského pokoje pro dívku.

Zelená koupelna nemusí být tuctová Zelená koupelna nemusí být tuctová

Barvu do koupelny, podobně jako je tomu v případě kuchyně, si obvykle vybíráme na desítky let. Proto se při jejím volbě můžete pořádně zapotit. Pokud jste nikdy neuvažovali nad zelenou v...Publikováno dne: 25.01.2018
Hodnocení článku:
(90.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak levně zařídit byt nebo dům? Praktické tipy i pro malý bytJak levně zařídit byt nebo dům? Praktické tipy i pro malý byt

Byt si můžete zařídit či zútulnit i bez toho, abyste investovali tisíce korun. Nabízíme vám pár tipů a triků, jak levně zařídit svůj příbytek.

Jak vybrat moderní obraz na stěnu, nad sedačku v obýváku, do ložnice či dětského pokoje?Jak vybrat moderní obraz na stěnu, nad sedačku v obýváku, do ložnice či dětského pokoje?

Obraz oživí každou místnost v domácnosti. V obýváku nebo pracovně je obraz samozřejmostí, vyhýbat se mu však nemusíte ani v kuchyni či ložnici.

Jak vybrat osvětlení do každé místnosti? Bodová světla jsou stále populární.Jak vybrat osvětlení do každé místnosti? Bodová světla jsou stále populární.

Věděli jste, že do každé místnosti se hodí jiný typ osvětlení? Podívejte se, podle čeho si v jednotlivých místnostech osvětlení vybírat.